CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 19319|Reply: 41

skim piramid guna PERCUTIAN - WorldVentures aka DreamTrips

berikut adalah adalah skim piramid aka SCAM yg guna percutian
1. banner warna biru You Should Be Here
2. WorldVentures
3. DreamTrips

skim piramid yg menggunakan PAKEJ BERCUTI LUAR NEGARA. Nampak mcm real, tapi SCAM

nak jadi ahli kena invest RM600 untuk masuk ahli, bulan2 kena maintain rm150 sebulan. boleh waive dari yuran keahlian rm150 sebulan dgn cara mencari  6 org lagi untuk jadi downline. Ini bukanlah cara utk melancong, iaitu dgn menganiaya 6 rakan utk masuk lubang piramid.

guna artis popular (yg dah selalu kena tipu) utk promote skim piramid.

guna anak2 utk promot skim cepat kaya

cina, melayu, india semua kena scam ...

sedang mencari bakal2 mangsa ...

https://www.dreamtrips.com/

Saya posted sekurang-kurangnya 2 entry dlm blog saya, kerana saya benar-benar ingin memastikan tidak ada yang jatuh ke dalam lubang perangkap ini. Sila kongsi perkara ini supaya semua orang boleh tahu, sebelum terlambat, sebelum lebih ramai terjebak. Saya mahu semua orang tahu bahawa skim ini mesti dielakkan at all cost. jgn menjadi mangsa seterusnya. biar saya kongsi cerita saya tentang skim piramid You Should Be here sign/ WorldVentures / Dream Trips dengan anda.

Beberapa hari lalu , saya dapat mesej di Facebook dari seorang rakan perempuan yg saya sudah tidak berhubung dalam beberapa tahun. Perkara ganjil adalah bahawa saya bukanlah rakan rapat dengan gadis ini. Kami kenal pun kerana pernah satu kelas bersama-sama di kolej, itupun jarang2 bercakap .

LOGO POPULAR MEREKA

sehingga beberapa hari lalu, dia mesej saya di Facebook. Saya fikir ia adalah sedikit aneh bahawa seseorang yang saya hampir tidak pernah bercakap dgn saya sewaktu di kolej, buat kali pertama ingin bercakap & bertanya khabar. tetapi saya menganggap bahawa dia mungkin melihat post2 saya di fb & sekadar ingin tahu atau bertanya.

Selepas sapaan di fb, kami pun bercakap sedikit tentang apa yang berlaku dalam kehidupan kami, hal2 kolej, dan lain2. Perasaan tidak selesa saya mula datang, dia mula menghantar saya gambar. Saya tidak akan kongsi gambar sebenar atas sebab-sebab privasi, dan gambar ini ada blue sign di tempat2 percutian.

Gambar itu disertakan dengan soalan dari dia "pernah nampak tak blue sign ni sebelum ni? " Saya confused. mcm something jer. seolah-olah mahu mengumpan sesuatu.  Pada pandangan kedua, saya lihat bahawa tidak ada rakan-rakan saya yg lain berada dalam gambar itu, dan dia menghantar gambar itu spt ingin memberi mesej umpanan. saya agak keliru kenapa dia pilih saya? Dia kemudian mula meminta nombor saya. Saya agak teragak-agak , tetapi saya memberikannya juga nombor sy kepadanya.

kemudian dia tanya boleh tak dia call saya, ada benda penting dia nak cerita. saya dah mula tercium bau ayat orang MLM. Saya memang tak suka orang call, klu ada benda nak bagitau mesej sajalah, kerana saya sibuk dan tidak mempunyai masa untuk perbualan telefon. Apabila dia menjawab bahawa dia mahu dengarkan beberapa audio kepada saya, saya semakin curiga. so saya mula buat research apa benda yg dia nak cuba umpan saya.

Apabila saya googled , saya mendapati bahawa tanda itu adalah alat pemasaran bagi DreamTrips WorldVentures . Pada ketika ini , saya sedar bahawa ini  adalah 'kawan' yg cuba untuk mendapatkan saya menyertai sesuatu/ membayar duit utk sesuatu. sehinggalah saya terserempak dengan satu artikel mengatakan ia adalah skim piramid , dan confirm ianya memang skim piramid bertaraf international.
Salah satu laman web yang sangat membantu yang saya dapati adalah ini:
http://natewienert.com/dreamtrips-aka-worldventures-pyramid-scheme-scam

skim piramid ni sama mcm skim2 piramid yg lain, cuma produknya kali ini ialah pekej percutian. Pada asasnya , syarikat ini tuntutan untuk menawarkan beberapa kadar yang rendah untuk percutian ahli-ahli mereka . Keahlian adalah kira-kira $ 200 untuk masuk ahli, dengan bayaran sekitar $ 50 sebulan. ianya adalah skim piramid yg sangat bijak bersembunyi. Ahli yang menyertai boleh mengetepikan yuran keahlian mereka dengan mendapatkan 6 kawan-kawan untuk jadi downline. Ini bukanlah cara utk melancong, dgn menganiaya 6 rakan utk masuk lubang piramid.

Kini, selepas tahu maklumat ini, saya hampir positif bahawa rakan perempuan yg sy tak berapa kenal ini hanya cuba untuk mendapatkan saya untuk membeli keahlian. menjadi downline dia. saya pun beritahu bahawa saya tidak berminat. Saya juga mencadangkan supaya jgn terjebak dgn skim piramid ini & ianya hanya satu penipuan. dia tak dpt beri jawapan yg mengyakinkan, dan ini menunjukkan bahawa saya betul.

perkara utama dlm pengalaman diumpan masuk skim piramid ini ialah kita akan didatangi oleh seorang rakan yg kita jarang berkomunikasi bertahun2. tiba2 datang menyapa dan menawarkan sesuatu. Jika seseorang seperti ini adalah kenalan anda, anda perlu bercakap untuk membawa mrk keluar dari lubang perangkap tersebut. minta penjelasan KENAPA mereka secara rawak menghubungi anda. secara tiba2 meminta nombor telefon anda juga merupakan salah satu indikator yang anda harus berhati-hati.

Last edited by harizs on 14-1-2014 02:40 PM

Rate

1

hati2 scam dalam bentuk terbaru. cari downline guna pakej percutian.

Last edited by harizs on 14-1-2014 01:49 PM

semakin ramai rakyat Malaysia terjebak dgn skim piramid ni.

antara rakyat malaysia yg terjebak & ingin pegi oversea dgn cara mencari downline seramai mungkin.

sampai mcm tu sekali makcik ni promot skim WorldVentures

Last edited by harizs on 14-1-2014 01:51 PM

Follow Us
lagi mangsa skim cepat kaya ...

guna budak2 utk promot skim piramid.

pendedahan apa itu skim WolrdVentures

WorldVentures: This is NOT the Way to Travel the World
http://twenty-somethingtravel.co ... o-travel-the-world/

skg ramai org masuk WV, antara mrk adalah pernah kerja dlm pelancongan...

tak serik2 ...

U should be in here
"Kubur"

nasib baik ini bukan mcm YSLM...

mcm2 produk dummy yg mrk piramidkan.

boot camp di putrajaya...

macam2 jenis piramid & scam. as well MLM kencing.  modus operandi tetap sama, produk jer bertukar.  dari herba, nutrition, gelang magnet, ikan arowana, kambing boer, penapis air, dan sebagainya. piramid tetap piramid. orang cari orang, cari downline banyak2, taja orang. kononnya itu perniagaan.

sekarang pelancongan pun dipiramidkan. dgn angan dpt pegi Paris free ... dgn cara mengencing kawan2 lain masuk skim MLM piramid.

Berhati hati. Skim ni dan skim ufun club mula guna artis nasyid untuk lariskan bisnes mereka. Tolong berhati hati

minggu lepas baru ada ni punya event...
sayang skali ku tak pigi...

lepas satu satu produk dipiramidkan.