CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: akughi

Doa pecah perut makan diri= terpaksa usung pundi kencing

totokreturn posted on 31-3-2014 06:04 PM
Aku harap bila tuhan madey mampos, aku ucap tahniah syukur hamdalah... tak jumpa laa uztaz ustazah m ...

Simpati dgn org2 yg dahulukan politik dr jd jadi manusia. Sama2 la doakan yg baik utk semua org & bkn atas pegangn politik

Innrukia posted on 31-3-2014 06:08 PM
Simpati dgn org2 yg dahulukan politik dr jd jadi manusia. Sama2 la doakan yg baik utk semua org &  ...

Petik sikit jerk nama tuhan madey... baru jumpa tazkirah kat trid ni..... hebat..hebat...

BelovedTaeyeon posted on 31-3-2014 06:07 PM
Cam  tag team wrestling

Dah nampak tazkirah hari nih tak...? Petik nama tuhan madey jerk....

totokreturn posted on 31-3-2014 06:11 PM
Petik sikit jerk nama tuhan madey... baru jumpa tazkirah kat trid ni..... hebat..hebat...

Cer tgk komen aku kat awal tred ni. Bkn saja chedet, TGNA, DSAI etc pun sama. Manusia pasti mati. So hormat la semua org even berbeza pandangan politik. Kurang2 sbb depa org tua. Tak perlu maki hamun & kutuk utk nyatakan pendpt.

totokreturn posted on 31-3-2014 06:12 PM
Dah nampak tazkirah hari nih tak...? Petik nama tuhan madey jerk....

Kalau rasa2 bosan depan komputer dan teringin nak pahala lebih, petik jer lah

1:34

Last edited by BelovedTaeyeon on 31-3-2014 06:31 PM

totokreturn posted on 31-3-2014 06:04 PM
Aku harap bila tuhan madey mampos, aku ucap tahniah syukur hamdalah... tak jumpa laa uztaz ustazah m ...

Kt tred sebelah melambak bg tazkirah...ko x tau ke?..

Follow Us
akughi posted on 31-3-2014 03:53 PM
syukur dai sedar bahawa fitnah itu dosa besar, dia patut mintak maaf

bersyukurlah Allah bagi dugaan sakit kerana sakit itu menandakan Allah masih sayang akan hambanya tersebut.
Memang mungkin satu kifarah untuk mencuci segala dosa-dosa hambanya semasa hidup diatas dunia ini semuga senang perjalanan hambaa yang diuji tersebut di alam akhirat kelak.
Tapi jangan pulak sangka orang yang sihat walafiat seperti Firaun yang dimurkai Allah , tidak pernah sakit dan hidup lama tersebut dapat hidup senang dia alam akhirat
Akughi rasa x der dosa-dosa sesama manusia akan selamatkah dari cubaan sakit yang sedemikian ?
Masa muda dan sihat, bolehlah mendabik dada. Nanti kalau dah usia di penghujung hayat, boleh gerenti x kena sakit ?

annehuda posted on 31-3-2014 03:59 PM
sekurang2nye Allah swt dah bukakkan pintu hati beliau utk bertaubat dan memohon maaf pd org yg disak ...

Ya... dia dah mintak maaf... so let it by gone ok... tak gunanya simpan dendam ni...tak ada siapa yg betul sentiasa dan tak ada siapa yg salah sentiasa. Masa kita muda ni mmg segalanya nampak sihat... entah entah nanti tua, kita lebih teruk dari orang yg kita cerca ni...

True-X posted on 31-3-2014 06:23 PM
Kt tred sebelah melambak bg tazkirah...ko x tau ke?..

owh yaa kaa..?? syukur hamdalah...

Innrukia posted on 31-3-2014 06:15 PM
Cer tgk komen aku kat awal tred ni. Bkn saja chedet, TGNA, DSAI etc pun sama. Manusia pasti mati.  ...

owhh yaaa kaa.. tak perasan lak kat tread anwar pun ada tazkirah sebab tak pernah jumpa sebelum ni... tapi kalu petik tuhan madey.. otomatik alim ulama UMNo datnag berbondong-bondong membawa tazkirah jemaat...

totokreturn posted on 31-3-2014 06:51 PM
owh yaa kaa..?? syukur hamdalah...

Kl bab tgna.
Soo saje2 je buat x nampak..heheh

akughi posted on 31-3-2014 05:20 PM
betul jugak soalan ko ni...aku pun nak tau gak la...so sape yg pandai bab ni?

mohon pencerahan
...

Kita semua adalah manusia yg lemah, manusia yg mudah terdedah kepada melakukan dosa2, samada dosa besar atau dosa kecil.  Jika ada taqwa dlm diri kita, InsyaAllah kita akan cuba sedaya upaya menghindari untuk melakukan dosa2 trs.  Tetapi jika kita hidup bertuankan nafsu, maka kita tidak segan melakukan dosa bahkan tidak memikirkan akan akibatnya.  Yg penting hanya memikirkan keberuntungan diri.  Bukankah kita pernah mendengar perbuatan yg jahat (dosa) itu akan dibalas jahat juga (spt ditimpa kesusahan, kerugian, sakit, bala, dll)  semata2 sebagai peringatan supaya kita tidak terus2 berbuat jahat.

Pengajaran Allah kpd manusia yg tidak segan2 melakukan dosa itu pelbagai. Pun begitu ada saja manusia masih tidak menyedari musibah yg dialami adalah sebahagian akibah drp dosa yg dilakukannya.  Segala nikmat yg baik dn bahagia pun sebenarnya terselit ujian Allah kpd kita jika kita mengerti.  
Wallah hu wa'lam.

daitechgroup posted on 31-3-2014 05:27 PM
terpulang kalau rasa benda tu tidak benar.

akhirat kan ada.

Sikit2 akhirat kehulu kehilir. Yg dpt cash kt Dania mcm tok gundu tu x mau cite? Malu?

yang memimpin negeri secara terbuka memohon maaf atas kesilapan semasa memimpin
yang dok tabur fitnah dalam forum, bukak kisah aib yang belum tentu betul, macamana nak mintak ampun tu

espri6006 posted on 31-3-2014 05:34 PM
TT ni nak suruh orang ambik iktibar dari perkara ni tapi dia sendiri tak ambik iktibar mcmana tu? pe ...

Ko ckp seolah2 nyawa manusia ditentukan oleh spital mna dia pergi.....parah dah ko ni

totokreturn posted on 31-3-2014 06:52 PM
owhh yaaa kaa.. tak perasan lak kat tread anwar pun ada tazkirah sebab tak pernah jumpa sebelum ni ...

Aku tak alim ulamak. Tp ada batas utk semua yg kita kata & taip. Mcm keadaan TGNA skrg. Sama2 la doa yg elok utk dia. Moga dipermudahkan, cukupla politik2 tu.

Dan utk org bawahan, berpada2 la kita dlm berkata. Benda buruk ni kalau slalu dibuat jd habit susah nak dibuang.

unekspekted_XII posted on 31-3-2014 06:57 PM
Sikit2 akhirat kehulu kehilir. Yg dpt cash kt Dania mcm tok gundu tu x mau cite? Malu?

taksub politik sampai persendakan org yg minta maaf dan sakit.

tak faham dengan sikap awak.

akhirat pun dipersendakan.

masya Allah.

boyagombak posted on 31-3-2014 06:43 PM
bersyukurlah Allah bagi dugaan sakit kerana sakit itu menandakan Allah masih sayang akan hambanya  ...

I agree with u bro.

Kurang sensitif la tt ni.
At least, sakit2 tok guru, sembahyang x tinggal pun.
Mungkin di sisi Allah, amalan dia lebih diterima.

tak payahla gigih sgt nk judge orang.
Taim kita tua nanti, tak tau lagi....

aku tk sangka nik aziz ni percaya pada perkara sedemikian...hello..dah tua kan?? mcm2 la penyakit..biasa la..tk de kene mengena ngn dosa ke amal...itu smua akhirat kira..pelik betul...

akughi posted on 31-3-2014 05:29 PM
nampaknye ko dah mula melalut.....contoh aku dah bagi...kalo dulu org tua ni kuat fitnah kuat memp ...

tidak bermaksud nak menyebelahi sesiapa, tapi saya mohonlah agar sdr juga,  tolonglah menahan diri drp nak menempelak dn memulangkah paku buah keras kpd TGNA.  Tak taulah saya kalau sdr adalah salah seorang drp orang yg sudah teranyaya oleh beliau.  Seandainya pun sdr adalah orang yg pernah di'cubit'nya dulu, zahirkanlah keluhuran budi sdr, maafkanlah beliau, tak perlu diungkit2 lagi kesilapannya yg dulu.
Meskipun sdr katakan bahawa sdr sekadar ingin memberi contoh, whatsoever, tetapi nada posting spt ada dendam/marah yg mahu diluahkan. Dan amarah ini sdr luahkan di kala TGNA dlm keadaan lemah kesihatan.