CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 6378|Reply: 23

Laluan dari Sg Kayan ke Lumut : Benda terbang

Assalammualaikum.

Aku share ni sekadar pengalaman baru-baru ni aku balik Lumut. Masa tu aku bertolak dari selatan tanah air dalam pukul 9 malam. Jadinya sampai area Sungai Kayan ni dalam pukul satu pagi jugak camtu sebab banyak kereta kat hiway malam tu.

Nak dijadikan citer, aku ni bawak keter. Udah co-pilot aku membuta kat sebelah, aku pun menumpukan perhatian pada jalan. Aku sedar bila aku dah masuk Sungai Kayan tu, jalan agak sunyi sikit. Tapi ade la sebijik dua keter blakang aku. Aku elok je drive, ade menda terbang melintas dari seberang jalan. Nak kata burung, besar jugak. Untuk menambahkan rasa cuak, mula la aku terpikir macam ghope kain yang koyak-koyak aje yang melintas tu. Aku pun drive la terus. Alhamdulillah tak ada pape.

Tapi apa yang aku perasan, hati aku memang rasa kurang best kalau lalu jalan ni sengsorang. Apatah lagi kalau dah lepas Hutan Melintang tu nak ke Lumut, kiranya dah keluar hiway la.

Co pilot aku ni kira berani jugak orangnya. Keluar topik sudah. Tapi aku citer gak. Dia biasa balik kampung lepas habis sekolah pukul 6.45 camtu dari Masai. Pastu dia bertolak terus nak balik Muar. Dia ni turun tol Pagoh. Hari tu dia bitau aku, lepas je dia melepasi Yong Peng (S) tu, masih atas hiway la ni, jalan ke exit Pagoh tu gelap sebab ada kawasan baru tar. Katanya dia perasan satu cahaya kaler oren mengekori dia kat sbelah.

Aku cakap kat dia, mungkin motor kot. Pastu dia kata, tak mungkin. Sebab lampu motor kan kaler kuning-kuning camtu, yang ni kaler oren kemerahan dan cahaya tu kejap kecik, kejap besar. Macam cahaya jamung api. Udah katanya, dilenjan Viva tu sampai 140km/j. Aku rasa, bila kita bermusafir ni, senang aje iman kita ni goyah dengan ujian-ujian macam tu. Kan?

helang le tu..
kau je yg kasi saspen...

tempat2 sunyi camtu, mmg macam2 bende la boleh terperasan.. lagipon kawasan tu kan kerap berlaku kemalangan, huhu...

burung langsuir kot....

helang cari makan mlm ke...

kalau burung hantu tu logik gak... burung hantu besar gak wooo...

aku dah kata UFO tu

ada orang nasihatkan kat aku ,

baca ayat kursi sebelum perjalanan... baca bismillah masa masuk keter... yakin dgn mohon perlindungan Allah.

Follow Us
Area Kpg Kayan tu  banyak bangau, aku pun pernah saspen sebab ingatkan hantu hahaha, rupanya bangau, siot je terbang time malam

tapi tak tau la ko jumpa tu memang hantu huhu

hahah ye ke? So kiranya kat sini memang aku yang saje menyaspenkan diri aku la nih? Ceit! Ampun momod..aku sangka hantu sebab aku rase cam seram kikiki tapi ghopenye ade banyak lagi mende positif yang buleh dipikirkan selain dari makhluk Allah yang satu tu.

Burung hantu kot..sbb burung hantu kalo terbang panjang sayap dia

layang2 yg sangkut

aku selalu ikut jalan ni klu nak ke utara.. kiranya mcm laluan utama laa sebab tak kuasa nak masuk highway Ipoh.
jalan kat area kayan ni, tar nya tak sama mcm jalan tar biasa sedikit keras mcm simen.. org kata jalan kat area kayan tu company ladang
tu yg bina..
klu drive sebelah malam.. gelap gelita takde lampu jalan pun.. hutan je sekeliling..
tp tak pernah lagi terserempak dgn benda pelik2... cuma kalau nak redah area ni, mmg takde nak singgah mana2.. dan berdoa byk2 moga takde keta rosak..

pernah kena kat aku..laluan sama nk ke lumut pukul 2-3pagi gitu. mengekor sepanjang perjalanan..mengibas2 macam kain buruk..mula2 terbang kt belah kanan tinggi..tiba2 kat depan rendah sikit..pastu hilang kejap..tiba2 muncul belah kiri dekat je dgn tingkap kiri kereta..time tu aku tk takut cuma pelik..apa benda2..

last2 aku baca la ayat apa2..hilang camtu je..

illusion la kau ni. mind set kau dah fikir benda yang bukan2 dahnye kau nampak la ape yg kau nak nmpak walaopon sbnarnye itu adalah binatang yang terbang di malam hari

whoo bro..cam sama je yg jadi kat aku dulu masa balik manjung..jalan sama gak..tapi kat situ mmg biasa org nampak benda2 putih melayang2 tu..

alaaa yeke? bln depan kena g wedding kat lumut...xleh gerak malam2 laa cani huhu

kepelikan dmana mana..

Tapi baru itu la sekali aku nampak, selama dekat 4 tahun aku berulang alik dari selatan ke Lumut. Tapi tu la kan, makhluk Allah ni kat memana. Bila kita bermusafir, memang banyak la dugaannya. Yang penting tawakal

aku mmg selalu je jumpa burung terbang malam2 burung bangau biasa la, babi lembu melintas,
kalu drive malam2 kawasan sunyi dielakkan, rancang perjalanana supaya tidak lalu di kawasan seram antara 2-4 pagi, ai rela membuta dalam kereta parking depan mcd 2-4 pagi

kt  laluan  kayan  ke  lumut  tu mmg laa  sunyi  ..  aku mmg  kerap  lalu ..  laluan  utama  kami  hehehe..
buat  masa nie  x pernah  jumpa  yg bukan2  lg ... ayat  kursi tu penting  baca  sepjg  perjalanan  insya-allah ..

amboi byk nye positif thinking. hahaha

12Next
Return to list New