CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: chenta_dewi

[Tempatan] orang menghormati agama kita jika kita menghormati agama lain

ada posting yg jauh tersimpang dari pemahaa islam sebenar dan ini yg loudest ye.

i nak tergelak tengok posting setiap sorang yg promoting toleransi yg sampai tak tahu ap akidah apa tak? this is totally shocking.

apa pasal yg hype sangat

tolerans beereti kita hormat dan kita tak pula mengiktiraf agama agama  lain itu sama dengan Islam. i guess Quran is very clear on this. dan sapa yg buta agama sangat tu - sia lihat konsep kejiranan dalam islam dan pernan org islam yg berjiran dengan yg bukan .

i mean kalau tak tahu lagi - u tengok kingdom of Heaven.

ada benda umat islam tak leh compromise especially yg berkenaan dengan akidah , ritualistic event - tapi ini bagi ssetengah dai'e depa ambil kesempatan untuk berdakwah - so depends dan  i nak tergelak sungguh lah ad yg sampai nak samakan kaabah dengan objek sembahan.

v(T.T)v posted on 19-4-2014 04:04 PM
Tamadun HINDU-BUDDHA, Bahasa Sanskrit, lu ingat arab ke?  orang indon ke orang melayu? kalau ban ...

dah lupa ker yg nenek moyang org Cina dan India yg tak nak balik ke tanah air mereka
banyak jer negara yg merdeka selepas tu, tak perlu pun nak gigih2 nak minta merdeka dr British tu
mula2 kata Malaysia negara sekular, kemudian kata nama Malaysia dan Islam agama rasmi sebab toleransi semua org lain
kalau tak ada sokongan org Cina dan India pun tak perlu
sepatutnya biarkan jer Cina dan India merempat kat Tanah Melayu ni
tetapi sebab org Melayu bertoleransilah maka diberikan juga hak warganegara
pelik juga, pihak yg ada hak utk kekalkan Melayu dan Islam dikatakan lupa daratan

org Melayu dan Islam terpaksa korbankan banyak benda utk memberikan perlindungan kpd Cina dan India
tetapi merepek pula org Cina dan India yg banyak berkorban, inilah masalahnya tak sedar diri

bahalol sel otak tak berfungsi sejak lahir je kata muslim sembah batu kat kaabah...

bodohnya luarbiasa...

luarbiasa bangat.

incrossroad posted on 19-4-2014 07:20 PM
respect orang mati pun tak tahu, you manusia ke binatang?

apa jenis education yang kamu belajar ...

buat apa nak respek org mati? respek org yg hidup la, dah mati dia boleh buat apa?
org yg tak respek org yg hiduplah mcm binatang
berapa ramai manusia yg mengeji manusia yg hidup? berapa ramai yg mengeji pemimpin2 kat Malaysia?
sebelum ni adakah kamu mengutuk org yg mengeji manusia yg masih hidup?
kalau saya mengeji manusia yg mati, dia tahu ker? kalau saya mengeji org yg mati dia boleh dengar ker?

sekarang ni apa pula hak kamu mengeji saya? adakah kamu juga juga tak sekolah dahulu bahawa tak boleh mengeji sesama manusia?
kamu tuduh saya seperti binatang, maksudnya kamu lebih keji dr binatang kerana kamu mengeji saya yg masih hidup.
saya boleh membaca, saya boleh tahu kamu cuba menghina saya. masa sekolah dulu kamu tak belajar ker mengeji org yg hidup adalah perbuatan terkutuk?

sepatutnya kamu menasihati saya, sepatutnya kamu keluarkan kenyataan yg baik, bukannya dgn mengeji dan menghina saya, binatang pun tak sekeji ini

Maideen. posted on 19-4-2014 07:50 PM
Asal usul dari Adam kalu tak boleh respect orang mati........hahahahahaha

Takbirrrrrrrr ...

sebelum ni pun kamu tak pernah pula menghormati org yg dah meninggal dunia?
jangan kata org yg dah meninggal dunia, org yg hidup pun kamu tak pernah hormati
jangan jadi MUNAFIQ tiba2 pula
kamulah manusia yang tak pernah menghormati org lain
ataupun kamu ingin MENIPU manusia kat sini, yg kamu tak pernah menghina sesiapa pun? hatta yang hidup ataupun yg dah meninggal dunia

Follow Us
DTECCONAN posted on 20-4-2014 01:32 AM
tak pernah pula org Islam anggap kaabah tu tuhan
ni terang2 dengan nyata kata tuhan sendiri

Ko tahu pun sentap ye bila kata ummah taksub sembah batu kat mekah sampai mace nak berpere tolok2 taksub masing2 dgn batu tu, batu dr sorga katanya. Lepah tu  buat ritual lari2 baling2 batu mcm ganazzzz gitu, tu katanya buat ibadah. So mcm mana pulak bila ummah melayu sunni seingat aku dr kecik2 suka duk hino agamo ore lain konon dorg sembah batu, buat tuhan sendiri lepas tu sembah.

mbhcsf posted on 20-4-2014 01:58 AM
er gosh
excuse me saudari,  sapa kata umat islam sembah kaabah? kaabah tu heavenly axis..

Wowww goshhh gushhh gheee

Makcik mod, ko pun sentap ye bila kata ummah moslem pun sembah kaabah, batu le tu kat dlm tu yg taksub sgt sampai masing2 bertolak2 padahal time tgh ibadat katanya tp peranga supo nak gi berpere ganahnya. Tp pada masa yg sama ummah ni jugok lo hok duk hino agama n sembahan ore lain.

Ko tu meme dah ore tahu belako mu tu jenih lagu mano punyo isle, jenih suko peleceh ore mu betul selalu kononnya lah, tuke jago hal akidah ore supo polis sariah kat sini.

ermmm...welll.....interesting.

DTECCONAN posted on 20-4-2014 02:18 AM
buat apa nak respek org mati? respek org yg hidup la, dah mati dia boleh buat apa?
org yg tak  ...

alamak... ayat u... bahayanya klu org yg suka hina, keji nabi saw yg dh mati, pastu guna ayat cam u cmni... kan??

org yg dh mati x dgr,x tahu... tuhan dgr,tuhan tahu..

adoi..

DTECCONAN posted on 20-4-2014 02:18 AM
org yg tak  ...

Isle mcm ko n si lobainita sorg td lah yg buat org jauhkan diri dr agama ni. Kawan atau lawan tp bila melibatkan kematian put aside sekejap perbezaan kita, hormatilah si mati dan keluarganya yg sedang berkabung kesedihan, bukannya lagi hebat ko memburukkan org yg baru mati tu.

Orange1 posted on 20-4-2014 02:39 AM
Ko tahu pun sentap ye bila kata ummah taksub sembah batu kat mekah sampai mace nak berpere tolok ...

tak ada sentap pun tetapi pelik ada juga manusia bodoh nak samakan ritual ibadah umat Islam dengan penyembahan berhala
tak pernah dengar lagi org Islam anggap Kaabah tu tuhan
tetapi terang2 ada yg mengaku batu tu tuhan
takkan bodoh tak boleh bezakan antara ritual dan benda yg nyata?

benda simple mcm ni pun tak faham, lepas tu terhegeh2 tanya, dimanakah keadilan dlm Islam
baling batu dgn semangat pun dah jadi masalahnya, bukannya pegi cucuk badan menyeksa diri?

DTECCONAN posted on 20-4-2014 02:27 AM
sebelum ni pun kamu tak pernah pula menghormati org yg dah meninggal dunia?
jangan kata org yg d ...

Setakat cakap tanpa bukti dan justifikasi saja ka? Prrrrrrrrrrrpffffftght

Orange1 posted on 20-4-2014 02:51 AM
Wowww goshhh gushhh gheee

Makcik mod, ko pun sentap ye bila kata ummah moslem pun sembah kaabah ...

i pun tak paham apa yang beliau bebelkan...i pi balik baca apa yang orange kata yang dia quote tu..tak nampak pulak kata sembah kaabah...pastu duk perleceh tahap agama org...adoii...cuma orange kata kalau orang kata kita sembah batu tau pulak kita marah...terus dia point dan tuduh bukan2..

noor2 posted on 19-4-2014 06:17 PM
umpama...kita tunding satu jari kat org lain...4 jari kat kita balik...tp kita tak sedar...asyik m ...

DikurniakanNYA two sets of 5(jari)....kau pilih untuk tuding satu jari aja,,, siapa yang tolol?

mbhcsf posted on 20-4-2014 02:02 AM
i nak tergelak tengok posting setiap sorang yg promoting toleransi yg sampai tak tahu ap akidah apa  ...

Kingdom of heaven atau Locked out of heaven @ Bruno Mars?

clarizsa posted on 20-4-2014 03:00 AM
alamak... ayat u... bahayanya klu org yg suka hina, keji nabi saw yg dh mati, pastu guna ayat cam  ...

oh!!! bukan bahaya, memang pun, sebab tu la ada sesetengah org tak kisah nak hina Rasulullah

and suddendly, this person want to talk about respect others

entahla, sebab sebelum ni kehulu kehilir cakap pasal logik akal tetiba jer suruh respect org yg dah meninggal
tak nampak langsung rasional

saya hanya mention sebab apa saya tak anggap perlu diberikan penghormatan kpd mereka yg semasa hidup mereka menentang, menghalang bahkan menghasut pihak lain pula
adalah satu dosa yg besar penganut agama lain cuba menidakkan apa jua bentuk amalan agama lain
sama juga kalau ada pihak yg menghalang pembinaan gereja, kuil dan juga menghalang mana2 agama diamalkan
saya tak mengeji tubuh badan dia tetapi mengeji perbuatan dia
tindakan tersebut adalah sesuatu yg tak boleh dimaafkan
sbb itulah saya mention, kalau nak org hormat, hormatilah org lain ketika kita masih hidup, kalau dah mati... tak ada guna
jagalah tingkah laku, kalau dah mati, kamu tak boleh nak buat apa dah
i don't interfere in other religion, but when I mention what he had done in his life, I am the one been blame bla bla bla
kalau tak mention, mcm mana nak sedarkan org lain jgn buat benda2 mcm tu
tetapi still masih lagi ada yg biadap, kamu marah kebiadapan kpd org yg meninggal, at the same time boleh pula kamu menyakiti org yg masih hidup

tetapi jangan risau, selepas ini saya tak akan lagi mengutuk org mati, sama juga dgn org yg hidup
tetapi nak tgk sejauh mana aplikasi 'akhlak' diamalkan adakah sekadar utk org mati sahaja, ataupun diaplikasikan terhadap semua manusia
siapa yg MUNAFIQ, siapa yg HIPOKRIT

Orange1 posted on 20-4-2014 03:12 AM
Isle mcm ko n si lobainita sorg td lah yg buat org jauhkan diri dr agama ni. Kawan atau lawan tp b ...

itu sahajalah alasan ko
padahal banyak benda baik yg ada dlm Islam dan kesimpulan org tak suka Islam sebab kutuk org mati, terus tak suka Islam
apa jenis rasional ko bawa
habis tu ko kehulu kehilir menghina hudud dan amalan org Islam, dimana pula nampak apa yg ko buat membawa imej ko melambangkan imej seseorg yg baik?
pelik, masa hidup tak ada org fikir org respek org yg hidup, tetapi suddenly menggalakkan hanya hormat org mati
selama ni bincang pasal hudud, tak ada pula keluarga dia bahkan dia sendiri ambil kisah, tetapi dah mati, kena jaga perasaan diaorg
logik tak kena
nampak tak aku post gambar Karpal Singh kemalangan? nampak tak aku menghina peribadi dia, aku mention hanya soal hudud
kalau kamu boleh menghina, mengutuk, mengeji umat Islam yg dikatakan tak bawa imej Islam, kenapa pula ada dua situasi berbeza utk org mati?
kalau nak tunjukkan nilai baik, tunjukkan secara keseluruhan bukan sekejap tak boleh utk org mati, sekejap bolehlah utk bg pendapat
kekejian kamu sendiri tak nampak, tetapi perbuatan org lain kamu andaikan tidak menghormati org
next time, see yourself, see other people yg kehulu kehilir menghina sesama manusia semasa hidup, sebelum kamu menyatakan org lain tidak menghormati org lain

DTECCONAN posted on 20-4-2014 11:00 AM
oh!!! bukan bahaya, memang pun, sebab tu la ada sesetengah org tak kisah nak hina Rasulullah

an ...

ada betulnya hujah u...

klu i pun, akan keji perogol,pembunuh,penjenayah kejam even dorang dh mati.. x kuasa plak nk puji org jahat..

tp klu org politik, i x knal n xmo la keji..

apa2 pun, itu pendapat masing2.. walau x sama slalu, jgn pernah berhenti memberi pendapat...

peace..

hafiz18 posted on 20-4-2014 01:06 AM
Kalau x hormat agama lain, cmne kuil hindu besar kat batu caves tu bley wujud, siap ley bagi cuti sb ...

tu seme tak cukup laa hapiz

depa nak seme seme yang ko ada

apabila hudud berulang2 kali ditentang secara terbuka tak ada pula yg tuduh penganut agama lain kurang ajar, biadap, tak menghormati agama lain

ketika itu tak pernah terfikir betapa besarkah kesalahan pihak2 yg menentang hudud secara terbuka

org Islam kat Malaysia ni tak sampai mengangkat senjata, tak tembak mana2 org yg menentang hudud, tetapi keceluparan bukan Islam yg menentang hudud tanpa memahami perasaan umat Islam, ketika itu nilai utk menghormati agama lain tak pula dinyatakan

sepanjang hidup, tak pula rasa tanggungjawab utk mengajak penentang hudud ni supaya menghormati umat Islam, bukan sahaja tak ada tindakan utk memberi nasihat, bahkan mengajak pula org lain utk sama2 menentang hudud

setiap tindakan kamu ada kesannya, kamulah yg merosakkan nilai itu, dan sekarang kamu pula terhegeh2 menyatakan org lain yg tidak menunjukkan nilai yg baik
sebelum ni kamu hidup tak pernah nampak ker ada org menentang hudud secara terbuka?

ingatlah hudud adalah salah satu drpd hukum Islam termasuklah puasa, solat, haji.... walaupun hudud tidak dilaksanakan tak semestinya kamu diberikan lesen utk menentang hudud
menentang hudud samalah juga kamu menghalang aktiviti penganut agama lain

jangan bercakap soal toleransi kalau kamu sendiri yg memusnahkannya
org Islam yg baik tak akan bersikap keras kalau tak ada yg mengganggu
bertanggungjawab ketika hidup, jangan bila dah mati baru fikir soal nak jaga hati keluarga dan sebagainya