CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2033|Reply: 17

Kalaulah Sarawak seperti Selangor - Jaytson.

KUALA LUMPUR: “Kalaulah Sarawak seperti Selangor…,” kata Jaytson Lenjau Lian, yang membandingkan perbezaan ketara pentadbiran kerajaan Pakatan Rakyat Selangor dengan negerinya yang lebih 50 tahun dikuasai Barisan Nasional (BN), lapor Roketkini.

Butir bicaranya jelas menggambarkan rasa marah dan kecewa, mengenangkan negerinya yang kaya dengan sumber asli, namun hanya dinikmati sekelompok kecil penguasa BN.

Jaytson adalah seorang daripada peserta lawatan sambil belajar empat hari tiga malam Pemimpin Tempatan Bintulu Belaga ke Selangor anjuran bersama NGO Borneo Care dan DAP Sarawak, bagi melihat kaedah pentadbiran Pakatan Rakyat di Selangor.

Katanya, pengertian sebenar Persekutuan Malaysia ketika ia mula ditubuhkan dulu adalah untuk semua negeri berkongsi kekayaan dan bersama-sama maju sebagai sebuah negara merdeka.

“Memanglah saya terpegun melihat Selangor. Kalaulah dapat Sarawak juga macam ini, hidup (sejahteralah) kita dalam Persekutuan Malaysia ini,” katanya selepas sesi lawatan ke Dewan Negeri Selangor (DNS) di Shah Alam, semalam.

Menurutnya lagi, pentadbiran Selangor jauh lebih telus dan bersungguh-sungguh berkhidmat kepada rakyat, berbanding BN yang sehingga kini masih gagal memberi kemudahan asas kepada penduduk di Bumi Kenyalang.

“Tambahan pula, YB-YB kita di sini, kita boleh berjabat tangan, berbincang dengan dia. Di Sarawak, nak tengok pun tak dapat. Polis kata ‘jangan dekat, ini YB!’,” katanya lagi.

Program semalam dimulakan dengan lawatan ke Parlimen yang mana mereka diberi taklimat berhubung prosedur penggubalan undang-undang dan dasar oleh Ahli Parlimen DAP Bukit Bendera dan Bukit Mertajam, Zairil Khir Johari dan Steven Sim Chee Keong.
Last edited by BelovedTaeyeon on 28-3-2014 11:59 AM

mgkin sel-sel otak masih tidak berhubung.

oh yer ker.....bg aku sapa2 memerintah sama jer.....kat shah alam ni cukai pintu utk service apartment pun dah RM340 utk 6 bulan setahun dah rm680.....rumah2 plak kalu tak setengah juta tak sah....even anak syarikat PKNS yg involve dgn industri hartanah pun jual rumah mahal2....so nak tak nak kena gak.....skrang pk mcm mana nak cari duit extra utk tampung kos hidup yg semakain naik

sidewinder posted on 28-3-2014 05:04 PM
oh yer ker.....bg aku sapa2 memerintah sama jer.....kat shah alam ni cukai pintu utk service apartme ...

kalau kat shah alam bandar besar standard lah tu dek non

Butir bicaranya jelas menggambarkan rasa marah dan kecewa, mengenangkan negerinya yang kaya dengan sumber asli, namun hanya dinikmati sekelompok kecil penguasa BN.

sekalang dio dah pangkat "Tun" ...tak ado undang undang Malaya...bolih sentuh dio ...taw ...

oh yer ker.....bg aku sapa2 memerintah sama jer.....kat shah alam ni cukai pintu utk service apartme ...

Dulu dpt air percuma ka?
Tiap2 anak lahir dulu dpt insentif ka?
Dulu anak2 selangor dpt tusyen percuma ka?
Dulu ada khairat kematian warga selangor ka?
Dulu selangor ada kuar suat kabo percuma ka?
...malas nak senarai dah.

Oww... Pasal cukai pintu ye?
Dulu selangor ngan kl tak jauh beza
.....skang masih mcm dulu ka?

Service apartment?
Tokey2 service apartment zaman talam buat construction dulu tu puak2 pr ka?

Follow Us

Mu beli service apartment sape suruh.
Kena rate commercial lah jawabnya.

jijigren posted on 28-3-2014 07:17 PM
kalau kat shah alam bandar besar standard lah tu dek non

jawapan mcm ala2 org BN dikepalai Najib jer.....jawapan yg selalu aku dengar dr wakil2 rakyat BN....ohh lupa....org PKR ni semua ex org UMNO so tak heran laa jawapan dia org ni lebih kurang sama jer kapitalis

kluangman posted on 31-3-2014 07:40 AM
Mu beli service apartment sape suruh.
Kena rate commercial lah jawabnya.

haaa ni pun sama jawapan mcm ala2 org BN dikepalai Najib jer.....jawapan yg selalu aku dengar dr wakil2 rakyat BN....ohh lupa....org PKR ni semua ex org UMNO so tak heran laa jawapan dia org ni lebih kurang sama jer kapitalis

bangcak posted on 29-3-2014 08:04 PM
Dulu dpt air percuma ka?
Tiap2 anak lahir dulu dpt insentif ka?
Dulu anak2 selangor dpt tusyen p ...

air aku byr...tak penah lagi dpt free......bil air memanjang sampai jer kat rumah....dah laa dpt bill air plak kena catu......konon nyer kemarau....ok laa kemarau.....dah tau kemarau pandai2 laa cari cara nak elak dr air kena catu....kang aku sebut satu persatu ada plak org sentap.....anak lahir dpt insentif ? aku baru dpt anak last year tak dpt pun sesen....tp aku tak mengharap laa sbb biar org yg lagi berhak pegi claim......tgk keadaan jalan area sek 20...sek 24...area kilang CSR (gula)....teruk giler...lubang sana sini...ohh lupa tugas repair jln....tugas kerajaan persekutuan.....tugas pk cara nak settle isu air pun kerajaan persekutuan......rumah PM....rumah TPM....rumah anwar...rumah khalid rasa air dia org kena catu tak ? rasa2 swimming pool rumah dia penuh ngan air ke kering ? kalu rumah nik aziz tu aku tau laa sah2 tak der swimming pool.....tu beza org UMNO n ex UMNO dgn org PAS

sidewinder posted on 31-3-2014 09:15 AM
haaa ni pun sama jawapan mcm ala2 org BN dikepalai Najib jer.....jawapan yg selalu aku dengar dr w ...

Beli service apartment masak la. Takde JMB yang memantau kutipan duit maintenance. Semua pemaju sapu.
Sebab itu aku elak beli service aparment ni.
When you bought service apartment, it's to suit your lifestyle not as only a home.

Nak tanya kalau service apartment kat kawasan MBSA kalau bayar cukai pintu setahun terus dapat payung tak?

Air dapat free x? Letrik kira rate commercial atau residential.

Compare apple to apple, cukai di MBSA lebih murah berbanding dgn MPKj.

itu jer laa rumah yg mampu....rumah tanah mahal giler....min setengah juta.....area kuala selangor jauh benor plak dr tpt keje......pastu rumah area sana tak der laa murah....mahal gak....

byr cukai pintu dpt payung ? aku tak mengharap pun dpt payung ke tak sbb konsep bg payung kat org ni mcm org BN selalu buat jer....sokong dia org kasi payung.....aku mengharapkan cukai pintu tu dikurangkan laa tak der laa mintak free....nak pau...pau laa kilang2 tu...leh pau byk lagi byk apa...kompuan kilang2 yg buang sisi sampah dlm air sungai....lori2 kilang yg rosakkan jalan....air kena byr....elektrik aku tgk mcm murah skit....tak penah lagi cecah 100 ringgi bill elektrik setakat ni....air cond pakai waktu malam....peti sejuk on 24x7.....pemanas air pun on 24x7

sidewinder posted on 31-3-2014 09:23 AM
air aku byr...tak penah lagi dpt free......bil air memanjang sampai jer kat rumah....dah laa dpt b ...

org dok flat mmg takdpt selagi kompeni maintenen umno
taknak tukar meter personal.
lain2 insentif, tak klem mmg takdpt
...kemarau pon salah kerajaan ropanya.

kalu tak suka dok selangor dok tempat lain

bangcak posted on 31-3-2014 09:50 AM
org dok flat mmg takdpt selagi kompeni maintenen umno
taknak tukar meter personal.
lain2 insenti ...

kalu flat PKNS kompeni maintenance org UMNO kaa ? tak kan kot...tp tak tau laa kalu org UMNO ni lalang laa....tak pun kroni org PKR...apa nak heran...umno/pkr ni sama jer sebelah sebelah jer.....tgk masa 1st day persidangan parlimen yg dok sebelah najib dok gelak2 tu sapa agak nyer ?
bab kemarau bkn nak salahkan kerajaan baik BN atau PKR......tetapi sebagai kerajaan yg berduit simpanan yg byk pandai2 laa cari alternatif mcm mana nak elak drpd org awam dr mengangkut berbaldi2 air ......kalu tgk pun kesian....naik tangga rumah flat sampai tingkat 5....

"kalu tak suka dok selangor dok tempat lain" >> yg ni jawapan mcm Zahid Hamidi.....tak suka dok malaysia disuruh nyer dok tpt lain....

air aku byr...tak penah lagi dpt free......bil air memanjang sampai jer kat rumah....dah laa dpt b ...

bil air ko bulan2 brape ringgit..??
aku rase ni 1st time umh aku kena catu air...
tu pun sbb kemarau...negeri lain pun ade kne catu...

bestnya keje cai PR, lepak forum, bulan-bulan dapat duit "rakyat"

rumah nik aziz ada kerusi urut.

dekat ruang tamu bawah rumah.

tu je yang special. lain lain saya rasa biasa sahaja.

maksud dia kalaula sarawak maju macam selangor..
tp kena ingat berapa taun baru Selangor dipegang oleh bkn BN?
sebelum tu sapa yg bangunkan selangor? bkn org lepas tu cuci tangan aje ke?