CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: budak_gemuk91

Himpunan Cerita Seram

budak_gemuk91 posted on 18-2-2014 05:11 PM
WAD BERSALIN HOSPITAL BESAR

Pengalaman kakak aku sebagai jururawat hospital besar di wad bersalin ...

Hai syukur lah masa aku masuk wad last year tak de aku alami macam nih... wp katil aku sebelah dgn tandas.... huhu

kakak aku ckp ade satu tandas tu mmg "special"..

kn setiap tndas hospital kn ade loceng kn..utk emergency kn..tiap2 mlm loceng tu akn bbunyi mcm ade org tekan kn..masa mule2 kakak aku kerja, kakak aku tak taw..dgr je bunyi tu..die terus la g tandas tu..die tgk2 tak ada..smpai 2 3 kali gak la loceng tu bunyi..last2 dia g la tanya at sister..sister tu kate mmg da biasa..tandas tu ade penghuni..tiap2 mlm tak sah kalo tak bbunyi..

lps kjadian tu, kakak aku buat derk je kalo ade bunyi loceng dari tandas tu..tp tak le dibiarkan gak..buatnye ade pesakit betol2 emergency dlm tu..mati kejung t..huhu

Keranda Terbang

Kisah ni diceritakan oleh seorang billal masjid..masa kejadian ni, waktu da nak masuk subuh..pakcik ni keluar umah utk pergi ke masjid..pakcik ni naik moto..masjid pon tak jauh dari umahnye..masa dlm perjalanan tu, ade dua org mat rempit memotong pakcik ni..laju sgt..berlumba la..tp yg pakcik ni terkejut sgt..ade sebuah keranda terbang ikot mat2 rempit td..pakcik tu cume beristifar je la dlm hati..tak smpai beberapa minit..pakcik tu dgr ade dentuman kuat dari arah depan..pakcik tu pon jln je la menghampiri bunyi dentuman tu..

sgt la memeranjatkan..apabila pakcik tu melihat dua org mat rempit td terlibat dlm kemalangan yg agak nyeri..slh seorang drpd mat rempit td tlh meninggal dunia di tmpt kejadian..

menurut pakcik tu, mgkin keranda terbang yg mengekori mat2 rempit itu adalah satu petanda yg ajal mereka sudah dekat..

Hanya Allah yg Tahu

gambar hiasan

budak_gemuk91 posted on 13-2-2014 01:28 PM
PEMAKAIAN BATU SERAI...

apa itu batu serai??

Iye ke ada pnjaga..aku pun ada batu serai aku pakai buat buah rantai..aku pakai sbb cntik je..tak da lak fkr pasl2 penjaga ni..

@yong posted on 19-2-2014 03:26 PM
Iye ke ada pnjaga..aku pun ada batu serai aku pakai buat buah rantai..aku pakai sbb cntik je..tak  ...

aku pon tak tahu pasal pnjaga ni..aku bgtau mngikut kajian aku..itu shj..slebihnye, kena tanya pd yg pakar..

budak_gemuk91 posted on 19-2-2014 03:33 PM
aku pon tak tahu pasal pnjaga ni..aku bgtau mngikut kajian aku..itu shj..slebihnye, kena tanya pd  ...

Harap2 batu yg aku pakai ni xda apa la...btw crita ko best..cepat2 smbng ye..skali msuk mps ni..berdesup2 update..hehe

Follow Us
@yong posted on 19-2-2014 03:35 PM
Harap2 batu yg aku pakai ni xda apa la...btw crita ko best..cepat2 smbng ye..skali msuk mps ni..be ...

harap2 mcm tu la..aku ni masih amnesia lg susah sgt nk igt pengalaman mase umah lame..

best citer ko

kucengcomel posted on 19-2-2014 05:07 PM
best citer ko

terima kasih

KEMUNCULAN SEMULA NENEK BERKEBAYA

Hari ni aku nk citer yg panas baru keluar dr oven..hehehe citer baru tjadi pd mlm td..citer ni diceritakn oleh adik aku..

LORONG 23, 19HB FEB, JAM 11.45MLM..Mangsa yg bnama Mohd A, 19thn dlm perjalanan pulang dr tmpat kerja..hahaha mcm berita dlm surat khabar lak..merapu je aku ni..

Back to the story, mlm td adik aku balik dr tmpat keja..dia kate slalu smpai at lorong umah aku tu die azan dlm hati..sbb dia tahu at situ kwsan keras..tp mlm td dia kate nape ntah dia rase nk pndang at tokong kecik tu n niat nak psang lampu tinggi..adik aku ni naik moto je..

Smpai je at lorong tu, tangan da sedia nk pasang lampu tnggi..belum smpat nk tekan..adik aku da pndang at tokong kecik tu..die nmpak ape yg aku nmpak dulu..Nenek Berkebaya tu muncul kembali..adik aku kate dia tak tau knp dia tak ada rase nak lajukan motor dia..makin dekat tu dia makin pelahan bawak motor tu..dia mcm tpaku..ditambah dgn suasana mlm tu yg penuh dgn asap dr tmpt pembakaran smpah yg bhampiran situ..

Smpai je umah..dia terus menggigil2..mengadu dgn mak aku..terus la mak aku suruh dia mandi..bersihkan badan..

Siapa sebenarnya nenek tua tu??adakah penunggu tokong kecik tu??

Hanya Allahyg Tahu..

Last edited by budak_gemuk91 on 20-2-2014 11:16 AM

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

best gilerrrrrrrr la TT... mcm ni la best, citer je habis... xde panjang melewe2 tp part seram xde bende pon... best2 keep up the good work

evilpumpkin posted on 20-2-2014 01:17 PM
best gilerrrrrrrr la TT... mcm ni la best, citer je habis... xde panjang melewe2 tp part seram xde b ...

mcm mne nk panjang mlewe2 kalo sekali nmpak hantu tu da cabut lari..hehehe org lain siap tggu at situ..ade yg tegur la..konon2 berani..hehehe aku ni minta ampun la..cabut lari..dgr pompuan nanges pon aku da lari kluar bilik..tido dgn mak aku

POCONG DI TANAH PUSAKA

sekadar gambar hiasan

Kisah ni terjadi pada hari jumaat..bukan mlm jumaat ye..ni pengalaman adik aku..dan berlaku depan mata aku dan sepupu2 aku tp kitaorg tak nmpk..fhm tak??

Time ni, aku bkumpul dgn sepupu2 aku..adik aku time tu pon ikot skali..kitaorg bkumpul dpn umah moyang kitaorg..nk baraan (konvoi) pergi pasar mlm..hehehe maklum la..dulu2 org tua tak risau lepaskn anak g pasar atau kedai..mne ada pculik2 ni..kalo ada pon kes tpencil..lgpon pasar tu sekangkang kera je dari umah kitaorg tu..

Masa tgh kumpul tu, sementara tggu sepupu aku lg sorang bsiap..dok la kitaorg tgelak2..budak2 kn..tahu la main mcm mne..nk dijadikan cerita..adik aku ni bawak basikal nk balik umah aku la..tiba2, dia menjerit dan lari balik umah..dicampak nye basikal dia ke tepi..mcm org hysteria..kitaorg pon cuak la..semua ikot lari balik umah..

Mase at umah tu, adik aku melalak tak sudah2 smpai kena panggil arwah atuk aku..atuk aku pon bg la air yg dibacakan ayat2 suci AlQuran..lps minum tu, baru la dia ok..baru bole bcakap..mak aku tanya la knp dia mnangis..adik aku ckp dia nmpk POCONG at hutan tanah pusaka sebelah tu..pocong tu tegak je bdiri mcm pandang at kitaorg.."mcm taw"..sbb pocong kn berbungkus..gerak badan dia kita bole tau die hadap mana..

Arwah atok aku ckp mgkin pocong tu tumpang lalu je..mgkin arwah atok aku tak nak takotkn cucu2 dia ni..manja sgt..hehehe btw rindu sgt dgn arwah atok aku..dulu dia selalu teman kitaorg mkn buah koko at tanah sebelah tu..huhu AlFatihah utk arwah atok aku..

Last edited by budak_gemuk91 on 20-2-2014 04:06 PM

POCONG LAGI!!!!!!!!!!!!!!!!

Ni pengalaman pakcik aku..dia tggal dgn nenek aku at sebuahperumahan di Pekan Kapar..time ni die baru lepas mkn..lepas mkn, die nak basuhpinggan..biasalah sinki mesti ade tingkap kn..jd mlm tu nenek aku tak tutup tingkaptu..bukak sikit je la..sekadar nk bg udara luar masuk..maklumlah umah taman nipanas..mcm umah aku tu..kalo kitaorg masak mlm2,msti bukak tingkap ataupintu..sbb nk bg angin luar msuk..

Nk dijadikan cerita, pakcik aku tgh basuh pinggan..lepas dabilas pinggan tu..dia angkat la kepala..td kn tunduk sbb basuh pinggan..korangfhm ke tak??? Mase dia angkat kepala tu..dgn sekelip mata muka dia pucat lesisbb tgk ade POCONG TGH MELONCAT..melintas dpn tingkap tu.. Serta merta, diatutup tingkap umah tu..

Mana dtg ntah pocong sesat tu..ke ada arwah balik??

Hanya Allah yg Tahu

takde sambungan ke tt???

budak_gemuk91 posted on 20-2-2014 06:01 PM
POCONG LAGI!!!!!!!!!!!!!!!!
Ni pengalaman pakcik aku..dia tggal dgn nenek aku at sebuahperumahan di ...

Paham TT.

Sila share cerita lain sebab iolls is kebosanan tahap dewa di offc hari ini.
Habis semua thread ku komen

Ok semua...maafkan sy kerna sudah sekian lama mbiarkan benang ini bsawang...dakmok nk smbung citer....baru je mak dakmok citer...kisah pakcik dakmok balik dr hosp mbawa mayat baby...aku dlm citer ni adalah pakcik dakmok....

-malam tu aku terima berita sedih bkenaan kematian anak yg dikandung oleh isteri sahabatku,rahim...jd mlm tu dlm kul 10 lebih,aku ke hosp utk membantu rahim membawa pulang mayat anaknya balik ke rumah...

Dlm perjalanan pulang,rahim memandu diam seribu bahasa...aku memangku mayat anaknya...masa melalui satu jalan,org sini pggil,jalan batu empat...at trafic light tu mmg ada kubur tepi jalan...

Semasa melalui jalan tu, dr jauh kami nmpak ada seorang pompuan menahan kereta rahim...mgkin mahu tumpang kot...

Jd rahim bhenti at tepi jalan xjauh dr pompuan tu...kami mcm tpukau,menanti pompuan tu dtg menghampiri...

Tiba2,aku mcm tsedar...spt ada yg xkena dgn pompuan ni...dok tepi jalan sorang2..tepi kubur...tgh malam...sungguh berani...

Dgn kelam kabut aku suruh rahim jalan teros...xpayah tunggu pompuan tu...hampir saja pompuan tu hendak mbuka pintu tmpt duduk belakang...

Serentak kereta kami bgerak...kami terdengar suara hilaian pontianak spt mengejar kami...aku toleh ke belakang...aku tgk pompuan tdda btukar rupa dan berterbangan smbil mengilai...

Dgn ilmu agama yg aku pelajari,aku membaca ayat2 suci alQuran sehingga pompuan hilang ghaib...

Sekian....

Mak dakmok ckp...mayat baby mmg wangi...sbb mereka masih suci dr dosa...mmg bau mereka akan dpt dihidu oleh benda2 halus mcm ni...

Wallahualam...

InsyAllah malam ni dakmol sambung citer lg...pasal pompuan tepi kubur gak...

Igt ye...citer dakmok mmg citer betol...diceritakan oleh family...dan ada juga citer pengalaman dakmok sendiri...

Sekian...

seperti yg dijanjikan....malam ni dakmok nk update citer pasal pompuan cantik di kubur...

cerita ni da lama sebenarnya..time tu citer ni mmg tgh hot..ada beberapa org penduduk pekan ni tjumpe pompuan cantik bdiri tepi kubur...

salah sorang pakcik tua pernah cerita....time tu die cm biasa lepak kedai kopi dgn kawan2 sampai dekat tgh malam...time balik tu, naik moto tu mmg laluan balik ke rumah die tu kena melalui kubur tu...sampai ke selekoh nk ke kubur tu...dr jauh dia nampak mcm ada org bdiri...sampai dekat die tgk pompuan tu pakai jubah putih ada comot tanah...

dia da tak sedap hati la...time tu die pecut je melintasi pompuan tu...sempat gak die menoleh cermin sisi moto die...pompuan tu bjalan teros ke arah kubur...meremang bulu roma....

ni hanya cerita yg dakmok dgr ye...sekian...

Takutnya bila jumpa banyak2 kan..

Saya penah jumpa waktu kecik waktu umur 5 tahun. Makhluk tu hitam, ada mata, badan besar. Makhluk tu berdiri kat longkang sebelah rumah makcik Faridah. Jarak selang sebuah rumah je. Tu pun saya nampak dari pintu rumah waktu dlm pukul 8 malam. Haritu rumah saya buat kenduri doa selamat.

Saya ikut mak sambut org yg dtg. Saya nampak lembaga tu terus saya bagitau mak, "mak tengok tu ada org kat rumah makcik faridah" mak tanya mana? Saya kata "tu hitam tu mak" tapi mak tak nampak saya marah betul waktu tu sbb mak tak nampak. Lepas semua masuk mak saya terus tutup pintu. Org seterusnya dtg mak suruh abg2 tarik sy duduk tempat lain tak bagi ikut gi pintu dah. Sy mengamuk2 terus tidur.

Tak lama lepas tu saya cerita jugak dekat makcik faridah yg sy nampak makhluk tu kat sebelah rumah dia. Lain terus muka dia, dia gelak2 je.. Kawasan kami tinggal dulu tu kawasan lombong. Sekarang dah tak ada dah kena timbus tanah. Ramai mati dalam lombong tu. Besar lombong tu.

Tu la first and last time sy nampak hantu.