CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nurshima

Updated: Benda Tindih - Adakah Burung hitam dan katak puru itu kenderaan jin?41#

Syumaimah posted on 12-4-2014 11:23 PM
Macam kena tindih tu tapi lain corak gayanya dia tindih tt... Tak penah alami gitu....

Cuma aku b ...

...shumaimah alami bernda2 cenggitu berulang-ulang tak? Sejak bila tu alami mimpi2 macm tu?Baru skrg saya alami pengalaman mcm ni, dulu2 masa muda2 remaja tak der pulak alami walau kawan2 ada bercerita diaorang selalu kena tindih. Agaknya masa muda, saya tak cukup menawan untuk ditindih kot

nurshima posted on 13-4-2014 09:58 AM
I tengok gak movie tu, tapi dlm cerita tu, family tu ada history kan, bapak dia pun dream traveler ...

bapa, nenek... keturunan traveller...

i pun slalu travel jauh dlm mimpi.. tp xde entiti berminat dgn jasad i... hahaha..

i pn bru tau psal lucid dream... menarik..

...sambung,  

semalam lain pulak ceritanya, masa nak landing badan atas tilam, tetiba tengak penuh batu pasir atad karpet keliling bilik, dalam hati dah berdebar, batu pasir apa nih, cepat2 ambil vacum dan vacum benda tu. Tetiba mak saya terkocoh2 masuk bilik..."hang buat apa tu?" (hehe...skrip org kedah)......"sedut pasir apa penuh dalm bilik ni" jawab saya. "laaaa....tu garam bukit syifa' tu, dah siap dijampi mak suruh adik hang pi cari tadi, letak balik kat situ" kata mak saya dengan muka seriusnya. Ooooo.....rupanya terkesan jugak mak aku dengan kejadian malam kelmarin sampai habis satu rumah ditabur garam bukit.  Tetapi semalam alhamdulillah memang tidur nyenyak.

nurshima posted on 12-4-2014 11:00 PM
Ini lebih seram, gelak sorang2 tapi tak leh control, but i agree with you, baca dengan hati betul2 ...

yeap mungkin something happen..
i naik keretapi dr taiping ke kl. train tiba dlm pukul 2-3pg
kan kws tu byk bangunan2 kosong sekitar kws keretapi tu.. mmg scary giler.. mungkin ada yg mengikut. i dunno

bila sampai KL, kami terus pergi ke hotel..minta courtesy dorg dptkan room utk kami ..
kena la pulak bilik lama org x tido dlm tu..

imagine mcmana gangguannya??? ahamdulilah semua ok..

yg penting lawan

nurshima posted on 13-4-2014 10:02 AM
...shumaimah alami bernda2 cenggitu berulang-ulang tak? Sejak bila tu alami mimpi2 macm tu?Baru sk ...

Beberapa kali jugak la kena gitu.. Aku biasa kena tindih time kena gangguan jin dulu tu...

Ok la tu ko tak penah kena tindih. Ingat best ke kena tindih nih? Skeri meri wehhhhh

nurshima posted on 13-4-2014 09:58 AM
I tengok gak movie tu, tapi dlm cerita tu, family tu ada history kan, bapak dia pun dream traveler ...

Sy slalu buat lucid dream sambil dengar binaural beat

Hihihi

Follow Us
theflash posted on 13-4-2014 03:09 PM
Sy slalu buat lucid dream sambil dengar binaural beat

Hihihi

boleh buat-buat ye lucid dream tu, kalau boleh control dream tu, nak pergi tempat dan jumpa yg best2 je.....tanak yg scary mery tu.

nurshima posted on 13-4-2014 03:16 PM
boleh buat-buat ye lucid dream tu, kalau boleh control dream tu, nak pergi tempat dan jumpa yg bes ...

Tp sy once buat
Sllu jmp yg merepek

Agkny dlu pnh tkne sihir
Sng btol nk tgk dlm mmpi

Ada kata sebab saraf terhimpit

theflash posted on 13-4-2014 03:18 PM
Tp sy once buat
Sllu jmp yg merepek

saya rasa org2 yang mempunyai ilmu perubatan mempunyai kemampuan ini, control dream..dan bukan dengan bantuan jin. Itu yg selalu kita dengan diaorang sembahyang hajat dulu then tidur dapat mimpi, then suggest solution kan

munchkin posted on 13-4-2014 03:30 PM
Ada kata sebab saraf terhimpit

saraf terhimpit?....mcamana pulak tu, saraf apa yg terhimpit, kalau kita tidur terlentang, saraf apa yg terhimpit tu?

nurshima posted on 13-4-2014 03:32 PM
saraf terhimpit?....mcamana pulak tu, saraf apa yg terhimpit, kalau kita tidur terlentang, saraf a ...

Ada kajian ttg kejadian himpit ni. Katanya cam paralysis ketika tido. Nak ok tido mengiring. Kalau terkena jugak try your best move one little finger.

Pernah nampak depan mata! Kawan saya kena. Saya gerakkan dia. And move kan badan dia. Terus dia terjga. Seksa sangat katanya.

hm aku bnyk kali terkena, Rase mcm x ley bernafas nk nk gerakkn badan, telinga berdesing,  ada masa aku nmpk satu bygn something yg kabur,  ade masa aku dengar org ketawa, berckap mcm mumbling, ade masa dengar mcm seseorg yg try nk masuk bilik, bunyi org main tombol pintu.. Rase mcm separuh sedar.. Sngt2 x selesa, rase lemah dan mengantuk, tp dlm masa yg sama nk lwan sbb takut kalo aku mengalah, aku x sedar esok pg.. hoho.. Bile baca ayat kursi bnyk2 kali baru ley tido..

mimpi2 ni kekadang buat kita penat kan...
mcm btl2 kita alami...
so tdo tu jd terganggu..
aku x suka mimpi...

fifie_olin posted on 14-4-2014 02:12 PM
mimpi2 ni kekadang buat kita penat kan...
mcm btl2 kita alami...
so tdo tu jd terganggu..

Ada gak mimpi yang besh, macam........kat dunia real takdak pakwe, tapi dalam mimpi ada pakwe yg loving2 gitu......kalau yg mcm tu kalau boleh tak mau terjaga hehe

mcm movie INCIDIOUS ... "follow my voice" "follow my voice"  

nurshima posted on 13-4-2014 09:44 AM
Mana ada palang nya, rumah batu, tapi biasanya tidur position tu mengadap pintu bilik. Since kejad ...

hikhikhik
tu org tua yg ckp

cer selidik asal usul keturunan org tua TT..
ni mcm saka mencari pewaris...

nurshima posted on 13-4-2014 10:02 AM
...shumaimah alami bernda2 cenggitu berulang-ulang tak? Sejak bila tu alami mimpi2 macm tu?Baru sk ...

kene menawan tertawan dulu ke br kene tindih hik3..dulu aku mcm slalu gak kene tindih2 ni...tp ikut sains mende tu normal kan..tp 2la..time kene tu mmg berat kot..xboleh nak gerak juz baca ayat kursi je..n nangis je mampu..last2 ttdo..bgn esoknye pk..'mimpi kot'..huhu..tp skang alhamdulillah dh xde lg..