CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tupaiterbang

[GAMBAR] "Pintu" Ke Alam Bunian ?

memang lah korang nampak pintu tu mcm gerbang umah flat pprt je, sbb yg korang nampak tu drpd sudut pandangan alam manusia..cuba korang dah masuk alam bunian tu, pandangannya pasti berubah, korang akan dptlah tgk mcm alam kayangan dlm filem2 omputih dan org minyak p.ramlee tu

yang dikatakan macam ada entiti terbang keluar dari 'pintu' tu adakah orb yg besar gedabak itu...?

senkai gate.. huhu

nak masuk..puteri bunian cantik2

babytua posted on 18-4-2014 04:55 PM
memang lah korang nampak pintu tu mcm gerbang umah flat pprt je, sbb yg korang nampak tu drpd sudut  ...

baby dah penah masuk ke baby?

pakweneelofa posted on 18-4-2014 05:16 PM
baby dah penah masuk ke baby?

baby tak penah masuk tapi ada org yg dah pegi citer cenggitu lah...

pompuan kat sana memang ayu dan cantek tapi katanya, semua tu 'palsu' je...
jin ni boleh rupa mcm2, dia tak berjasad cam kita ..maknanya yg indah2 kat sana, 'mainan' mereka je pada mata manusia,
nak influence manusia ikut dia..lebih baik kita stick je pada alam kita, kita sebaik-baik kejadian berbanding mrk...

ntahlah

Follow Us
alam bunian semua kagum...tapi nabi tak cerita
alam barzakh ramai yg tak kagum....tapi nabi ada cerita....

HAR

mana ada pintu,kalo dia nak ang masuk,dia bagi masuk ja..

ada kisah pak aku cerita kawan tu mandi sungai selam timbul balik,dah entah kat mana,melilau dia sampai masuk satu kampung melayu lama,memandangkan dia xda arah tuju,membawa la diri dan berkawan dengan orang kampung tu dan akhirnya menikah dengan anak dara kampung tersebut dan beberapa lama kemudian dan dah ada anak2..

satu masa dia teringin mandi kat tempat dia mula2 masuk dulu,dan memang tebiat dia mandi sungai mesti selam,kali nie timbul,dekat lokasi pertama dia mandi dan ilang dulu.dengan persekitaran yang berbeza tp masih ingat jelas jalan ke rumah,dia balik jalan kaki..

sampai rumah menangis keluarga dia dakap,tanya mana ang p.dah puluh tahun ang hilang!kawan ilang punca dengan apa yang berlaku dengan keadaan sekeliling yang dah berubah dan beza dtambah tinggalkan bini dan anak2 jadi dia makin x keruan..

Memang Ade Beb

Sape penah lalu highway Ipoh-Kuala Kangsar?  Lembah lepeh terowong tu.  Situ le tempat kerabat bunian tinggal.  Sblom dikacau oleh highway tu.  Critenye dulu mase highway tu mula2 bukak, ramai yang kene sampuk.

Ade sorang lelaki ni tengah nak naik la bukit tu nak pi Ipoh.  Dalam pukoi 2AM ke gitu.  Dulu2 itu dah lewat bebenor.  Tetibe dia nampak ade Volkswagen kuning rosak dan dikelilingi oleh perempuan.  Mula2 rase kesian la tengok.  Nak jadi hero.  Tup2 bila dia kire brape ramai yang dok keliling kete rosak tu, dia mula seram sejuk.  Ade 7 pompuan keliling Volkswagen tu, pakai moden2, jeans ape sume la.  So, dia tekan minyak, jalan terus le.

Well, Volkswagen kuning ni aku sendiri penah lihat.  Malam tu bapak aku drive kami nak balik kampung jumpe opah.  Tapi awal lagi la, dalam pukoi 10PM.  Di suatu kawasan yang dah lepas dari lembah tu la, aku nampak ade kete jenis tu, warna kuning, tertonggok atas tebing estet.  Ai, kata hati aku.  Ape le pulak ni.  Aku diam je sampai la 25 tahun kemudian, fast forward ke tahun ini, bapak aku pon dah lama arwah.  Mak aku crite yang dia pon penah nampak.  Aku rase malam yang sama.  Dia kata memang pelik betol kenapa kereta tu tang situ.  Sape yang angkut dia situ?  Ee.. seram la..
Last edited by tumpanglalu74 on 18-4-2014 10:59 PM

tak terpikir dek akal

xtau nk caya ke x...

teringat cerita SEMBUNYI... best sgt.. bila la nk ada sambungan...

post #28 tu mcm citer momok lakonan pak lawak nabil je..
ada kat youtube, tapi sblm video ni start ada babak nabil mandi dgn kawan2 dia terjun sungai lepas tu tak timbul2 dah..sekali yg timbul dekat paya tu la..

Dah jumpa pintu nape tak masuk

oooo
tu la rupanya gerbang kayangan

babytua posted on 18-4-2014 04:55 PM
memang lah korang nampak pintu tu mcm gerbang umah flat pprt je, sbb yg korang nampak tu drpd sudut  ...

oo camtu kah..
aku kalu citer pasal bunian ni..aku terbayangkan filem org minyak tu jer..ada dayang2 bunian tabur2 bunga sambil naik kenderaan terbang

simple jer, kalau dah kena rasuk tu bukan bunian, tapi jin/syaitan kot.

tapi mungkin kebetulan otak korang terfikir bunian, maka bunian lah yg korang sangkakan. kalau korang fikir makhluk asing, maka makhluk asing la yg korang sangkakan.

Teringat cite arwah ayah aku... Satu hr ikut dia balik kg kt selekoh, perak.. Dapur nenek ngadap tnh blkg kira mcm x nmpk penghujungnya... Ada pokok2 dgn semak je... Arwah cite dulu2 nmpk gak bunian ..ada masa nmpk sorg dua gembala lembu... Tp sekrg dh x nmpk ... Dh pindah kot...seram la pulak waktu tu.. Last edited by CrowneGlory on 20-4-2014 09:34 AM

Apasal pintu tu jadi pintu secara literal?

Pintu utk ke Soul Society?!

mcm batman kurus jer entiti tu