CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anilza10

Sawan pengantin??!!!

aku masa baru-2 kawin dulu pun kena mcm nih la....
asal malam2 jer tak leh tido....asal malam2 jer tak leh tido....

HAR...
jgn marah TT

Assalamualaikum..
aku nak respon gak la dgn topik ni... bukan sbb pernah terkena sawan pengantin ni... tapi nak share citer kepercayaan kuarga belah mertua aku... masa lepas kenduri belah husband, tetiba adik ipar aku bwk baby dia jumpa aku dan mintak bedak... aku pun sama mcm forumer @indras tu la... tak pakai bedak talkum, aku ingatkan dia nak bedakkan baby dia.. aku ckp la tadak bedak baby.. ada compact powder dgn loose powder je... dia ckp boleh la... dlm hati dah pelik, nak buat apa dgn bedak aku tu? rupanya sapu kat baby dia... confuse jap...
pastu dah lama2 bergaul dgn family mertua baru faham, diorang ni mmg percaya wujudnya sawan pengantin, simptom2 kena sawan ni mcm yang TT citer tu la... kakak ipar aku yang ustazah pun pecaya sawan ni...huhu... dia siap mintak baju pengantin yang lum dibasuh untuk disapu kat anak dia, coz ada satu ari dia blik kenduri kawen umah member dia, anak dia jadi diam dan tak ceria..asik nak tido je...

aku rasa pelik sbb family aku tak penah citer sawan pengantin, bila aku tanya mak aku, mak aku cakap syirik tu... seolah-olah kita percaya pengantin tu boleh menyebabkn baby/budak jadi berubah perangai... bagi aku, kalau ada gangguan pun, jin dan syaitan yang ganggu dgn izin Allah... mungkin jugak pendamping mak andam tu sendiri...  

Rate

1

comelista posted on 9-4-2014 03:02 PM
Assalamualaikum..
aku nak respon gak la dgn topik ni... bukan sbb pernah terkena sawan pengantin ni ...

setuju ngan comel.. syaitan mmg suka sesatkan manusia... laga-lagakan manusia...

pasni klu gi kenduri kawen bleh pau perfume mahal pengantin la..
alasan takut kena sawan..hihi..

tp pearl pun ni 1st time dgr pasal sawan ni..
perasan gk kalu kenduri time nk bergambo family ke hape deporg suka bg pengantin pegang baby...
ingatkn sesaje je..

kawan aku pon penah cite...ada sedara sebelah husband dia kna.....mintak kain batik@baju perantin....time tu la pestime dgr ade sawan perantin...

Agaknya anak aku terkena sawan pengantin masa kenduri adik ipar aku..Syaitan betul la...
Menangis sekuat2 hati masa nikah sehingga habis bersanding..masa tu umur dia baru 5 bulan..bagi apa2 pun tak mau..menangis macam kena sakat..aku puas memujuk tapi takmau berhenti nangis..hampi jer aku menangis sekali.. last2 tertido sebab penat menangis...

Rate

1

Follow Us
anilza10 posted on 9-4-2014 02:24 PM
nape ngan brg2 pengantin tu? diorg main2 kt brg2 tu ke?

diorg dok bertenggek kt situ sampai beranak pinak..
xtau la mana dtg..bkn la nk tuduh tp mak andam dulu2
kan ada pemakai..psl benda ni ada kt situ mmg aku tak tau dtg dr mana..
tp semua gangguan mmg berpunca dr brg2 pengantin tu..

Sebab to la slot yg paling penting time kenduri kawin ni ialah mase time bace doa, harap2 dengan rahmat Allah dpt la dielakkan bende2 yg buruk time kenduri kawin tu....

bukan nye bergambar sakan....

sawan pengantin.....
memula baca tajuk ingatkan pengantin yg kena sawan....

Huh..memg x la aku nak p kenduri memana bwk anak aku pasni..tahyul x tahyul..cegah seblum kena  

pearl.silver posted on 9-4-2014 03:52 PM
pasni klu gi kenduri kawen bleh pau perfume mahal pengantin la..
alasan takut kena sawan..hihi..

...

pearl, sy pn suka bg pengantin pegang bby sy bila bergambar tp xdela niat ape2.. mmg just suka2 je.. sbb kadang2 pengantin ni yg suka amik anak kita kan...

alieyrina posted on 9-4-2014 11:48 PM
Huh..memg x la aku nak p kenduri memana bwk anak aku pasni..tahyul x tahyul..cegah seblum kena  :swe ...

@alieyrina .. sy bwk ank g sume wedding yg sy g.. xde ape pn.. lg diorg suka tgk pengantin... hihihi... bwk je anak2 tu.. jgn takut.. byk2 berdoa... kt mane2 je ade gangguan syaitan tp yg penting kita la kene sentiasa amalkan baca ayat Kursi dan 4 Qul sblm kuar rumah moga anak2 kite sentiasa dilindungiNya.. amiin..

mamapea posted on 9-4-2014 12:52 PM
aku nk ckp benda yg sama..
masa aku kawen pondan mekap relax jer..
bila pompuan yg mekap siap ba ...

Aku tak penah dengar sawan pengantin , tapi nak share pasal mak andam

Kawan aku kawin, aku and the gang dok lepak kat bilik tu sambil perhati mak andam make up. Elok je dia make up2 tu dia interview kitaorg ni kawan rapat? jauh? sekolah? Bole la borak segala. Pastu dia abis make up dia mintak kitaorg keluar bilik kejap. Aku assume dia tak leh focus nak buat kerja mengandam dia dengan adanya mata-mata kitaorang yang ramai ni dok memerhati.

Lepas mak andam keluar bilik member aku. Kitaorg pun berbondong bondong masuk balik. Takde le bondong sangat, dalam 3-4 orang. Dah tu, aku tanya la mak andam tu buat apa tadi sampai kene keluar bilik, sebab masa kitaorg keluar bilik tu, dia dah abis make up. Apa je dia buat.

Member aku kata, mak andam tu letak sehelai kain putih atas kepala dia sampai menutup muka dia, lepas tu macam dia ada baca-baca ayat (katanya ayat Quran?wallahualam). Tapi member aku dah dibalik kain kan mana la dia nampak apa mak andam tu buat.

Cara apakah itu, aku rasa fishy betul. Tapi aku nengok, takde juge jelita sangat make upnya, lawa lagi kawan aku tanpa make up

Rate

1

esbok posted on 10-4-2014 10:20 AM

Kawan aku kawin, aku and  ...

i jd pengapit my sis..
lepas make up muka i tukar jd garang gileer

menurut org , pengapit ni tugas dia berat, klau org nak tuju pengantin, pengapit kena jd penghalang kpd ilmu tu.. wallahuwalam..
sbb tu kat tmpt i pengapit pon berpakaian gah cam pengantin, cuma pengantin lebih vogue lagi supaya benda tu confuse katanya..

tak tau la btol ke tidak..

esbok posted on 10-4-2014 10:20 AM

Kawan aku kawin, aku and  ...

kalau mcm tu mesti ada pemakai..masa aku tgh dimekapkan oleh mak andam ni..
masa dia nak mekapkan aku mesti dia baca2 dulu..
dia baca apa aku tak tau la..masa g booked mekap pengantin aku dh booked sorang pondan ni..
bila hari majlis dtg mak andam ni pulak..tp aku tau ni kes sabotaj..
aku redha jer..biarlah org nak buat apa kt aku..maybe dgn cara ni diorg puas hati..
masa fitting baju lain..tp dpt baju lain..masa mekap dgn pondan ok jer..
1 bilik 3 pengantin skali mekap..semua duduk sebelah2 jer..mmg puas hati pondan mekap..
cantik sgt..

aku ingat pengantin yg kena sawan...hahahahaha

Aku pun 1st time tau ada sawan pengantin.tapi memang selalu nampak org bagi pengantin cium budak2..tp ingat saja saja..

Pasal mak andam ada ilmu tu memang ya..dulu2 mak andam memang ada ilmu nak bagi naikkan seri pengantin..aku kawin dulu thn 1993, ada mak andam nak buat upacara tgk dara dgn cara potong anak rambut kita n masukkan dalam air n upacara cukur kening n bulu muka..tp aku tak buat sebab arwah mak tak nak..sebAb mak andam tu sepupu arwah mak..tapi kakak aku yg kawin tahun 80an n tahun 1992 ada buat sebab masa tu arwah mak tak tau..memang diorang akan baca2 masa sapu bedak kat muka kita..rasa syirik sangat..

Tapi skrang tak taulah ada lagi tak..dulu2 mana ada make up artis bagai..

Rate

1

aku ingatkan pengantin laki sawan bila dpt tahu bini period masa bersanding..hehehe

lama dh dgr psl sawan pengantin ni, pernah kena pun dulu2..

kasba posted on 9-4-2014 04:57 PM
Sebab to la slot yg paling penting time kenduri kawin ni ialah mase time bace doa, harap2 dengan r ...

bkn nye bergambar je time karoke tu plg tak leh blah..1 kg dtang nk berkaroke smpai lebam