CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Ladysovereign77

[Tempatan] Meninggal Selepas Bersalin Di Rumah (deleted statement page 33 cmmnt 819#)

Close [Copy link]
yang hayati ni dulu bersalin kat spital ke atau kat umah gak?
puas telek gambo fb dia ....
x pasan lak gambo bersalin dia
ntah ntah dia pun bersalin kat spital

liyanur posted on 21-12-2013 03:07 AM
bukan 2-3 bulan lepas ada kes camni gak ker...chinese lady...
rasanya yg selamat pun isteri angkasa ...

Dr harlina water birth kt ppum kn?second bby kt hukm

Aku pn nk go for gentle birth..tp x berani ambik risiko home birth..aku sanggup kumpul duit g private hosp

Mendiang?kematian x boleh dielakkan.dapatkan la bantuan profesional

cadarblogsot posted on 21-12-2013 10:13 AM
itulah yang aku heran bin ajaib.. Subhanallah... dari my first baby smpi yg ke-4... trauma brsalin ...

Org kata masa kita bersalin tu dosa kita keluar skali sbb tu sakit azab...yg bersalin luar nikah ni mudah sgt mungkin sbb dosa mereka tidak terampun wallahualam

Dr sukhriyatun yg beranak kt umh pn ade midwife teman kan?kalu aku mmg x,sanggup la unassisted homebirth..yes..aku nak hak utk memilih..nk gentle birth..nk kurangkan trauma pada ibu dan anak..tp bukan unassisted..

Follow Us
siputsedut posted on 21-12-2013 10:21 AM
Aku pn nk go for gentle birth..tp x berani ambik risiko home birth..aku sanggup kumpul duit g privat ...

kalo gentle birth ni apa istimewa nya?
x rasa sakit ke bersalin?

miawpink posted on 21-12-2013 10:24 AM
kalo gentle birth ni apa istimewa nya?
x rasa sakit ke bersalin?

Hehe x la miaw..kalau taknak sakit kene epidural..tu dh x gentle dh..gentle birth ni kelahiran plg kurang medical intervention..tak episiotomy..x epidural..x caesar..delay cord clamping..kangaroo care..kalau kita kangraoo care..nnt anak akan crawl ke dada utk minum susu.it's natural thing..mmg instinct baby..bila bby minum susu..hormon oxytocin akan terembes..thus helping luruhkan uri secara natural tanpa dikorek2 mcm kt spital...sakit ok kene korek cari uri tu..then cord clanping adalah slps uri stop pulsating..menandakan senua drh dr uri dh transferred kepada baby..as opposed to kelahiran kt spital yg terus potong uri tanpa tunggu..

ada lg nk cite..tp ank iols tgh nangis..hehe later

Kecik je masalah ni awalnya..kenapa sendiri minta ia jadi rumit. Kalau dh ajal kan...tp kenapa merumitkan benda yg telah sedia ada caranya yg lebih praktikal...apakah mau nampak lebih soci murni alam fridausi bak kata sorg poremer tu.
Tahap kekuatan seorg ibu sekarang utk bersalin dirumah tak sama ibu 2 zaman dhlu..skrg ibu muda dan moden manja lemah dari segi fisikal dan mentaliti dalam menghadapi proses terakhir bersalin. Usahla cuba2 benda yg belum tentu efektif kaedahnya nmpk gah tp Allah juga yg berkuasa menentukannya.

Apapun takziah pada keluarga.

asyura_85 posted on 21-12-2013 08:31 AM
Ntah..aku tak de baby lagi tapi memang patut berbangga ke kat semua orang kau boleh perah susu unt ...

Naper nk tunjuk dlm fb? Syok ker..? Ei... Yg husband lk bangga ke buah dada bini korg tu produktif? Xkn xtegur perangai bini tu?
Eii husbnd mommy klu mommy bt gtu gamak2 mau mkn pelempang kot...

siputsedut posted on 21-12-2013 10:32 AM
Hehe x la miaw..kalau taknak sakit kene epidural..tu dh x gentle dh..gentle birth ni kelahiran plg ...

jangan lupa sambung..
sebab nk tau apa tarikan nya yang buat orang nk bersalin kat umah ni

Seramnya kronologi itu...alfatihah..

miawpink posted on 21-12-2013 10:39 AM
jangan lupa sambung..
sebab nk tau apa tarikan nya yang buat orang nk bersalin kat umah ni

Ok dh blh sambung...iols pn x pasti sgt sbb x berminat 100%..

tp setau iols camtu la..GB ni pls less medical intervention...instead of beranak dln kwsn yang x familiar...beranak kt umh..di mana ibu blh relax..dgr fav music..makan..spend masa with family..things yg bantu utk tenangkan si ibu ..then proses kelahiran yg natural..x induce utk paksa baby keluar...instead of baring mcm kt spital, melutut..katanya ibu nabi isa, maryam pn melutut dan duduk dlm air sungai to ease the pain(konsep water birth utk kurangkan kesakitan)..

then mcm iols ckp..ni episiotomy..bg anak keluar sendiri..all natural..no drugs..kangaroo care..cord clamping..

lotus birth tu iols x pasti apa..tp a part of gentle birth

tp actually..iols brranak kt spital dlu pn gentle birth gk..sbb misi lupa nk cucuk painkiller..so dpt rasa la,kelahiran alami tnpa bantuan drug

asyura_85 posted on 21-12-2013 08:31 AM
Ntah..aku tak de baby lagi tapi memang patut berbangga ke kat semua orang kau boleh perah susu unt ...

sepanjang beranak 3 ni... x teringin pulak nak share pasal BF ni kat FB... motip? biorler carly sendiri yg tau baper banyak bb minum, bp banyak dpt perah etc... melainkan kekawan tanya tru msg, baru citer... kalu x haram nak update status... tu rasanya org yg nk perhatian tue...

Byk typo..tp miaw pepaham sendiri la ek

siputsedut posted on 21-12-2013 10:47 AM
Ok dh blh sambung...iols pn x pasti sgt sbb x berminat 100%..

tp setau iols camtu la..GB ni pls ...

tp risiko la kan
x ada doktor. alat perubatan tuk stand by kalo jd pa pe...
orang zaman dulu lain
bidan tu da 40 tahun pengalaman sambut baby
x panik ...
tau nk buat apa kalo ada hal emergency....
adik sy pun lahir kat umah arwah wan...

ni orang sekarang ni lain..
orang yang x ada pengalaman kan nk sambut anak..

kalo ikut logik, anak orang asli mungkin bersalin kat umah
tp ada bidan yg bnyak pengalaman
tapi rasa nya orang asali pun besalin kat spital sekarang ni
apa guna nya doktor kalo kita x guna khidmat dia kan

asyura_85 posted on 21-12-2013 08:14 AM
Sekarang ni ramai ajaran sesat pasal benda-benda ni..aku rasa nak bagi pang je..pasal antivaksin tu  ...

Sorry ye yang..tayang breastfeed in public mmg agk sensitif..tp mmg it is a fact FM x bagus...aku pn bg fm kt ank sbb gagal breastfeed..tp aku mmg mengakui dlm hati..fm mmg x bagus..cuma aku xde choice..takkan nk biar ank lapa..tp fm vs susu ibu..jauh susu ibu lg bagus..

tp tu la..betul la...takyah la tayang kut...bg aku..boleh mengecikkan hati org yg xleh breastfeed la...private jgk

juliez posted on 21-12-2013 03:21 AM
Dr halina water birth buat dkt hosp kan? If ada emergency doc nurse semua dah standby

yg ca ...

water birth kat hospital pantai..kos nyer sama mcm bersalin czer..tp xpe la 2-2 doc..da lum ajal n sudah smpi masa..gitu la

asyura_85 posted on 21-12-2013 08:14 AM
Sekarang ni ramai ajaran sesat pasal benda-benda ni..aku rasa nak bagi pang je..pasal antivaksin tu  ...

aku pun selalu pikir benda yg sama mcm ko. kekadang pelik org yg terlebih cerdik ni, nak bersalin sendiri kat umah la, dalam air la... adoi la. diorang ni x fikir risiko ke?? musykil betul aku. tapi, aku ada sorang kawan, yg buat water birth, potong uri sendiri etc etc KAT RUMAH, N HANYA DIA BERDUA DGN LAKI DIA JE. XDE DOULA2 BAGAI ni. n, laki dia bukannya arif sangat pun. dia yg dalam tengah2 sakit tu, yg bagi instruction kat laki dia. seriously, tak terjangkau akal fikiran aku benda2 cenggini. X fikir risiko ke diorang ni, YA ALLAH. Nasib baik la sihat walafiat, x jadik ape2

sama gak ngan org yg x nak vaksin ni. kekadang aku selalu terpikir, aku ni ketinggalan zaman sangat ke sebab dgn skemanya aku masih lagi amik setiap vaksin yg disuggest doktor. aku ni duduk US sekarang ni tau. bukan duduk kampung. tapi, aku tengok american ni OK jek, pasal vaksin. memang la ada issue tapi xde la ketara sangat semua org x nak bervaksin2 bagai

sama gak mcm breastfeed. tunjuk kat facebook, ambik gambar pump susu, tunjuk stok dlm peti ais. adoiii la... aku tau la niat tu mulia, but, please la... x yah la tunjuk kat orang kot

seriously, x leg digest benda2 cenggini

The only way this doula can get away with this is by proven consent..