CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: flarengirl

"Andai kemban membawaku ke neraka, aku redha" - Erma Fatima

chazey posted on 17-4-2014 09:54 PM
Tapi filem Erma poyo.

Paling takleh lupa Embun (tu je kot filem dia aku tahu). Sejarah kebenda? F ...

totally agree with u....die ni pye filem mmg wajib ade scene2 yg begitu...klu x xlaku kot...berani n dh sedia sgt ke nk terima neraka Allah dia ni?masya=Allah...dunia akhir zaman....mcm2 hal...

ambui statement.. kuat beno ke badan ko tu nak tahan dibakar api neraka

bimbo cam ni kalau jahil lebih baik ko diamlah.. jangan cabar agama.. sok sok yg sakit menanggung diri sendiri gak..

Dr dulu aku perasan erma suker twist bab agama utk kepentingan diri or filem dia.
Kalau dia dh tak nak pegang hukum islam maka tak perlu ler masuk bab islam dlm komen dia.
Pelik...mcm dh tau minum arak tu haram..tp dia minum gak. Pastu ckp..jgn hukum dia. Bnyk lg kejahatan lain yg dia xbuat. At least dia xmembunuh. Bleh plak mcm tu?? Dia sendri yg buat pengiraan dosa pahala then tuduh org plak. Dosa kemban..kecik jer. hasad dengki..gila kuasa.tikam belakang lg besar markah dosa kaedahnyer.

artis2 malaysia ni kebanyakan bila bercakap mmg nmpk kebodohan masing2..
artis yg bertudung bila berlakon blh lak pegang2 dgn pelakon lelaki lain..
blh pulak tido sekatil..pakai tudung nmpk leher..kalau tak bersedia nk pakai tudung tak pyh la pakai..
ini akan memburukkan nama Islam..memalukan Islam..apa pandangan org bukan Islam
terhadap agama kita?jgn nk main2 dgn agama..kalau bab bercakap mesti main hentam jer..
tak fikir baik buruk..bila dh tersilap ckp mula lah nak spin 360..

aku sgt2 kagum dgn suami2 pelakon wanita dia malaysia ni..
diorg sgt kuat utk menanggung dosa2 isteri masing2..
yg dok berkemban pulak tu isteri org..dpn family suami pun
aku malu nk buka tudung apatah lg nk berkemban bg 1 malaysia tgk..

Perkele posted on 17-4-2014 10:34 PM
musim bunga retis @ musim berlawan stetmen sape paling killer bimbo

tepat sekali DONG!!!!!! tengok sapa pemenang ...

Follow Us
Hana_Hirokawa posted on 17-4-2014 11:25 PM
niat tak menghalalkan cara..

Setuju sangat deme ni suke nak menjawab, bile lebih2 sgt hurainyer dah nampak jahil dalam agama..x ke malukan diri sendiri.

Aku bharap ema patima cepatlah insap, sengal je statement die, padanlah masa Sakinah upload bideo cam sakai tu die membaking dgn penuh positip, rupanya 2x5, at least tau diri artist dan dilihat oleh masyarakat pikir lah byk aspek sblm mmbri kenyataan Last edited by SUHA on 18-4-2014 02:13 PM

xpyh ckp cmtulah kak emma..cube jer dulu letak jari ke atas bara api
letak atas sebatang lilin pon xpe..
nk taw gk apa rse die..redha x smpi hancur jari jemari die tu..

tanggal jela tudung tu nek erma kalo tak takot api neraka..

Bangsa vs agama, pilih bangsa. well done EF.

x paham la aku apa yg nk ditayang sgt psl kejatuhan empayar melaka kerana rakyat sendiri, sampai sanggup masuk neraka tuh.

bagi aku, fikiran rakyat marhaein biasa mcm aku ni, senang je.. empayar mana2 pun berkembang sebab Allah yg bagi, jatuh pun bila Dia nk tarik semula nikmat tuh. nak ambik pengajaran baik pegi belajar sejarah nabi2, baca Qur'an lg bagos. xpayah tgk movie dgn org separuh bogel dlm tuh.

die ni pilem melambak lana..tp hutang tak mo setel..tak paham aku..

ingat diri pandai sgt lah ni..tu yang ikut suka main cakap ja...bilalah nak berubah mak cik ni...

ermafatima Rasanya cukup2lah isu ni nk d perbesarkan. Sy dh mengaku salah...sy terima segala cemuhan dan hukuman yg anda semua jatuhkan kpd sy. Anda yg sebut pasal neraka bila sy jwb sy redha di katakan pulak sy ni sanggup masuk neraka kerana kemban. Sapa yg membawa isu dosa pahala dan syurga neraka skrg ni? Tdk pernah sy kata apa yg sy buat ni betul dan tdk pernah juga sy kata sy memilih bangsa dr agama. Yer sy jahil...tk cukup ilmu agama d dada..tk sehebat anda semua. Sy sgt sedar itu. Sy tdk sempurna...byk lg yg perlu sy belajar utk melengkapkn diri sy sebagai seorang muslim. Tp perdebatan kita yg membawa kpd cerca hina tentang isu kemban ini memalukan agama dan bangsa. Kalau org bkn islam baca tdk kh mereka mentertawakan kita kerana bertelagah beriya iya sampai mengheret sy ke neraka gara2 kemban. Islam apakah yg kita cuba paparkan disini? Andai kunci neraka ada d tangan kita, sudah ramai org islam yg membuat kesilapan di heret masuk ke neraka. Jd kpd yg dh menyampah dan merasa hina sgt sy ni sebagai seorang muslim yg memaparkan kemban dlm drama sy, lbh elok tinggalkn aja ig sy ni. Org seni mcm sy...tk cukup ilmu agamanya...tk lari membuat kesilapan. Jgn d heret dosa sy bersama org2 yg mulia spt anda semua. Sekali lg ampun dan maaf dr sy. Permintaan dr sy hanya satu...jgn d tafsir kata2 sy mengikut tafsiran sendiri menggunakan emosi. Berbicaralah menggunakan akal. Bukankah islam itu penuh dgn kelembutan. Kalau ada ig zaman rasulullah...agak2nya mereka menegur hingga bertelagah menghukum dan mengheret pendosa ke neraka kah?

dari instagram erma

gila ke? redha nak masuk neraka...x faham aku ok...orang zaman skrg

laki dia mane????  sonyap yoo..

SayaSayangMama posted on 18-4-2014 01:21 AM
Shafina zarshad tu bukan ke perli je. Sepatutnya erma fhm la kata2 perlian itu. Apa da...

tu la....i baca sekali pun dah tau shafinazarshad tu sarcastic... betapa bodoh tololnya erma, orang yg sokong dia pun, dia ingat orang tu nak hentam dia....hahaha...

Bodoh dan engkau berpisah tiada

mcm becanggah je statement EF ni dgn statemen RA;

"Andai kemban membawaku ke neraka, aku redha" - Erma Fatima

"wanita x bertudung masuk neraka, x boleh terima lah" - raja azmi

yg mn lg vangang??

Allah suruh kita berkorban di dunia ni bukan akhirat nnti. Ada ke redha masuk neraka. Ingat neraka tu mcm theme park kah...