CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: budak_gemuk91

Himpunan Cerita Seram

purpledesire posted on 7-2-2014 11:09 AM
best citer tt nie..mmg seram..teruskan tt..

mekasih sbb bace..tgh perah otak ni..ade yg lupa..jd cerita nye tak complete..t xbest lak..hmmm

budak_gemuk91 posted on 7-2-2014 11:13 AM
mekasih sbb bace..tgh perah otak ni..ade yg lupa..jd cerita nye tak complete..t xbest lak..hmmm

heheee..takpe..tt citer pelan2 erk..

Nenek Kebayan Berkebaya Nyonya

Citer ni pendek je..sbb xbrp seram..huhu time ni aku baru abis study n keje smentara at Petron Pekan Kapar..jd time keje aku fit dr 8pg smpai 8mlm..kdg2 over gak sbb mat bangla shift mlm tu slalu dtg lmbat..aku anti dgn die doo..die selamba sound ckp aku xcntik..mmg la aku xcntik tp xya ckp depan2..sentap..sori tibe2 merapu lak aku ni..

Dlm cerita yg lepas kn aku pnh ckp yg umah aku at lorong paling last..n mak aku pnh nmpak CIK PON..at tmpt yg same n bersebelahan tokong cina..tokong tu kecik je..ke dlm ciket n gelap..mase aku lalu tu, sah2 la aku mesti tpandang at situ..dr jauh aku tgk gelap je at situ..

Sampai je aku at lorong umah aku tu, nk belok, aku bole lak nmpak cm ade nenek tua at sbelah tokong tu pegang tongkat..dlm ati time tu, nenek kebayan ker??yg peliknye die pakai kebaya nyonya..time tu aku cm blur so aku wat xpeduli la..lgpon time tu jam baru pukul brp..awl lg..

Tp kalo ikot logic, mne dtg nenek tua mlm2 at tepi kelapa sawit n tokong tu..sorang2 lak tu..

Hanya Allah Yang Tahu

starcity posted on 7-2-2014 11:05 AM
TT..jangan kecik ati ya kalau ada forumer tanya samada ni citer dari pengalaman sendiri atau rekaan. ...

tak kecik ati pon..kn org tua2 ckp berani kerana benar..watpe nk kecik ati kalo benda ni betol2 cerita dari kluarga sy..mula2 tu mmg xnk share..tp cm xbest lak simpan sndiri..lgpon kita bole dpt ikhtibar..selain kita manusia at ats muka bumi ni, ade makhluk Allah yg lain ..jgn isaw..TT xkecik ati pon..ikot la nk pcaya ataw tidak..

wah menarik laa bebenang ni
ayat simple perenggan lagi

leenaz posted on 7-2-2014 11:51 AM
wah menarik laa bebenang ni
ayat simple perenggan lagi

mekasih..da biasa wat perenggan hahaha taip mcm nk wat assignment

Follow Us
budak_gemuk91 posted on 7-2-2014 11:25 AM
Nenek Kebayan Berkebaya Nyonya

Citer ni pendek je..sbb xbrp seram..huhu time ni aku baru abis stu ...

Ang tak tegur ke nenek kebayan tu?

Teringat citer hantu Indon.... hantu kakek tua dengan gayung mandinya

td mase tgelak2  pasal aku bole dgr pakcik aku kentut at sblah umah, tibe2 teringat pasal "maksu" aku masuk tndas xkluar2..hehehehe kes ni jd mase aku baru nk masuk sek men.

ceritanye begini, time tu cuti sekolah, nenek n maksu aku tido umah pakcik aku yg sblah umah aku tu..jd da jd kbiasaan kitaorg satu family kalo bkumpul buat makan2.. nenek aku ni la yg jd ketua chef nye..time tu sume mknan da siap cume tggl bubur je..jd nenek aku tggl sorang la at dapur.

tgh2 nenek aku leka msak bubur tu..nenek aku tkejut tgk maksu aku tibe2 masuk dapur n terus meloloskn diri dlm toilet..menonong je..xpndang kiri kanan..so, nenek aku biarknla..ade la dgr bunyi air..

sampai la nenek aku siap masak..nenek aku cm pelik je..senyap pulak maksu aku tu..lame tu at toilet..xkan memerut lame sgt..jd nenek aku teriak la..tp senyap je..nenek aku ni pantang kalo anak2 xsahut die panggil..p la ketuk pintu toilet..tp nenek aku tkejut sbb toilet tu xbkunci..nenek aku da cuak..terus je keluar..

tmbah tkejut, nenek aku tgk maksu aku tgh lepak dgn kitaorg smbil main ps1..haikkkkk nenek aku tnye la.. "td Lin xmsuk toilet ker??" maksu aku cm tpinga2 la..maksu aku ckp, "mne ade..dr td dok lyn bdk2 ni main game.." nenek aku da tgamam..

kesimpulannye, sape yg masuk toilet tu??

Hanya Allah Yg Tahu

budak_gemuk91 posted on 7-2-2014 12:48 PM
td mase tgelak2  pasal aku bole dgr pakcik aku kentut at sblah umah, tibe2 teringat pasal "maksu" ak ...

simple jer cite tt... tapi best... xde seram sgt tapi best... saya ni penakut so takut nk baca cerita yg terlampau seram.. dah lah sok nk pi tido umah baru... dah lama kosong... moga kuat semangat saya...

norazzira posted on 7-2-2014 01:19 PM
simple jer cite tt... tapi best... xde seram sgt tapi best... saya ni penakut so takut nk baca cer ...

tq..masuk2 tu teros la buat kenduri doa selamat..pggil org masjid bace doa..dulu kitaorg xsmpat nk buat..tu yg jd gini..ikhtibar ni..

kali ni aku nk cerita pengalaman abah aku..

beberapa tahun lepas la kjadian ni blaku..time tu kitaorg dduk lg at tnh pusaka moyang..abah aku kn driver lori..time keje xmnentu..kdg2 tgh2 mlm baru blik..kdg2 2 3 hari baru balik..nk kejar trip la katekn..

nk dijadikan cerita, satu mlm tu..abah aku balik dr kerja..dlm pkul 1 ke 2 pg la..abah aku naik kete..masuk la ke tanah pusaka tu..FYI, depan masuk tanah pusaka tu, mean depan umah pakngah aku ade 2 batang pokok sukun..pokok sukun kn tggi..slh satu pokok tu ade ranting yg da reput..tggu nk rebah je..

mcmne ntah abah aku ckp, die nk pandang at ats ranting pokok sukun tu..tersentak la jugak ati kering abah aku tu..die nmpak sepasang couple tgh dating ats pokok tu.. mmg abah aku terus pndang depan n masuk umah..

kalo couple manusia xpe..ni HANTU..aku pon xpasti hantu ape yg bdating tu..abah aku ckp, die nmpak dua kain putih bergayut..dia aim la..satu tu konfem CIK PON yg pakwe die tu xtaw la ape..tp pkai baju putih gak..

agak2 aku tu, pakwenye dr indonesia tu..hahaha org pggil ape GUNDOROWO...ape ntah binatang nye..si Moin tanah kubur suke sebut...hahaha

lg satu tanah pusaka moyang aku tu pon byk cerita..maklumlah bekas tanah askar jepun serang Tanah Melayu dulu..moyang aku dulu Askar Tanah Melayu..nnti aku nk korek2 rahsia..nk igt balik cerita lama...

best3

best citer @budak_gemuk91  ni..
sila tambah cerita lagi...  

best cite ko..ko xda p brubat kat mana2 ke?

En. "Gula2" hantar sms..

ni pengalaman pakcik aku yg kentut kuat tu.. hahaha

mlm tu die syok tgk tv citer action..citer Jet Li kot..xigt la..die smpai tlupa nk kunci kete n selimutkn kete die..FYI, pakcik aku ni syg giler at kete die..jd tiap2 hari die polish..mlm je, die selimutkn kete die..

nk dijdkan cerita,time die syok tgk tv tu..abis je citer tu..dlm kul 12tgh mlm..die nk tido la..tp die teringat die blom selimutkn kete die tu..jd die kluar la nk g selimutkn kete die..tgh die seting2 selimut tu..tibe2 fon die bunyi mnandakn ade msg masuk..msti korang pelik kn nape g selimutkn kete bawak fon..pakcik aku kte mase die kuar tu, tgerak ati nk bawak fon tu..jd die letak la dlm poket..

back to the story, pakcik aku pon bukak la msg tu..private no..isi kndungan nye~~~~~~~~~

"abg, tlg bukakkn ikatan ats kepala sy ni..mereka lupa bukak la mase kebumikan sy..sy at sebelah tgkap ni.."

lebih kurang cmtu la ayt msg tu..aku pon xbrp nk igt..lps bace je pakcik automatik pusing kpala tgk at tgkap umah die..naseb die baik, die xnmpak pon ape2..ape lg pakcik aku cabut la masuk umah..teros tido..

kebenaran msg tu aku pon xdpt nk jamin...sbb mgkin ade org nk dajal ke..tp beragak la kn nk dajal cmtu..

Hanya Allah Yg Tahu

*pssstttttt pakcik aku tu betol2 syg kete die tu..sbb smpai skrg die pakai kete tu..

nordiana87 posted on 7-2-2014 03:49 PM
best cite ko..ko xda p brubat kat mana2 ke?

da berubat da..alhamdulillah..skrg at umah tu da xde gguan cume at luar umah jela..lgpon sejak kbelakangan ni kitaorg ade cium bau wangi cm org meninggal..kelapa barus erk...kalo xsilap...tp mls nk layan..

Syumaimah posted on 7-2-2014 12:45 PM
Ang tak tegur ke nenek kebayan tu?

Teringat citer hantu Indon.... hantu kakek tua dengan gayung ...

cari bala ler nk tgk nenek tu..kang diterkamnye aku..xpasai2

budak_gemuk91 posted on 7-2-2014 03:59 PM
En. "Gula2" hantar sms..

ni pengalaman pakcik aku yg kentut kuat tu.. hahaha  

Nih bukan trick ke? Sebab aku penah dengar ada orang sengaja hantar mesej usikan macam nih....

Syumaimah posted on 7-2-2014 04:29 PM
Nih bukan trick ke? Sebab aku penah dengar ada orang sengaja hantar mesej usikan macam nih....

aku pon xpasti..skadar mnyampaikn cerita..sape ntah pedajal org mlm2 buta..siap taw org tu at luar..

budak_gemuk91 posted on 7-2-2014 04:50 PM
aku pon xpasti..skadar mnyampaikn cerita..sape ntah pedajal org mlm2 buta..siap taw org tu at luar ...

Aku pernah kena trick macam nih... tiga tahun lepas aku kena... masa tu aku baru kehilangan ayanda tercinta. ....

tiba tiba one day aku dpt mesej dari nombor yg tak kenal.... mesej tu suh aku top up kan duit rm30 ke nombor yang kononnya nombor ayah aku... siap cakap lagi "nih ayah"....

Mau tak terkejut aku... termenung gak la aku... last last aku terbaca paper pasal penipuan cara macam nih.... mcm mcm depa nih