CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: theflash

Dari mata Pelatih Kem PLKN Air Tawar Perak - oleh theflash-

tak pernah join PLKN, tapi masa form5 pernah join kem kadet bomba dibuat di kem PLKN Tok Bali, Kelantan. Kem tu dekat tepi laut jugak.  Nasib aku tak ada rasa atau nampak apa-apa.. Tapi ada sorg kawan satu khemah, pukul 3-4 pagi dia terjaga. dia kata ada nampak bende putih berdiri dekat depan katil aku.. sabo je laa...

Eh ,kem teluk rubiah keras ke ?, dlu penah masuk kem tu 10 tahun dlu ,takde pape Pon .. Ni cter tahun biler tt ?..

twins posted on 21-4-2014 09:46 AM
alaaaa.....ingat la balik... ingat laaaa.... citer laa kat sini....   nak la 'dengar' citer antu p ...

Asenya pernh cerita kot kt thread plkn..hmm,x pelh..sy cerita lg sekali..mlm sebelum kami kn ganggu..hari tu kitaorg ada xtvt sukan..mmg semua tgh happy n ada sorg wirawati ni terlebih "galok"..aka trlebih ceria..so,mlm tu dia,sy n lain2 x pi sbmyg jemaah kt surau..so,dia pi toilet sorg2 kt belakang dorm..tiba2 mnjerit kn rasuk..trus brjangkit kt org lain n x trlepas sorg budak cina..sy masa tu cuba buat2 rileks..Sapa2 yg x g surau ms tu,kn denda n sy dkecualikn sbb period n lelah..kt minum mlm,ada lg bdak kn histeria..sy dh rasa x sedap hati dh ms tu..tgh2 nyanyi lagu plkn kt dwn sblm msuk dorm,sy nmpk ada benda mlayang2 kt padang kawah yg tepi hutan tu..sy dh mula rasa takut sbb benda tu makin lama,makin dekat dgn dewan..sy pejam kn mata..x nk tgk benda..

sy takut sgt2 sbb tubuh sy ni dh "berlubang"..senang benda tu nk masuk.tp Alhamdulillah,x dpt msuk sbb wira2 dh duk keliling sy duk bc Yassin..semput mnyerang n dpt low blood pressure..x psal2 kn cucuk  2 btol air..2-3 mlm sblm tu,mmg ada benda duk keliling rmh wirawati..yg x blh tahan,roomate sy yg tdr sekatil dgn sy mlm tu,blh pi  tegur benda..giler btol lh minah..rasa nk seligi jer dia..mlm tu,sy ajak dia teman sy pi toilet..ms sy kuar,sy nmpk dia pejam mata..bla sy tny nape,dia ckap ngantuk..keesokkn pagi,br dia ckap dia nmpk ada benda melintas n dgr org mengilai..hah,pdan muka..sapa srh pi tgur benda tu.nasib baik x tunjuk muka..klu x,mmg kecoh kwsn wirawati

*itu sahaja.kalaau ada lagi yg saya ingt.. Saya tulis. Kem saya tu mmg berhantu . mcm kem segari dan teluk rubiah*

kem teluk rubiah pon berhantu jugak ke..mane dengar cite tu??

AKU Plkn kat perak jugak (nama rahsia) hihi
kan biasa 1130 kena tutup lampu , aku dengan kawan aku suka lambat tido .
Borak borak dulu baru tido .
Adaa satu malam tu entah tetiba sejuk semacam . angin pon sepoi sepoi je masuk ikut tingkap.
tengah borak borak tetiba rasa lain macam , serentak dua dua naik bulu roma .
terasa macam ada orang lalu atas kepala . aku terus cakap kat kawan aku , weh rasa lain macam tak ?
Kawan aku angguk , lepastu dia cakap . hm , jom tido . ngantuk .
Dek penakutnya dua dua tarik selimut sampai  tutup kepala malam tu . hAHAHA

praalee2210 posted on 23-4-2014 09:25 AM
*itu sahaja.kalaau ada lagi yg saya ingt.. Saya tulis. Kem saya tu mmg berhantu . mcm kem segari dan ...

Kawan yg duk kem situ

Follow Us
cerita TT yg ke-10 tuh, pernah terjadi dekat senior kpd senior kawan haku,
tp pegi kawan cuci pad lah. Tiba2 `benda` tuh nak tolong cucikan pad. Senior tuh ikutkan jer, mamailah katakan. Bila dia tengok sebelah, mak aiiii! dihisapnya darah dr pad tuh. Isk! isk! isk!
pastu xde sepa lg yg berani pegi cuci pad tengah malam

CikAffi posted on 23-4-2014 03:43 PM
cerita TT yg ke-10 tuh, pernah terjadi dekat senior kpd senior kawan haku,
tp pegi kawan cuci pad  ...

Mak aiii seramnyeeeee....
Kompem pengsan klo an yg kne..perghhh

Tq for sharing,
Anyway iols pun budak plkn first batch, first call, di plkn tg tuan, n9,
Memang dekat pantai,

theflash posted on 17-4-2014 04:51 PM
Hahahaha utk readers waktu malam

Huhuu..tuk aku la tuh.

Aku tak penah komen kat thread ko. 1st time. Aku start bukak thread bila start baca story2 ko la..tak pnah miss baca.

semakin lama semakin seram. Dan sentiasa seram...fuuuuuu..!

theflash posted on 21-4-2014 10:02 AM
Ini je cite seram spnjg 2buln kem huhu

flash mek pun join plkn gak, siri dua 1987.. kat plkn kuala kubu bharu, selangor..

tak pernah encounter bnda2 seram sendiri tapi yang paling seram bila tengok kulit muke sendiri yang hitam nak mampos sbb dipaksarelakandiri join kawad kaki untuk hari merdeka

mek_tok posted on 24-4-2014 10:15 AM
flash mek pun join plkn gak, siri dua 1987.. kat plkn kuala kubu bharu, selangor..

tak pernah e ...

Itu kn pngorbanan utk negara heheh

non.sari posted on 23-4-2014 03:49 PM
Huhuu..tuk aku la tuh.

Aku tak penah komen kat thread ko. 1st time. Aku start bukak thread bila ...

kak non...hehehhe sy SR je kt thread flash ni.. bnyk dh buka thread dia bc..hohohoh tapi la ni dh slow..xde update..dia pergi bercuti kot..

hehehhe. alhamdulillah selama sy berada kt kem takde kes2 paranormal ni.
tp dengar cerita drp jurulatih, makhluk2 ni selalu kacau pelatih kump.3,
terlalu hyper sgt pelatihnya pun esp bebudak cina lah.  
cite yg kami dgr maggi cup terbang kt bilik rehat,
npk penanggal kt tapak tali tinggi etc.

Last edited by Fafaa on 6-5-2014 06:48 PM

saya cikgu PLKN Modul Kenegaraan Batch 1 intake 1 masa mula2 diperkenalkan.. betul.. masa mula2 PLKN di buat mmg daif sangat.. pelatih pun macam2 manusia..bini orang..bekas banduan..bonzer..jenuh la nk tackle budak2 ni nk kasi tumpuan.. dpt batch 1 budak2 pandai senang la handle hahah dpt batch 3, menderita juga la..sampai habis suara. 1st mmg buat kat kem rekreasi..tepi laut..serba daif..sebelum pindah masuk uitm/universiti.. histeria..gangguan tu biasa la... tp sebab saya cikgu mengajar pagi-petang..so malam tak ambil pot dah..pitam woii...penat gila. mengajar setakat tahun ke-3 je.. tak larat nk ikut kerenah komandan.. last mengajar bila pindah kelantan. Di Kisana Beach Resort. Juga dh tutup. tepi laut. sama juga kisahnya mcm theflash. sebab ini tepi laut. memang byk jin dan puaka.. berulang setiap hari dari Tumpat ke Tok Bali. tak larat, berhenti... tahniah dgn cerita yg best ni.. memang cerita anda ada kesamaan kes dgn mana2 kem pun.. Last edited by pjan on 6-5-2014 06:28 PM

iman_aly posted on 22-4-2014 04:10 PM
tak pernah join PLKN, tapi masa form5 pernah join kem kadet bomba dibuat di kem PLKN Tok Bali, Kelan ...

Kem Kisana Beach Resort. Akak pernah jadi jurulatih di sini. mmg ada cik lang..ponti semua tu... berulang alik mengajar dr tumpat-tok bali setiap hari. Jam 5 pg dh hantar anak ke nurseri. sian dorang.. pegi gelap, balik pun gelap.. on d way tu pun horror sepanjang bachok tu... pernah nk terlanggar orang bawa motor keluar tiba2 dr simpang..tp motor tu blah mcm tu je.. tak berlampu segala.. entah orang ke tidak.. tp mmg berdebar2 dan naik bulu roma..pernah sekali meeting malam, bawa anak ke sana... mujur tiada gangguan... seminggu sekali tidur sana kn jaga kem.. Alhamdulillah tiada apa berlaku, mgkin sbb letih sangat kut.. tak sedar diri dah... itu last mengajar..berhenti tak larat nk ulang alik. Sekejap pernah mengajar di kem Chancun park pasir mas.

aku pon kat kem perak...(xnk gtau jugak)
sebab kan batch aku budaknye nakal2, komandan dh decide
ex-wirajaya kami buat belakang dorm je..hahaha sedih je
masing2 pasang khemah belakang dorm..yg wira pulak kt padang kawad..
aku sorang je takleh tido mase tu.. jage lah aku dlm pkol 2 3 pagi tu..
khemah kami ni ngadap belakang pejabat...mata aku ni nampak ler langsir tu
bukak tutup bukak tutup.. mybe org pejabat tak tup kipas agaknye tp lama2
aku tengok tibe2 tegak bulu roma.. cara selak langsir tu laju gile..
tak silap aku tu bilik timbalan komandan kem...kihkihkih..

pjan posted on 6-5-2014 06:27 PM
saya cikgu PLKN Modul Kenegaraan Batch 1 intake 1 masa mula2 diperkenalkan.. betul.. masa mula2 PLKN ...

Dlu zaman sydlu.yg ajar dkt unibersiti budak3 u la
Heehe dpt duit upah. Tp kesian. Budk3 ni jahat.g pecahkan pantry
Abis semua brg3 budak.u

Pernah sekali PLKN masa awalnya buat kat UiTM Cawangan seluruh negeri. Padahnya budak PLKN awalnya ada yg bonzer...macam Jebat...Castello..Tiger..apa lagi hancur barang2 kolej. Almari pecah..pintu pecah...rugi RM1 juta gak la.

sranua posted on 7-5-2014 10:59 AM
Pernah sekali PLKN masa awalnya buat kat UiTM Cawangan seluruh negeri. Padahnya budak PLKN awalnya a ...

Ini la zaman sy

First skli plaksanaan.

Mmg jhnm kolej3 uitm sha alm time

Yg bwk pistol pn de