CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 13628|Reply: 99

Perlukan Pendapat Warga Cari Tentang Majlis Perkahwinan

Post time 30-12-2013 10:36 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Salam,

Saya tengok tread kat sini mcm tak bergerak je. Mcm kureng sikit sambutan. Tapi tak kan iolss nk tanya di benang gosip pulak khenss.... habis kena lahar T___T

Iolss nak tanya pendapat korang. Sila respon.

1. Apa pendapat korang ttg majlis kawen belah pompuan yang nk buat memalam hari. Malam ahad pulak tu. Tapi musim cuti sekolah la. Pagi ahad nak akad nikah malam baru sanding bagai.

Reason: Sejuk sikit, tak clash dengan wedding kawan kawan, mencapai dream wedding sbb lawa wedding memalam pakai lampu/lilin.

Tak kisah klu tetamu tak ramai.

2. Ada tak sesiapa di sini suka tengok wedding yg para lelakinya berpkaian tradisional mcm baju melayu. Mcmne nk pastikan tetamulelaki pakai baju melayu ye? (Jgn lahar iolss pls tanya je ni)

3. Korang suka doorgift yg mcmana? Specifik sikit pls hehe. Klu makanan tu apa dia..

4. Soklan baru, klu edar kad invitation dlm 500 keping. Makanan nak kena sedia utk berapa kepala? Pnting sgt soklan ni.

Hak yang tetamu 1000 standard skrg tu kan biasa depa tempah makan utk berapa kepala pulak ye? Ritu pnah g wedding dlm kul 3 makanan dah habis. 10 kanopi 1000 jemputan. Iolss dgr family tu gaduh gak dgn catering sbb dia dah tempah utk 1000 org dah awat xcukup. Iolss dlm hati eh mana boleh jemput 1000 makanan pun 1000 dak? Kena lebih kot?

Setakat ni itu je pendapat yang iolss perlu. Sekian terima kasih.

Edited : Baru ni jumpa Blogger Rilla punya entry, sebijik dengan apa yang iolss bayangkan! Yeay! Boleh rujuk ni..
http://kandadindawithlove.blogspot.com/2012/03/wedding-review-reception-ceremony.html

*mod sila bg tacang kat yg bersungguh bg pendapat.

Last edited by AzzaAzman on 6-1-2014 04:27 PM

kau lawa tak? kalau lawa adam nk jd pengapit

ok je nikah malam. tp syaratnye jangan ambil dejay.. sebab jiran kampung adam dulu pernah kena serang dengan orang kampung sebab memekak ...

orait je buat malam.. sejuk, tak rushing, masa persiapan yang lagi panjang (dari pagi sampai malam).kalau buat tengahari agak kelamkabut kan.. mana nak akadnikah lagi, tetamu dari jauh nak kena bermalam lagi,panaspeluh2 ketiak lagi.. yang paling tak best ramai tuan rumah tertinggal semayang zohor,
maklum la, nak salam kaut kan...

kalau buat malam yang tak bestnya kalau habis lewat, mungkin jiran2 nak tdo terganggu.dan pengantin pulk lambat dapat masuk bilik,, tak sanggup aku menunggu.. hahahaha

Rate

1

buat malam, door gidt nya lilin n lighter. Mintak semua tetamu nyalakan lilin tatkala pengantin bersanding.. romantik gittew

Pastikan tok kadi tu xtnye ko soklan mcm2 sblm akad nikah..kalo ko plak xle jwb...jwbnye smpai ke pagi la ko :Q

AdamBillionaire posted on 30-12-2013 10:47 PM
kau lawa tak? kalau lawa adam nk jd pengapit

ok je nikah malam. tp syaratnye jangan ambil de ...

Lawa tu x la... tp lengkap la ada hidung satu mata sepasang dgn mulut.

Nikah klu pagi kul 10 pg ok x. Mlm sanding. Xnk dj whatsoever. Nk lagu jazz je mcm lagu samanta james ke shila majid ke dgn kadar perlahan. Yg lain bunyik piano je.

Strictly no rock kapak.

Follow Us
rawahah posted on 30-12-2013 11:28 PM
orait je buat malam.. sejuk, tak rushing, masa persiapan yang lagi panjang (dari pagi sampai malam). ...

Ala xpe masuk bilik lmbat. Esok kan cuti. Tp tu la korg klu tetamu nk ke g majlis mlm ahad ni?

PEPPERMAN posted on 30-12-2013 11:55 PM
buat malam, door gidt nya lilin n lighter. Mintak semua tetamu nyalakan lilin tatkala pengantin bers ...

Hamboih... mcm konsert giteww.. curlasss

cekgihani posted on 31-12-2013 12:06 AM
Pastikan tok kadi tu xtnye ko soklan mcm2 sblm akad nikah..kalo ko plak xle jwb...jwbnye smpai ke pa ...

Tok kadi dah start tanya pompuan ka zaman skrg ni... tok kadi sila sporting sikit. Nikahkan je terus

AzzaAzman posted on 31-12-2013 12:13 AM
Tok kadi dah start tanya pompuan ka zaman skrg ni... tok kadi sila sporting sikit. Nikahkan je ter ...

Ko ppuan eh? Hehe.sori2

hrp2 tok kadi xbyk songeh ngn bakal laki ko

cekgihani posted on 31-12-2013 12:20 AM
Ko ppuan eh? Hehe.sori2

hrp2 tok kadi xbyk songeh ngn bakal laki ko

Harap harap ler... hihihi..

moga berbahagia

1.) It's your wedding....lu punya suka lah

2.) same as no 1

3.) samw as no 2

kah3x

salam...

1. aku pun plan nak buat kenduri malam je... tak tahu le mak aku nak stuju ke tak...
tak ganggu solat zohor dengan asar aku... maghrib pun settle..
majlis boleh start lepas isyak... pukul 8 ke 9 malam tetamu dah boleh datang makan...
lauk pun tak payah beria.. malam orang makan main2 je..
banyak buat kuih ke laksa ke ape2 yang ringan sket..
sejuk memang sejuk.. syahdu pun syahdu...
tapi bagi aku kalau buat malam better buat di dewan, taman or kelab sebab kecoh2 tu tak ganggu orang...
tapi better buat malam cuti la... jumaat malam ke, sabtu malam ke.. ahad malam esok orang dah keje.. letih la.. aku nikah pun nak buat jumaat malam...  (aku nikah dengan kenduri jarak 8 bulan.. huhu)

2. kita boleh atur keluarga kaum kerabat kita je... orang lain payah la nak atur.. so kaum kerabat je la pakai baju melayu kaler sama tu... tetamu lain lantak la deme..
melainkan wedding kau buat dalam hotel ke dewan dengan gaya2 mewah... tetamu pun dihadkan bawak sorang teman je ordah ditetapkan kau kene bawak brape orang..
yang camni memang boleh la nak set tetamu kene pakai baju ape...

3. aku taktau doorgift orang lain... tapi yg aku memang takde merepek2 bazir duit..
aku bagi air mineral, buah, kacang, kurma, kismis, cupcake... buat makan otw balik rumah...
bunga2 beg2 cantik takde mase... aku bagi beg recycle... green skit.. huhu
sebab kalau spend byk2 ke situ pun org buang je... bunga telur beli mahal2, org amik telur, bunga buang je.. ni aku la...
sebab duit depan2 nanti nak pakai byk lagi.. harga barang naik gile so takde hari nak membazir.. huhu

Rate

1

...nak buat majlis waktu malam boleh aja...tapi rasanya masa tuk majlis tersebut agak pendek kalau dibandingkan ngan majlis di waktu siang hari...selalunya...kalau hari ahad...majlis start dari pukul 11 pagi hingga 5 petang...or...nowadays...timing macam dari jam 1 hingga 8 malam is getting popular...kalau ko buat waktu malam...pukul brapa majlis ko akan berakhir??...dan dalam masa yang singkat tu...cukup ke dewan makan tu nak accomodate for your guests??...

...but...since ko tak kisah kalau tak ramai yang hadir..then i suppose it doesnt matter isnt it??...ekekekeke...

...as for wanting the male guests to wear traditional costumes...i suppose u can specify your request in your wedding invitation cards...kalau mak ko yang pi jemput tu...jangan lupa pesan kat your mother to let your relatives know yang ko nak dorang berpakaian tradisional ketika hadiri your wedding...

...as for door gifts...since ko tanya apa aku nak...kalau aku cakap aku nak jam rolex ko bley bagi tak???...

Rate

1

nighunter71 posted on 31-12-2013 02:19 AM
1.) It's your wedding....lu punya suka lah

2.) same as no 1

No 1 dan 3 tu okay mmg wa punya suka... tapi soklan dua tu ce bace bebetoi... kikikiki

-Edited-

Post sama Last edited by AzzaAzman on 31-12-2013 04:13 AM

blackmore posted on 31-12-2013 02:43 AM
...nak buat majlis waktu malam boleh aja...tapi rasanya masa tuk majlis tersebut agak pendek kalau d ...

Oh klu i letak dlm invitation card org xmeluat ka... sbb nk buat kt rumah je... hee..

Doorgift nk rolex? XBoleh.... rilex iolss boleh bg. Sila la rilex di dessert station sambil minum teh tarik.

Tp papehal wedding ni is about our parents kan. Kawan depa byk itu byk ini nk bg itu nk bg ini...

Thanks bg pendapat ;))))))

copMohor posted on 31-12-2013 02:20 AM
salam...

1. aku pun plan nak buat kenduri malam je... tak tahu le mak aku nak stuju ke tak...

Infat nk diy jugak dgn dolly paper.. tp kan bukan ke skrg klau tempah invitation card dpt free pape bag atau kotak comels tu. Ke mcmne..

Iolss xmmpu nk buat kat hotel. Unless tetamu limit 150 mcmtu. Kang ada kecik hati tarik muka pulak uolss..

Iolss xsuka xsuka xsuka lelaki pakai baju rempit corak tengkorak beg prada selempang kat perottt pastu bergambar atas pelamin (Matiklah)

biasanya klu nak tetamu ada dress code u kena address dlm wedding invitation card..

wedding dkt rumah pun ok,boleh je buat concept ala mcm hotel..

your day,your desire nak majlis mcm mana pun..

congratulations by the way

Rate

1