CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

[Tempatan] {7}Tunang meraung bila bakal laki dipenjara 31 tahun !

“Saya juga baru bertunang dan akan berkahwin pada bulan lapan, saya minta supaya mahkamah memberikan hukuman serentak, kalau saya tahu akan jadi macam ini, saya pun tak akan buat kesalahan,” katanya.

Stupidnya, tak belajar dosa pahala ke sepanjang idop ni...

sedapnye nama majistret tu...

erm....time merayu, time tu la nak kurangkan hukuman, adik sakit la, mak nak mati la, bapak terlantar la, bini nak branak la
time ko buat mende2 tu, x de plak ko pk sume tu??

Nk buat modal kenduri kawin lettew
Yg betina tu sangap sgt ngan jantan penyamun tu apasal?

desakan hidup konon..umur baru 24 tahun kudrat masih kuat untuk cari dan buat kerja yang halal.tapi dia pilih untuk mencuri..

X pernah serik..mmg patut terima hukuman..moga2 lpas ni xkkan ulangi kesilapan dia tu...

Bagaimanapun, Timbalan Pendakwa Raya Goh Ai Rene berhujah tertuduh mempunyai rekod lampau sejak 2008 hingga 2010 kerana kesalahan sama.

“Ini menunjukkan tertuduh tidak pernah serik melakukan jenayah dan hukuman dikenakan ini untuk menghalang tertuduh daripada mengulangi kesalahan.

“Saya juga baru bertunang dan akan berkahwin pada bulan lapan, saya minta supaya mahkamah memberikan hukuman serentak, kalau saya tahu akan jadi macam ini, saya pun tak akan buat kesalahan,” katanya.

kalau saya tahu akan jadi macam ini, saya pun tak akan buat kesalahan,...tapi ada mempunyai rekod sejak 2008 hingga 2010 ....kerna kesalah yang sama...

Follow Us
Klu hudud ada kt msia.agk2 hukuman tu kena x?
just potong tgn je kan
dah sah2 ngaku lak tu.sng

sabar je lah dik, tunang adik pun akan berkahwin di dalam penjara nanti. kalau rindu nak tau keadaan tunang dalam penjara tengok je la prison break ke oz ke.

seronok2 je pecah rumah orang, tak pikir langsung orang penat bekerja nak membeli brg2 rumah nak rumah selesa. cari je la laki lain, tak perlu nak jadi lilin dik ye.

Untungla dekat nak kawen baru kena..kalau time tunggu nak besalin anak sulung lg haru kut..

raungan hepi ka raungan sedih..mesti perancangan nak kawen depa ni mewah nanti ..maklumla beratus ribu punya hasil samun..

Xlehka sanding kat dewan dlm penjara ka

padan muka....kononla pecah rumah sebab nak jaga adik2...kononla tak tahu nak ajdi macam nie...padahalnya kesalahan berulang dari 2008-2010.....nasib ko aje ko kira,nasib orang yang ko rompak tue ko tak kira.....yang tunang tue pun,sepatutna buat sujud syukur terlepas dari bala...kalau tak,kot nasib ko sama macam isteri yang dipaksa amik syabu dan dilacurkan suami sendiri tue....

kau tgok..pompuan pompuan skang ni..sebok cari laki kaki pukul kaki mabok ...kai betina....kaki pecah umah....kaki umngok .....punya sayang...lepas kawen bergaduh ada masalah besar...masuk bod fd..kata laki2 sume same nak duit pompuan..ditanggung oleh pompuan..muahahhahahahaha bullshit sgt

perempuan jangan jadi bodoh boleh tak. jantan tak guna pun nak diraungkan

yg ko pi meraung tu pehal? patutnyer ko bersyukur la tak yah kawen dgn penyangak. aku tak paham la ppuan skrg ni tak dpt kawen jek nk bunuh diri..

ish ish ishhh kesiannn....cari je org lain

Al-Patih posted on 12-4-2014 03:43 PM
kalau saya tahu akan jadi macam ini, saya pun tak akan buat kesalahan,...tapi ada mempunyai reko ...

tang kawin nak bersama perempuan baru sedar tahu salah...lawak..

plslah, meraung sbb jantan tak guna ni? cemana la minah ni dan familinya boleh terima penganggur yg ada sejarah mencuri jadi laki/menantu...

anony-mous posted on 12-4-2014 08:21 AM
Rasa bkn sb pecah rumah je.. Kn byk kes tu.. Mgkin utk stiap brang 5 thun pnjara, darab 6 dah 30 t ...

Sara kuarga kunun
Ntah2 hari2 dok menyusahkan mak bapak kat rumah

Tu alasan stended depan hakim jer tu
Kalau lngsung x sebut nnti hakim x boleh bagi pengurangan

xdielzx posted on 12-4-2014 08:18 PM
plslah, meraung sbb jantan tak guna ni? cemana la minah ni dan familinya boleh terima penganggur yg  ...

Dia meraung tu psal dia terlepas meraung yg lagi satu tu..hahah

rospinki posted on 12-4-2014 08:38 PM
Dia meraung tu psal dia terlepas meraung yg lagi satu tu..hahah

mana akak tau dia terlepas meraung yg lagi satu tu?

Saya melakukan kesalahan ini kerana desakan hidup memandangkan ibu bapa bercerai dan perlu menjaga dua adik lain.

-Umo 24 terdesak tara mana? G la jadi cleaner ke, pakguard ke. Elokla 31 thn penjara, kalau kawin n ada anak, tak tau la camner masa depan anak2. Entah2 menurun jejak dia. Semoga ini yang terbaik untuk beliau.