CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: budak_gemuk91

Himpunan Cerita Seram

sape2 tahu tak info tentang bangunan tggal seberang jln Jusco Bukit Rajah tu??

“JAGA HOSTEL”

Dulu aku study at alor star..maklum la dok jauh dr family jd kne la dok hostel yg ketat punye praturan..xbole bla..nk dok umah sewa,tak mampu n disisihkn krn paras rupa yg xmnrik..kalo korang ade pngalaman study kolej or university mesti fhm pnye...

Hostel aku ni sbnarnye taman perumahan..dua baris tu mmg hostel kitaorg n tgh2 tu ade dewan hostel n kantin..dewan tu la tmpt melepak tgk tv..tmpat solat Jemaah maghrib n bacaan yasin..

Nk dijdkn cerita..time tu, mggu exam..jd jadual exam kn xmnentu..ade yg da abis awl..ade yg xabis lg..yg xbest nye kitaorg ade paper mggu terakhir sblom cuti sem bmula..jd mmg sikit la pelajar yg tggl at hostel time tu..jd kitaorg ni overnight la at dewan tu..maklum la paper susah kot..acc bole memecahkn kpala aku..naseb baik la aku lulus dgn cemerlang..kembang hidung aku…hahaha

Back to the story, mlm tu kitaorg study smpai xsdr jam da pukul4 pg..kwn aku siN ni da lenguh2 bdn jp die bangun la konon2 nk rengang2kn bdn..dok kiak2 bdn tu..die pusing la hadap kantin..kntin time tu gelap gelita..time die hadap bdn die kea rah kantin, tibe2 die tduduk nk mngigil n tutup mata..kitaorg pon panic la..da knapa plak si N ni..tnya punya tnya tp xnk jwb smbil tgn tunjuk at kntin..kitaorg mule2 cm da lain mcm n was2 la nk toleh at kantin..

Mula2 tu masing2 xnk toleh, pastu pakat2 la kira 123 n  toleh same..kitaorg pon start la kira 1 2 3..toleh!!!!!!!!!!!! bdereau darah kitaorg lps nmpak ade sorang mkcik tgh dok at kantin n pandang kitaorg..n tmpat yg gelap gelita tu jd terang at tmpat makcik tu dok SAHAJA..time tu da xigt ape..masing2 cabut masuk dlm bilik..dok la himpit2 ats katil ramai2..bile keadaan da reda..masing2 masuk tido n redha jela jawab exam dgn ilmu da melayang sbb “makcik” td..

Hanya Allah yg Tahu

baca thread ni teringat kita pada hilaian 'cik lang' yg penah kita dengar kat resort kwsn rekreasi di hulu trg ..mmg meremang bulu roma mendengarnya.

peah_becok posted on 10-2-2014 09:22 PM
baca thread ni teringat kita pada hilaian 'cik lang' yg penah kita dengar kat resort kwsn rekreasi d ...

igt da xde org bace da

budak_gemuk91 posted on 11-2-2014 09:08 AM
igt da xde org bace da

SILENT READER

Kalo setakat ketuk2 chalet bila bukak xde orang tu dah biasa sangat berlaku...kena bertabah je lah

Follow Us
dulu mase form 4 png g kursus usahawan at ukm..tido la at hostel yg dorang sediakan tp kn time tu dorang cuti sem jd sunyi la..nk jdkn cerita, lps habis program mlm tu..masing2 balik la bilik..satu bilik ade 5 org..lps mndi2 tu..mata xngantuk lg..jd da lumrah perempuan..bgosip ler mlm2..

tibe2 kitaorg dgr ade org bjln at kaki lima dpn bilik2 kitaorg..mula2 jauh..makin lame makin dekat...kitaorg senyap jela..dlm ati mgkin fasilitator ke..smpai je dpn bilik kitaorg tibe2 pintu bilik kitaorg diketuk dr luar..kuat sgt..kus semangat kitaorg...masing da baring rapat2 smbil peluk sbb takot sgt..

nasb baik cume sekejap je gangguan tu jd..pg2 tnye la at bdk2 sebelah bilik tp dorang kate xdgr ape2 pon..kitaorg pon senyap la...

Hanya Allah yg Tahu

budak_gemuk91 posted on 7-2-2014 04:03 PM
da berubat da..alhamdulillah..skrg at umah tu da xde gguan cume at luar umah jela..lgpon sejak kbe ...

kapur barus cik tt hehe...

tak_tahu posted on 11-2-2014 01:45 PM
kapur barus cik tt hehe...

hehe kita xtaw la

ade sape2 tak pnh dgr citer hantu te*** ataw hantu kopek..

Hantu Kopek merujuk kepada sejenis makhluk halus dalam kepercayaan Melayu, kemungkinannya dari golongan jin/shaitan, yang suka menganggu manusia. Kononnya hantu kopek berbentuk seorang wanita yang tua yang suka menyorokkan kanak-kanak kecil yang suka bermain-main di luar rumah semasa waktu maghrib dan malam-malam, dengan cara menyembunyikan mereka di bawah kopek (buah dada) mereka.
info dari http://ms.wikipedia.org/wiki/Hantu_kopek

aku xtaw sgt psl citer hantu ni..tp nk citer la pngalaman aku mase kecik2...aku dr kalangan kluarga yg besar jd ramai la sepupu sepapatyg kamcing giler tp bile da beso, jmpe pon wat cm xknl je..lumrah ker???

nk djdkn cerita..hari tu kitaorg ni syok la main sorok2 smpai xsdr da nk maghrib..tu pon sdr sbb mak masing2 da mjerit suruh balik..jd kitaorg pon mncicit la balik umah masing2..mndi2 n mkn..tibe2 umah maklong aku kecoh..umah kitaorg sume dkt2 jd dgr la ape2 yg tjadi..

bkumpul la ramai2 at umah maklong aku..nenek aku tnye la nape ko nangis Nor (maklong aku)??maklong aku ckp la anak die yg no 3(sepupu aku) xde..dr td dcari2 xjmpe..kitaorg da cuak la..td die main sorok2 dgn kitaorg..nenek pon tnye la kitaorg ade nmpak x si boboy(sepupu aku)??kitaorg pon blur la..sbb mase mak2 mjerit sume balik,sume da kuar dr tmpt mnyorok..

nk report polis, blom ilg lebih dr 24jam..jd usaha la gak..tgk at laman yg kitaorg slalu main tu..tgk at semua umah..umah maklong aku pon da bberapa kali dorang geledah..kitaorg dok jela senyap2 smbil dgr bebelan nenek aku..huhuhu

lps masing2 buntu, paklong aku pon dr td diam tros bangun n azan setiap pnjuru umah..lps tu, die suruh dorang try cari lg skali..geledah punya geledah..sekali tjmpe sepupu aku tu at dlm bilik maklong aku tgh tido..pdhal td da beberapa kali paklong aku geledah dlm bilik die n pggil2 nama die..

pastu, paklong aku kejutkn la die..die bangun tu cm blur2..paklong aku tnye la dia g mne..nk tau die jwb die nyorok n tggu kitaorg cari die tp kitaorg xmncul2..tnye lg xdgr ke dorang pggil td..die kate xdgr ape pon..

kitaorg pon blur la..lame gak kitaorg fobia nk main sorok2 ni..yela xpsl2 ilg plak..

Hanya Allah yg Tahu

budak_gemuk91 posted on 7-2-2014 09:03 AM
Pengalaman kakak aku (umah dia at bndar botanic)

Peristiwa ni terjadi pd sebulan yg lalu..kakak a ...

Bandar botanic yg dekat klang tu ea ?

Cerita jadi masa adik aku kecik dulu,umur dia dalam 3 tahun lebih camtu..time tu kitaorang pegi makan kat kedai seafood,kebetulan kedai seafood tu depan satu surau ni dan kat surau tu sebelahnya kubur..kat kawasan surau ni mmg meriah gak la banyak kedai,kedai makan .jalan pun x pernah sunyi ..sentiasa ada kereta..time ni kitaorang tgh makan kat kedai seafood suddenly dia kata dia nampak org tgh lintas jalan,baju dipenuhi darah..dia bgtau benda ni kat makcik aku,tp makcik aku kata dia x nampak apa2 pun..budak2 kann so mcm2 benda dia boleh nampak.

budak_gemuk91 posted on 11-2-2014 05:25 PM
ade sape2 tak pnh dgr citer hantu te*** ataw hantu kopek..

Hantu Kopek merujuk kepada sejenis mak ...

Your story sgt interestinggg.Suka baca..

wheatgerm posted on 11-2-2014 05:51 PM
Bandar botanic yg dekat klang tu ea ?

yup at klg..dkt jusco bukit tinggi tu..

wheatgerm posted on 11-2-2014 05:58 PM
Cerita jadi masa adik aku kecik dulu,umur dia dalam 3 tahun lebih camtu..time tu kitaorang pegi maka ...

mak aku ckp..bdk kecik mmg sng nmpak bnda2 halus ni..sbb tu bile maghrib jgn bawak bdk2 kuar rumah..yg tgh main tu pon elok la dpggil balik..tkot ade yg mngikut..

mcm sepupu aku dulu..time tu aku da besar..makcik aku baru bsalin..mase ank die cm stahun cm tu..dia bwk ank die g market..time mghrib baru balik..masuk umah anak die asyik mnangis je..pastu dbg susu..pelahap mcm da 2 3 hari xminum..mkcik aku bg susu bdn lg time tu..jd die rase la len mcm anak die mnyusu..smpai sakit die punye tekkk..

suami die panggil la ustaz dlm lepas isyak..ustaz tu ubatkan anak die..ustaz tu ckp ade benda yg mlekat at die..jd yg td myusu tu bkn la anak makcik aku tu..ustaz tu siap pesan maghrib2 elok dok at umah..jgn keluar..

Hanya Allah yg Tahu

Aku Kena Gelak Derrrrrrr

setan punye setan saket hati aku mlm td..ni la balasan org merajuk dgn mak dgn xmkn ml td aku tido sorang dlm bilik..awl lak tu..dlm kul9..

tibe2 mlm td aku tjaga..aku tgk la jam kul2..siak lak..time xcntik la aku g tjaga..slalu kalo aku tjaga aku bole tido balik tp ini tidak..mata aku pnye la segar bungar..nyesal aku tido awl..mule2 ok lg...aku tutup gak la mata ni..

makin lame makin aku rasa seram..cm stgh jam aku xle than..bangun la nk kuar dr bilik..nk tido dgn mak aku at luar..time nk off kipas tu..aku dgr cm ade org ketawa..sinis kot..die gelakkn aku lak..setan btol..sakit ati aku..tp naseb baik skjap je..selamat gak..

tu la jgn mlawan ckp mak..hehehe
Hanya Allah yg Tahu

Hello adik

Sonok baca citer ko nie
Simple dan senang nak faham
Nanti tepek banyak2 lagi yer

honey_d7881 posted on 12-2-2014 02:02 PM
Hello adik

Sonok baca citer ko nie

Insyaallah @honey_d7881

ade sape2 tak yg tahu psl "benda" yg mlm2 cakar2 dinding??mende ye tu??

hah baru teringat satu story bile aku tnye psl menda cakar2 dinding ni..hehehe tp ni bkn citer cakar2 ler..

time ni, aku duduk kg..sblom pindah umah yg skrg la ni..asenye mase aku sekolah rendah kot..xbrp igt la..nk djdkn cerita..time tu abah aku bru dpt gaji..jd da jd kbiasaan family aku..time gaji je teros beli stok2 barang dapur smpai penuh satu bonet kereta tu..jd kitaorg sume g l a ikot mak abah shopping brg dapur..lama gak smpai mlm dekat2 kul10 baru smpai umah..

spt biasa abah mesti ade belanja kitaorg makanan yg special cket..time tu bole dkatakn susah la gak taraf hidup tu..jd time gaji jela dpt mkn yg sdp2 mcm kfc ke sate ke..balik2 tu, kitaorg teros masuk umah dgn abah sbb excited nk mkn kfc..smpai tlupe nk tlg mak angkat brg2 dapur yg penuh satu bonet tu..jd taw2 la mak2 kita ni..kuat bebel ..smbil mak aku ni angkat brg, potpetpotpet la mulutnye..

jd tggl la last plastik mak aku nk amik at dlm kereta..tgh mak aku amik tu, mak aku pndang la at jln masuk umah aku tu..jln at umah aku tu xde lampu..jd gelap la..n umah aku tu at kaki bukit..ladang getah..mak aku nmpak ade budak lelaki mnuju ke umah aku tu..mak aku igt adik lelaki aku..maklum la adik aku pon mmg gelap..haha jd mak aku pggil la suruh masuk umah..tp budak tu jln lmbat sgt..mak aku potpetpotpet la lg..

sekali abah aku tegur la mak aku pggil sape..mak aku ckp la pggil adik aku..mak aku tnjuk la at bdk td..abah aku xnmpak pon..yg pling mmeranjatkn mak aku, abah aku ckp la adik aku tgh mkn dgn kitaorg at dapur.. mak aku terus pucat lesi..terus masuk umah..demam gak mak aku 3 4 hari..abah aku ckp mgkin benda tu nk lalu je kot..

Hanya Allah yg Tahu