CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: an_nurmeza

Myvi @ Persona @ Preve (Auto)

ada bajet go to preve

aku pentingkan value for money.

and for it, amik la persona sv. serius aku x tipu. harga persona sv lg murah dr myvi, tp lg besar n best dr myvi.

otai_g posted on 22-2-2014 12:00 AM
aku pentingkan value for money.

and for it, amik la persona sv. serius aku x tipu. harga persona  ...

ramai je org dah pikir pasal value 2nd hand car,,,tu yg amik Myvi.....hajat memasing kan,,,,,bg aku mmg aku akan go for either Persona dan Preve,( kalau aku masih belum ada sebarang kete as mu 1st car ) ,,but since aku dah ada Preve dan Iswara Aeroback,.,,so my 2rd car i think i will go for myvi...

beatgirlX posted on 21-2-2014 11:36 AM
aku dah 8 tahun pakai MyVi..aku suka dan ok je..
serius jarang buat masalah..
now tengah tunggu pr ...

so pilihan yang tepat...kalau ada dah ada ada preve dan akan go for Myvi...ko plak terbalik dr aku...

kete co aku Myvi antaranya,,,bulan lepas br pes time bawak...rs best plak sbb rs mcm kecik dan nak parking serta menyelit agak mudah banding dengan kete harian aku preve...

an_nurmeza posted on 20-2-2014 01:07 PM
nk tanye la....kereta GEN 2 ade lagi ke keluaran baru ?

rsnya tak uar lagi gen 2 skang ni....sejal Persoan dan Preve kuar....tp aku byk la baca yang gen 2 ni antara kereta keluaran proton yang plaing FAIL....aku enggak tau sbb tak pernah drive gen 2 ni...

medangmru posted on 22-2-2014 12:38 PM
so pilihan yang tepat...kalau ada dah ada ada preve dan akan go for Myvi...ko plak terbalik dr aku ...

Myvi pada aku ok la...
utk travel dgn 2 kids so far ok je
utk gi kerja dgn jalan jem dan nak parking dan menyelit pun senang..hehehe
tu pasal bila suh trade in aku berkeras tak mau...sayang la..lagipun prefer ada 2 kereta kalau 1 masuk spital..ada 1 lagi utk berkhidmat..

Follow Us
sesape yg baru beli persona sv tu....agak2 tau tak berape market price harga kete tu sekarang ? Dgr cite member 40k...btl ke ?

so far sekarang ni dh ade iswara aerobek thn 2001....tp, rasa cm dh lame sgt guna..nk try le new car....tapi sayangnye la nk trade in my sweatheart..huhuuuuu.....rasa2 bape aku bley dpt klu trade in kete tu..pd sesape yg pnh ade pengalaman..

aku pakai myvi, mak aku lak preve exec. Mmg preve cntik lg la, especially ambik yg turbo, woaaa!!!

belilah proton.. tak kira apa model pun

Kebanyakan trend org muda sekarang ni, terutama yg baru dapat lesen memang akan ambil myvi. Dengan alasan, fuel consumption yg lebih rendah (bagi yg Myvi 1.3) compare Persona / Preve yg 1.6 ni..lagi satu alasan, disebabkan monthly payment yg lebih rendah. Biasanya mmg ni adalah alasan standard..sama mcm staff kt tempat saya kerja.

Cuma kekadang tu, mereka ni tak fikir lebih mendalam dimana, kekadang tu kereta dibeli dan loan payment sampai 9 tahun. Dalam tempoh 9 tahun tu bermacam macam perubahan boleh terjadi..ya la..dah kahwin..dah beranak pinak dan sebagai..time tu..barulah timbul masalah space, ruang simpanan dll..

Sebab tu, dlm apa perkiraan pun, yg penting adalah fikir yg akan datang..utk long term survival..jangan baru 4 tahun dah nak tukar kereta sedangkan interest loan pun tak abih bayar..naya je.

Bukan nak menidakkan penggunaan myvi, pada saya myvi ni bagus..untuk second car yg specific bg town drive, ulang alik kerja dan sebarang penggunaan bagi jarak dekat. Tapi kalau satu satu kereta tu nak ditugaskan untuk semua benda..beli la yg besar skit.

Perbezaan bayaran bulanan bagi Myvi dan Persona SV sebagai contoh..tak jauh beza pun. Why pay more when u get less? better just pay less and u can get more. Last edited by haji_one on 23-4-2014 08:09 AM

Rate

1

MYVI, MYVI, MYVI....

aku heran je napa org ske sgt ngan myvi, org kata laju..aku try bawak, bawak 100km/j aku dah takut.rasa cm ringan sgt,pastu hendeling dia aku rase cm x confiden je.
myvi aku rase kelebihan dia duk kat dalam tu rase luas je. dan mungkin harga jual balik yg lebih tinggi dari model lain kot.

Ok uallss....I dah buat decision....I dah pilih Persona SV Blue Atlantik....next week dapat kot..hehe

Wlpn pada mulanya sgt suka kan MYVI 1.5 SE sebab I PK kete tu mcm comel skit...senang nk bawak dlm KL yg jem bangat niii...yg hari2 aku kene tempoh KL-Cyberjaya..huhuu....then..minyaknye agak save...then..ingat dulu nk buat 2nd car sbb after 5 years mcm nk amik kereta lain plakk...

Preve pun mcm nk jugak....rasa naik kete member mmg best....but, katanya kuat mkn minyak....huhuuu.....
tak bley leee.....monthly pun bley tahan gak......x pe laaa........lg 5 thn baru aku fikirkan kereta idaman aku terusss....hahhaa

SO,

aku rasa Persona SV yg plg terbaik la....n lbh berbaloi buat masa nii.....

Rate

1

an_nurmeza posted on 23-4-2014 10:07 AM
Ok uallss....I dah buat decision....I dah pilih Persona SV Blue Atlantik....next week dapat kot..heh ...

Tahniah untuk TT, tpkan aku rasa klu tt sorang tang-tang, dok lak kl jem,pastu 5 tahun lagi nak beli keta idaman, baik tt amik myvi 1.3, sebab harga dia x jatuh banyak klu banding dgn persona, pastu senang nak parking sebab kecik, wife aku dari kete besar mpv tukar myvi sebab senang parking.

Myvi 1.3 tak minat plak U.....minat Myvi 1.5 SE je....ntah la U.....hati berbelah bahagi.....kejap nk Myvi...kejap nk Persona.....x tau yg mane satu nak.....hahahaa..........harap2 aku dh buat pilihan yang the best la.heee.....

an_nurmeza posted on 23-4-2014 10:07 AM
Ok uallss....I dah buat decision....I dah pilih Persona SV Blue Atlantik....next week dapat kot..heh ...

Tahniah. nanti bawak durian boleh letak berpuluh bijik kt dlm bonet persona tu. Dengan tuan kereta pun boleh masuk dlm bonet tu sekali.

Rasanya monthly persona SV hampir sama dgn myvi. Tapi yg untungnya Persona SV ni, dapat ABS, EBD dgn Airbag, plus sport rim dll..sgt berbaloi. Kalau dulu, beli persona base-line..mmg kosong je yg kita dapat. So..mmg super value la.

Mmg la bila town drive nanti, rasa ada beza gak la fuel consumption sebab 1.6 enjin persona tu. Tapi, kalau nak jimat minyak, better go for viva.

Yang penting..dah dapat kereta, enjoy your drive! terutamanya untuk long distance mcm balik kampung..(kalau kampung jauh la..)..haha

Rate

1

haji_one posted on 23-4-2014 11:24 AM
Tahniah. nanti bawak durian boleh letak berpuluh bijik kt dlm bonet persona tu. Dengan tuan kereta ...

YEs that's right ......sebab2 tu la yang membuatkan aku beralih ke PErsona SV.....tak sabarnyeeeeeeee nk dpt kereta guna nama sendiri...hahaha...sblm ni...pki iswara aerobek 10 thn....nama & insurans semua guna nama abg sbb dok smbg byr mls nk tukar....huhuuu.......

* Ade ke org bank tu ckp " Apesal awk ambil kaler biru......mcm teksi laaa...."

Ade ke patut.....cun ape kaler biru aku tgk on the road hari tuu

Wiwit..kete baru.!

Kaler rare  kat persona tu.

2 kali tukar dealer niii....mesti dealer 1st tu menyampah ngan aku......tp kire OK la kann....sbb dia dh mintak deposit RM 100 kt aku....last2 x jd beli ngan dia plk...deposit tu bkn bley amik blk ponn....kepada sesape yg nak beli kete tu...lbh baik korang pi beli cepat2....interest dh nak naik tinggi nii......nasib la aku dpt 2.7 jeee..... tu pun hasil usaha mengorat dealerr akuuu...hahaha

Rate

1