CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: silentwinner

[Tempatan] Sapa kata kucing x setia cam anjing?baca ni

my cats my life.. penyambut setia aku bila aku balik umah.. so sweet..

kucing aku setia je dengan aku. kalau aku demam, dia akan baring je tepi aku macam memahami keadaan aku waktu tu. tapi dalam banyak2 kucing aku, seekor je la yang camtu..haha

crunchez posted on 26-12-2013 03:55 AM
aku agak setuju dgn kau. sebab mmg berlaku kat rumah aku.

kucing betina aku punyalah beranak s ...

Aku minta maaf dulu sebelum aku post ni. Sebenarnya kesalahan di tangan ko. Sepatutnya ko neuter kucing2 jantan ko ni sebelum kucing ni graduate dr kitten ke adult cat. Jd masa paling sesuai ialah diantara 6-8 bulan. Aku ada 5 ekor kucing jantan yg semua sd dineuter masa durang umur 6 bulan. Blh saja kucing2 ni main sama2, tido sama2. Tp ada gak gaduh2 sikit2. Biasalah, sedangkan manusia yg adik beradik pun gaduh inikan pula binatang.

Ada sekali tu kucing jantan aku yg paling tua mati. Kwn rapat kucing tua ni kucing jantan  tersangatlah sedih. Smp berhari2 tak mau mkn. Dia keliling satu rmh cari kwn dia. Kucing pun mcm manusia. Ada perasaan sedih, takut dll. Kucing jantan atau betina yg sd di neuter, akan less agresif. Juga durang takkan jalan sana sini melilau cari girlfriend/boyfriend dah. Pendek kata lbh homey. Seeloknya kucing betina ko tu dineuterlah. Supaya jgn beranak lg. Satu tahun kucing betina blh beranak 3x. Ko bayangkan klu setiap kali dia beranak dpt 4 kitten. Setahun dah 12 kitten. Kucing yg tak di kasi juga penyebab kpd over population strays. Kat area rmh aku ni bersepah kucing jantan yg dulu bertuan tp melilau sana sini (psl tak dineuter) jd stray. Nasib durang jumpa aku. Aku ada feeding station 2x sehari utk kucing & anjing strays kat area rmh aku. Bila durang dah semakin jinak dgn aku, aku tangkap dan antar gi kasi.

prizadane posted on 26-12-2013 11:06 AM
kucing aku setia je dengan aku. kalau aku demam, dia akan baring je tepi aku macam memahami keadaan  ...

Kucing dan anjing blh membaca emosi kita. Durang bertindak balas melalui bagaimana kita menyampaikan emosi kita. Contoh klu time ko nak tangkap kucing/anjing. Durang dah blh baca emosi ko. Psl tu durang lari jauh2. Selalunya bila aku nak tangkap kucing aku bawa gi clinic aku akan usap2 dulu. Biarkan dia mkn kenyang. Golek2, pastu aku letak kat riba. Tup tup aku sumbat dlm carrier. Jd aku dlm keadaan emosi yg relaks. Klu aku dlm emosi yg tense psl gigih nak tangkap msk dlm carrier bawa gi clinic, durang dah blh sense dan terus lari. Itu lah bila ko dengar ada org try to catch their cat/dog lari keliling rmh.

Masa kucing tua aku mati dulu. Aku sedih dan down teramat sgt. Automatic kucing2 aku dirumah boleh sense emosi aku yg down. Suddenly they become so quiet & duduk mengeliling aku. Tak bunyi satu apa pun. Durang anticpate kesedihan aku & give me support by just being there for me.

Peterpan17 posted on 26-12-2013 11:17 AM
Kucing dan anjing blh membaca emosi kita. Durang bertindak balas melalui bagaimana kita menyampaik ...

family aku dh lama tgk tabiat kucing utk mengetahui keadaan cuaca setiap hari
kalau kucing melompat tinggi pd mlm hari bermakna keesokan harinya akan hujan lebat jd pg esok mak aku x jemur kain
kalau kucing2 semua xde kat rumah bermakna dia g menyorok
bila kucing2 ni g menyorok bermakna x lama lg dlm biasanya dlm setengah or 1jam nnt hujan, ribut, kilat akan melanda

aku pun setujuk kucing2 dirumah aku boleh sense emosi
ms arwah bapa aku nk meninggal aku dgr bunyi kicauan burung2 ...bunyi kicuaun burung2 pd ms tu tu sgt sedih dan sayu je bunyi dia
tiba2 kucing aku berlari xtentu arah kat arwah bapa aku
ms tu kucing aku mengadap muka bapa aku dan muka aku dgn pandangan yg sgt sayu
beberapa hari jgk kucing aku asyik mengadap arwah bapa aku je smpi arwah meninggal
ms kita org dlm kesedihan aku tgk kucing aku pun mcm paham je kita org tgh sedih
cara kucing aku pandang kita org pun dgn pandangan yg sedih jgk...
ntah susah la aku nk citer mcm mana...

induk posted on 26-12-2013 11:33 AM
family aku dh lama tgk tabiat kucing utk mengetahui keadaan cuaca setiap hari
kalau kucing melomp ...

Aku byk belajar dr buku2, dr kerja2 sukarela animal rescuing dgn binatang2 ni. Tgk documentary dan yg paling aku suka tgk Jackson Galaxy dan Cesar Milan dlm tv. Blm pernah lg durang fail dlm rehabilatation kucing/anjing.

Follow Us
Peterpan17 posted on 26-12-2013 11:17 AM
Kucing dan anjing blh membaca emosi kita. Durang bertindak balas melalui bagaimana kita menyampaik ...

kucing yg aku suke tu hidup lagi tak? mana gambo terbaru dia

lady_rara posted on 25-12-2013 10:56 AM
aku pun bagi nama kucing aku tiger.. sebab badan dia ada belang macam rimau..

kucing aku nama dia Tiger gak...baka Parsi...tp dah mati..sedihnyaaaaaaaaa

Yg ni ke??

@bottombikini

[img]%5BURL=http://imageshack.us/photo/my-images/853/9fze.jpg/%5D[/URL][/img]

Peterpan17 posted on 26-12-2013 11:37 AM
Aku byk belajar dr buku2, dr kerja2 sukarela animal rescuing dgn binatang2 ni. Tgk documentary dan ...

best ni...tq peterpan17...
nnt aku gugel cr maklumat..

momopoko posted on 25-12-2013 11:00 PM
saya pernah sembang dengan sorang budak... bila tanya nama kucing, si comel jawabnya.. bila jumpa  ...

hahaha..kucing pun tau nak ada nama glamer ko...nama dlm IC tak sama..

My2cen posted on 26-12-2013 11:42 AM

kucing aku kucing kampung je.. tp corak bulu dia tu cantik.. huhu... dan dia sangat la manja..

aku tumpang simpati untuk ko.. aku pun tak sanggup pikirkan bila kucing aku mati..

kucing housemate aku nama Tiger gak. baka kampung je. tapi gemuk macam hape. berat dah 8.5kg. kerja dia tido sepanjang hari dan makan. langsung tak nak exercise. tapi disebabkan nama dia Tiger, dia sangat garang pada kucing-kucing lain. hidup dia hanya bersendirian. tak bermain or bergurau. so pada aku, kadang-kadang nama yang diberi pada kucing tu akan mempengaruhi perangai kucing tersebut.

induk posted on 26-12-2013 11:46 AM
best ni...tq peterpan17...
nnt aku gugel cr maklumat..

Aku byk beli buku2 ttg kucing/anjing & tgk documentary ttg binatang. Harimau/Singa @ Big Cat ada similarity dgn kucing. Size saja yg beza. Klu aku tgk harimau di tv main lompat  sana sini, menggeliat mcm kucing, terasanya aku nak peluk mcm aku peluk kucing aku. Tp risikonya kena baham dgn rimau

Tp kan ada satu documentary aku lupa nama animal behavourist tu, lelaki American. Dia mengkaji harimau/singa smp binatang tu blh jinak dgn dia. Jilat muka dia, main sama2. Siap blh baring sama2. Berpeluk bagai. Hebat betul lelaki tu.  

lady_rara posted on 26-12-2013 11:48 AM
kucing aku kucing kampung je.. tp corak bulu dia tu cantik.. huhu... dan dia sangat la manja..

...

aku peminat tegar kucing... tadi pagi kat opis aku ni, ada sekor kucing warna oren..lawa ko..bulu kembang kat ekor, warna oren. muka bersih..aku dah plan nak curi jer, aku tgk mcm takde org, sekali owner dia mai kata tu kucing dia..hukhukhuk..owner dia org ostolia...dia kata kucing dia tak balik sejak mlm tadi.. huhuh..melepas aku

Peterpan17 posted on 26-12-2013 11:46 AM
Yg ni ke??

@bottombikini

haaa yang ni la...aku bagi nama dia apai bole tak? bersih tul tapak kaki..

Mcm ni ke warna kucing ko Nampak tu

@My2cen

[img]%5BURL=http://imageshack.us/photo/my-images/30/slf7.jpg/%5D[/URL][/img]

bottombikini posted on 26-12-2013 12:00 PM
haaa yang ni la...aku bagi nama dia apai bole tak?  bersih tul tapak kaki..

Boleh.

Nama dia Pokémon. Aku panggil mamun. hehehehe!! Dia bersih psl tak pernah jejak kat luar rmh. Dia totally indoor. Jauh2 pun bertenggek kat tingkap saja. Penakut tahap kronik. Ngok sungguh.

Peterpan17 posted on 26-12-2013 12:01 PM
Mcm ni ke warna kucing ko Nampak tu

@My2cen

ha'ah..ko muka ala2 bujur sireh..hahaha...mamat ostolia tu ckp, kat dlm kapal dia ada sekor lagi..nama Tony. Kucing yg oren tu nama dia "SARAH"..dah mcm nama org dah...sapa yg nama sarah tu kira comel la...

Penah nangis niarap kat bantal, tiba2 tgn kucing kecik tap atas lengan mcm ckp "it's ok...don't cry..." gitu.

Another occasion, wkt nak hantar boarding bkn main lagi mengiau2 sedih...lps seminggu balik nak amik tak heran langsung kat aku.