CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: AeriSha

YOUR TOP J-DORAMA OF ALL TIME

Weller posted on 5-8-2014 09:43 PM
haha...bulan pose suma jadi baik. pegi terawih...huhu. dah abes pose, buley sambung projek. haha
...

saya dulu pernah aktif dekat sekolah main Softball dengan Baseball... memang minat pun sebab ada tengok drama pasal baseball jugak..

HangPC2 posted on 7-8-2014 02:01 PM
saya dulu pernah aktif dekat sekolah main Softball dengan Baseball... memang minat pun sebab ada t ...

ada cadangan sports drama yang besh2 ? huhu

Weller posted on 8-8-2014 09:15 AM
ada cadangan sports drama yang besh2 ? huhu

nanti saya semak balik

AeriSha posted on 26-6-2014 03:51 AM
La ye ke, dah hilang ke belum penat tu? Ko layan bola tak (tetiba)?

Aku rasa mcm dah paham tast ...

Bila difikirkan balik.... Tahun 2005 ialah tahun Drama, Filem hingga ke Anime cerita yang berkaitan dengan  '' Suasana Sekolah '' atau Genre High School dan Sukan Sekolah

Last edited by HangPC2 on 9-8-2014 08:45 AM

khaira01 posted on 5-8-2014 04:42 AM
Khai suka watak dia je. Abang yg very the bertanggungjawab.
J-dorama ni Khai layan waktu muda2 du ...

'Abang yg very the bertanggungjawab' ni watak dlm cite Yamada Taro ek? Dlm Ryuusei no Kizuna pun lbh krg mcm tu lah.. Mmg sesuai sgt rupanya Nino ni jd abg long ye, walaupun body dia kecik gitu jah..

Eleh dah tua sgtlah tu.. Apsal tak layan J-dorama2 yg baru2 ni, best hape..
Takpe2, rujuk DVD pun rujuklah.. Kalau ada masa, rasa sudi nak listkan kt sini mehla.. Sy suka baca list org lain..

kenzou posted on 5-8-2014 03:42 PM
Kau try tgok Clannad, anime tu dikategori kan sbgai harus tonton dan aku menasihatkan sedia tisu b ...

Clannad dh tgk,mmg best gile especially yg movie tu kan,(lupa tajuk,tp ada dvdnya).. Anime ni sy suka sgt lagu dia yg Dango Daikazoku tu,walaupun sekali dgr mcm lagu kanak2 tp sedap ddgr,mndamaikan sgt..

Hahaha awk pompuan gak kn,betul tak?=p

Ala bgtaula tajuk,ke byk sgt? Last edited by AeriSha on 11-8-2014 11:48 PM

Follow Us
AeriSha posted on 11-8-2014 10:46 PM
'Abang yg very the bertanggungjawab' ni watak dlm cite Yamada Taro ek? Dlm Ryuusei no Kizuna pun l ...

yup, dlm yamada pn abang sulung gak. Ryuusei no Kizuna xpernah tgok lg. ada masa nak try la..
Khai kalo nk tgok jdorama ni, yg penting aktress kena cantik. cam keiko kitagawa, tgok pn x boring org lawa2 ni.

AeriSha posted on 11-8-2014 11:45 PM
Clannad dh tgk,mmg best gile especially yg movie tu kan,(lupa tajuk,tp ada dvdnya).. Anime ni sy ...

Kan, clannad ni mmg highly recommended. Aku mula mula tgok rating, asal tinggi sangat rating clannad ni, rupanya mmg best.

Asal kau ckap aku ni prempuan.? Dekat forum aku survey anime tu pun orang syak aku ni prmpuan. Padahal dah terang terang aku letak gender MALE.

Ehmm.. Ni antara top favourite aku(bukan ikut turutan)
Clannad, Steins;Gate, Monogatari series, Kaichou wa maid-sama, Kuroko no basket, School Rumble, Toradora, Kimi ni Todoke, Angel Beats, No game no life, Log horizon, Prince of tennis, Slam dunk, Sakurasou no pet na kanojo, Bokura ga ita, Golden Time, GTO.

Daripada 180 completed anime yang aku dah tengok. Banyak lagi yang plan nak tgok, cume mood dan masa tak de.

Weller posted on 5-8-2014 09:43 PM
haha...bulan pose suma jadi baik. pegi terawih...huhu. dah abes pose, buley sambung projek. haha
...

Setuju sgt hehe.. Ko ada gak ke projek2 nih?

Ooohhh ganas ko ni ye.. Bola tampor ko tak layan gak? Aku masa aktif2 dulu suka la main bola tampor dgn bola jaring, siap wakil sekolah lg.. Skrg dah tua2 ni maleh le..

Ko main game lg tak skrg? Aku plak lagu2 Yuki ni aku suka pasang masa buat keje kt dapur, bg semangat lebih skt, hehe..

Samalah kita.. A'ah kan, masa umo belasan tahun kita mmg suka ikut2 trend kan? Ingat lg aku penah dgr Dr. Fadzilah Kamsah cakap psl ni, kata dia bdk2 pompuan ni umo lbh krg 13-19 thn adalah tahun gatal/gedik, tu yg layan benda2 K tuh, dah tua ni malu rasa nak ngaku penah minat semua tuh, hahahhah

Ha bagus ko dah bgtau awal2, senang aku nak prepare mental emosi aku..hehe..

Weller posted on 5-8-2014 09:48 PM
hagu-chan dalam anime comel giler! hagu-chan drama xbest. huhu

SETUJU SESANGAT!!Hagu-chan dlm drama nampak mcm budak yg selalu murung jah, argh tension tgk!!
Bg aku ada bbrp benda dlm anime tu yg mustahil utk diterjemah dgn baik dlm dunia nyata, selain Hagu, ni, watak sengal sekor nih:
Morita Shinobu
Scene2 mcm ni pun sgt mustahil:

Satu lg scene yg aku dok ingat2 sampai skrg, scene main Twister, byk gile kaler..
Adoi sakit perut aku tgk..

Camne, dah tgk dah movienya? Banyak dah ko tgk movie adaptasi manga ni? Mana yg best? Drama2 adaptasi manga mana yg best?

Oh ye ke, huhu.. Eh ko tau apa makna naga dlm bahasa Jepun?

AeriSha posted on 12-8-2014 09:59 PM
Setuju sgt hehe.. Ko ada gak ke projek2 nih?

Ooohhh ganas ko ni ye.. Bola tampor ko tak ...

projek? huhu....sendri tau sudah. hehe

bola tampor? ada jugak main. huhu. taim pj je la....huhu

game masih main lagi. sanggup beli alien utk main game. hehe

huhu...teori fazilah kamsah tak leh guna utk aku. pasal aku tak ikut 'common flow', aku ada 'flow' sendiri. huhu. pasal k-stuff ni, kalu genre dia time-travel aku layan. aku suka citer pasal time-travel. hehehehe. doc emmett brown punya angkara. huhu

tengok la weekend ni, aku akan reviewkan citer yang aku dah tengok dalam tahun ni. huhu

AeriSha posted on 12-8-2014 10:39 PM
SETUJU SESANGAT!!Hagu-chan dlm drama nampak mcm budak yg selalu murung jah, argh tension t ...

hagu-chan anime comel giler!!!!

huhu

si shinobu tu sekor makhluk yang tak tau nak kata apa. tapi best layan dia. hilang tensen. walaupun dia sendiri pun ada prob ngan family dia. huhu

twister game, hadiah birthday dia kasi sapa tah, dia kasi takemoto kan? suruh si hagu ngan ayumi main ngan takemoto. hampeh betul la. dah la kaler pun kaler yang pelik2 bunyiknya.

movie tak sempat nak tengok lagi.....huhu

yang best of kos la anime. karut n shining tahap gaban. huhu

dragon - ryuu

Weller posted on 5-8-2014 09:53 PM
lastest dia berlakon jadik cikgu kelab baseball. huhu

http://wiki.d-addicts.com/Yowakutemo_Kate ...

Sekali pandang gambo dlm page tu tak nampak pun cikgunya.. Tp kalau Nino yg berlakon, mmg selalunya tak mengecewakan, huhu..
Ko dah tgk belum dorama ni? Best tak?

oh dorama ni ada dlm list 'must watch' aku, cuma nak watch je lah tak tau bila hehe..

HangPC2 posted on 9-8-2014 08:34 AM
Bila difikirkan balik.... Tahun 2005 ialah tahun Drama, Filem hingga ke Anime cerita yang berkaita ...

Apa awk punya favorite dorama tahun tu? =)

Sy curious ni sbnrnya, ada beza tak softball dgn baseball?

khaira01 posted on 12-8-2014 01:17 AM
yup, dlm yamada pn abang sulung gak. Ryuusei no Kizuna xpernah tgok lg. ada masa nak try la..
Kha ...

Setuju, pelakon2 cantik ni mmg penyeri, lebih2 lg kalau dorg pelakon yg bagus..

kenzou posted on 12-8-2014 01:31 AM
Kan, clannad ni mmg highly recommended. Aku mula mula tgok rating, asal tinggi sangat rating clann ...

Eh ye ke.. Sorry ek.. Kenapa? Mungkin sbb gaya bahasa ko kot, lgpun skrg ni kalau tgk avatar ko tu mcm budak2 pompuan nye avatar, bg aku lah.. Tp.. Ko tak marah kan?

hmm dlm byk2 tu, ada gak yg aku minat.. Kimi ni Todoke, Clannad, Toradora..

Tulah, aku pun camtulah, tunggu mood ngan masa sesuai, DVD anime ada yg dah beli tak tgk2 lg, dah berbulan2 dok kt situ gak, tak berusik..

Boleh tanya tak, forum yg ko pegi tu apa namanya?

AeriSha posted on 12-8-2014 11:54 PM
Eh ye ke.. Sorry ek.. Kenapa? Mungkin sbb gaya bahasa ko kot, lgpun skrg ni kalau tgk avatar ko tu ...

Aku suka tgok lelaki handsome dan perempuan cantik. No homo, aku straight. Hahaaa.

Itu lah, mood tak de tgok pun acuh tak acuh jee. Kenapa beli.? Tak rasa membazir ke.? Ada lebih baik kau tgok online, free lagi.

myanimelist.com, akaun aku nama kenzochhii.

Weller posted on 12-8-2014 10:41 PM
projek? huhu....sendri tau sudah. hehe

Alien tu apa? Aku dah lama tak main game, maleh lah aku asyik dengar org lain main game2 terbaru, console pun mcm selalu kena beli yg latest jah.. Final Fantasy series ko layan tak? Dulu aku selalu ambik tau gak, walaupun dah tau takkan beli, hehe.. Ada satu game dr series ni yg aku rasa mmg projek plg mega dlm sejarah, dia nak buat se'real' mgkin, even gameplay pun akan nampak mcm cutscene mcm dlm trailer2 ni:
Final fantasy 15
Projek ni start dr 2006 lg, sampai skrg tak siap lg, dr tajuk dia mula2 FFVersus13 sampailah dah tukar jd FF15, so awal2 trailer tu nampaklah kurang skt dr yg last2 trailer tu, tp kalau dah release nnt mesti best gile..

Baguslah, ada gak yg tak terpengaruh yek, kagum aku.. hehe.. siyes nih.. Dulu hati aku tak kuat kot..
Ada satu benda je yg aku tak penah ikut trend2 ni, fesyen.. Aku yg sbnrnya plg tak gemar tgk sekumpulan pompuan yg nampak sepesen jah..

Oh yes2, aku tunggu review ko, aku mmg suka baca review ni.. =)

Weller posted on 12-8-2014 10:49 PM
hagu-chan anime comel giler!!!!

A'ah, comel sgt, sampai rasa nak peluk2 je dia..

Yep watak yg sgt unik n best, klakar, gila, caring, byk lg la.. A'ah, hadiah dia bg Takemoto sbb last2 minute dah mlm baru Takemoto ckp mlm tu, hr ni birthday dia, lucu sbb kelam kabut kwn2 dia nak bg hadiah semua..
Tulah ada kaler 'permanent yellow deep' lah, carmine red lah, passion blue lah, last2.. Ahahahah..

Aik, ko jwb yg Honey & Clover je ke? huhu.. bg ko ada ke dorama yg lg best dr animenya?

Oooohh so, bukanlah, aku ingat taiga.. taiga ni bukan binatang ke? hehe..

kenzou posted on 13-8-2014 07:21 AM
Aku suka tgok lelaki handsome dan perempuan cantik. No homo, aku straight. Hahaaa.

Itu lah, mo ...

Ooohh so itulah taste ko yek, yg pompuan plak ko suka yg mcmmana?

Tulah ada gakla rasa membazir, tp dah internet aku slow, nak download pun takdek mood..
Tu yg kalau gi shopping pastu jumpa kedai DVD mesti singgah beli yg ada offer baiiiik punya, hehe.. Kira mcm separuh membazir je lah kan..

Eh, sy pun ada account kt sana, cuma dah lama tinggal sbb.. ehem ada kenangan pahit kt sana.. huhu.. Lgpun masa aktif kt sana dulu tak gi kt forum pun, cuma borak2 dgn kawan kt profile msg2.. hmmm rasa nak pegi blk lah kt sana nnt.. kot.. hmmm haha