CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: AeriSha

YOUR TOP J-DORAMA OF ALL TIME

AeriSha posted on 7-12-2014 04:26 AM
Ok nanti aku cakap dgn dorg mcm ni:Sopan santun gitew.. XD

Aku plak.. Eh jap aku ingat ...

zaman sekolah dulu aku sibuk layan bands n boy bands dari uk. so takde masa nak ber-jdrama. hehe.

keluarga iskandar? tak. hehe.

mana buleh lupa gwendal. abang sulung tu. weller yg tengah2. bongsu si wolfram. dah la mak dia nampak lagi muda dari gwen. huhu.

HangPC2 posted on 7-12-2014 12:37 PM
Original Version

huhu.....

cer letak ricky martin vs go hiromi

SAYONARA !!!!   

Sayumi Michishige  

sapa follow nobunaga concerto..drama autumn sekarang..best sgt cito ni..

Realiti J-pop Di Malaysia

Wednesday, 1 August 2012

Konnichiwa!!.. J-pop atau pon 'Japanese Pop' adalah genre muzik moden Jepun yang mula bertapak seawal tahun 1990.. revolusi J-pop telah wujud lama berbanding K-pop.. Antara kemunculan awal artis J-pop adalah seperti B'z, Tube, Mr Children dan banyak lagi.. pada masa itu band2 lelaki lebih menyerlah.. Sehingga kini J-pop telah berkembang dengan baik dengan kemunculan artis2 yg dikenali seluruh dunia seperti Arashi, KAT-TUN, Yui, AKB48, Morning Musume, Ayumi Hamasaki, Nakashima Mika, Koda kumi dan banyak lagi.. walaubagaimanapun aura J-pop nampak kurang di Malayisa..

Sejak beberapa tahun yang lalu, seawal kemunculan K-pop,, dengan pantas genre muzik tersebut menguasai peminat-peminat di Malaysia sekali gus menenggelamkan suasana muzik J-pop.. kebanyakan peminat2 K-pop di Malaysia gemar dengan rentak muzik K-pop yang menerapkan tarian yang menarik serta wajah2 artis mereka yang lebih kacak dan cantik.. walaubagaimanapun kecantikan serta kehanseman artis diorang bukannya semua asli,, terdapat juga yang cantik selepas buat pembedahan plastik seperti ahli kumpulan Girl's Generation.. di laporkan hanya seorang sahaja ahli kumpulan tersebut tidak melakukan pembedahan plastik.. Rentak muzik K-pop memang menarik.. aku sendiri minat la jugak dengan K-pop ni macam 2PM, Beast dan FT Island.. bagi aku grup2 K-pop ni mmg terbaek.. best.. yg laen2 tu aku kurang minat sikit.. huhu.. ape yang diperhatikan,, grup FT Island ni lain sikit.. xde menari2 sgt dan kurang muzik edit.. boleh dikatakan original muzik.. huhu.. xdinafikan memang best.. FT Island banyak kuarkan lagu2 dalam versi Jepun membuatkan grup ni antara grup yang berjaya menembusi pasaran Jepun..

Di Malaysia juga K-pop mendapat tempat di corong2 radio, televisyen, akhbar2 dan majalah di Malaysia secara menyeluruh.. siap ade buat ruangan untuk peminat2 K-pop lagi.. huhu.. dalam radio pulak,, nama je carta A-pop.. tapi lagu K-pop menguasai keseluruhan carta tersebut.. baik buat carta K-pop je.. ngeh3x.. kalau artis K-pop datang,, tu diaaa.. jemput masuk studio kuar tv,, interview kat akhbar2 dan majalah lagi.. haha..J-pop pulak?? ade ke ruangan peminat J-pop?? carta A-pop kdg2 satu je lagu tersenarai.. kalu artis j-pop yg datang xdenye nk buat interview dalam tv ke hape ke.. ahah.. sebab itu sesetengah peminat2 J-pop di Malaysia mengatakan orang Malaysia bias K-pop.. ahah.. bukan aku cakap.. diorang yg cakap... kebanyakan fans2 J-pop di Malaysia terpaksa berusaha sendiri mendapatkan info2 dan berita2 terkini mengenai situasi J-pop.. kalau di kedai2 muzik tuh,, pehh lambakan album2 k-pop berbanding album j-pop yang sedikit je.. ahah.. tapi itu xjadi masalah,, teknologi pon dah canggih.. sume mendownload aje... hik3x~

Disini bukanlah nak menyalahkan K-pop.. haha.. cuma peminat2 J-pop di Malaysia ni kena faham dengan realiti 'Malaysia bias K-pop'.. hehe.. sebab selera orang Malaysia lebih suke mendengar muzik K-pop sampai ade yg nak buat grup rentak K-pop Malaysia.. haha.. hmmm.. dengar cerita di Indonesia peminat tegar J-pop lebih ramai berbanding K-pop.. betul ke? sebab aku bnyk nampak blog2 berunsur J-pop dalam bahasa Indonesia..

Sources : http://themasterzul.blogspot.com

Last edited by HangPC2 on 8-12-2014 10:56 AM

Weller posted on 7-12-2014 05:39 PM
yup. ep 1 n 2 aku tak berapa paham lagi jalan citer dia. masuk tengah2 paham sikit. ending dia tak ...

A'ah, ending dia sgt shocking, tak sangka begitu plak jadinya.. Plot twist psl pembunuh besiri tu ke? Aku masa sebelum tahu psl sape pembunuh tu, mmg sgt2 meluat tgk Hikaru, lepas tahu tu rasa mcm ohwow!! Terus ternganga, biar betul!!
Si King Takahashi tu ek? Dia ni mmg scene stealer ar bg aku, the best dlm cite tu.. Seingat aku dlm GTO lain plak watak dia kan?

Aku rasa tu yg buat aku emo terlebih, org keliling aku kalau yg minat K-poop mmg fanatik terlebih, nak tunjuk sokmo dia minat sgt dgn pakwe2/awek2 muka plastik tu.. Tp mungkin gak sbb aku penah minat dgn benda alah ni kot, jd dorg mcm cuba nak tarik aku minat balik, gitew..

Aku rasa drama adaptasi manga yg sgt loose tu mmg disengajakan, sbb dorg tak nak tiru bulat2.. Mungkin pengusaha drama2 Jepun nak jaga standard dorg, sbb dorg ada prinsip mcm tu mungkin? Aku perhati kebanyakan drama Jepun mcm ada lebih faktor wow berbanding negara2 Asia lain.. So mgkin sikap dorg sendirila kot nak jaga standard gitew, tp end up jd kurang bestla bg peminat2 manga2 yg terlibat.. Just my 2 cent la..Hehe..

Ko suka ke? Kalau aku, aku rasa baik tak payah tirula, kebanyakannya mmg takkan jd sebest yg asal, sbb setiap negara biasanya buat sesuatu karya ikut budaya, bahasa, suasana negara msg2, jd kalau ditiru negara lain, ada rasa mcm janggal skt kt situ.. Tgk je lah cth Hollywood yg adaptasi filem Shutter (Thailand), erk rasa pelik sgt, tak best lgsg..

Last edited by AeriSha on 8-12-2014 10:42 PM

Follow Us
Weller posted on 7-12-2014 05:45 PM
zaman sekolah dulu aku sibuk layan bands n boy bands dari uk. so takde masa nak ber-jdrama. hehe.
...

Eh boybands dr UK? Yg mana ek? Aku ingat masa tu pun aku minat gile2 dgn boyband Backstreet Boys, muahahah!! Kalau tgk tv kt asrama ada tunjuk dorg ni ktorg mesti menjerit2 depan tv, pastu dok gedik2, aku minat yg tu, ko minat yg ni..

hmm kalau belum trylah tengok, kalau ada masa la.. N kalau rasa nak tukar tgk yg lain dr yg ko tgk skrg, aku tak nak paksa.. Penyelamat maruah drama Melayu tu.. Mmg tak byk drama melayu yg best skrg, tp bila best, mmg meletop!! Mcm KI ni, mmg selamba gile, pelakon2 nampak mcm tak berlakon  pun, mcm dorg mmg real family plak, hehe.. Tp walaupun ada org kata ciplak Modern Family, tp aku rasa yg dorg tiru cuma format jah.. Yg lain lgsg tak sama..

Ko buat aku rasa rindu kt Animax masa mula2 ada kt Astro dulu, best sgt.. Byk gile anime baru, best2 plak tuh, termasuk Kyo Kara Maoh lah.. =)

Last edited by AeriSha on 8-12-2014 11:05 PM

HangPC2 posted on 7-12-2014 09:21 PM
SAYONARA !!!!   

Minat betul Abam HangPC dgn Morning Musume ni, AKB48 pun minat gak kan?
Comel2nya dorg ni, lg comel dr retis2 Kpop kaaaaannn?

Eh, sayonara sbb dia tinggalkan band tu ke? Apsal plak?

miyoma posted on 7-12-2014 10:37 PM
sapa follow nobunaga concerto..drama autumn sekarang..best sgt cito ni..

Cer gi kt benang ni, sila2, nak bg review pun boleh:
Nobunaga Concerto 信長協奏曲 (2014)
Sy tak tgk lg, tunggu review.. Drama ni dah habis tayang ke belum?

Awk dah tgk Doctor-X?

Last edited by AeriSha on 8-12-2014 11:37 PM

HangPC2 posted on 8-12-2014 10:54 AM

Betul tak kalau sy kata, Kpop masuk sini dgn cara dorg yg promote diri ke negara2 serantau? Maksud sy ada agen2 dr Korea sendiri yg bawa dorg ke merata tempat kt negara2 luar?
Berlainan dgn retis2 Jepun, negara2 serantau yg terpaksa bersusah payah cari retis2 dorg? Setahu sy, kebanyakkan retis Jepun yg femes kt sini org kenal bermula dr anime? Dr situ, barulah korek2 cari retis2 Jepun lain yg berkenan kt internet? Sy ada baca artikel2 yg kata Jepun punya entertainment mmg dah satu industri yg besar, dorg kebnyakannya kurang berminat nak gi luar negara, sbb dlm industri muzik Jepun sendiri dah lumayan bg dorg... Kpop yg cuba tembus pasaran kt situ, bukan Jepun yg cari dorg.. Mcmtulah setakat yg sy baca..

Betul, kt negara ni susah benar nak cari album2 Jpop, kalau tak senang lah sy nak beli album2 dorg.. Ni sy tgk kt forum lain, ramai Malaysian yg terpaksa  beli online album2 dorg, mahal nak mampus plak tu.. Kalau konsert plak, kalau bukan Animax pnya mmg takkan merasala peminat2 Jpop kt sini nak tgk persembahan live dorg kt sini.. Cth mcm Kalafina tu aktif betul skrg buat konsert live kt serata Jepun (masyuk beb), last sekali dorg ke luar negara rasanya Perancis bulan April lepas, dapat undangan event yg berkaitan dgn anime gak.. Ramai org2 Perancis ckp dorg punya malam persembahan konsert jah yg full house, yg lain biasa.. Dorg mmg takkan pergi luar melainkan kalau dapat undangan..

So maksud sy kesan dr sikap/polisi org2 entertainment termasuk retis Jepun lah yg menyebabkan dorg kurang diminati kt Malaysia? Kalau dorg senang memberi, kita pun senang membeli? Eh make sense tak apa yg sy cakap ni? XD
Tp inilah yg sy paham dr artikel2 yg sy baca selama ni pasal ni..

Last edited by AeriSha on 9-12-2014 12:07 AM

AeriSha posted on 8-12-2014 11:27 PM
Minat betul Abam HangPC dgn Morning Musume ni, AKB48 pun minat gak kan?
Comel2nya dorg ni, lg com ...

Sayonara pasal Sayumi sudah gradute dari morning musume

saya minat sejak tahun 2000 masa awal internet dekat malaysia lagi... kenal Morning Musume dari IRC Chat.... dan kawan-kawan yang belajar dekat jepun...

AKB48 generasi satu jer minat... yang lain dah tak minat sangat ...
Last edited by HangPC2 on 9-12-2014 04:04 PM

AeriSha posted on 8-12-2014 11:58 PM
Betul tak kalau sy kata, Kpop masuk sini dgn cara dorg yg promote diri ke negara2 serantau? Maksud ...

pihak industri hiburan jepun cuba tembus ke pasaran china dan asia tenggara tapi masalah cetak rompak... terpaksa berhenti..

sekarang ini pihak industri hiburan jepun cuba tembus pasaran eropah dan amerika dari ekspo-ekspo anime..

tapi  band Kawai Metal jepun '' Babymetal '' terkenal sebab dari youtube akhirnya terkenal satu dunia...

HangPC2 posted on 9-12-2014 04:03 PM
Sayonara pasal Sayumi sudah gradute dari morning musume

Oooohhh rupanya dorg ni ahli2 selalu bertukar ganti.. Berapa lama seseorg ahli tu jd ahli group baru kuar/graduate?

Alahai sori, baru taula..

AeriSha posted on 8-12-2014 11:34 PM
Cer gi kt benang ni, sila2, nak bg review pun boleh:
Nobunaga Concerto 信長協奏曲 (2014)
Sy tak  ...

Citer ape Doctor-X ni?..season mana ni..xperasan..

HangPC2 posted on 9-12-2014 04:09 PM
pihak industri hiburan jepun cuba tembus ke pasaran china dan asia tenggara tapi masalah cetak rom ...

Ha yg ni rasanya betul kot, tp ntahlah, mgkin sbb sy tak ambik tahu sgt psl artis2 idol/Jpop semua tu sy tak brp pasti.. Tp setahu sy mcm band Kalafina mmg selalu akan masukkan China, Hong Kong sbg destinasi dorg utk sesebuah konsert yg dorg buat kt serata Jepun, sbbnya dapat undangan dr sana.. Yg ekspo2 anime tu pun rasanya dorg diundang pihak negara2 msg2 gak.. Tp mcm kena plak dgn apa yg awk taip tu..
hmmm ke benda ni tak diguna pakai semua artis? Sy syak mcm ni sbb Yuki Kajiura (Kalafina ni Yuki punya band) ni agak mcmmana nak cakap ek, strict, or jaga standard/kredibiliti? Cth yg plg ketara kalau tgk konsert dorg, takkan ada glow stick, sbb Yuki dah ban menda tu, tak nak konsert live artis2 dia nampak mcm konsert2 anime lain (mcm Animax Musix) tu, walaupun artis2 dia pun nyanyi lagu2 anime gak.. Pastu masa ditanya dlm satu interview, dia tak nak ke buat konsert kat (cth, Itali masa wartawan Itali tanya), dia kata walau dah dapat undangan, dia n artis2 dia takleh gi semua sbb dorg kt Jepun pun dah sibuk dgn mcm2 persembahan live, gitu lah.. Plak tu yg sy baca psl artis lain tu plak, sy baca artikel2 dr forum2 lain, jd itu je lah yg sy tahu..

Haaaa Babymetal ni mmg sy suka gak dengar lagu2 dorg.. Ada gak dengar2 dorg di dah femes serata dunia.. Best lagu2 dorg nih.. Last edited by AeriSha on 9-12-2014 10:31 PM

miyoma posted on 9-12-2014 10:24 PM
Citer ape Doctor-X ni?..season mana ni..xperasan..

Yg ni, ada thread dah kt sini, hehe:
[TV Asahi] Doctor X ~ Gekai Daimon Michiko [Season 3] (2014)
Dah season 3 dah, tp sy belasah jah gi reply pasal season 1&2 kat situ sementara tunggu nak download season 3 nanti..

Jomlah tgk sekali, leh borak ramai2 psl drama ni kt sana..

Kan best kalau kita ramai2 boleh tgk drama yg sama dlm satu2 masa? Seronok n meriah lah bod ni nanti.. Kaaaan?

dengar cerita baca dekat blog hiburan jepun...

kata filem Crow Explode (Crow Zero 3) kurang mendapat sambutan macam filem Crow Zero 1 & 2

sebab ketiadaan pelakon Shun Oguri..

Drama Usahasama Malaysia - Jepun

An Okinawan Love Story

AeriSha posted on 8-12-2014 11:01 PM
Eh boybands dr UK? Yg mana ek? Aku ingat masa tu pun aku minat gile2 dgn boyband Backstreet Boys,  ...

alah ko sama ngan aku minat gila ngan BSB...siap beli poster tampal kat blik okie...lagu BSB memang best...sampai sekarang aku masih dengar lagu2 BSB...aku minat nick carter...

HangPC2 posted on 8-12-2014 10:54 AM

J-pop nih tak sehebat k-pop maybe tak banyak marketing artis2 j-pop kat mesia nih...j-pop yang aku minat pun masa zaman news yang ada yamapi dan ryo...