CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 21734|Reply: 140

Himpunan Cerita Seram

cerita TANGISAN JAM 2.30 PAGI...cerita ni bukan aku reka sendiri taw...ni pengalaman aku....

pada satu malam yang sunyi, kira2 a few month ago....aku tak tahu kenapa aku tak boleh melelapkan mata aku...padahal aku dah mengantuk tahap cipan ni....bila tak boleh tido, aku on9 facebook la malam2 buta tu...sedar tak sedar jam da mnginjak ke pukul 2.30 pagi...

tiba-tiba, telinga aku menangkap satu suara halus seperti orang perempuan sedang menangis...sayu nye suara tu sampai bulu roma aku tegak berdiri...mula2 aku buat2 tak dengar tapi suara tu makin jelas kedengaran seperti di luar tingkap bilik aku tu...untuk pengetahuan korang, aku tido dalam bilik mak aku...bilik utama...dan katil mak aku tu betol2 sebelah tgkap...jd aku bole nmpak la byg2 dr luar...cume aku xnmpak pulak byg2 perempuan yg "bkenaan"...

time tu, aku xigt ape da..aku selibung semua badan aku dengan selimut tebal sambil baca ayat2 suci al-quran yang aku hafal...aku baca sampai la aku tertido dalam keadaan aku yang bepeluh2 di bawah selimut tebal...

sampai sekarang, misteri PEREMPUAN MENANGIS tu menjadi tanda tnya kepada aku...aku ingat aku je pernah dengar...rupa2 nye dua orang adik lelaki aku dan mak aku sendiri pernah mendengar nye...cume kitaorang ambil tindakan untuk tidak menegur BENDA tu...

SIAPA YANG MENANGIS???KENAPA BENDA ITU MENANGIS???SAMPAI SEKARANG MENJADI MISTERI....   

Last edited by budak_gemuk91 on 6-2-2014 04:30 PM

pengalaman mak aku nampak _____________....

kejadian ni berlaku beberapa minggu yg lalu...mlm tu aku bawak mak aku g supermarket nk beli lauk untuk masak esok...aku bwk mak aku naik moto je...aku mane pndai bwk kete aku pegi dlam kul8...beli2 sume brg, balik la...

mase smpai lorong umah aku tu...utk pengetahuan korang, umah aku at lorong paling hujung sekali dan bersebelahan dgn ladang kelapa sawit...cm biasa la aku dgn mak aku ats moto mulut xle diam..potpetpotpet bcerita...tiba2 smpai at lorong umah aku tu...mak aku tdiam..aku pon pelik la...smpai je dpan pagar, mak aku kelam kabut masuk umah...

nk dijdkan cerita, mak mggigil2 dok at dapur...smpai adik aku amik air dan bace ayat2 yg patot n bg mak aku minum..baru mak aku relax ckit...pastu mak aku cerita la.....mase smpai at lorong umah aku tu, mak aku cm spontan rase nk pandang at bawah pokok kelapa sawit tu.....time tu la mak tpandang perempuan tgh berdiri....rambut panjang smpai tanah....pakai baju cm jubah putih tp kotor2 cm kotor tanah tu...tp muka xde...aku dgr pon da meremang bulu tgkuk aku...mmg mlm tu kitaorg pakat2 tido at ruang tamu ramai2...seram..

next tt...

aminsaniah posted on 6-2-2014 02:12 PM
next tt...

tq sbb sudi bace..next post tgh type..

Pengalaman aku mase aku sekolah rendah (lebih kurang tahun 90an)
Time ni, aku duduk at tanah pusaka moyang aku..mmg duduk dekat2 dgn sedara mara..jd mmg rumah sebelah2 je..kalo pkcik aku kentut pon, aku bole dgr taw…hahaha
Back to story, mlm tu aku dok syok layan cerita Hindustan xhengat smpai xsedar kakak dgn adik2 aku smua da tido..umah lame aku ni ade 1 bilik je..mksudnye mestilah bilik parent aku..jd kitaorg adik beradik ni, ramai2 la tido at ruang tamu depan tv..
Tgh syok aku layan hndustan tibe2 jeng jeng jeng telinga aku mnangkap bunyi suara lelaki garau ketawa tbahak2 ..mula2 suara nye jauh tp makin lame makin dekat n jauh balik..suara nye mcm melayang2..cm org trbang..korang fhm x??? xfhm sori erk…tp part yg aku xle thn ni..”die” bole pulak patah balik…cm die tau je ade org xtido lg n dgr die ketawa…
Aku pon ape lg…aku xsmpat nk tekan power off at tv terus aku switch off tv punye plug..kalo slalu aku buat mcm ni, bole tbakar tv bapak aku tu…hahaha aku ni jenis org yg kalo takot selibung diri bawah selimut…aku pon apalagi,menyorok bawah selimut smbil tekup telinga aku dgn bantal..baca ayat2 yg aku hafal smpai ttido…
Esok pgnye, aku usha2 ler sedara mara aku tntang suara mlm td… rupenya paklong aku xtido lg gak mlm td…jd die dgr gak la suara tu… paklong aku ckp kalo ikot org dulu2, suara tu milik JEMBALANG TANAH…aku xtaw kebenarannye..aku cume menyampaikan pengalaman aku je…
Hanya ALLAH yg tahu…

best2 sila sambung lg...

Follow Us
starbee posted on 6-2-2014 02:34 PM
best2 sila sambung lg...

hehehe tq sbb baca...sabar erk..tgh proses igt balik cerita2 lame

lagi2. nice story actl. even simple

Pengalaman adik aku (lebih kurang bulan lepas)
Adik aku ni girl 11tahun..badan besar cm aku tp penakot..yg aku pening ni, mlm kejadian berani pulak die tgk “benda” tu…amazing tol adik aku ni …selalunye die ni liat nk bangun tp aritu pg2 buta die da bangun..rupenye ade story…
Menurut adik aku, die tjaga dari tido dlm pkul 3pg..mcm mne ntah die tgerak hati nk tgk at pintu…utk pengetahuan korang, pintu rumah aku ni sliding door..jd pakai lgsir la..nk dijdkan cerita..lgsir tu berterbang2an smpai bole nmpak straight depan pagar umah aku tu..die tnampak abah aku at luar pagar tgh tenung umah aku tu..tp masalahnya abah aku tgh tido dgn adik aku yg bongsu tu…kitaorg mmg tido ramai2 at ruang tamu sbb masing2 takot nk tido dlm bilik kecuali adik2 lelaki aku yg bdua n aku sbb ade story pasal bilik2 dlm umah aku tu...next post aku citer k...
…n then, adik aku ckp “abah” masuk dlm kereta tembus mcmtu je…die pon ape lg…sbijik cm aku..selibung bawah selimut ler…
Masalahnye,kalo abah aku tgh tido jd siapa yg at luar tu???tp kitaorg xbrani nk citer dgn abah sbb kitaorg xrapat dgn abah..jd smpai skrg xtaw nape “abah” tu mnyerupai abah…
Korang ade pape pndapat tak pasal menyerupai ni????

-electrifying- posted on 6-2-2014 03:58 PM
lagi2. nice story actl. even simple

tq..aku xpandai nk bcerita ni..aku smpaikn ape yg aku tau..n citer ni bkn rekaan..mmg btol2 jd at family aku..byk lg sbnarnye..dlm proses igt balik ni..

Pengalaman kitaorang adik beradik (a few years ago)

Merujuk cerita yg lepas (pengalaman adik aku), aku ade sebut setiap bilik at umah aku ade cerita nye…jd aku nk cerita la..umah aku ade 4 bilik..smua bilik tu ade cerita dan “penghuni”nye sendiri..

Bilik 1 (bilik mak aku)
Mlm tu mak aku tjaga dari tidur..mak aku tido dgn abah n adik bgsu aku..mak kate mak tido hadap abah, mase mak tjaga tu..mak kalih la badan..mak tpandang at hujung kepala mak..Exactly, btol2 at kepala mak aku tu, ade sorang pmpuan pakai baju putih rambut panjang n muka xjelas tgh berdiri..mak aku pk dlm ati mgkin mamai kot..mak aku pejam la mata..bukak2 pmpuan tu ade lg..mak aku pon bace la ayat kursi n balik tidur hadap abah..tp demam gak la mak aku..n selang beberapa mggu, mak aku nmpak at hujung kaki abah aku..semenjak tu, mak aku da xtido dlm bilik da..takot gamaknye..ganti lak dgn aku sbb aku lak takot nk tido bilik aku..hehehe

Bilik 2 (bilik adik beradik perempuan)
Ini bilik aku, kakak n adik2 perempuan aku…adik2 aku ni xsuke tido dlm bilik..panas katanye..jd aku dgn kakak aku jela tido dlm tu..nk dijdkan cerita, malam tu aku tido sorang2 sbb kakak aku keje shift mlm…kakak aku nurse hospital besar..dlm kul2 3 pg aku cm tjga sbb terasa ade org pandang aku..aku pon bukak la mata dlm keadaan yg mamai..suspen lak aku citer ni…terbayang2..aku tkejut giler smpai aku lari g tido at ruang tamu dgn adik2 aku..aku Nampak perempuan yg tinggi die same tinggi dgn siling umah aku tu..siling bilik aku tu mmg tinggi n ade tgkap at ats tu jd ade la cket Chaya mlm masuk..aku xberapa pasti rupa die tp yg aku igt muka nye penuh cm jerawat batu tgh pandang aku..sejak tu aku da xtido dlm bilik tu..bilik aku tu da jd tmpat smpan kain baju n tmpat iron baju je..

Bilik 3 n 4 to be continue

nie cerita sebenar or rekaan.. apa pon mmg best.

not bad cite ko..
ehhh rumah ko mmg berhantu ker? takde buat berubat ker.. means pasang pendinding ke ape ker..
seram weh mcm selalu je bende alah tu menampakkan diri die kat korung

Sambungan Pengalaman kitaorang adik beradik (a few years ago)

Bilik 3 (bilik adik beradik lelaki aku)
Bilik ni kurang seram sbb penghuni die pon mcm hantu..lepak smpai pg2 buta baru nk balik..hahaha budak2 lelaki biasa la..sakit ati..
Tp bilik ni ade tempias dari “penghuni” bilik 2 n bilik 4..lelaki kan ati kering..xdipedulinye “benda” tu nk menangis ke ketawa ke.. adik sape la ni..haha..

Bilik 4 (stor)
Bilik ni la ade “penghuni berbulu n busuk”..kitaorng xtaw jembalang ape ntah ni..kitaorg xpnh nmpak tp abah pnh nmpak..abah ckp hantu tu badan besar n berbulu..ditmbah dgn bau busuk nye..xle thn bau nye..cm bangkai binatang mati tu..cube korang bayangkan..ishhhh…selalunye bau busuk tu dtg bile jam lepas kul12 mlm..jd mlm2 mmg ktaorg xbrani nk g dapur..buatnye die muncul xke naya..msti korang ttnya2 napa abah aku cm relax je..hehehe abah aku tu da biasa nmpak “benda2” tu..abah aku tu driver lori..kdg2 hantar brg mlm2..nnti aku citer pengalaman abah aku…

Sekarang umah aku da selamat dari ganguan2 syaitan sbb abah pggil ustaz dr daru syifa utk pagarkan umah kitaorg tu..aku tgk masa ustaz tu halau benda2 tu..smpai bsilat2..sbb benda yg busuk tu xnk kuar..katenye ni umah dia..hmmm

Hanya ALLAH yg tahu

khailya posted on 6-2-2014 04:37 PM
not bad cite ko..
ehhh rumah ko mmg berhantu ker? takde buat berubat ker.. means pasang pendinding  ...

tq sbb bace..da pasang "pagar" da..hujung tahun lepas..ustaz dari daru syifa..mgkin dia tunjukkn diri sbb nk takotkn kitaorg kot..kn die ckp tu umah die..lgpon mase abah beli umah tu..umah tu mmg kosong..xde org duduk drpd siap dibina..mgkin tula banda2 tu sggah..

ohh yeke.. so da lame ke korung duk situ???

aku nk tmbah siket..yg tangisan perempuan kul2.30 pg tu tjadi lepas umah kitaorg dipagar..mgkin hantu tu sedih kot..

ainie_1008 posted on 6-2-2014 04:37 PM
nie cerita sebenar or rekaan.. apa pon mmg best.

ainie..ni citer betol..mmg tjadi dlm family aku..kitaorg cm da lali dgn bnda2 ni..cume rase seram tu tetap ade..cume kne bjaga2 la..lg skrg mak aku lemah semangat..hmmmm

khailya posted on 6-2-2014 04:47 PM
ohh yeke.. so da lame ke korung duk situ???

dlm 7 ke 8 tahun la..time tu aku nk SPM..lgpon mmg ade gak dgr citer2 dari jiran..mmg lorong umah aku tu byk entiti..cume nmpak dgn tidak je..ustaz tu kate mmg lorong tu mmg laluan "mereka"..aku pon xpasti kbenaran nye..tp mak aku pon pnh nmpak..btol la gamaknye...

momentum citer ko ni laju sangat la bro..best memang best, tapi jangan terkejar nak ending..jalan2 dulu baru lari..hehe pape hal pon, tetap menunggu sambungan (kalau ada)..hehe