CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zuera85

Ilmu Pelalau.....?????

zuera85 posted on 30-1-2014 02:33 PM
sy plak dituduh terlalu memilih.....senang cakap, sy tunggu anak raja masuk meminang....

Kalau da jodoh even x suka pasti Allah lorongkan jalan utk satukan..

Jd bukanla soal memilih kannn.. cuma seru belum smpi.. hehe

Innrukia posted on 28-1-2014 10:38 AM
Melayu Muslim, bila lambat bertemu jodoh maka akan auto trigger dgn sihir @ buatan org.
Syaitan & i ...

Well said (y)

ziehan09 posted on 30-1-2014 11:53 AM
kat mna nak cari cd mp3 tu ye..

dowload ja ayat ruqyah tu...sy dowload ltak dlm fon ja...mudah bw p mn2..
pastu klau nk letak dlm cd..burn la dlm cd..jimat skit

miftahuljannah posted on 30-1-2014 02:32 PM
Sy penah cuba dgr ruqyah nie pakai earphone.. sudahnya rasa seram sejuk pula.. masa tu tutpkan lam ...

kadang tu kita ja rs mcm takut..perasaan kot tu..hehe
knp prnh kena buatan orng ke..?

Punca utama lambat kawen ialah angkara pelalau yg hadirnya dari gangguan saka, jarang jin pelalau hadir dari hantaran orang lain.

Punca kedua barulah lum bertemu jodoh

Orang yg ada pelalau biasanya dah jumpa jodoh, kekasih, tunang, tapi jin pelalau yg menyebabkan hatinya berbolak balik, sebenarnya suka tapi asik bergaduh tak tentu hala....panas dan sebagainya, yg semuanya akibat bisikan syaitan (saka) tersebut.

Kes yg lum bertemu jodoh pula ialah mereka yg memang tak pernah bertemu bakal pasangan terutama orang yg kurang bergaul dengan rakan lelaki/perempuan, tak minat bercinta dsb

Waulohua'lam

hantukiller posted on 30-1-2014 02:47 PM
Punca utama lambat kawen ialah angkara pelalau yg hadirnya dari gangguan saka, jarang jin pelalau ha ...

kiranya pelalau ni dr saka ke...
mmg turun temurun la mcm tu...

Follow Us
nizam49 posted on 30-1-2014 02:46 PM
kadang tu kita ja rs mcm takut..perasaan kot tu..hehe
knp prnh kena buatan orng ke..?

Mungkin perasaan sy jak. Hehe

X penahla. Tp pernah didedahkan dgn alam2 jin nie. Tp sy nie ilmu cetek yg amat. X brani takut salah amal. Huhu. Mungkin tbyg2 sbb tue rasa takut. Huhu.. lemah smgt betul..

miftahuljannah posted on 30-1-2014 02:53 PM
Mungkin perasaan sy jak. Hehe

X penahla. Tp pernah didedahkan dgn alam2 jin nie. Tp sy nie ilmu ...

ingt prnh kena....dah ddk sorang2 mcm2 la pikir psal bnda tu...tu jd takut
sy pun setakat ambil thu ja....penting untk kita jgak...
jgn dok amal ilmu yg ntah apa2...skrng ni rmai main amal ja..pastu mkn diri..

nizam49 posted on 30-1-2014 03:03 PM
ingt prnh kena....dah ddk sorang2 mcm2 la pikir psal bnda tu...tu jd takut
sy pun setakat ambil t ...

Insha Allah.. mntak2 dijauhkan :-)

hantukiller posted on 30-1-2014 02:47 PM
Punca utama lambat kawen ialah angkara pelalau yg hadirnya dari gangguan saka, jarang jin pelalau ha ...

sy pun difahamkan gitu gak.....

First time dengar ilmu ni

Aku pun first time juga. Silap silap cousin aku pun kena masalah yang sama juga. Rupa memang cantik tp setiap kali berkawan atau bertunang mesti tak menjadi. Kesian juga

onnabila posted on 31-1-2014 03:33 PM
Aku pun first time juga. Silap silap cousin aku pun kena masalah yang sama juga. Rupa memang cantik  ...

X menjadi tu disebabkan ape??

cakap pasal ni sy teringat kawan kisah kawan saya..sy knal dia dari zaman sekolah...zaman sekolah dia lasak n ganas sket lps spm lost contact last few year jumpa balik jadi bestfriend..now dh kawin dgn org yg sy perkenalkan..skrg dia lemah lembut n baik..alim la jugak..smyg x tinggal.mlm jumaat baca yassin.xpi dia sakit..katanya kene sihir/bomoh yg tu sy x pasti plak...dia kene ni lps beberapa hari kawin kot x pasti..sy kesian kt dia sb dia baik n alim..selalu terfikir knpe kene kt dia..one day kitaorg gaduh (both dh kawin)..sy x tahu tiba2 dia serang sy macam2..up status kt fb benci sy sampai tujuh keturunan..sy msj tnya dia what happen..ape salah sy semua..dia x explain.sampai hari ni sy x thu ape salah sy.dia cuma mengungkit semua kebaikan yg penah dia bt kt sy slama ni..n ckp mnyesal penah tlong sy..dia punya bahasa sgt xmasuk akal..even sy text elok2..dia panggil sy anjing,biawak n so on..last sy ckp minta maaf ada salah n silap..minta halal semua..then dia blok kt fb ..that time sy terfikir knpe dia kene sihir/bomoh..mybe sb mulut sndri(bkn tuduh xpi dgn ape yg dia carut kt i x mustahil) last sy thu dia still x sembuh..dari jauh sy hnya doakan dia cpt sembuh...
org yg baik fizikal pn blom mampu nk jaga tutur kata..
just my 2cents...jaga tutur kata kita..jgn sakitkan hati org,kita x thu hati org

Kawan somi aku nih kena pelalau gak no sbb sampai skang x kawin lg... umur kat 40 dah.... dah berpuluh puluh pompuan dia pinang dari bujang smpi janda.... dr muda smpi tua.... tak jugak melekat.... bila
pompuan yg nak di pinang tgk muka dia terus nyampah... heran aku

muka dia ok je... keja ada.. cuma dia ni byk cakap la... aku pun jadi menyampah tenguk dia... jiran aku yg pompuan pun nyampah gak kat dia nih...

miftahuljannah posted on 30-1-2014 10:50 AM
Hehe... saya pun x kawen lagi wpun da 3 series..

Org suka sy.. sy x suka

sama ngan saya pun. sya ni langsung x de org nak dekat ngan saya,bila saya cuba nk rapat ngan lelaki,lelaki cam takut ngan saya n jauhkan diri dari saya. dah banyak kali mcm tu. saya rasa bkn sebab apa2 pon,cuma bak kata forumer kiah,Allah belum tetapkan jodoh saya lagi. saya redha,saya fokus pada mak n abah saya,family saya. saya bahagia sebab dapat berbakti pada org tua saya. klu saya kawen,belum tentu saya dpt berbakti pada mak abah saya. satu lagi,bkn mudah nak cari lelaki yg bole terima famili kita. kita dia nak,tapi famili kita dia xnak. biarla saya mcm ni,hidup saya aman2 saja..
masalah TT ni sakit pada masa2 tertentu. saya rasa mcm ada org cuba khianat ngan tt. try berubat tempat lain pula. maybe darussyifa kat bangi ke,saya pun bkn arif tentang ilmu2 ini. bykkan bersolat sunat,bykkan berdoa

assalamualaikum zura...
mcm ni..sy pun penah alami pengalaman yg sama...sy ni jenis susah nak suke dgn org...bila ada seseorg yg btl2 syg sy dan sy terima dia walaupun perasaan hanya kawan rapat sahaja tp sy usaha tuk syg kan dia (org ckp x baik tolak sbb mana la th Allah hantar jodoh tuk kite kan) sampai la 1 tahap sy pun dah syg kan dia......tiba2 sekelip mata berlaku sebaliknye...dah jd terbalik pulak...masa mula2 x perasan...tp bila jd kali ke2 dan ke 3...sy cuba berubat...dan sy jugak susah nak percayakan benda2 sihir ni...akhirnye sy muhasabah diri dan cari punca dr sume ni...perbanyakkan solat taubat...solat hajat...solat istiqarah....berdoa dgn Allah....sy beli buku perubatan Dato' Harun Din..kat situ ada doa untuk permudahkan jodoh...lepas solat sy bc...benda2 lain sy x buat....sbb sy takut salah...pastu bc doa pembuka 12 pintu yg dato fadzilah kamsah ajar...alhamdulillah sy lebih positif...Allah tu beri ujian sume ada hikmah...mcm sy dulu br putus mmg betul2 down...tp yg bersama2 sy hanya keluarga sahaja...dr situ la sy sedar...keluarga lah segala2nya...Allah hantar seseorg tuk kite sume ade sebab...mungkin dulu sy jenis lebihkan xbf sy dan x pentingkan family...dan dl sy seorg yg pemarah sy dah jd lebih byk sabar dsbbkan xbf sy tu...dia la yg byk mengajar sy tanpa dia sedar lepas dia putus dgn sy...zura byk2 berdoa ye..InsyaAllah...Allah lg suke klu hambanya sendiri yg minta padanya....klu zura rase kena sihir...cuba berubat dan perbanyakkan dgr ayat2 suci Alquran...dan 1 lagi jgn lebihkan manusia dr Allah...sbb klu kite kena tinggal mmg akan rase down sgt2...Allah la yg x penah tinggalkan kita walaupun kita sedih ke gembira ke...dia sentiasa dgr dan beri peluang pada kita walaupun kite byk bt silap dgn DIA...

dah mcm ustazah la pulak...hihihi

salam TT

memang TT kena ilmu pelalu ada yg iring hati dgn TT berubat dgn cara islam dn berbanyakkan wat solat hajat
memang rezeki,jodoh dn sebagainya di tangan tuhan tapi kita perlu berusaha juga umpama jika nasi di depan
mata jika kita tak menyuap ke mulut adakah kita dapat mkn nasi tu? dn lagi satu cari lah pendinding diri
walaupun jika TT dapat mengubati penyakit tu tak bermakna yg iring hati tu akan berdiam diri jd fikir2 lah

sumie posted on 6-3-2014 03:46 PM
assalamualaikum zura...
mcm ni..sy pun penah alami pengalaman yg sama...sy ni jenis susah nak suke  ...

Waalaikummussalam....
Alhamdulillah dr dlu sampai sekarang sy still amalkan seperti yg sis nasihatkan....sy x pernah salahkan sesiapa dlm hal ni....ex2 sy pun sy x pernah ungkit.....setiap kali putus sy lebih banyak muhasabah diri...memang jelas nampak ade hikmahnye ape yg berlaku....cume lately ni jer bile sy x sihat, sy ikut nasihat ustaz2, ahli keluar dan rakan2 yg lain.....memang ade kebenarannya kata-kata mereka dan sy merasainya....ntah knape hati sy terbuke ngan nasihat2 mereka...sbb tu kat cni sy try untuk kongsi pendapat....tqsm dgn nasihat sis yg amat bergune pd sy....boleh ditambahkan lagi panduan hidup...

zachsham posted on 11-3-2014 08:22 AM
salam TT

memang TT kena ilmu pelalu ada yg iring hati dgn TT berubat dgn cara islam dn berbanyak ...

w.salam....

tqsm dgn respon zachsham.....jika betul, sy mmg x kisah sape yg buat, itu adalah lumrah hidup dikelilingi ngan pelbagai karenah manusia....cume yg sy kisahkan  cara nak mengubatinya...doakan sy spy jumpa cara nak mengubatinya k....