CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: annehuda

JUPITER ASCENDING

dah tgk....byk scene bosan arrr
tp minat mila dlm nih....

tak payah tgk...bosan. dah la lama, 2 jam...menghitung masa je nk citer ni abis.
2 bntang dr lima

thanks for review..
baru  plan nak tgk esok..
oleh kerna ramai yg komen movie ni sendu..
so kansel plan.. jimat 13 hinggit..
sedut torrent jer lah..

ok...iols pun kensel .. tak jadi nak nonton

Edited by hanakikan at 15-2-2015 01:17 AM

baru tgk citer ni semalam kat Colosseum Kino, besar nak mampss hall dia rega ticket rm52

dah yang geram nya storyline dia x best

nak komen 2 benda

first cgi dia. memang gempak lah. dah lah iols tgk 3D. so memang best. gambar dia sgt lawa. audio dia memang superb, so memang iols bagi ratin 5/5 utk kesan effect

yang si.al nya storyline. memang gampang sgt. kat sini sebenarnya ada 3 beradik nak claim Earth kat Jupiter tu, tp yang nampak si titus dengan si Balem je yang betul2 nak claim Earth tu. iols mengharapkan si Kalique tu pun claim Earth kat Jupiter, tapi nan hado. kalau si Kalique berebut earth kat jupiter kan best sikit, pompan lawan pompan konon2 bole tgk scene tarik rambut ke si kalique tu pun jahat dlm citer ni tapi x nampak sgt jahat sebab scene beri lebih kat abg2 dia.

lagi satu si Balem tu? oh no, iols memang tak suka pelakon itu. mungkin sebab dia x rembes ye, x rembes pun. dah dlm citer ni, dia main antagonist, tapi?? LEMBIKK! suka sgt tgk Jupiter belasah dia masa mula2 scene dengan gaya cakap dia, body language dia mcm wah betul2 jahat lah,kuat lah. tapi lembik sgt..

jalan citer dia pun x menarik. tapi iols berjaya faham tgk citer The Wachowski ni sekali je selalunya tgk citer dia berkali2 boleh faham.

untuk storyline iols bagi 0.5/5 bintang worst the wachowsi's film 0.5 bintang tu sebab ada si titus tu. penyelamat movie ni, memang cuci mata habis lah

p/s : ada droid pondan dalam citer ni. nasib baik x kuat sentap dengan karenah penjawat awam

Rate

1

aku tak tahu pun pasal kewujudan citer ni until haritu aku tetiba nak gi tgk wayang. so antara semua dlm list tu mmg jupiter ascending yg paling menarik..

aku tak tahu pun yg citer sama creator dgn the matrix so aku mmg takde high expectation ke apa pun..

aku rasa idea dia mmg sgt menarik la. tp sayang nya tak berapa menjadi mcm tu..

aku dpt habiskan tgk citer ni pun sbb eddie redmayne(balem) .. hes so perfect. aku suka watak dia n i think dia pelakon paling outstanding dlm citer ni.. mila n channing tak best la..

ada beberapa kali masa aku tgk citer ni i said to myself.. terrible movie. tp kalau ada sequel maybe aku akan tgk.

aku rate 6/10

Rate

1

Follow Us
citer neh boring skit pd aku... jalan crita die macam so-so jeh.. tak tau apa yg tak kene..

yg pening wise caine meletops.. ngan adik balem si titus abrasex tuh ensem masa nak kawen..

susah nak hadam sikit tgk filem ini...tak berapa jelas beberapa plotnye ttg asal usul Jupiter Jones...ada part yg best dan ada part yg agak membosankan..aku suke lakonan Mila Kunis dan Channing Tatum ni itulah cuma bbrpa plot dan watak tak dijelaskan dgn sebaiknye..akhirnya aku konpius hampir separuh cerita..tp tak tahulah klu penonton lain faham..so dis film just utk hiburan shj tp not recommended by me...3/5bintang only....3 disbbkan kesan khas dan action shja...

Rate

1

Baru tengok citer ni semalam...basically bumi ni just some sort of kilang untuk hasilkan manusia, sampai masa dah matang boleh dituai..dituai untuk apa? untuk buat serum yang boleh kembalikan masa (boleh jadi makin muda). 1 unit 100 nyawa manusia yang dikorbankan..

Part paling kelakar waktu diaorang nak sahkan Jupiter as a majesty, gila banyak birokrasi..ke hulu hilir kena pergi..haha

Rate

1

hanakikan replied at 15-2-2015 01:15 AM
baru tgk citer ni semalam kat Colosseum Kino, besar nak mampss hall dia  rega ticket rm52
...

Balem tu Eddie Redmayne, sebelum ni ada berlakon dalam Les Miserables. Jadi boyfriend anak Hugh Jackman...Dia gak tercalon tahun ni kat Oscar-Best Actor untuk filem Theory of Everything, bawa watak Stephen Hawking.

Baru tgk filem ni. Mmg sejam pertama tu still xdpt tangkap cerita ni pasal apa, watak2 tu semua siapa. Sampai time 3 beradik tu punya dialog pun xfaham apa yg dorang ckp. Lama2 baru la dpt tangkap yg 3 beradik tu masing2 nak berebut bumi sbb dorang harvest manusia utk panjangkan umur dorang.

Mcm ramai org ckp, heroin dia Mila Kunis tu nampak agak kaku dan yg paling penting, dia tetap cantik dgn makeup semua walaupun dah terbang ke sana sini kena asap, air semua. Hero si Channing Tatum tu pun biasa2 je lakonan dia. Chemistry hero dgn heroin pun nmpk kurang. Tapi baju2 Mila Kunis dlm ni sgt cantik.

Iols bagi 3/5 je la. Tu pun sbb gambar cantik, cgi menjadi, scene lawan2 best.

Rate

1

lepas baca komen korang ... hati ni gatey suruh nonton mobie nie ....

owhhh ... iols in dilemaaa.....

idea menarik secara kasar tapi garapan dan perkembangan watak serta plot lemah ler - i mean ...ada banyak loose ends - u tak tahu kenapa klinik tu wujud , how...macam mana depa extract

dan  Jupiter ni macam terlalu mudah confess and too trusting ...too rushed semua ...dan ketiga tiga entities makhluk tu yg nak sangat jupiter - tak ampak sangat depa really wanted her to die ...i mean her queen effects tu  agak lemah

tapi yang best special CGI effects - ingatkan saya sebijk pada landscape THOR ...
gadgets - yg anti gravity boots , chasing after games tu best , the air crafts semua tu best , invisible  - tang part part ni best ...

twist and turns okay nice...

sean bean ....

part kelakar guna pad?? untuk ...lap kecederaan? i was like hmm?

okaylah i kasi 3.3 - 3.6 on the 5 point - scale.

Rate

1

baru tengok smlm..
mmg payah nak hadam citer ni

Jupiter tu mcm mana dia di anggap mak Titus/Balem tu?.. yg aku tgk smlm, awal movie tu tunjuk mak bapak Jupiter manusia bumi.. si bapak taksub ngan planet Jupiter.. pastu kena bunuh...
then  ada alien dtg nak culik jupiter..
aku ingatkan aku ada miss jln citer ke apa.. rupanya kawan aku pun blur2 mcm mana Jupiter tu dianggap mak titus/balem..

klu mcm superman tu kita paham la camner dia leh jadi manusia..

Rate

1

reddots replied at 17-2-2015 11:51 AM
baru tengok smlm..
mmg payah nak hadam citer ni

Jupiter ni dianggap kelahiran semula mak 3 beradik tu (share same genetik). In case wujud kelahiran semula, hak ke atas bumi akan terlepas drpd tangan anak2..

gjoy_chester replied at 17-2-2015 03:14 PM
Jupiter ni dianggap kelahiran semula mak 3 beradik tu (share same genetik). In case wujud kelahira ...

ok.. tp kenapa mereka leh kata Jupiter tu kelahiran semula mak derang?
apa tanda2 yg menggatakan yg Jupiter tu lah org nya..
klu superman, senang sikit nak kenal,sebab kryptonite tu kn...

lepas movie tu, aku ngn kawan asik tertanya2 camner nak kaitkan Jupiter  ngan  3 bradik tu..
sudah nya kami bagi rate 1/5 jek

reddots replied at 17-2-2015 03:42 PM
ok.. tp kenapa mereka leh kata Jupiter tu kelahiran semula mak derang?
apa tanda2 yg menggatakan  ...

DNA/genetic Jupiter tu sama dengan mak diaorang..kalau x silap la

okie..ada bnyk persoalan yang menarik...
konpem .. akan pi nengok sok or lusa malam

I love the garden yg ada bees.

bvaru tgok, payah nak hadam laa