CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: Izzo86

Roh arwah buyot ( nenek punya emak ) KEMBALI.....

hi all..
2 hr lepas i dengar penerangan Ustaz Hassan Din Al Hafiz mengenai roh org yg meninggal.
Sgt menarik penerangannya..
salah satunya menurut ustaz nie..

lepas kita meninggal dunia, roh akan dikafankan oleh malaikat..
kalau orgnya sgt baik dan soleh, kafannya sgt wangi dan diangkat roh nie ke Alam Malakut..
Alam di mana roh nie dihadapkan kepada Allah..
jikalau kita beriman, beramal soleh.. ketika roh kita naik malaikat akan bertanya roh siapakah yg diangkat ke langit dan baunya sgt wangi..
ketika kita mengadap Allah malaikat maut memberitahu Allah tugasnya mencabut nyawa sudah selesai..
lepas tu malaikat di kiri dan kanan yg menulis about things yg kita buat sepanjang hayat kita pula memberitahu Allah bahawa tugas mereka mencatat amalan si mati sudah selesai maka Allah perintahkan buku ditutup dan disimpan  buku amalan elok hingga hari kebangkitan.

kemudian Allah perintahkan malaikat membawa roh kita diturunkan semula ke bumi..
dan dikembalikan kpd badan..

time nie.. malaikat terpaksa tunggu bila manusia nak kuburkan si mati..
kalau berlenggah maksudnya lama la roh nak dikembalikan ke badan..

setelah mayat dikuburkan, roh dikembalikan semula ke badan dan alam barzakh bermula..
soalan demi soalan ditny oleh Malaikat Munkar dan Nakir..

kalau x boleh jawab soalan maka mendapat siksaan la si mati..
Apabila semua soalan itu telah dijawab, maka malaikat Mungkar dan Nakir pun mempersilakan mayat tadi berehat di satu kawasan yang sangat luas. Kemudian malaikal pun berkala, “Tidurlah kamu di sini sebagai tidur pengantin”. Yang dimaksudkan ialah tidur yang penuh dengan keindahan dan keseronokan yang dinikmati di alam barzakh bagi orang mukmin soleh adalah lebih dari keindahan malam pengantin. Nikmat-nikmat kehidupan di dalam Syurga Allah hantarkan melalui malaikat-malaikat untuk mereka.

menurut Ustaz Hassan Din. tidur atau berehat tu tak semestinya roh td tidur. Kalau roh memohon kepada Allah untuk melawat keluarga maka dengan izin Allah dibenarkan. Menurutnya lagi roh boleh berkomunikasi dengan ahli keluarga hanya di dalam mimpi atau dalam keadaan kita mamai.. bukan dlm keadaan kita sedar.

wallahuwalam. itu yg i paham dr apa yg Hassan Din Al Hafiz sampaikan.

Last edited by eva on 28-3-2014 11:11 PM

Rate

1

eeeee klau aku bukan demam je. mau tercirit Last edited by taikpekatt on 29-3-2014 11:23 AM

takutnyer ... pengsan terus kut ... mcm nangka bucuk

Aku pun nak cerita jugalah. Tapi cerita ni memang dah lama giler. Cerita tahun 70an. Mak aku yang citer kat aku cerita ni

Sedara jauh aku dulu meninggal akibat kemalangan jalan raya. Memang teruklah keadaannya. Yang tukang mandikan dan kafankan jenazah adalah datuk aku dan biasanya memang arwah nenek aku yang akan sediakan air mawar dan kelengkapan mandikan jenazah. Jenazah dikebumikan selepas asar.

Malam tu, arwah nenek aku terdengar ada orang memanggil namanya dari bawah rumah. Masa tu masih guna lampu minyak tanah lagi. Mak aku cakap, arwah nenek bagitau kat dia dan datuk aku yang sedang duduk ketika itu sedang duduk berehat di dapur yang dia terdengar orang memanggil nama dia. Mulanya datuk aku tak percaya. Kali kedua, memang datuk aku pun dengar sekali. Bila mereka tengok kat penjuru rumah, mereka nampak ada sesusuk tubuh berkain kafan berdiri di sana. Orang lama bukannya penakut. Datuk aku pun suruh benda tu balik sebab tempat dia bukannya kat bumi lagi. Esoknya, bila datuk aku periksa bekas air mawar, rupanya ada air mawar yang tertinggal. Terus dia buang dan basuh bekas tersebut.

Rupanya, cerita tu bukan berhenti di situ. Arwah tu balik semula ke rumah menjengok anak isterinya. Kalau ikut cerita, pukul 12 malam saja, mesti arwah tu balik dan akan keluar dari rumah sebelum subuh. Isteri dan anak arwah memanglah cuak tapi orang dulu dulu, manalah rasa takut sangat. Kalau tak silap, esoknya datuk aku dan orang kampung pergi ke kubur dan memang kubur berlubang. Tapi, lepas dikambus, malam tu balik semula arwah tu sampailah berbau busuk. Dalam masa yang sama, mereka dapat tahu, yang arwah tu mengamalkan ilmu dan hanya gurunya sahaja yang boleh membuang dan mematikan ilmu tersebut.

Bila gurunya dah dijumpa, barulah mereka buat apa yang patut dan selepas tu memang arwah tak menganggu anak isterinya lagi.

Memang cerita lama tapi aku masih ingat lagi sebab mak aku selalu ingatkan kami adik beradik jangan sesekali mengamalkan apa apa ilmu takut jadi macam cerita di atas

Rate

1

ak pun ada cerita gak, tumpang ngepos ya TT...

kisah ni berlaku time tu tokwan aku meninggal, pada masa tokwan aku tgh sakit ni, adik aku yg kcik (umur 4tahun)ni slalu la bagi tokwan aku makan, buah epal (fevret tokwan), mmg adik slalu suap tokwan makan buah epal, ajal dah tiba, tokwan meninggal.. arwah dikebumikan pagi pkul 11.. then lepas tahlil semua malam tu.. lebih kurang pkul 10 mlm.. adik aku ni ambil buah epal yg dlm petiais, dia bwa g kat katil yg waktu arwah sakit, arwah tdo kt katil tu... dia ckp sorg2 kt katil tu.. "tokwan, nah buah epal".. time tu kami semua sedara amra dok kat ruang tamu, semua terkejut.. seram.. takut..  bila adik aku yg bsar ni g ambik dia kat katil tu, dia  ckp "adik nk bg tokwan makan epal" sambil bebal nak jugak g kat katil tu balik.. esok tu semua ckp maybe roh arwah balik kt rumah la.. budak kcil nmpak prkara2 halus ni... soga rohnya tenang di sana..

Rate

1

Best thread ni
Selain dari cerita TT, ada forumer lain yg sudi berkongsi cerita depa yg mana tak kurang seramnya

Follow Us
2006 arwah abah mama meninggal...jugak sakit biasa saja...bilik arwah kat belakang skali....mama cuti sampai setengah bulan, sebab rasa tak dak mood nak balik KL, so lama mama duduk penang...ada jugak 2,3 kali time mama kat depan sorang sorang, mama dengaq arwah panggey...........
zahhhhhhh ooooo zahhhhhhhhhhhh..............zahhhhhhhhhh....mama pun selamba jawab, ya baaaaa...sat baaa......paih tu mama pi jenguk, mama kata la...dah la jangan panggey......

arwah mak mama pun carut mama, kata awat hang ni pasai pa??????
pas tu tak dengaq dah arwah panggey....

cerita kat kakak kakak depa kata impossible...tapi depa sekok pun tak berani nak duduk lama di rumah tu.

first time dengar panggilan buyot

eva posted on 28-3-2014 03:06 PM
hi all..
2 hr lepas i dengar penerangan Ustaz Hassan Din Al Hafiz mengenai roh org yg meninggal.
...
menurut Ustaz Hassan Din. tidur atau berehat tu tak semestinya roh td tidur. Kalau roh memohon kepada Allah untuk melawat keluarga maka dengan izin Allah dibenarkan. Menurutnya lagi roh boleh berkomunikasi dengan ahli keluarga hanya di dalam mimpi atau dalam keadaan kita mamai.. bukan dlm keadaan kita sedar.
oooo......aku ingatkan tido betol2....tak ingat dah

sbb satu ketika dikala bulan yg molia...yakini
di bulan Ramadhan(semoga dtg lagi)
aku ade terase mcm pah aku dtg jengok
je kterang ni tgh wat ape Ramadhan kali ni...

tp time tu aku rase tenang2 ya amat...mcm bahagia guuumbira
otak dan hati terase lapang dan teda masalah langsung..
otomatik tyme ni le teringat le tetiba sama pah nye..
die mcm tengah sennyumm kt kterang dlm keadaan tenang
aku syak mlm tu adelah mlm lailatulkadar..sbb bebudak kan special sket buleh tau(berhingus mase ni)

wlpun sptutnya dlm mimpi hassan din kate...hari tu special sbb ramadhan kot...

mamaezah posted on 31-3-2014 01:45 AM
2006 arwah abah mama meninggal...jugak sakit biasa saja...bilik arwah kat belakang skali....mama cut ...

itu namenye terngiang-ngiang (telinga spt terdengar ungkapan org yg dirindui berada bersebelahan)
hati teda tenang gamaknya...sape pnah rase sayuu~ ooo..

popjack posted on 3-4-2014 10:44 PM
oooo......aku ingatkan tido betol2....tak ingat dah

sbb satu ketika dikala bulan yg molia. ...

kalau Allah nak izinkan why not kan

bersangka baik coz itu mungkin rezeki you

eva posted on 3-4-2014 02:53 PM
kalau Allah nak izinkan why not kan

bersangka baik coz itu mungkin rezeki you :lov ...

hahhahaha...wlpun tyme tu berhingus lg..

popjack posted on 3-4-2014 11:03 PM
hahhahaha...wlpun tyme tu berhingus lg..

or you tengok Qarin dia kot..
bg I kan kalau Ramadhan mungkin betul arwahnya

eva posted on 3-4-2014 10:41 PM
or you tengok Qarin dia kot..
bg I kan kalau Ramadhan mungkin betul arwahnya

Entahlah tuhan je yg tahu...

TT....mujur gak boyot ko tu tgh kopek bawang n dating dlm rupe elok.... kalo la dtg dlm rupe berkafan...mmg mau berterabur lari tak cukup Tanah....

apehal la autocorrect ni berfungsi???

Atok sedara aku citer, time dia pegi buat umrah, dia ternampak arwah atok aku..berdiri betul2 berhadapan ngan dia..tapi Nampak sekilas je camtu..agaknya Allah bagi rezeki kat arwah atok aku..dpt gak gi Mekah walaupun setelah jasad tiada lagi di bumi..huhuhu...al-fatihah buat arwah atok dan semua muslimin muslimat yg dah pergi meninggalkan kita..

shop_girl posted on 7-4-2014 09:20 AM
Atok sedara aku citer, time dia pegi buat umrah, dia ternampak arwah atok aku..berdiri betul2 berhad ...

cerita pasal ni, aku nak story pasal buat umrah untuk arwah.

masa aku dengan suami dan kakak aku pergi buat umrah bebaru ni, mutawif tu ada sebut masa nak buat umrah untuk arwah (hadiah laa untuk mana2 sedara mara yg kita nak niatkan tu) harapnya jangan terkejutlah kalau tetiba kita akan absorb karakter arwah yg kita niatkan untuk buat umrah tu.

ok aku bukan pertama kali buat umrah, but pertama kali laa aku buat umrah untuk si mati. aku rasa lucu but aku tahankan. ye laa beb, aku dah terbayang camne laa gayanya nanti masa aku buat umrah untuk arwah abah aku ngan arwah mak mertua aku. arwah abah tu kata laa aku kenal (walau aku just hidup dengan dia 10 tahun). dia kinda tegas dan always cool. arwah abah aku meninggal sebab lung cancer. masa sakit dia, dia tak banyak kerenah. dia always bersemangat nak survive even doktor bagi jangka hayat sebulan after dia operation. dia strong in character. dia always senyum. easy going.

masa aku tawaf, ada laa makcik2 kazakh, makcik2 turkey nak tolak2 aku. arus manusia memang deras laa kan. semua dalam keadaan berserah diri pada Allah. maka selalu laa hilang pertimbangan tolak menolak. dan aku? boleh aku berhenti dan toleh ke belakang tenung makcik2 tu. tanpa sepatah kata. aku tak rasa aku masam muka pun. or jegil mata. but makcik2 tu back off sikit dan lepaskan tangan dia dari tolak belakang aku. like macam baru dapat warning. aku toleh ke depan semula. wondering. hihi. and again untuk tawaf seterusnya, berlaku 2-3 kali macam tu.

aku teringat balik arwah abah aku, kalau kitaorang adik beradik buat silap, dia tenung je. kecut okeh! padahal dia bukan jegil pun. but kita tahu laa kita buat silap. dia nice. then bila dia tenung...wowowowowo...must be somethingwrong somewhere. hahaha. agaknya tu laa character dia yg aku absorb masa buat umrah untuk dia.

untuk mak mertua aku pulak, aku tak sempat kenal dia. dia meninggal sebab barah jugak. barah rahim. dia meninggal masa suami aku baru balik dari study.

aku tanya suami aku, arwah mak dia character macam mana.dia cakap arwah mak dia jenis memilih orang kalau nak interact. senang nangis. kinda of memendam perasaan. ok fine. aku pun meneruskanlah umrah esok harinya untuk arwah mak dia pulak. sekadar mampu hadiahkan umrah sahaja. tak sempat aku nak berbakti masa hidupnya kann. at least dapat kenal character pun dah cukup bagus.

usai umrah, aku beritahu suami aku. kenapa sepanjang aku buat umrah, aku rasa ringan. tak de sedih, tak de nak nangis. always rasa relax. no stress. macam tak telly je dengan apa yg dia cerita.

suami aku terdiam. dia kata, masa mula2 mak dia kena kanser, mak dia kinda of keluh kesah. sakit kan. what to expect. dengan kimo segala. and masa suami aku kat uk lagi, family memang tak beritahu mak dia sedang fight againts kanser. takut pelajaran suami terjejas (macam drama melayu..kiki. ehh agaknya drama melayu tu always potray tipikal malay culture kan).

bila last attack tu, mak dia macam dah pasrah. relax. always senyum. and let it go (macam frozen plak..let it go. hihi). maybe laa aku adapt character dia masa dia dah last stage of cancer. that feeling masa buat umrah untuk arwah mak mertu aku tu, sangat menyenangkan. rasa serius ringan. and masa doa pun tak terasa nak menangis bagai. minta yg baik2 sahaja.

suami aku pulak buat umrah untuk atok dia. selesai je niat umrah, masuk coaster, terus membuta padahal dia segar bugar waktu tu. atoknya kuat tido. hahaha

sekian. (err relevan tak ni?)
Last edited by madeinborneo on 8-4-2014 12:02 AM

OT kejap. tiba2 rindu kat arwah abang.

12
Return to list New