CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Abot

Mcm mn cara nk mintak hutang kt adik beradik

hyldia posted on 24-4-2014 08:46 AM
tumpang lalu TT,ai tumpang tny kt sini jer laa...alkisahnya,member opis ai ada pinjam duit ai...byk  ...

apa susah...

kalau dia dah lupa or buat2 lupa...ko cakap laa ko desperate nak pakai duit...pinjam duit dia pulak

aku pun ada adik beradik yang lupa or tak ingat nak bayar duit.

aku ni jenis payah nak mintak balik hutang tapi once diaorg dah buat macam ni, tiada peluang kedua dah

Kalau makcik hutang kat adek beradek kite camne ye nak mintak balik?

riehan posted on 24-4-2014 04:48 PM
org mcm ni dh buta hati...huhu

Tulah...asyik fikir me me me me je

kau mintak je lah.. like..

" hey hutang aku 10 k bila kau nak bayar?"

aku ckp jeh pada adik beradik aku mcm tu..

kalau dia balas balik.. " hey aku tak ada duit lah!'

then aku senyap lah... halalkan shj.. anggap kau tolong dia.. apa guna hidup kau, jika orang di sekeliling tidak merasa budi pekerti engkau kan?

p/s: may be aku senang duit, sbb tu boleh buat selamba gitu... kalau kau berdikit2 bab duit, better minta kakak kau tu settlekan hutang dia.. tak penuh pon 70% pun jadik

addamnor posted on 24-4-2014 10:09 PM
kau mintak je lah.. like..

" hey hutang aku 10 k bila kau nak bayar?"

Kalau kaya raya boleh la nk halal kan... Ni pun entah la...dah mintak.. Jawapannye dlm usaha cari duit.. Hmm entah la.. X tahu nk ckp..agaknye mungkin satu hari nnt terpakse jugak gune perkataan halalkan jelah... Semoga Allah murahkan rezeki ku amin ....
Hutang makin bertambah...still nk pinjam jgak... Xpaham la...usaha la lebih sikit...

Follow Us
Bg aku berhutang ni penyakit.. tambah lagi kalau skali dah bg lepas tuh dua-dua senyap lagi la naik lemak..
Bg aku.. kalau dah nama pinjam kena pulang balik.. kena tegas tak kisah la adik bradik ke ape ke.. kena ada usaha untuk bayar.. tak bayar sekali gus tunjuk usaha bayar sikit2x.. even rm 100 pinjam..
hutang ni yang bawa keluarga jadi tak best.. bermasam muka..
bg salah.. tak amanah.. tak bg pun salah kata tak paham..
wanita hari ni ada bincang pasal benda ni.. lebih baik kalau ada black and white.. tak kisah bape ringgit.. nanti hutang tuh akan dia warisi pada anak pinak plak untuk membayar

Abot posted on 25-4-2014 04:11 PM
Kalau kaya raya boleh la nk halal kan... Ni pun entah la...dah mintak.. Jawapannye dlm usaha cari  ...

eloknya kau brainwash kaka engkau tuh bab habit berhutang...

ckp kat dia, sbb dia dia kakak engkau lah kau bising2, kalau orang luar koser kau nak ambil pusing... tak penting dalam hidup.

by the way jgn pula bergaduh dengan kakak sendiri sebab duit 10k. apalah nilai 10 k berbanding nilai seorang kakak.

addamnor posted on 26-4-2014 11:08 AM
eloknya kau brainwash kaka engkau tuh bab habit berhutang...

ckp kat dia, sbb dia dia kakak eng ...

Eemmm aku mmg x mungkin kot nk gaduh bab duit ni... Mmg betul... 10k xde nilai dibandingkan dgn seorg kakak... Aku kalau die ubah sikap die pun jadikla... Xlah mate aku berbulu tgk die senang lenang... Aku penat pikir mcm mn nk kumpul duit lebih nk setelkan hutang aku...die senang2 pinjam.. Xpelahkan nak buat mcm mn... Aku x kesah sgt pun sebenarnye.,, asalkan die ade niat nk ubah sikap ... Aku xlah berkeras nak die bayar selepuk terus 10k.. Byr ansuran pun boleh...tp xde langsung aku tgk usaha die... Eemm entahla...redh jela

Jadikanlah kish aku ni sbg tauladan...jgn bg org hutang dgn kite bertingkek2 mcm aku ni.... Huhuhu... Susah nak mintak balik... Sesetgh org kite bg muke...dipijak2 nye kite...sudahnye kite yg makan hati....

munchkin posted on 24-4-2014 08:57 PM
Tulah...asyik fikir me me me me je

hahahahah

hutang nie kan....skali kita bagi, 2 kali dia mintak....so better dont start giving.....

Ini cite aku....adik ipar pinjam wit aku 2k.mak mentua pinjam kt aku 5k.aku xkeja.sbb aku nmpak senang coz mak ayh aku orang bisnes.tiap2 bulan laki aku xpenah culas bg duit blanje kt mak dia.kalo lmbt bg je dia akn kol mintak duit dia.yg mentua aku pinjam smpai 5k bukan utk dia tp utk dua org ank laki dia mcm xbyr keta ke,nk stat bisnes ke,moto xbyr la.kiranya mentua aku ni wakil utk ank2 dia.bila mentua aku kol laki aku nk duit ckpla xnk tolong adek badek.leh la ckp pinjam kt bini(aku la tu).laki aku jwb balik "dia xkeja.mane ade duit".tp masih xfhm gak.suh pinjam kt mak ayh aku.kalo xdpt dia hentak talipon.skang ni rumah yg mentua duduk dh dijual.sbb jual adik ipar nk kawin xde duit.lepas ni dorang duk flat plak.skang tgh tggu payment.aku dh ckp ngan laki aku yg aku nk 5k n 2k tu balik.patut ke aku mintak kt mentua aku?

cendoljagung posted on 20-6-2014 11:04 AM
Ini cite aku....adik ipar pinjam wit aku 2k.mak mentua pinjam kt aku 5k.aku xkeja.sbb aku nmpak sena ...

Mintak jeh. Tp takut haru pulak nnti ngan your PIL. Pttnya salah mak pak mertua you lah. Ada ke ptt nak tanggung anak mintak duit menantu. Anak2 dia pun satu, ade ke ptt na kahwin sampai gadai rumah. Sanggup pulak tu ddk rumah flat. Ayoyo. Fonin aku.

lnakass posted on 20-6-2014 03:00 PM
Mintak jeh. Tp takut haru pulak nnti ngan your PIL. Pttnya salah mak pak mertua you lah. Ada ke pt ...

Cite pasal umh tu mmg nama PIL.bila adik ipar wt biznes x menjadi dia nk beli la umh tu.kiranye jual beli ngan PIL.nk pkai 60k.mcm gadai kut aku pun x fhm.yg laki lak sudi jd garento.pegilah laki aku n PIL g bank.tgok2 payslip adik ipar xlepas.hmmmmm ape lg...PIL paksa la laki aku ni sign je coz laki aku keja tetap.xde peluang utk kol aku nk bincang je.so sign la dia.umh tu atas nama laki aku.PIL cakap jgn bgtau aku.3 bulan petama cantik byr stat lepas tu dh sangkut smpai bank kol ofis cari laki aku.kebetulan aku yg angkat.haaa ape lg perang la...aku sakit hati ngan famili dia.la ni bila dh jual umh,payment laki aku dpt dulu so aku akan amik hak aku.

cendoljagung posted on 20-6-2014 04:04 PM
Cite pasal umh tu mmg nama PIL.bila adik ipar wt biznes x menjadi dia nk beli la umh tu.kiranye ju ...

Kalau da dpt duit tu, kau cecepat amek. Susah kalau da involve femly belah sana. Pasni kalau ada pape kau jgn masuk campur hatta bg pinjam duit sekalipun.

Dulu pak cik ngan mak cik aku sampai tak bertegur la sbb kes mcm ni jugak. Sbbnya mak cik aku ni tak bayor duit bank sampai kena blacklist pak cik aku.

Aku stresd silent reader sini
:Q