CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: manjaredd

Bunga Tanjung

DumBell posted on 18-3-2014 05:55 PM
takziah dan khabar dr syurga utk mamaezah..
kuat sangat ke kena kuningnya sampai melarat hingga 1 ...

Dlm ayat lain hati humaira tak siap so hati dia tak dapat proses bilirubin tu....mama masih terasa genggam erat jari kecil tu  dsaat dia nak pulang....

I dont remember where exactly. Tp ada memori kutip bunga ni then buat rantai guna jarum & benang utk sambung. Bau dia is 1 kind. Very mystical.

mamaezah posted on 18-3-2014 03:41 PM
becca,
baby mama dah meninggal last December 26 ....berusia 10 bulan....dia sakit kuning.
Humai ...

Huuuu sedihnya mamaezah. Be strong ya. A beautiful jasmine flower in heaven.

manjaredd posted on 17-3-2014 08:54 PM
salam rindu di angin lalu kekanda eva.. laling!!

hehehe i hope everybody is sehat...

ahaaaa.... bunga ni.... sangat berkait rapat dengan rumah aku... Sebab utamanya ialah jalan rumah aku ni dipanggil Jalan Bunga Tanjung... Kat taman aku ni memang semua jalan memang nama bunga... Jalan bunga tanjung, jalan bunga mawar, bunga ros, bunga orkid... kalau yang boleh tanam bunganya tu, kontraktor tu akan tanam bunganya kat tempat yg ada tanah depan rumah tu....

Jadi disebabkan cuaca kat kawasan aku ni sesuai untuk Bunga Tanjung ni hidup, maka kontraktor tu tanam la bunga ni.... dan waktu penduduk taman ni termasuk family aku duduk dekat taman ni, pokok tu kire sedang membesar la kat barisan Jalan Bunga Tanjung ni... (Ye la, sebab barisan aku ni je kalau dekat IC akan tulis No.1-100, Jalan Bunga Tanjung, Taman BlaBlaBLa)...

Rumah2 yang beralamat Jalan Bunga Tanjung ni ada la dalam 5 barisan. Rumah aku barisan yang terakhir beralamatkan IC jalan bunga tanjung ni... kat depan rumah aku ni dulu pun mak aku cakap ade bunga tanjung ni. Tapi mak aku cabut sebab memang mak aku tau, pokok bunga tanjung ni macam ada yg menghuni... kata orang2 tua... JAdi mak aku bakar xsilap pokok ni o cabut dan tanam la pokok mangga.

Barisan aku memang xde masalah mistik dengan pokok bunga ni... tapi kawan mak aku... dia barisan ketiga, cerita kat mak aku (mak aku ni kira ramah setarah JKKKKK taman gitu haaa)... jadi dia tau la cerita2 ni... Sejak duduk kat sini, kat peha dia asik lebam2... jadi dia n suami pun panggil la ustaz... bila panggil ustaz tu datang la rumah... dan sesampai je ustaz tu kat umah tu... terus ustaz tu kata 'oooo... ade penghuni kat pokok tu (sambil tunjuk kat pokok bunga tanjung tu) ustaz tu suruh tebang je pokok tu... sebab takut melarat lagi.... jadi diorang pun tebang la yg kat depan umah diorang

Lepas tu, kisah2 macam ada perempuan tunggu dekat satu jawasan area aku ni pun femes gak sampai budak2 muda tak berani nak keluar malam melepak kat situ dah.... ( bagus gak, xde la bunyi bising press press moto memalam buta)..... yang ni aku tak pasti ada kaitan ngan bunga tanjung ni ke tak... Tapi ikut kata budak2 yg lepak memalam buta ni... diorang salu nampak...

itu la kisah kat taman perumahan aku ni yang ada bunga tanjung ni... hihi.. maaf la tak saspen mane pun...

bunga ni kalau nk jumpe senang je kat bandar ni. cari umah india. kebanyakan diorg akan tanam dpan umah.. diorg petik pagi2.

Follow Us
biasanye, bunga nie org guna kt area tanah perkuburan...
yg salu duk kt pokok nie cik pon @ bunian..
emak pernah bgth,,, kalo tiba2 terbau bau bunga nie makna nye ade lah ehm...ehmm lalu... sbb tu wangi
tak tahulah tmpat lain kt kpg saya bunga nie utk jadikan air siram masa ziarah kubur...
pernah terjadi masa tu study lewat mlm...tiba2 terbau bau bunga nie kt area ruang tamu kt umah...
igt mak yg letak bunga tu kt celah2 sofa...so xdelah fkr pelik2...
esok nya tanya mak, mak bgth xde letak pun..lgpn mak bgth bunga tu xde stok.....
so, dr mana dtg nye bau tu...

zuerinaBP posted on 24-3-2014 11:23 AM
biasanye, bunga nie org guna kt area tanah perkuburan...
yg salu duk kt pokok nie cik pon @ bunian. ...

Yang dikubur tu pohon kemboja.

kat area opis I ni banyak pokok bunga tanjung ni. Kadang-kadang I pungut juga bunga dia. Selalu juga I berjalan kaki malam-malam lalu bawah pokok ni but so far takda apa-apa pun.

selalu kutip bunga ni masa nak p toilet kat soklah rendah..memang harum bau dia...

mamaezah posted on 19-3-2014 04:00 PM
Dlm ayat lain hati humaira tak siap so hati dia tak dapat proses bilirubin tu....mama masih terasa ...

takziah mama...
besarnye dugaan ni, kehilangan si kecil
semoga mama terus kuat

Arwah nenek aku  ada tanam depan rumah.slalu buat wangi wangian..dia akan kutip kutip lepastu dia letak cecantik dalam daun pisang..ala ala letak buah gula melaka tu..

Lepas tu kalau arwah nenek buat bedak sejuk..dia akan ramaskan bunga tanjung dalam bedak sejuk sebelum dia bentukkan kecik kecik..

Rindunya kat arwah.sekarang pokok tu dah ditebang pun..

manjaredd posted on 18-3-2014 07:20 PM
yey!!
cpt tanya..
tak sabar ni..

tak sempat nak tanya mak aku dah kembali kepada penciptaNYA

rindunya lah..mak aku suka sangat berceritaa
dari kisah2 seram,sedih dan lucu sepanjang arwah hidup

berulang2 kali arwah akan cerita.

apa misterinya weh!

dulu kat Shah Alam area sect 14 banyak je pokok ni kat tepi jalan lepas tu samdol mana suh gantikan pokok ni ngan pokok xde penghasilan... mmg sedap baunya... masa balik jogging zaman skola dulu suka kutip bunga yg berguguran pastu letak dlm lipatan kain... pokok renek je kan, daun merimbun...

pokok Wangi memang sinonim dgn cik ponti ek? kat kg ada pokok harum sundal malam arwah tok x kasi tanam dalam kawasan rumah cuma kat tepi sungai je dia tanam dekat ngan pokok kekabu.. tp mmg meremang bulu roma kalo lalu ... sbb pokok kekabu dan pokok bunga mmg tempat mereka bermain...

DumBell posted on 18-3-2014 05:51 PM
meremang bulu roma lalu bawah pokok ni..
cam bunga kenanga selalu org kaitkan dgn toyol
bunga tanj ...

bunga suli mcm mn rupanya? pestaim dgr

Suchi posted on 18-3-2014 03:22 PM
pokok ni mak ai ckp besar tinggi dan serem juge kalo tgk
mak ai ada gak stori mori ttg pkok bunge t ...

Al fatihah buat ur mom, sad to read it

mamaezah posted on 18-3-2014 03:41 PM
becca,
baby mama dah meninggal last December 26 ....berusia 10 bulan....dia sakit kuning.
Humai ...

al fatihah buat baby u Mamaezah.. atleast u rasa gak 10 bulan bersama arwah...

yipun_78 posted on 3-4-2014 01:12 PM
bunga suli mcm mn rupanya? pestaim dgr

entah le momod..member cakap,bunga dia putih..
ada 2 jenis,satu suli biasa dan satu suli gunung
yg biasa pun dah payah nak jumpa..warna putih jugak..

yess..baru tgk kt gugel..bunga suli biasa org panggil ganda suli..ekekeke

kat petronas ngv kg baru, ada bangla pump jual al-habib perfume bau bunga tanjung..rm10 sebotol..beli la letak dlm keta, baunya mercerdaskan neuron2 otak korang