CariDotMy

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 9583|Reply: 43

rebound relationship? and everything else

ergh. banyak sangat nak diluahkan tapi taktau mana satu dulu patut keluar.

korang pernah involve in any rebound relationship tak? what is your opinion towards rebound relationships ni? ada yang kata tak baik me'rebound' kan orang. ada yang kata as long as kita tak teringat2 kisah lama, kira ok la kan?

i ni jenis sangat susah nak suka kat someone, and yang mana yg i suka tu mesti ala2 di'friendzone'kan. satu masalahnya, once dah suka/sayang kat someone tu, i tend to stick/get attached to them. kadang overly attached tu pun macam ada jugak. memang sedar pun tapi nak buat macam mana benda tu mmg sumpah takleh get rid of. dulu ada lah minat kat kawan sendiri, kitorang ni mmg rapat la zaman sekolah, even dah tak sama sekolah pun still rapat lagi. memang serious ni sayang gila kat dia, tapi maybe sebab i jenis blagak selamba je depan kawan2, takdak siapa pun tau yg i minat kat mamat tu. tapi sebab kitorang in contact selalu kan, so i guess he got the message lah kot? turns out dia tak tau pun i minat kat dia sepanjang zaman sekolah tu. bayangkan eh, suka kat dia for almost 6 years walaupun kitorang dah sekolah lain, uni lain. my friends yg lain semua kutuk, loyal tak bertempat

so in the process of getting over the guy, seriously susah tak hengattt ya ampunnn. sebab dah suka kat dia for 6 years kan.? pastu datang la sorang lelaki ni. basically kitorang kenal over the net la. phone calls, video calls. and rupa2nya lelaki ni pun baru breakup dgn makwe dia. kitorang dok borak2 everyday sampai lah rapat. lelaki ni bukan Malaysian yer. (*jangan bebel pasal scam sebab bertahun kenal dia, dia sangat respect my opinion and takdak sebut pasal duit pun, plus kitorang kenal beramai2 bukan one on one *) nak jadi lah cerita, disebabkan rapat dengan lelaki ni lah i berjaya move on dari mamat zaman sekolah tadi tu. dahhh tersuka pulak kat lelaki ni walaupun dialam maya sajor. waktu visit negara lelaki online tu, ada lah a few times dia cakap nak jumpa, time tu travel dengan my parents, tapi ktorang tak jumpa sebab takut awkward. and dia tak kisah kalau nak jumpa dgn my parents sekalipun. up to date, dah kenal and rapat dengan lelaki ni almost 2 tahun setengah.  kadang2 terfikir gak .. sama ada i ni buat dia as a rebound tool sebabnya, disebabkan rapat dgn dia lah i boleh move on. tapi masalahnya, i tak nampak the future of this relationship thingy. dah lah dia tu jauh. kiranya memang impossible ya amat la, kawan2 sekeliling pun ramai je yg advice suruh cari lelaki melayu. hahah

sekarang ni, memang serious taknak ada apa2 dah dengan lelaki ni. macam mana nak buat? dah lah memang tiap2 hari borak dgn dia dan i jenis, susah sangat nak let go. so sekarang? nak kena suka kat lelaki lain for the 2nd rebound ke macam mana? tak larat la ala2 PJJ ni. dah lah takdok masa depan. buang masa dera emosi sendiri je..dah lah i jenis susah nak suka kat orang lain. once dah suka tu pulak, suka sampai bertahun2. suka tu pun, simpan sorang2, memang takkan tunjuk kat orang lain langsung! penatnyaaa macam ni

.end of rant.

Rate

1

Aku berpendapat masalah ko tak rumit pun sebenarnya. Ko jah yang rumitkan fikiran sindri.

Obviously, ko very hopeless romantic kinda girl. Sebab tu benda super tiny sebegini pun ko boleh nampak macam gargantuan gituh. Kurangkan la baca novel jiwang or tengok drama korea tu. Spend la masa buat benda lain yang boleh buat ko lupa masalah yang bukan masalah pun sebenarnya ni.

Prinsip aku simple; kalau orang tanya nak makan mana, aku terus sebut nama tempat dan nama restoran. Aku takkan kata, mana2 pun boleh.

Begitu juga dengan lelaki; aku suka, aku stay. Tak suka, aku blah. Nampak my future with him, I'll say yes to marriage. Tak nampak, I'll say let's remain friends.

Simple.

Ko cuma perlu buang pangai hopeless romantic tu, jadi firm.

Otomatik ko akan nampak jalan kuar dari masalah (yang bukan masalah) ni.

Rate

1

chazey posted on 24-12-2013 11:06 PM
Aku berpendapat masalah ko tak rumit pun sebenarnya. Ko jah yang rumitkan fikiran sindri.

Obvious ...

lol. gelak sat. bab tengok drama korea tu, memang tak nafikan ah.
tapi apa kaitan ntah dgn masalah ni?

as what you're saying, bukan masalah rumit pun,
mmg tak rumit. but it is something that has been disturbing me for .. ntah lah berapa lama.

sekarang pun memang tengah sehabis boleh spend more time with my girlfriends,
so that tak teringat2. nak cakap senang. nak buang tu susah.

ah_mao posted on 24-12-2013 11:14 PM
lol. gelak sat. bab tengok drama korea tu, memang tak nafikan ah.
tapi apa kaitan ntah dgn masal ...

Kaitannya adalah it will affect your emotions deeply. Hengat drama K ni takda kuasa buat viewers love or loathe love?

Ko muda lagi. You'll find someone great eventually. So why waste your time on uncertainty?

Ko, kalau kuar ngan your gegirls fren pun jangan asyik cerita pasal lelaki. Avoid encouraging that feeling you wanna get rid of. Sebab tu aku suruh ko kurangkan baca novel, kurangkan tengok cerita Korea, because these could encourage unimportant feelings or emotions that could cloud your judgement toward things.

Dan percayalah; once you are in a relationship with that guy friend whom you have admired for 6 years - you'll find that he's not actually that great as a lover. Ko tak percaya, try ah gi bercinta ngan dia. Kenapa? Because as a friend, he'll show you mostly his good side but as a lover - you'll see everything that he's made of.

Tang mamat oversea tu, ko dah tak konfiden dengan dia, then cut terus the connection la. Don't waste your time, and HIS time. Kesian dia nak ngorat jiran cun sebelah rumah pun susah if terikat dengan ko. Last edited by chazey on 25-12-2013 01:07 AM

Rate

1

chazey posted on 24-12-2013 11:26 PM
Kaitannya adalah it will affect your emotions deeply. Hengat drama K ni takda kuasa buat viewer lo ...

macam menipu la kan hangout dengan girlfriends langsung tak borak pasal lelaki

and the guy that i admired for almost 6 years; we're still close friends but nothing more than that. tu satu hal jugak. he has been acting weirdly, my friends said dia nak try dapatkan i, which .. i dont think will ever happen sebab memang serious dah get over him.

tapi this oversea guy.. dah tersuka.. macam mana i've been constantly reminding myself for the past two years. tapi tu jugak nak terjadi. and knowing myself, i dont move on easily. kalau setiap masa nak bergantung harap kat kawan, susah gak kan.

saja je luahkan kat sini because if i ever tell my friends, obviously i'm going to be laughed at
anyways, is hopeless romantic a good thing or a bad thing?
and if it is bad, how do i ever get rid of that..  

ah_mao posted on 24-12-2013 11:40 PM
macam menipu la kan hangout dengan girlfriends langsung tak borak pasal lelaki

and the guy t ...

Ko setat kerja dik, ko dah takda masa fikir semua ni.

Aku tak soh korang setop talking bout guys at all, cuma kurangkan jah.

Oh now the admired is admiring you? Bagus la dik ko dah get over him. Tak perlu layan la. Serious, aku tak percaya he had no idea at all yang ko suka dia sepanjang korang kat sekolah menengah tu. Propah sangat. Macam lelaki yang mabuk then rogol ko then after that says sorry rogol ko sebab dia tak ingat apa2 masa tu dek kerana mabuk. Very propah. Lelaki, setahu aku, mabuk camna pun, tetap akan sedar perbuatan dia masa mabuk tu. Macam la bila ada orang suka meka; MUSTAHIL meka tak sedar. Kawan aku lelaki, selalu propah kata dia tak sedar pompuan suka dia, but then bila aku betul2 pester dia akan ngaku ekceli sedar gak tapi malas nak layan sebab TAK MINAT. Hah. Kawan ko tak minat ko dulu - motif sekarang baru terhegeh2? Dah nyesal la tu nampak ko cun melecun dah jadik gadis lepas masuk U.

Aku nak encourage ko dengan mamat oversea tu sebenarnya; he seems genuine. Tapi dah ko tanak, malas la nak bagi sokongan.

Oh btw it is never wrong to be a hopeless romantic; just don't let it consume you. Hidup di alam fantasy cinta ibarat fairy tale ini bukan tak wujud - cuma terlalu sukar untuk wujud di alam realiti. Only a few very fortunate people are blessed to experience it and if God chose for you to be among the few, I'll be happy for you.

Eh baik ko fikir pasal study la. Lepas ni nak fikir pasal kerja, and the list goes on. Don't waste too much time on something you'll regret later. Dah berapa ladies aku jumpa kata nyesal penah nangis pasal cinta. Though ko tak nangis, but I'm sure that unrequited love hurt you like hell. And now you have this oversea guy whom could cause the same heartache to you whether you choose to stay or leave him.

Sebab tu aku kata, masalah ko ni, ko sindri yang rumitkan. Hurmmmmm.
Last edited by chazey on 25-12-2013 12:25 AM

Rate

1

Follow Us
chazey posted on 25-12-2013 12:22 AM
Ko setat kerja dik, ko dah takda masa fikir semua ni.

Aku tak soh korang setop talking bout guy ...

sebenarnya nak cut off dgn that oversea guy tu.., sebab nak deny all the fairytale story concepts dlm kepala gak. rasa macam serious fairytale sangat.. even our story pun, if i type it here mesti akan ada yg cakap macam drama lah dream comes true lah mcm apa lah. sebab even i myself pun still tak percaya macam mana kitorang boleh kenal and rapat. we're supposed to meet this March but now ... i dont know.

merumitkan masalah sendiri?
sebab tu kena cerita kat sini so that you people can help me untangle myself
kalau cerita kat girlfriends, masing2 nak jaga hati, benda betul taknak sebut!

ah_mao posted on 25-12-2013 12:33 AM
sebenarnya nak cut off dgn that oversea guy tu.., sebab nak deny all the fairytale story concepts  ...

Eh, a lot of peeps met online then end up getting married la. Tu ex wife Amy Search pun bahagia saja dok US after tinggalkan Amy selai sepinggang bila kenal mamat Melayu mix kokesen US online. Just kenal camtu ja dunno for months or years then she decided to take the risk and wahla; happy ending.

Ko, kalau berani, go ahead. Tak berani, better stop now.

Tapi my instinct kata ko bukan risk taker. Kalau tak ko takkan dok dendiam untuk 6 tahun. Mungkin kawan2 ko betul; just settle down dengan mamat Melayu, dah.

Dan aku tak tau camna cara terbaik untuk ko ditch unwanted feelings tu; kalau aku, sebab jarang dapat jumpa kawan2 rapat, bila kuar ngan meka, memang dari negatif aku boleh jadi positif. Ko cari la cara terbaik untuk ko - there's gotta be one that works just for you.

ko mesti muda lagi kn dik??yelah..baru lepas sekolah..akak dulu susah suka org..tp akak tak pernah pon hegeh2 nk suka org lain untuk lupakn someone??nk tahu apa akak buat bila nk lupakn someone??akak active kn diri dgn sport..drama club..akak active sgt drama club..ko mesti byk baca novel tu dlm kepala asyik fikir laki2..tu lah silapnya..patutnye single byk spend masa dgn kwn2 and enjoy..

adik muda lagik..meh akak bagitahu..lepas kahwin ko hadaplah laki ko puas2..sbelum kahwin enjoy dgn kwn2 pmpn..sbb lepas kahwin adik nk spend masa dgn kawan2 pmpn adelah sgt sukar..semua dah bz dgn keluarga masing2..smpai husband akak ckp..u ni mmg mcm tak ada life asyik dgn i je..boleh suami ckp mcm tu??akak lain..akak pmpn..kwn akak dlu rmai kahwin muda(25/26)..husband akak dia laki..rmai la kwn2 dia kahwin lmbat..boleh lah dia nk lepak2 after kahwin sbb kwn2 dia tak kahwin lagi..bila kawan dia pon dah start ramai kahwin..dia pon mghadap akak sorang jah..

time2 muda ni lah ko nak enjoy dgn kwn2..ade duit lebih sikit boleh bcuti..boleh lepak sama2..rindu sgt waktu muda2 dlu..bila ada org yg betul2..mmg perasaan akan dtg..so sgt bullshit la..i nak jatuh cinta rebound untuk lupakn someone..dlm hidup hanya ada cinta kah?

sebelum kahwin akak dgn kwn2 akak..ktorang suka pergi air terjun..jalan sama2..pergi bcuti..pergi swimming..dance class..pergi gym..pergi pulau..tidur dlm khemah..buat bbq sama2..berkayak..snorkeling..naik kapal..pergi try menu baru..naik gunung..camping dlm hutan..pergi mmancing..pergi tresure hunt..birthday bash..konsert..theme park..paintball..archery..byk sgt2 kalau nk listkn....

tahu tak lepas kahwin..bila akak jumpa kawan2 pmpn..jarang2..kalau jumpa pon..setakat lunch sama..pergi shopping complex and birthday party anak..atau kenduri kahwin..nk buat benda yg akak suka pon susah sbb suami akak jenis indoor..dia tak suka bjemur bawah matahari ni..akak rindu sgt..tp bkn psal umur..tp psal commitment..kerja..dah tak boleh enjoy mcm dlu..adik muda lagik..time enjoy dgn kwn2..jgn bazirkn masa muda untuk laki..akak paham perasaan nk dsyangi..tp akak fikir dlu..akak tak nak bazir masa sbb ntah jadi kahwin ke tak..kalau boleh kawan dgn laki biar sikit..tak manis la awak pmpn pernah bcinta byk org before kahwin..akak tak kata awak..akak kata any pmpn..tak manis couple dgn ramai sgt laki before kahwin..kawan2 laki biasa2 tak pelah kn..

Hati hng kesunyian nk berteman & hang terlalu free smpai pikir mcm2.
Get bz & u'll forget benda2 remeh camtu

emmm...ada dua maksud ni..yg pertama kita cari sandaran utk lupakan kisah cinta dulu yg menyakitkan..

dan yg kedua,masih bersama dgn dia yg pernah menyakitkan hati kita..kerana still ada perasaan terhadapnya..
sbb rasa x boleh nak tinggalkan..dan hati tetap tak boleh melupakan..
yup...pernah telibat dgn kedua2 situasi diatas...
dan masa bila...ianya terpaksa dirahsiakan

chazey posted on 25-12-2013 12:58 AM
Eh, a lot of peeps met online then end up getting married la. Tu ex wife Amy Search pun bahagia sa ...

heheh. mungkin la. tapi kalau yg menjadi setakat one out of thousands case, i always rationalize myself jangan nak berangan sangat. ala2 gitu la. tgk la macam mana nanti.

tinker_bell posted on 25-12-2013 01:48 AM
ko mesti muda lagi kn dik??yelah..baru lepas sekolah..akak dulu susah suka org..tp akak tak pernah p ...

takde la muda mana pun.
adakah my action ada gaya hegeh2 nk suka orang lain utk lupakan someone?

motif bercerita ni sebab taktau nak luah mana je.
because i feel like i need to let it out instead of keeping it to myself.

and to be honest, sy ni jenis boleh tahan busy. participate sana sini. dulu i use to swim bilamana nak release tension. tapi sekarang since dah bekerja kat pool, kena tgk je orang lain swim, bayangkan for berejam kena duduk berdiam, nak tak nak mesti akan ada jugak terfikir itu dan ini. drive balik rumah sorang, mesti akan terfikir. duk rumah sorang mak ayah selalu takde, mesti akan terfikir.
dan disebabkan taknak kawan2 ungkit, takut teringat2 .. sebab tu lah cerita kat sini. sy ni dari sekolah rendah masuk girls school. upper secondary baru masuk co-ed school. kalau nak kata bercinta dgn ramai orang tu, sangat lah tidak. even kat uni, sampai lah dah nak habis ni, mmg geng pun dgn budak2 perempuan. kitorang tak mix sgt dgn the guys. lelaki yg sy kenal, boleh kira dgn jari. sbb awkward punya pasal.

ataupun sebab lelaki yg sy kenal terlalu limited sampaikan teringat2 kat the guy yg sy suka

Innrukia posted on 25-12-2013 04:25 AM
Hati hng kesunyian nk berteman & hang terlalu free smpai pikir mcm2.
Get bz & u'll forget benda2 r ...

siapa tak sunyi kalau weekend balik rumah, adik beradik takdak kat umah, mak ayah keluaq suma biziiiii tinggai la sorang2
nak membusykan diri kerja during the weekend, parents tak bagi pulak
maybe sebab baru lagi kot. tu yang still dok terfikir2 je.

Ini namanya xdak pasal carik pasal..
Fikir yang bukan2...
Betul dah chazey cakap tu...
Tgk drama konon romantik n baca novel romantik tu affect kita..
Jadi hidup penuh khayalan je..tindakan xberani..dok berangan je banyak...
Serius dik..kalu suka terus terang..dia xsuka move on...

Cer ko tanya mamat oversea tu..rs cam dia suka dgn ko..
Xslh ko cuba tanya... Last edited by mommymonster82 on 25-12-2013 08:01 PM

Mula2 ko kena stop dgn laman2 sosial ko..mksd aku kurangkn berchating..ko kena remove dia dr frendlst ko..aku da pernah kena mcm ko..mula2 memang teruk ok..asyk teringat nak online je.nak borak..chat.n etc..but aku buat kerja lain..x nak pkr sangat about that..

Secnd kalau ko rasa kwn2 ko asyk borak tang bf..n perhub..ko kena hentikn mrk..ckp je ko nak suh mak ko carikan x nak couple2 x best.haha

lastly..fkr tang apa sebnrnya ko nak dlm hdup ko? Ada kah ko nak kwen dlm msa terdkat ni?  Sbb 2 da terdesak sngat nak seseorg..kalau aku nak keja..ckup kn duit aku..byo hutang.xexe n nak p melancng kat tempat yg best.hehe

sory kalau kuar tajuk.hehe

mommymonster82 posted on 25-12-2013 07:58 PM
Ini namanya xdak pasal carik pasal..
Fikir yang bukan2...
Betul dah chazey cakap tu...

part mana yang carik pasal tu?

dah pernah tanya.
tapi dia cakap selagi tak jumpa dia taknak decide apa2..
dia even pernah ajak jumpa tok nenek dia.

sebenarnya ..
benda ni ada sentimen agama.
he's not a Muslim but an atheist. family dia pun. kadang kalau berborak tu, nampak la dia banyak tanya2 pasal Islam and things. nampak minat dia nak belajar, and setakat ni dia boleh terima all the logical explanations, and ada bagi contact pun kat dia in case he wants to learn more. ada certain things nampak dia dah tinggalkan and paling ketara dia tinggalkan alcoholic drinks. niat sebenar nak berkawan je dengan dia, takde sampai nak rapat mcm ni sekali. tapi sekarang both dah tersuka sama suka.

and I dont think i'm that strong.

ah_mao posted on 25-12-2013 08:16 PM
part mana yang carik pasal tu?

dah pernah tanya.

Iyelah...
Fikiran melayang2... Tu yg carik pasal..fikir bukn2...
Dun worry..sampi ms aderlh jodoh...insyaallah..
Cpt dgn lmbt jer..
So bt ms skrg sibukkan diri...
Peace..hihihihihi

QziraH posted on 25-12-2013 08:12 PM
Mula2 ko kena stop dgn laman2 sosial ko..mksd aku kurangkn berchating..ko kena remove dia dr frendls ...

to be true, macam tak kuat lagi nak remove dia langsung terus dari friendlist. cumanya for the past few days dah cuba2 untuk minimizekan conversation. maybe slowly lah kot insyaAllah. tapi kadang kalau dia yg start cari tu yang .. payah sikit.

nak kahwin awal
bukan sebab peer pressure, bukan sebab apa.
ni ada personal super personal reason.
itu tang benda lain pulak. hahah

ah_mao posted on 25-12-2013 08:22 PM
to be true, macam tak kuat lagi nak remove dia langsung terus dari friendlist. cumanya for the pas ...

Kahkahkah ini kena perlukn mental yg kuat..so aku hnya blh beri nashat,hehe yg buatnya kmu,

Lain org lein cranya..hehe smoga and dapat apa yg anda nak.hehe chayok2