CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 14276|Reply: 74

Patutkah Aku Tunggu Dia?

Assalam forummers sekalian,

Aku dah terjatuh cinta dan sayang kat sorang lelaki yang selama ni aku tak heran pon dengan dia. Yang selama ni aku pun x minat sangat nak couple2 ni. Cerita dia, sebelum ni kami kawan & belajar sama2. But then all of the sudden, rasa tu datang tiba-tiba. Aku rasa selesa sangat berbual & hangout dgn dia. Chemistry tu mmg kau dapat feel sangat.

So they said, if you have chemistry, timing is the problem. Aku cuba pendam, perasaan aku, tapi makin aku pendam makin angau aku dibuatnya. So berbekalkan prinsip "If you love someone, tell them", aku pun beritahu perasaan sebenarku kepadanya. Bagi sorg perempuan, memang ianya tindakan berani mati, yg x pnh pun aku buat mcmni kat lelaki lain.

Mungkin aku berharap terlalu tinggi, jawapan yg diberikan memang menghampakan. Ok aku terima - cintaku bertepuk sebelah tangan. Aku bgtau dia yang lepas aku confess ni jgn rasa awkward kalau berjumpa & we agreed to remain as friends. Disebalik persetujuan itu, mmg aku rasa sedih dan masih berharap. Dan disebalik persetujuan itu, memang aku dan dia dah jarang contact.

Selepas tu aku buat solat istikharah. And I still do every now and then. Dan tidak.. aku x mimpikan dia. Tapi mmg bnyk kebetulan ataupun petanda bila aku pergi mana-mana ataupun jika aku buat something. So ok.. aku pun jalani hidup aku mcm biasa. Dlm aku menjalani hidup mcm biasa, Aku tunggu, tunggu dan tungguuuuuuu..  Aku tunggu dia approach aku bagi khabar gembira. Tapi aku tunggu tak juga ada. Sampai  kdg rasa nak give up.

cuba tggu dia dlm ms msa cr yg lain...apa jwapan diank tau gak
sllu jd bnda ni..msti jauh kn diri...x pa kau dah luah kn biar dia pikir plak...
tp dia pun bt x thu ja...baik angkat kaki ja blah....aku pun prnh rs mcm kau rs..
tp still kwn mcm biasa la...cuma x mcm sllu..

sudi move on

mesti mamat tu rasa dia hot kan.. hihihihh.. move on je la TT.. kumbang bkn sekoq..

hmmm TT umo bape ? maybe ade yang lebih baik .. bg saya xpayah tunggu dia ..buka hati utk orang lain .. jangan pandang die je .. banyak lagi lelaki lain .

ang x heran kat dia dari dulu lg,ang ingat dia nak heran ngan ang?ada setengah laki kalo pernah kena getah(tipu,curang),terasa berat perkara kasih sayang bagi dia.pada aku mukin dia punya hati kebal,bebal serta anti cinta dan pompuan(xpecaya,benci dan sebagainya)..

jadi dewasa,dan perilaku dewasa,mukin boleh buat dia terbuka hati..

Follow Us
jgn tuggu...umo makin meningkat...
move on jeh

aku rasa ko jgn tunggu nanti ko jd cam aku... x kawen2... sbb nnti ko akan rasa cam klu ada org merisik ko ker org ajak ko couple ke ko akan rasa cam klu aku terima nanti mana tau sidia (yg ko tunggu tu) nak kat ko pulak... cam ner???? n aku takut ko buat keputusan yg slh... dan akhirnyer yang dikejar tak dapat yang dikendong berciciran...

tunggu boleh tapi janganlah tutup hati kat orang lain. banyakkan doa. biar tenang hati dan gembira sendiri. biasanya bila hati tenang dan tak fikir sangat pasal benda cinta cinta ni lah tetiba dia muncul.

dan lihat la dunia...kenapa kita d biarkan lepas bebas....hanye kerna naspuuu d jiwa...

sekian...

dia reply apa?

menyibuk nak tahu

tt.. nape tak de perempuan angau and confess kat adam..

aduhai.. sedihnya..

kalau tetiba ko rindu kt die, mungkinkah die ade guna2kan ko? test market kekdahnye. nnt ko dah confess bolehla die reject. boost up ego lelaki die   hati2lah TT...

ko solat istikarah msti mengharapkan jawapan yg dia lah konon jodoh ko kan..........itu dah namanya berat sebelah....baik jangan solat istikarah teruss....

sebelum solat istikarah, ko niatkan dalam hati, serah semua jawapan kpd Allah semata-mata. jangan harapkan sebarang jawapan nak itu, nak ini...bersihkan hati.....

nampak sangat ko dah angau...baik ko move on je la......cuba lupakan lelaki tu...klau dah ada jodoh, adalah....umut TT berapa ? kalau masih sekolah, selayaknya lah lelaki tu reject ko.......

tak yah tunggu.. aku pernah alami... dia suh aku tunggu dia.. last2x dia kawin lain.... mmg very the banggang.... pi je dating ngan org lain

tt, move onlah..xyah tunggu lg..dh die mmg xnk kn.. cinta xboleh dipaksa.. ade yg lebih baik nanti utk tt.. InsyaAllah..

Lelaki itu x suro ko tunggu pastu ko lak beria2 nk tunggu

kalo aku jadi TT..aku blah sebab dia terang2 decline...apa lagi yg nak ditunggu.
tukarlah solat istikharah kepada solat hajat mohon jodoh yg lebih baik...

org da tak sudi..nk buat mcm mne..pandang depan n jalan terus..sekali sekala bole la toleh tp jgn lama2..makan dalam taw

vespa_oren posted on 19-3-2014 04:33 PM
Lelaki itu x suro ko tunggu pastu ko lak beria2 nk tunggu

terasa plok