CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: budak_gemuk91

Himpunan Cerita Seram

angahsmart posted on 6-2-2014 04:52 PM
momentum citer ko ni laju sangat la bro..best memang best, tapi jangan terkejar nak ending..jalan2 d ...

sori ler...aku xpandai nk bcerita..xpndai ler nk kias2..teros je klimak..hahaha aku sis ok

budak_gemuk91 posted on 6-2-2014 04:49 PM
ainie..ni citer betol..mmg tjadi dlm family aku..kitaorg cm da lali dgn bnda2 ni..cume rase seram  ...

rajin2lah mengaji dan baca yassin yea.. acc rumah aku pon sama, jiran dpn rumah antr hantu supya jgn bg jiran2 lain dtg rumah aku.budak kecikkan boleh nmpk antu. minggu lpas ader sorg bdk kecik dtg umah aku. tp dia x masuk rumah. lama dia tunggu dpn rumah. bila ajak masuk dia ckp "tak nak takot. ader hantu dpn pintu" gler meremang bulu roma aku.

budak_gemuk91 posted on 6-2-2014 04:54 PM
sori ler...aku xpandai nk bcerita..xpndai ler nk kias2..teros je klimak..hahaha aku sis ok

...

sis ye? hahaha alamak, sory2 :p

ainie_1008 posted on 6-2-2014 04:55 PM
rajin2lah mengaji dan baca yassin yea.. acc rumah aku pon sama, jiran dpn rumah antr hantu supya j ...

mmg ade bace alquran n yasin..kalo xsmpat kitaorg bukak mp3 je..
jahat benar jiran ko..sewel ke cm jiran sebelah umah aku ni..asal nmpak kitaorg je lari mcm nmpak hantu..padahal dia yg membela...

angahsmart posted on 6-2-2014 04:56 PM
sis ye? hahaha alamak, sory2 :p

tgk la avatar yg cute tu...hehehe

baca cite nie igt kan aku umh kt kpg. cite lebih kurang dgn sama dgn ko, cuma bezanya umh kt kpg, org dlm umah x tahu ape yg berlaku d luar umah tp org yg lalu lalang nampak ape yg berlaku dlm umah..pelik tak
kami yg berada dlm umah langsung xsedar @ perasan ade "benda" lain bersama kami dlm umah tp org luar yg lalu di depan umah nampak "benda" tu bersama kami tak kira siang @ malam...
yg paling best, org salu nampak 1 kumpulan kluar dr pintu utama sambil usung jenazah...seolah-olah ade kematian, sedangkan kami dlm umah tu tgh sembahyang Maghrib berjemaah.
kalo nasib xbaik mmg nampak sepasang mata merah memerhati dr tingkap dapur...
kiranya kami mmg bernasib baik xpernah kena kacau...

Follow Us
baca cite nie igt kan aku umh kt kpg. cite lebih kurang dgn sama dgn ko, cuma bezanya umh kt kpg, org dlm umah x tahu ape yg berlaku d luar umah tp org yg lalu lalang nampak ape yg berlaku dlm umah..pelik tak
kami yg berada dlm umah langsung xsedar @ perasan ade "benda" lain bersama kami dlm umah tp org luar yg lalu di depan umah nampak "benda" tu bersama kami tak kira siang @ malam...
yg paling best, org salu nampak 1 kumpulan kluar dr pintu utama sambil usung jenazah...seolah-olah ade kematian, sedangkan kami dlm umah tu tgh sembahyang Maghrib berjemaah.
kalo nasib xbaik mmg nampak sepasang mata merah memerhati dr tingkap dapur...
kiranya kami mmg bernasib baik xpernah kena kacau...

zuerinaBP posted on 6-2-2014 05:05 PM
baca cite nie igt kan aku umh kt kpg. cite lebih kurang dgn sama dgn ko, cuma bezanya umh kt kpg, or ...

owh..tbalik lak dr citer sy..tp tu la..benda2 ni kacau org xkira tmpat..tp xtaw la ape naseb kitaorg bole kena cm tu..tp Alhamdulillah skrg da xde at umah sy tu..

ade org ckp.. blkg umah aku kt kg tu pun "laluan" mereka..
tp alhamdulillah so far tak penah nmpk pape..
cume ade sekali tu... kitaorg buat kenduri kat umah tu..
ade la sedare yg tido kat umah kitaorg mlm tu..
tgh2 malam.. anak sedare aku menangis melalak2.. umor 3 tahun ha..
sambil tunjuk kat bhgian blkg umah kitaorg..
die kate ade hantu.. ngn mate die terbeliak ketakutan ha..
mengelabah kitaorg... jenuh pujuk baru die ok..huuh
tp so far alhamdulillah kitaorg tak penah nmpk ape2..
takmo la haih nampak.. takottttttttttttttt

tggu ye ade byk lg citer pengalaman kluarga aku..arini xsmpat nk kongsi lg..ni pon rempit xhengat smpai terover lak..hehehe sok aku smbung lg..

khailya posted on 6-2-2014 05:12 PM
ade org ckp.. blkg umah aku kt kg tu pun "laluan" mereka..
tp alhamdulillah so far tak penah nmpk p ...

baik ko doa byk2 biar jgn smpai nmpak...ko xtaw perasaan bile nmpak benda tu...berpeluh2

huhu aku takmo nampak benda2 tu..
nti seumur hidup aku fobia...

khailya posted on 6-2-2014 05:17 PM
huhu aku takmo nampak benda2 tu..
nti seumur hidup aku fobia...

aku pon mula2 fobia gak..tp kuatkn hati la..bila rase len mcm je, sempit2 la tido dgn adik2 aku at dpn tv..hehe tp stakat ni xla smpai yg terok2 mcm citer yg aku slalu bace..

budak_gemuk91 posted on 6-2-2014 04:04 PM
Pengalaman adik aku (lebih kurang bulan lepas)
Adik aku ni girl 11tahun..badan besar cm aku tp pena ...

jika tak silap org2 terdahulu cakap tu hantu raya merupai tuannya
dan bukan semua org deria keenamnya terbuka bermakna org2 yg dapat melihat org yang bertuah Last edited by zachsham on 6-2-2014 05:53 PM

zachsham posted on 6-2-2014 05:41 PM
jika tak silap org2 terdahulu cakap tu hantu raya merupai tuannya
dan bukan semua org deria keen ...

xkan abah aku ade hantu raya??hmmmm

Pengalaman kakak aku (umah dia at bndar botanic)

Peristiwa ni terjadi pd sebulan yg lalu..kakak aku da kawin n duduk dgn suami die..anak die tak duduk dgn die..anak die mak aku yg jage..maknanye anak die duduk dgn kitaorg la..jd bile suami die aka abg ipar aku keje mlm, die lak keje pg..jd mlm die tggl sorang la..shift keje die habis petang..

Menurut kakak aku, lepas kakak aku balik keje, die kemas la umah, memasak bagai..biasa la isteri kn..n then da siap smua die pon rehat2 la..xsemena2 die ttido sampai dekat azan maghrib tu die tjaga..FYI, kakak aku ttido depan tv..mase die tjaga tu, die Nampak…

Kakak aku Nampak ade perempuan keluar dr dlm bilik die smbil tikam2 diri sendiri..darah jgn ckp la..membuak2..kakak aku ckp benda tu lintas je dpn die..hilang n muncul balik dr tmpat yg same..dlm dua tiga kali..kakak aku ni cm tpaku la..tergamam..last2 tu, benda tu menuju at kakak aku n ckp suruh kakak aku tikam diri sndiri..mean suruh kakak aku bunuh diri la..

Time tu, die cm kene hysteria..smpat die kol mak aku..die tjerit2 minta tolong..yg pelik nye, bila mak aku ckp mak aku nk dtg tlg n tgk..kakak aku ckp kalo sape2 tlg die, die nk bunuh diri..lps tu talian terus off..n terus xdpt2 kol lg..mak aku ni pon da risau giler..jd pergi la umah kakak aku tu..

Mak aku tperanjat sgt bile sampai umah kakak aku xbkunci..jd mak aku masuk jela..tgk2 kakak aku tgh tido at katil...tp smbil tu teresak2 n pegang pisau..naseb baik mak aku dtg dgn adik2 aku n ustaz..mula2 tu, kakak aku hysteria lg..abis la die mngamuk..jap mara..jap nangis..katanye smua xsyg die..ustaz tu pon buat la ape yg patot smpai kakak aku sedar..

Lepas kakak aku sedar tu, die citer la..sbelum ni pon die pnh nmpak pompuan tu..pompuan tu bergayut at kipas siling umah die tu..jd bjurai2 la baju n rambut die tu..time tu, suami die ade…jd die buat xtaw la…

Cume kitaorg xtaw mne asal benda tu sbb ustaz tu rahsiakan..huhuhu tp die da get rid benda tu….alhamdulillah..

budak_gemuk91 posted on 7-2-2014 09:02 AM
xkan abah aku ade hantu raya??hmmmm

mungkin saka yg diperturunkan tanpa disedari oleh orgtua emmmm

tp atok aku xmninggal lg..nenek je da mninggal..kalo nenek ade saka..bole turun at ank lelaki ke??

TT..jangan kecik ati ya kalau ada forumer tanya samada ni citer dari pengalaman sendiri atau rekaan.
Sebab dah banyak terjadi dalam Bod MPS ni orang ciplak cerita orang lain pastu mengaku cerita sendiri. Sekali kantoi daa...ada gak yg berhalusinasi wat cerita tipuan

best citer tt nie..mmg seram..teruskan tt..