CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: AeriSha

YOUR TOP J-DORAMA OF ALL TIME

AeriSha posted on 8-12-2014 10:39 PM
A'ah, ending dia sgt shocking, tak sangka begitu plak jadinya.. Plot twist psl pembunuh besiri tu  ...

perempuan tu hikaru ye nama dia? aku ingat2 lupa nama dia pasal nyampah, gedik sangat. last2 memang tak sangka dia yg mastermindnya.

si king tu dlm gto lama jadik si genius tu.apa ke namanya....kikuchi. hehe.

keliling aku yg aku tengok k-pop boom dah kurang. mostly layan band group yg dah establish n running man. drama macam dah kurang. diorang banyak tengok running man. mak2 orang pulak banyak layan citer melayu yang ____________. hehe

kental kan hati ko, jangan terpengaruh balik ngan k-fenomena. hehe

loose adaptation bagai aku best bila aku tengok drama dulu baru manga. kalu yg terbaca manga pastu tengok drama musti frust. anime pun macam tu. bila frust, rating best yg aku kasi rendah. hehe.

wow factor tu aku setuju. lebih dari drama2 asia yg lain tapi ada few menda yg aku rasa kureng dalam drama jepun. scene darah dia [bunuh ke, tembak ke, accident ke etc], kaler darah dia sangat nampak macam cat. mati 3-4 hari pun masih merah terang lagi.

bagi aku ada yang best sebab dia try seboleh mungkin ikut flow manga. pastu bila jepun buat, dia cuma ambik main characters je, tu yang aku frust n drama based on manga tersebut tidak best bagi aku. hehe. tapi kalu bagi hollywood, memang abis jahanam citer tersebut. dulu ada ura2 hollywood nak buat death note n bleach, tapi tak tahu apa statusnya sekarang. jangan jadi macam dragon ball sudah.

AeriSha posted on 8-12-2014 11:01 PM
Eh boybands dr UK? Yg mana ek? Aku ingat masa tu pun aku minat gile2 dgn boyband Backstreet Boys,  ...

busted n mcfly. bsb dari usa da......suka layan uk top 40 kat hitz.fm dulu. sekarang ni tak tahu ada lagi ke tidak. tv balik umah je layan.

kalu ada selera nanti aku tengok citer tu. tak de selera nak layan cier melayu sekarang ni.

huhu...lama aku tak donlod anime. site yg aku biasa dah jadi berbayar, so stop la. nak torrent, pentingkan drama n movie lagi. so tinggal anime yg lama2 je lah dalam hard disk. hari tu pasal promo nobunaga concerto drama n anime, so ni la yg latest anime didonlod.

HangPC2 posted on 10-12-2014 08:35 PM
Drama Usahasama Malaysia - Jepun

Memula tgk gamba2 ni rasa mcm pelik, mcm tak penah dengar jah, tp gigih google walaupun internet tgh slow yg amat 3,4 hari ni ().. Rupa2nya nilah drama yg ada blog gossip dok kecoh2 pasal Sharnaaz yg bawa 1pek beer dlm troli masa shopping kt Jepun sana dlm tempoh pengambaran, hahah..
Pepun, kecewa tgk barisan pelakon2 nih, semua sy tak berkenan, tp pengarahnya Amor Rizan (pengarah Awan Dania).. Ada bbrp drama arahan dia yg sy suka, so harap2 bestlah.. Eh jap2, drama ni mmg usahasama ke? Mcm drama Malaysia buat pengambaran kt sana jah..

Blueberri posted on 12-12-2014 10:11 PM
alah ko sama ngan aku minat gila ngan BSB...siap beli poster tampal kat blik okie...lagu BSB meman ...

YAY!!Rupa2nya ada lg peminat BSB kt sini.. *hi-five*
Samalah kita, aku pun ada lg poster dlm bilik ni, cuma dah letak bawah katillah, haha.. Eh dorg ada album baru lg ke? Apa lagu latest dorg yg best? (tetiba semangat blk).. Ms bdk2 dulu, aku minat Howie-D, pastu kekonon tukar dgn Brian sbb suka dgr suara dia yg merdu tu, tp masa kuar lagu Shape Of My Heart terus minat AJ sampai skrg.. LOL (apeda tak setia lgsg)

takpe nape tapi all time favourite aku tetap la nodame cantabile..

Blueberri posted on 12-12-2014 10:16 PM
J-pop nih tak sehebat k-pop maybe tak banyak marketing artis2 j-pop kat mesia nih...j-pop yang aku ...

Setuju2..
Mcm HangPC2 kata tu, ada usaha pihak industri muzik Jepun pasarkan artis dorg keluar negara, tp melalui konsert2 anime/anisong.. Kebanyakan  artis yg terlibat biasanya yg bawa lagu2 ringan n sgt popular (biasanya kebanyakan org gelar Jpop), sbb tu yg popular kt sini pun cuma artis2 yg beginilah.. Padahal lagu2 anime/anisong yg berat2/artistik pun sama banyak gak.. Artis2 yg lebih artistik/bawa muzik2 berat setahu aku mmg kurang berminat nak keluar negara, tak minat pun nak jd popular sgt.. Artis yg beginilah peminat2 dorg terpaksa pergi ke Jepun utk tgk konsert dorg.. Selain tu ada yg dapat undangan khas buat konsert kt luar negara pun ada, barulah dorg pegi, itu pun kalau dorg tak sibuk buat persembahan kat dlm negara dorg sendiri.. Industri muzik Jepun sendiri dah sgt besar n pendapatan dorg pun lumayan hanya dgn jualan album n tour dlm negara sendiri, cer tgk kt YouTube video2 persembahan dorg asyik kena delete jah, tu cara sykt rakaman dorg jaga periuk nasi dorg, supaya peminat2 beli video/album original n pegi sendiri ke konsert dorg, lg latest release, lg cepat kena delete.. Punyalah payah nak beli album dorg nih, kena order online kalau masih ada stok, dahlah mahal, pelik gak rasa kekadang, nape dorg tak nak kuar sgt? Tak kesian kt peminat2 luar negara ke?
Ke betul kebanyakan dorg tawar hati nak kuar sbb masalah cetak rompak/illegal download yg teruk kt luar negara?

Mcm yg ko kata tu, betullah tu dorg kurang marketing kt sini, dah camno? Dahlah dorg dtg dgn konsert2 anime/anisong jah, negara ni plak antara negara yg masih anggap anime tu utk kanak2 jah (ni yg plg aku geram ), mcmmana nak tau psl artis dorg, kalau dah anime pun dok elak tgk?

errrkk sorry terpanjang, teremo, ter ter ter..

Last edited by AeriSha on 16-12-2014 10:31 PM

Follow Us
Weller posted on 13-12-2014 12:50 AM
perempuan tu hikaru ye nama dia? aku ingat2 lupa nama dia pasal nyampah, gedik sangat. last2 meman ...

A'ah Hikaru.. haha samalah benci siot kt dia sampai harap dia mati jah.. XD

Tulah, Kubozuka Yosuke, rasa suka plak kat dia ni, lakonan selalu tip top, cuma kurang femes jah, nape ntah..

Ooohh baguslah tu, harap2 boleh hilang terus kkkkk nih, bosan aku.. Kt forum ni pun ada peminat2 dorg yg delusional, yg tak kacau org aku tak kisah (respek beb), tp yg dgn bangganya kata penyanyi2 Kpop ni nyanyi best, tak mcm penyanyi2 Jepun, kt board yg tak berkaitan lgsg (cth kt board CI pantang ada berita yg ada kena mengena dgn Korea walaupun skt mesti lama2 berubah jd thread bincang psl Kpop n Kdrama), tu yg buat aku mendidih, agaknya penyanyi2 Jepun yg dorg kenal cuma Arashi dgn AKB48 kot, hadoiii.. Lgpun, sapelah yg hebat sgt nyanyi dlm Kpoop tu weh, yg nyanyi ok skt dr yg tak bunyi mcm penyanyi lgsg pun aku rasa tak hebat mana pun, gah sbb terbaik dr yg terburuk jah.. Sorry ye adik2..
Pada pendapat aku, Running Man sgt overrated, sekian time kasih..

Baiklah, aku rasa aku kena lebih tabah..

Nasib baik aku tak baca manga, baik elak sbb aku lebih suka judge drama/filem sbg satu naskhah bebas.. #ayattakhengat

Eeeehhhh Death Note pun? Aku ada dgr psl Bleach je hari tu, mintak2 dorg kensel terus..
Last edited by AeriSha on 21-12-2014 03:01 AM

laili_nur posted on 16-12-2014 08:16 PM
takpe nape tapi all time favourite aku tetap la nodame cantabile..

Satu jah? Tak letak list top 10 ke? Tgk tak Jdrama2 yg baru2? (byk siot tanya)

Weller posted on 13-12-2014 12:57 AM
busted n mcfly. bsb dari usa da......suka layan uk top 40 kat hitz.fm dulu. sekarang ni tak tahu a ...

Aku tanya sbb aku ada ingat satu boyband dr England kalau tak silap, 3 org, ingatkan yg tu, tak sangka favorite boyband ko pun lari dr kebiasaan yg byk org2 sini minat.. hehe.. Yup2, US lah tu, biasa org sini minat BSB, N'Sync kot..

Ko tak langgan Animax ke? Tgh ada anime baru yg best ni wo.. Parasyte The Maxim.. =)

AeriSha posted on 16-12-2014 11:32 PM
Aku tanya sbb aku ada ingat satu boyband dr England kalau tak silap, 3 org, ingatkan yg tu, tak sa ...

Kumpulan 911

HangPC2 posted on 20-12-2014 11:22 PM
List Terbaik Tahun 2014

Ooohh tiime kasih letak link tu kt sini, best baca..
Kalau jumpa lg site/blog Jdrama yg best2, atau review2 yg best2 ke letaklah lg ek, sy sejak internet jd slow dah makin malas nak mengoogle.. -_-

HangPC2 posted on 20-12-2014 11:37 PM
Kumpulan 911

Haa yg tulah, time kasih.. T_T
Mcm kenal sgt jah, awk pun minat gak ke boyband2 ni dulu?

Music Station Super Live 2014

Mao Inoue dan Jun Matsumoto diduga akan mengumumkan pertunangan untuk pernikahan pada akhir tahun ini

Mao Inoue (27) yang membintangi drama Taiga NHK “ Hana Moyu ” dan Jun Matsumoto (31), member Arashi, telah mendapat banyak perhatian kerana adanya khabar jika mereka akan mengumumkan pertunangan mereka yang katanya akan dilakukan pada akhir tahun ini.

Semalam tengok dekat ASTRO saluran NHK World ada disiarkan Dorama tapi malangnya tiada serikata bahasa inggeris

Senkan Yamato no KAREIRAISU (The Curry Rice of Battleship Yamato '' (2014)

NHK BS Premium
2014.11.05
22:00 ~ 22:59

Cast :

Kureha Saori : Akimoto Sayaka (Ex AKB48)
Tsukasa Chouji : Miura Takahiro (SPEC movies, Eien no Zero, Attack on Titan…)
Takato Kazuhisa : Kawano Taro
Une Mirai : Ando Sei
Okita Seigo : Kouyama Shigeru

' Senkan Yamato no Curry Rice '  menceritakan tentang Kureha Saori [Akimoto Sayaka] yang bekerja di jabatan editorial majalah lokal ' KURE : YON ' di wilayah Hiroshima. Suatu hari Saori bertemu Tsukasa Chouji [Miura Takahiro], seorang chef yang bekerja di sebuah kedai makanan pinggir jalan, dan Saori jatuh cinta dengan Chouji. Makanan Kari buatan Chouji menyerupai buatan salah satu orang yang bertugas di kapal perang Yamato di masa lalu.

Pangkalan angkatan laut kota Kure ingin memenangkan ' Navy Gourmet Festival ' untuk menaikkan popularitinya. Dan Saori percaya bahawa hanya Kari buatan Chouji yang dapat membantu Kure mengalahkan kota lainnya yakni Yokosuka, Sasebo, Maizuru ! Namun, Chouji menolak untuk bertanding. Sebenarnya, Chouji adalah seorang chef di kapal perang Yamato yang tenggelam.

HangPC2 replied at 29-12-2014 08:48 PM
Mao Inoue dan Jun Matsumoto diduga akan mengumumkan pertunangan untuk pernikahan pada akhir tahu ...

dr tunang2 tu baik Jun kawen jerlah

tp meols lg x sabar nk tgk Sho Sakurai dan Nino dedua dr Arashi kawen juga
bak kata satu makcik dr jepun ni pd Sho, korang bukan muda lg naper x kawen2, muka tu handsome
sho sesengih jer
meols lupa talk show dr TV mana sbb tgk kat tumblr jer

AeriSha replied at 8-12-2014 11:58 PM
Betul tak kalau sy kata, Kpop masuk sini dgn cara dorg yg promote diri ke negara2 serantau? Maksud ...

uols, meols x larat nk baca bebelan uols psl JPop ni
tp meols nak tumpang sedih gak ni sbb utk mendptkan CD dr retis2 JPop pujaan hati tersgtlah susah
kena order bagai
cam meols ni minat retis dibawah naungan JE so mmg taw yg JE mmg kawal sgt akan pergerakan retisnya
ada yg upload kat u-tube pun lps tu kena blocked, mana yg terlepas dan msh ada mmg bersyukurlah
apa yg meols baca dan faham dr apa yg salah sorg member Arashi kata diaorg x kejar utk popular
tp diaorg cuma berhrp yg fans diaorg akan sentiasa igt dan support diaorg bila diaorg makin tua nnt
so kesimpulannya retis Jepun ni klu ada yg terlepas pun cam smp ke thai, hong kong semua mmg x byk
maka cam kita yg peminat ni mmg kena bertabah

anak meols yg kecik suka dgr lagu baby metal yg tajuk dia chocolate tu

yg senarai tayangan film tu kan yg ada tajuk Vancouver no asahi lakonan SatoshiTsumabuki dgn KazuyaKamenashi xde yea

Higashide Masahiro dan Anne '' An Watanabe '' Telah Berkahwin Pada Tahun Baru 2015

Pelakon Anne '' An Watanabe '' (28) berbincang tentang hari perkahwinanya pada Tahun Baru 2015 dengan
Pelakon Higashide Masahiro (26) untuk pertama kalinya pada tanggal 4 Januari 2015 selama program radionya “ Anne no Anytime Andante “.

Dipetik dari laman Tokyohive.com Pelakon wanita ini mengatakan, “Saya telah berkahwin pada tanggal 1 Januari 2015 Suami saya adalah Higashide Masahiro-san, yang telah berlakon dengan saya di ‘ Gochisousan ’ dan WOWOW drama ‘ xxxHolic ’ . ” Dia juga bercakap malu-malu, “Sementara saya menjaga semua perkataan dalam hati saya, saya berharap kita akan membangun sebuah keluarga yang luar biasa. ”

Kedua pasangan ini berlakon sebagai suami dan isteri dalam Drama siri pagi NHK ‘ Gochisousan ‘ yang
berakhir disiarkan pada bulan Mac 2014 yang lalu. Mereka langsung bercinta lokasi di set kerana mereka memiliki minat yang sama. Hubungan mereka pertama kali dilaporkan pada bulan Januari 2014, dan sumber-sumber mengatakan bahawa mereka telah hidup bersama sejak musim panas.