CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: miss_kikilala

[Tempatan] UPDATE:Budak 2 tahun mati dibunuh di Paka

xAthenax posted on 22-1-2014 11:29 AM
katanya mak budak ni minat pit tingtong
so boleh agak lah kan..

oo...bila minda dikuasai benda najis apa pun boleh jadi
kesian kat baby tu tapi mungkin itu yg terbaik tuhan ambik dia awal2 lagi
dari dia menderita seumur hidup
now she in the better place kan...

niceghost2005 posted on 22-1-2014 10:32 AM
Semalam lepaih aku balik dari makan kat restoran jam 2045, aku nampak seoghang kanak2 pompuan umoq ...

kenapa perkara sebegini boleh berlaku dik? kerana orang malaysia bersikap/suka mengamalkan sikap TIDAK APA dalam menjaga kebajikan anak2 kecil....apabila kita mempraktiskan TIDAK APA untuk pukul anak..rotan anak...memarahi anak...menengking anak atas alasan ugama dan alasan mendidik seawal anak berusia 7-8bulan sehingga ke tahap dewasa supaya kelak jadi manusia berguna?WTF punya samdoul ...makanya sikap TIDAK APA ini diamalkan terus dlm segenap segi sehingga ke tahap TIDAK APA untuk meninggalkan anak kecil bersendirian atas alasan ibu atau ayah tinggalkan sekejap jah...TIDAK APA untuk ibu sesudah bersalin meninggalkan anak2 kecil mereka ditaska yang penuh sesak atas alasan ibu atau ayah keluar cari makan nakkkk sebab bapa kamu miskin banyak hutang ga mampu sara hidup kamu sekeluarga......TIDAK APA untuk biarkan anak2 kelaparan barang 2-3jam atas alasan untuk melatih anak berjinak2 berpuasa dalam masa sama ibu atau bapa sedang syok reply forum/FB/insta/twitter etc.....TIDAK APA untuk memberi ruang kepada anak2 bermain dengan anak2 jiran tanpa pengawasan orang dewasa atas alasan alahhh kawasan kejiranannya selamat dan anak2 jirannya semua baik2....TIDAK APA untuk lepaskan anak2 kecil pergi pasar malam/rumah kawan/sekolah/perpustakaan/ kedai etc tanpa orang dewasa atas alasan adik2nya teman sikakak atau siabang.....TIDAK APA membiarkan orang asing yang tidak dikenali/dikenali mencium atau membelai anak2 kamu apabila kamu ke shopping mall/majlis kahwin atas alasan wahhh ibu bangga ada anak comel yang dipuji orang kembang hidung ibu tanpa berfikir panjang apa niat mereka....karena sikap TIDAK APA inilah makanya setiap bulan kita membaca kes2 yang diklasifikasikan sebagai xtreme melibatkan kanak2....negara kita masih lagi tahap negara yang cukup primitif... kita tidak mengamalkan undang2 negara maju yang begitu ketat protect hak/kebajikan anak2 kecil....apabila ujud undang2 yang protect anak2 kita...makanya kamu mahu jentik anak hatta seinci pun kamu akan berfikir panjang karena ikut law ianya salah boleh dibicarakan dan secara tidak langsung kamu (ibubapapa) terpaksa mendisiplinkan diri serta prihatin untuk tidak bersikap cuai/acuh tidak acuh/ambil mudah dlm segala aspek yang melibatkan anak2 kecil....kerana TIDAK APA lah hak dan kebajikan anak kamu tidak terbela

Last edited by C.K on 22-1-2014 11:41 AM

jojo67 posted on 22-1-2014 11:06 AM
ni mesti mak dok ralit kat  dapur dok sedia makan malam atau depan tv dan x perasan anak keluaq dr ...

Aku dulu..................masa depa kecik kecik lagi.
Bebudak tu x pernah lepas dari pandangan mata.

2 tahun lepas.............anak aku Tkt 1.
Dok main mercun dgn sepupu sepapat dia...........nun jauh di halaman ghumah.
Aku dok layan tetamu tapi mata aku tetap kat dia.
Dan alhamdulillah.............aku nampak serbuk belerang tu bakar jari dia. (kekunung nak buat zam zam ala kazammmm)

Terus aku pi ambik dia n antaq ke klinik.
Kalau aku x nampak, surely dia akan sembunyikan kejadian tu.

Ibu dia???
Busy sembang dgn adik beradik n tetamu.
Sampai x ingat duniya.

Menyesal dahulu berpendapatan....
Menyesal kemudian, tiada guna nya.........

Biar menangis sekarang dari menangis kemudian.

Laaa kesian kau dik
Al fatihah untukmu

apa cerita sebenar ni? mak budak ni berhutang dgn somebody ke? hutang apa? duit ke? anak jd cagaran? dgr2 je ni. sape boleh sahkan.

annehuda posted on 22-1-2014 11:26 AM
dok beklog ade plak yg kaitkan kes kt sweden ngan kes kt paka. sangat2 lain kot...

lg satu aku te ...

aku pun ingat..sibuk la akak ke sana akak ke sini..ga ke hulu ga ke hilir. kejap melayu kejap indon..bajet bagus sgt.

Follow Us
atira posted on 22-1-2014 11:32 AM
sama la....
sana pasal kes dera anak..
yg ni pon pasal dera anak jugak ( kalau betul ibu penagih ...

u still xfhm.mereka kat sn blum ckp apa2.just kn reman.belum boleh diistilahkan sebagai dera pun.don live in denial la..we blh jd moden,but custom n root will be forever as base. yg xpnh kn pukul n membesar sbgi org berjaya like you.alhamdulillah.

klu yg nakal,slalu kn marah dan kn pukul jgk masa kecik oleh parent mcm i,bila da berjaya i akan kenang balik.how lucky am i sbb dpt parents macam tu.yg betulkan i bila i silap. yg rela kn sumpah seranah even dlm hati je sbb nak tunjuk me path yg betul.nant bicara,lawyer pya citer la.i xsebelahkan diaorang pun.but the truth must be reveal fairly.klu bersalah,pukul teruk,mmg kn la.klu xbersalah lepas.cuma kat forum ni,expert more than expected.

cupu posted on 22-1-2014 11:44 AM
u still xfhm.mereka kat sn blum ckp apa2.just kn reman.belum boleh diistilahkan sebagai dera pun.d ...

nampaknye ko yang tak faham...
tak pe lah...

atira posted on 22-1-2014 11:49 AM
nampaknye ko yang tak faham...
tak pe lah...

Sebulan dah eh kena tahan?

baru dgr berita terkini, dirogol diliwat sebelum dibunuh

binatang yg buat kerja ni, ko sesungguhnya lebih hina dr binatang

fifie_olin posted on 22-1-2014 10:46 AM
br2 ni aku gi tesco...
aku tgh order mkn kt fudkot..
anak2 ngan ayah nya dok kt meja tgh mkn la... ...

teringat pulak citer balqis yg kat tv3 ari ahad aritu.

budak2 xtau ape2. kesian bila bdk2 yg jdi mangsa

dahliateck posted on 22-1-2014 12:04 PM
baru dgr berita terkini, dirogol diliwat sebelum dibunuh

binatang yg buat kerja ni, ko sesungguhn ...

Tak tahu nk bayangkan kesakitan budak tu akibat diliwat dan dirogol.. patut lah byk darah dari bawah bontotnya..moga2 Allah pelihara adik ni dari kesakitan..

jojo67 posted on 22-1-2014 11:00 AM
a'a....akak kadang terlewat ambik anak  waktu tengah hari( kalut dok masak)....dlm hati dah pikir  ...

Mik anak lambat..pesan ank dok kantin..
Atau pun dok dlm sekolah..
Jgn dok luar..
Kalo pape jd salah kita mik lambat..kita sbgai mak pak kena btggungjwb gak.
Ni mcm kat sek agama aku dulu..
Masa zaman aku sek..budak ni kena rogol..pastu org tu hantar tempat tu balik,
Bapak mik lambat..
Budak ni kalo dtg org tua ckp..'dik sy ni kwn mak/bapak adik..
Diaorg eksiden skrg ni..jom pakcik anto g sepital tgk mak/bapak'
Budak2 akn percaya..akn ikut.mana pikir org tipu apa

even adik pompuan aku nak pi 7-eleven dlm kul 12 30 mlm pun aku suruh adik laki aku temankan
wlpn aku park depan 7-even...
bahaya skrg ni...
sekelip mata jek org leh target

aku tak nak tngok gambar arwah.. very2 stress baca news mcm ni..lebih2 lagi membabitkan kanak2 yg tak tau apa2.. aku x nak type panjang lebar.. sakit hati.. hilang mood aku hari ni..
semoga manusia keparat tu dpt ditangkap dgn kadar segera.. hukum bunuh jer..

untuk mak ayah kt luar sana mahupun dlm forum ni, jadikan ni pengajaran utk kita semua..

kajol77 posted on 22-1-2014 12:07 PM
Tak tahu nk bayangkan kesakitan budak tu akibat diliwat dan dirogol.. patut lah byk darah dari baw ...

mmg yg buat ni org sakit jiwa yg betul2 sakit, kenapa perlu nak buat budak 2 tahun camtu, pelacur kan ramai, pelacur gay pun ada, x mampu sgt ke

iols x tgk gambar tu, iols x sanggup nak tgk

Suchi posted on 22-1-2014 11:17 AM
dino mung orang dungun ke?
alahai takutnya kalo betul org dungun banyok hok rosak akhlak
riso pl ...

aku org urban skit... kuala trg
takyah risau sgt aaa.....trg ni byk mat rempit... mat dadah... hok dok mikir masa depan.... puak2 ni la penjenayah pun...

dahliateck posted on 22-1-2014 12:11 PM
mmg yg buat ni org sakit jiwa yg betul2 sakit, kenapa perlu nak buat budak 2 tahun camtu, pelacur  ...

Iols tak leh byg laa...budak hanya 2 tahun je kott..kalah napfu binatang si pelaku ni..mujo la tak tgok ..klu tak teringat2 je.. kat fb tak censor langsung pic nya..

dibs posted on 22-1-2014 11:03 AM
aku tak biasa brkuntum kt board CI ni tp ada info ckt psl kes ni, officemate my sis kenal bdk ni n m ...

so bangsa melayu la kan pembunuh ni...

dino posted on 22-1-2014 12:13 PM
aku org urban skit... kuala trg
takyah risau sgt aaa.....trg ni byk mat rempit... mat dadah... ...

Meme byk mat rempit..klu kat traffic light..berduyun2 mat rempit.. kat berita pun asal kes dadah mesti byk yg dari tganu... iols sengih je sambil pandang hubby..sbb dia asal tganu..