CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: wml

Cara Berpoligami

chenta_dewi posted on 9-4-2014 06:35 PM
Huhu...susah sgt ke irg nak paham ayat aku neh ke mmg xde org paham

hahaha..bukan tak paham ok..ni sj nk kena kan ko ngan TT..ayat details pkai pologami...tp tajuk poligami..ada paham ka?? ke cik chenta yg tak paham..isk3

orang yg muflis bulih berpoligami tak ?

ahmadkda posted on 16-4-2014 08:42 AM
orang yg muflis bulih berpoligami tak ?

Org yg muflis ni ada beras tak?

wml posted on 10-4-2014 04:12 PM
1. calon dah ada, isteri dah setuju
2. maklumat sedang dicari termasuk melalui forum ini
3. wara ...

ilmu poligami dah ada? itu yg paling penting.
Sebab kalau berilmu, seorg lelaki tu akan amatlah takut untuk berpoligami, bukan sebaliknya.

kamar22 posted on 16-4-2014 09:52 AM
Org yg muflis ni ada beras tak?

Beras ada jer...rumah pun dh standby utk calon ke2 cuma calon nya belum ada . sempat transfer sebelum muflis ke atas nama adik aku

untunglaaaaaa...diam pulak TT neh..Jadi ke idak nak poligaminya?

Follow Us
jadi tuu  . . saya pun nak kena berguru dgn TT ni

Kebetulan... bagus tul isteri TT ni kasi kebenaran... kebiasaannyer org akan amek jln pintas... kawin kat luar negara... pastu blik Msia kene denda atas 2 kesalahan :

1) Bernikah di luar negara tanpa kebenaran
2) Tiada permohonan poligami

So ni dua denda lebih kuang RM2k... pastu kene appoint lawyer utk wat Isbath Nikah... ni aku tak sure amende... gedebak gedebuk lebih kuang total kos nak kawin makan gak lebih 10k... bg aku baik kawin anak dara...

setau aku kepada sapa yg nk poligami... bole mohon khidmat peguam syarie jika isteri sedia ada tak bg kebenaran... lg pun isteri tak perlu bg izin atau tidak... hanya isteri perlu tau ajer niat suami nk tambah cwgan...

guna khidmat peguam syarie utk permohonan Poligami dan ni amek masa lebih kuang seminggu dua ajer... dan kos nyer taklaa semahal kawin kat luar negara...

lepas poligami... bole wat proses urusan nikah dgn pej agama... (ni berpandukan proses di Johor Bahru... tempat lain aku tak sure haaa)

lg satu khidmat peguam syarie ni kos dia pun ada yg mahal giler... and hati2 dgn sindiket...

so far tu ajer yg aku dpt bg info... tunggu aku settle dulu bru aku kasi info selebihnyer lg... hehehe!!

Rate

1

Phew...
Tips mencari pasangan kedua...
Tak mao share k

tnya laki aku.. hahaha.. skg tgh hanyut @ mamai sbb dua2 bini lari bila tmbelang pecah... now bru sdr langit tnggi rndh.. klo x ckup berani.. baek xyah le.. klo nk ngadap bini pn xde kekuatan.. hmmm lu pk la sndrik..

alinone78 posted on 20-4-2014 06:38 PM
Phew...
Tips mencari pasangan kedua...
Tak mao share k

Ye betul tuu. mintak turunkan ilmu kat sini

Alhamdulillah...

bru lepas bicara permohonan poligami... dgn timbalan hakim...

Terbaekk... timbalan hakim mmg garang giler... cuak giler aku td... ok ni brief citer pasal tadi :

mula2 nama dipanggil... pastu masok dok bilek timbalan hakim (TH)... hakim tny maner isteri pertama?? gagap gak aku nak
menjawab... pastu ckp tak dtg... tp dah taw niat nak berkawin lg...

sekali TH mintak nombor fon isteri pertama... kecut perut aku... serius... pasal aku gunakan khidmat lawyer
utk skip pemberitahuan isteri pertama...

lepas tu kene laa sekolah... TH tu bilang naper perlu takot?? sapa yg perlu kiter takot?? bini ke ALLAH??
ada nnt dlm kubor malaikat tny ,'MARROBUKA' nak jawab aper? Bini??

tak perlu takot bini izin ke tak pasal dalam Islam takder pun ckp kene dpt izin atau kebenaran isteri pertama baru
leh kawin... takder...

jd byk lg... walaupun kene 'sekolah' tp byk ilmu yg aku dpt... TH tu kata org yg berpoligami ni adalah org yg
dipilih oleh Allah... ikot jalan Islam yg sebenar... bukan sumer dpt keuntungan berpoligami...

TH tu pun ada 2 bini dan dia citer kan kisah dia... pada awalnyer pun dia mengalami kepahitan... tp lama2 dia dpt
hidayah Allah... dan bahagia...

byk rahsia sebenarnyer dlm poligami ni yg org x taw... org cuma tau memburukkan poligami... ada yg tolak poligami
sedangkan itu salah satu yg Allah bg... siapa tolak bole jatuh kufur... tp ramai yg tak paham...

walau pun aku disekolahkan... tp aku berbangga... pasal aku dpt ilmu yg byk sgt... TH tu yg pada mulanya garang
mcm harimau... last2 dia mintak maaf... pastu terus berlembut siap wat lawak lg... dia cuma nak kita kawin kerana
Allah bukan kerana budaya..

contoh soalan TH td...

1) Berapa tanggungjwb seorang suami??
2) Isteri jatuh nombor baper dlm tanggungjwb suami??
3) Berapa tanggungjwb seorang isteri??

Ini pun aku jem!! TH tu dh bg taw tp kat sini bole aku tny kat kengkawan... kalu ada yg jwb figure pun jadi laa...

Lepas tu kene berdoa... serta sabar dan yakin...

Dalam bicara tu TH hanya tny baper nk bg nafkah kat isteri2 ajer... takder pun citer pasal keadilan suami sgt...
and kemampuan suami tu...

TH lebih kepada citer berkenaan Allah... dan Islam... itu lebih penting...

Kebiasaan org skang kalu tau pasal ada yg nk poligami sure tny ko mampu ker? ko bole adil ker??

Senang sapa yg nak poligami mmg bagus pegi bicara kerana dpt ilmu yg mustahil bole dpt kat ceramah2 agama kat luar
sana... lg2 kalu yg bg bicara tu pun berpoligami gak... kerana pengalaman dia lebih baik utk memberi pencerahan
pada org lain...

So itu ajer yg aku bole citer... sesapa nak tau lebih lanjut... bole laa PM aku... total time bicara tadi dari
kul 9am - 12pm... keras aku... last2 rs fresh krn dpt sesuatu yg amat berharga...

oleh itu jgn laa kiter menolak poligami... kalu tak suka... diam ajer... jgn sebut aper2... OK!

ahmadkda posted on 16-4-2014 12:01 PM
Beras ada jer...rumah pun dh standby utk calon ke2 cuma calon nya belum ada  . sempat transfer s ...

utang pun tak mampu bayor sampai bengkrap ada hati nak berbini dua...puiiii!
ni ada byk ciri2 jd suami tak bertanggungjawab

medangtamang posted on 6-5-2014 02:39 PM
Alhamdulillah...

bru lepas bicara permohonan poligami... dgn timbalan hakim...

kalau ko tak cerita pun bel dah boleh agak betapa senangnya korang2 nak mohon poligami
dan betapa senangnya nak lulus
heran gak kenapa masih ramai yg takut2 nak buat permohonan sbb senang giler kut..kompom lulus punya hatta banyak hutang sekalipun kan?
sebab...adil tu tak penting...kemampuan pun tak penting...
hasrat nak adil n nak mampu je yg penting kan...hasrat je dah cukup
dan dgn cukup ada niat nak kawin lagi pun dah confirm ada jodoh punya kan
takkan la allah nak tolak niat murni korang nak poligami kan
allah mmh sayang korang2 sume ni
bila tang poligami ni allah bg special kat lelaki...suami dapat kekebalan auto dr allah
sbb allah yg halalkan poligami

so apa lagi...
kepada somi2 kat luar sana...cepat2 la poligami
best ko....byk hikmah...byk pahala...allah sayang...kebal lagik

ingat tu...nk poligami, adil tu tak penting...mampu juga tak penting
yang penting hasrat ye...hasrat dan ingat allah sentiasa...
BAMMMMMMM terus confirm berjodohan gitu!
hebat tuhan kau ni kan!

ko x puas ek sorang??
bini ko sanggup ke kongsi burung dengan org lain?

beldandy posted on 7-5-2014 04:45 PM
kalau ko tak cerita pun bel dah boleh agak betapa senangnya korang2 nak mohon poligami
dan betapa ...

Astaghafirullah... naper nak reply camni?? Kelulusan tu bergantung pada hakim... bukan isteri... hakim akan evaluate if pemohon lulus atau tak... nampak mcm senang tp susah... kene ikot prosedur... yg senang tu kalu pi nikah kat luar negara...

nampak gaya bel tak faham sgt ni... xper... aku dah hadir bicara permohonan dan bru aku tau... time tu kene basuh abis2... kalu ada yg tak tahan... mcm2 bole jadi - gado dgn hakim, betah ckp hakim... mcm2 lah...

tp kene laa akur dgn aper yg hakim ckp... lg2 kalu hakim tu pun berpoligami...

org2 lain tu bukannyer takot... mungkin mereka bukan org yg terpileh... kalu gitu ramai laa yg berpoligami... sama laa mcm org2 kaya naper ada org tertentu ajer ada aset berjuta... naper kiter takder...? makna mereka adalah org yg terpilih...

adil dan kemampuan tu mmg penting... sbb masa nak wat permohonan kene bg dokumen breakdown ala akaun untong rugi... ada kriteria gaji utk berpoligami... mcm kat JB kene gaji minimum RM5000 bru bole berpoligami... dan bukan tu ajer ada byk lg... hakim akan tgk aset... dan segala bagai mende yg pemohon ada...

cuma smlm tu timbalan hakim tny baper aku nk bg kat isteri 1st dgn 2nd? just nk double confirm... then dia review laa documentation tu... payslip pun kene bg... tp aku tak taw laa kalu ada pemohon yg wat dokumen palsu...

so jgn pikir poligami mudah tp mmg pemohon nak permohonan berjalan lancar... dan dipermudahkan...

Last edited by medangtamang on 7-5-2014 07:57 PM

medangtamang posted on 7-5-2014 07:54 PM
Astaghafirullah... naper nak reply camni?? Kelulusan tu bergantung pada hakim... bukan isteri... ...

Bel tak faham?
dah tiga kali kut bel hadap ke mahkamah demi nk ikutkn kehendak suami yg mcm kau ni. Demi nk tgk suami happy walaupun sebenarnya dlm hati aku dah hampir2 nak mati...aura kat court tu sgt x sihat...menyesakkan.
bel tahu sume prosedur tu...mmg mudah je hakim nk bg pelepasan pun...x lepas pun blh pi kt negeri lain plak..takpun terus pi kawin siam janji kawin kan...

beldandy posted on 7-5-2014 08:30 PM
Bel tak faham?
dah tiga kali kut bel hadap ke mahkamah demi nk ikutkn kehendak suami yg mcm kau n ...

Awat sampai 3 kali??

beldandy posted on 7-5-2014 08:30 PM
Bel tak faham?
dah tiga kali kut bel hadap ke mahkamah demi nk ikutkn kehendak suami yg mcm kau n ...

OK skang bel rilek... jgn marah2... rilek rilek... hehee!!

So far aku tak taw lak bole g negeri lain utk menikah... pasal at first kitorang nak g indon utk nikah tp tak jadi pasal nnt byk sgt masalah biler blik sini... so kami pegi jabatan agama utk mintak khidmat nasihat... last2 bole ajer...

utk kes bel lak sorry laa aku x sure naper keadaan mahkamah tu sesak... tp kat jB ok jer... tenang ajer tp hampeh biler kene basuh masa bicara tu... huhuhu!

medangtamang posted on 7-5-2014 08:53 PM
OK skang bel rilek... jgn marah2... rilek rilek... hehee!!

So far aku tak taw lak bole g neger ...

Mmg la tenang senyap tp aura kat sana menyesakkan...byk aura negatif. Pasangan2 yg dtg mostly dh bercerai berai nk tuntut itu ini bawa anak mak bapak...bel sesak dgn sume2 tu. 3 kali sbb 3 sebutan...one after another.
kecik hati bel...dia lebih sanggup tgk bel mati or gila drpd nk hampakn pompuan perampas tu. Ko bangga la kan dpt berbini dua...kumpul la lg bini byk2...aku rasa mcm nk pegi jauh2 dgn anak2 biar langsung x jumpa sampai mati. Nak sgt dgn dgn pompuan tu kan...pegilah cari bahagia dgn pompuan tercinta tu. Bila sebut poligami dan dan tu lah ingat allah. Tang lain lupa terus...aku pun x tau cemana allah pilih jantan yg layak poligami. Mcm kt malaysia ni byk jantan hampeh yg allah pilih untuk poligami.Bagus kan pilihan tuhan