CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ctaz

LUCY [LUC BESSON, SCARLETT JOHANSSON]

ummah yang tak minat science fiction mana layan cerita intelek sebegini, mereka hanya mahu melihat letup-letup michael bay jah

cite ni ending dia x berapa nak bestla..ok..nowa bagi 2 bintang :lol

Korang nak ending cemana?

Ending dia sepatutnya Lucy bunuh semua penjahat dan live happily ever after.

tgk scalop johansen ni aku terdepressed sendiri

sbb body dia so hott

Cite ne best ... Akak bagi 4 bintang .. Lol.

Follow Us
kakikuDibibirmu posted on 29-8-2014 11:04 AM
ummah yang tak minat science fiction mana layan cerita intelek sebegini, mereka hanya mahu melihat l ...

Ummah yg sel sel otak tak berhubung tentu cakap cite ne tak best sis ... Lol... Tapi ummah yg faham biologi tentu faham jalan cite ne. Lol

Banyak ummah yg ckp ending dye jadi pendrive. Lol... Bagj akak maksud dye macam ne .. Bagi mereka yg berpegang pada sains( mcm Darwin etc) ... Di akhir kehidupan or limit kehidupan.. Sel sel itu akan immortal or nama lain akan berselerakkan membiakkan sel sel baru melalui sel primier( rujuk kuliyah prof denzell tu).

Tapi bagi mereka yg berpegang pada agama. Maksud "im is everywhere" tu ialah Sang Pencipta.. Yakni Tuhan or Alloh.. Dan mereka yg telah sampai kemuncak kehidupan akan menjadi/ berpindah ke Alam Roh.. Yakni ikut kepercayaan masyarakat Roh itu diawang awangan.. Lol.

Panjang lagi. Tapi malas nak taip.

Rate

1

DennisTrillo posted on 27-8-2014 11:43 PM
cerita nihh byk isu tersirat yg mn salah 1 part yg aku xsuka diorg kawal masa...........
dalam al- ...

Mana ada mereka tak suka dikawal oleh masa sis ... Mereka gunakan masa tu sebagai petunjuk aras itu kelajuan yg paling tinggi dan tidak nampak.. Cth. Perubahan bumi, pantas dan tidak boleh nampak .. Jadi mereka guna masa..

Kenapa selepas dah gunakan otak sampai 100%... perlu bertukar kepada benda lain.
Kenapa tak kekal sebagai manusia??

(mungkin konsep dia kot... monyet guna otak 100% bertukar jadi manusia... manusia bertukar kepada pendrive 2Gb )

tapi aku suka mimik muka Scarlet dalam movie ni...
waktu dia sangat takut masa berdepan dgn encik jang kepada muka yg sangat konpiden waktu nak bertukar jadi pendrive Last edited by AnBulisia on 2-9-2014 12:27 PM

x best lansung cita ni tau...dari rate 5 bintang, mummy bg 1/2 bintang je...mummy boleh tertido dlm panggung..nasib x dengkur

xtgk lg...duk baca review korg je

kata orang lucy ni relate ngan lucifier. immortal... dajjal.. aduih.... iols baca status org jek... huawhahhaha.. suka muka scarlet dlm mcm2 feel. masa dia takut. masa dia jd superhuman.. huhu... ahernya jd pendrive jk. haha

Rhyno posted on 31-8-2014 09:39 PM
Ending dia sepatutnya Lucy bunuh semua penjahat dan live happily ever after.

That's exactly what had happened wasn't it?

Urang dok nampak die jadi pendrive jek... Sah memang 90% manusia buta fikiran.

aku dh tgk muvi ni..aku tgk pun sebab kwn aku ajak n dia yg blanja..

pada aku masa opening ceta ni memang best la skit...
tp bila dh masuk part dadah pecah lam perut then dia pun mcm ada power pastu ngn teori2 tu aku rasa cam dh bosan dh skit..
ending dia lagi la aki tepuk dahi la juga then gelak bila tgk ending dia camtu ...sib bek kwn aku yg blanja tiket wayang ni...

ceta ni aku bg 1.5/5 bintang

Rate

1

edee_91 posted on 5-9-2014 09:56 PM
Urang dok nampak die jadi pendrive jek... Sah memang 90% manusia buta fikiran.

Dan rata2 lemah sains or Biologi lagi tepat. Lol

Suka cerita ni. Lebih kurang macam Trascendence.

Banyak isu yang buat kita terfikir balik pasal life, prinsip, pegangan hidup, humanity, knowledge, etc. Macamana Lucy slowly hilang dia punya humanity tapi dapat ability dan knowledge baru yang absolute seiring dengan perkembangan penggunaan otak dia. Macam dia kata, sebab dia hilang rasa takut, sakit, simpati (yang sekadar emotion ajer) maka dia dapat fokus pada apa yang dia nak buat. Selalunya cerita fokus tentang macamana humanity bantu dunia kita jadi lebih baik, tapi kali ni fokus tentang knowledge over humanity.

Tak ada betul, tak ada salah, cerita ni bagi kita fikir dari sudut perspektif lain dan decide sendiri.

Saya suka cerita sci-fi macamni yang explore ruang pengetahuan berdasarkan pengetahuan sedia ada + dunia nyata dan dalam masa sama mengetengahkan isu dalaman macamni. Walaupun ramai kata mengarut, kebarangkalian untuk terjadi bukanlah 0%. Dah genre pun science fiction.. Benda yang kita masih tak tau dan tak terfikir tu, kita bebas untuk berimaginasi dalam karya lah kan?

Saya bagi 3.5 bintang sebab konsepnya sy suka, lakonan pun sangat2 mantap tapi bagi cerita sains fiksyen jenis gini, banyak flaws boleh jumpa. Ada banyak scenes dan tindakan karakter yang tak konsisten sepanjang cerita. Macam ape yang jadi masa kat dalam kapal terbang tu contradicting dengan dia yang konon fearless. Lepas tu dia pun tau tak banyak masa sebelum mati tapi kenapa dia biarkan gangster2 tu halang dan melambatkan mission dia masa tu? Dia boleh bunuh orang jahat tu bila-bila masa within split seconds tapi knapa nak bunuh saat2 akhir sedangkan dia ada banyak peluang nak buat gitu. Dan sebagainya..

Karakter (selain Lucy) pun agak cliche dan tak mendalam walaupun lakonan diorang bagus. Tak ada satu pun karakter yg sy ingt nama ( ketua org jahat, kwn Lucy, mak Lucy, polis hero, profesor 'Morgan Freeman', etc), xtaulah korang. Okaylah mungkin diorang nak fokus dan highlight Lucy sebagai watak utama so tak ada masa untuk serlahkan sisi karakter lain. Okay.

Trailer cerita dia pun misleading, saya pergi wayang dengan kat dalam fikiran nak tengok cerita aksi untuk hiburan tapi bila dah tengok tak sangka cerita dia jenis deep philosophical pulak. Tak pasal2 tarik audiens yang salah, nasib baik saya suka cita jenis gini. Mungkin sebab tu kot ramai yang tak dapat terima, selain Lucy versi 100% terlalu OP dah macam tuhan pulak gambaran dia.

Masa kat wayang, ada orang belakang explain kat kawan dia yang xfaham ending, dia cerita macam tulah sejarah pendrive dicipta. Sabar jelah. Last edited by Nico_Robin on 7-9-2014 07:31 AM

Rate

1

actually cerita ni dari freemason team juga, sebagai pemberitahuan maklumat pada members group mereka di seluruh dunia berkisar isu2 yg nak dijalankan seiring executive order US di masa depan...kikikik....

kalau nak taw ni sambungan kisah dadah sintetik syabu yg dulu, tai kali ni kaler biru, biru ni kuat woo, boleh ngong kepala org tak biasa...
asalnya US, CIA mahu buat satu dadah sempurna utk kegunaan askar la, super soldier, tu yg wat kisah kapten amerika apa bala.....
so bila dadah sempurna terhasil, dadah yg tak sempurna testing, yg cacat diedarkan dlm pasaran sebab ekonomi looo....kitaran wang....syabu ni dahsat sebab makan air otak, makan kalsium tulang...tak dinafikan pasaran meluar dari budak sekolah, asrama, universiti, kolej, semua lapisan menerima dgn tangan terbuka, baik student, cikgu, bomba, polis, askar....sekali amek dadah, takyah pikir pasal makanan harian utk 3 hari leh keja cam besa....org kerja berat pon bleh jadi gagah, tu lah kesan dadah ni...tapi ada kecacatan, makin lama dok amek makin otak berlubang, sebab zat otak dan pelincir disedut guna oleh si dadah syabu ini

percayalah amerika akan buat kisah menakutkan pada rakyat mereka sendiri dgn alasan alien dan pengganas, lepastu akan turun executive order, akan laksana marshall law, lepas tu bila rakyat amerika dah kena mcmtu, barulah program2 lain diseluruh dunia pula di jalankan...
barulah amerika akan tala semua nuklear dan senjata kepada rusia.....WW3 baru nak start...
pastu ....mesia pun akan termasuk sekali, apa sebab?? ttakleh kasitaw
tapi leh pm saya kalau berminat, hahahaha....

1. watak yang akak ingat scene lelaki cium pipi lelaki tu

2. syabu tu bukan warna biru sis, syabu warna putih, dalam kwan tee tee yang sedikit boleh buat horny satu hari, habis satu badan horny satu hari, puting, zakar, semua horny habis, satu hari baharu reda, tak bahaya kalau kalau ambil ice sedikit, habis main minumlah air kelapa nak cuci ice dari dalam dara. Ummah gay panggil chemfun. Yang korang kata makan air otak, kalsium, tulang tu semua dada penagih dada hisap bawah jambatan tu, heroin morfin, mighty morfin power rangers, haaa tu semua dada yang menguruskan badan, kalau nak kuruskan badan cepat, hisaplah dada sebegitu. Itu dada power namanya.

Ice atau syabu yang ummah gay buat chemfun tu tak bahaya pun, bareback tu yang lagi bahaya daripada dada syabu itu sundri. Sebut pasal gemuk, tengok macam Benjy, gemuk nak mampos masa kena tangkap polis bukan, mana ada kurus, sebab ice ni untuk horny bukannya hayal mulut berbuih menggelupur macam babi bawah jambatan tu.