CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dinda2014

Boleh ke dia ambil anak aku?

munchkin posted on 20-4-2014 12:26 PM
dia kata ada nama Abdul Rahman. aku pun confuse siapa abdul rahman ni. nantilah tunggu dia explain ...

bukan skrg blh ke letak bin/binti dgn nama2 Allah? kalu ko amik anak angkat yg tak sah taraf, bila budak tu umur 2 tahun ko blh tukar nama budak tu.... misal kata laki ko nama Zafri, ko bg nama anak tu Arif Zafri Abd Rahman.... Skrg ni sesetengah jpn dh bg kelongaran gunakan nama selain dr Abdullah utk nama anak tak sah taraf.... hatta aku pernah jumpa kes bapak ni yg anak sah taraf tp tak nak gunakan 'bin' /'binti' dlm surat beranak anak dia... dia nk pakai surname.... buat undertaking letter kt pengarah jpn, stated the reason dan diluluskan pun..... ni byk kes non muslim revert to muslim & nak kekal nama asal ikut keturunan....dlm forum ni pun aku kenal sorang forumer yg msh kekal guna nama asal with surname w/pun parents dia dh revert to muslim sebelum dia lahir........

bidacool posted on 20-4-2014 12:37 PM
bukan skrg blh ke letak bin/binti dgn nama2 Allah? kalu ko amik anak angkat yg tak sah taraf, bila ...

tulah...spouse aku nya makcik amik anak angkat. dia bintikan dengan nama pakcik spouse. sampai sekarang budak tu ingat anak kandung. dahlah terlampau manja.

yang member aku makcik dia tak kahwin amik anak angkat. tapi binkan dengan father kawan aku. tapi syukur budak tu tau asal usul dia. so takde problem.

another member anak angkat. tapi mmg binti abdullah. dia sedar siapa dia. dia sayang mak and ayah dia yang dah besarkan dia. so all the way dia tahu.

aku sendiri tak agree nak guna bin binti nama "orang" ni. kalau kes akulah. tapi terpulanglah pada orang lain yang nak guna tu.

tu yang i tanya siapa abdul rahman. kalau tt tak mahu bapa budak tu tahu, kenapa letak abdul rahman? siapa abdul rahman masih tunggu jawapan tt. Last edited by munchkin on 20-4-2014 12:44 PM

munchkin posted on 20-4-2014 12:43 PM
tulah...spouse aku nya makcik amik anak angkat. dia bintikan dengan nama pakcik spouse. sampai sek ...

ko ni mcm tak faham je aku tulis atas tu..... kan ke rahman tu salah satu nama Allah? bila kita tambah Abdul = hamba, maka jadi la maksud Hamba Rahman.... sama mcm Abdullah yg maksudnya Hamba Allah..... so instead of tulis Abdullah, dia pilih Abdul Rahman.... aku rasa teori aku ni betul la ......

dkt 20 thn dulu kawan abang aku dapat anak luar nikah, kt surat beranak budak tu tulis "tiada bapa".... ni lagi sadis ok... kesian kt budak tu masuk sekolah dulu.... dpt cikgu yg mulut mcm c*bai, harus kena hina dgn cikgu & budak2 lain...... tu yg skrg sbb nk jaga air muka budak2 yg tak berdosa ni, jpn dh ubah syaratnya.... tp ada jugak aku dengar jpn yg msh konon2 nk straight bagai hukum budak2 tak bersalah ni.....cth mcm isu dorang citer jpn tulis tpt lahir budak tu dlm toilet, dlm bas, bla3x yg tak senonoh tu.... keji sangat manusia ni kdg2 Last edited by bidacool on 20-4-2014 12:57 PM

x, Nasab anak itu pada ibu... bukan bapa...

munchkin posted on 20-4-2014 12:43 PM
tulah...spouse aku nya makcik amik anak angkat. dia bintikan dengan nama pakcik spouse. sampai sek ...

Awak, sekarang ni..., anak yang tak sah taraf boleh pilih selain Bin Abdullah. Dengan syarat pilih dari 99 nama Allah

TT ni pilih untuk Bin-kan anak dia dengan Abdul Rahman instead of Abdullah

Kawan saya baru ambil anak angkat...bayi baru lahir tak sah taraf. Kawan saya Bin-kan anak tu dengan Abdul Latiff

Kesimpulannya, Abdul Rahman dalam cerita ni bukan nama sebenar ayah anak dia...ataupun bekas suami (rekaan) dia...ataupun siapa-siapa

Memang patut pun ang risau..anggaplah sbg balasan di dunia...x kan dah bersedap sedapan secara haram tuhan nk bagi ang hidup senang pulak ..

Follow Us
imransulaiman posted on 20-4-2014 01:39 PM
Awak, sekarang ni..., anak yang tak sah taraf boleh pilih selain Bin Abdullah. Dengan syarat pilih ...

i see.. sebab yang saya tahu selama ni bin abdullah. tq for the info.

munchkin posted on 20-4-2014 01:43 PM
i see.. sebab yang saya tahu selama ni bin abdullah. tq for the info.

la mmg betul ko tak faham aku post tu ya......

bidacool posted on 20-4-2014 01:59 PM
la mmg betul ko tak faham aku post tu ya......

ye...sebab aku ni bendul

tiramisuu posted on 20-4-2014 09:24 AM
ok dah tolong cari

thread ni

OMGEEEEEE jalan ceritanya sama sangat.

dinda2014 posted on 20-4-2014 07:45 AM
Aku baru tahu psl forum Cari ini. Aku tak kenal sesiapa di sini. Kawan yg cadangkan aku ke sini di ...

Mamat yg buka thread tu species berlagak sikit, tulis org putih sokmo, mcm dia sorang cakap English cehhh. Dia cakap mmg terserempak dgn ex makwe dlm tahun lepas kot dan dia mmg banyak kali nak tanya pasal anak tu dan nak bertanggungjawab untuk anak tersebut tapi bukan nak rebut anak sbb dia sendiripun dah ada anak tapi kalau mmg anak dia, dia nak bg kehidupan yg baik pd anak tu.

bidacool posted on 20-4-2014 08:03 AM
Aku pun rasa pernah baca thread laki tu tp rasanya thread lama..... thn lepas kot.... lupa tajuk a ...

hello aku punya ingatan mmg tahap genius tau, nak tau cerita dan thread mana cari sendiri....apa rahhh, semua nak kena suap!!

chazey posted on 20-4-2014 04:25 PM
OMGEEEEEE jalan ceritanya sama sangat.

umur anak pn sama

tiramisuu posted on 20-4-2014 04:44 PM
umur anak pn sama

Memang orang yang berkaitan nih. 100% sama.

Btw,

Jahatnya lelaki. Sanggup kungkek haram dengan awek kemudian balik rumah buat muka tak bersalah depan isteri.

munchkin posted on 20-4-2014 11:57 AM
sorry confuse. abdul rahman tu siapa? bapa anak tt ke? bukan patut abdullah ke? cam mana boleh let ...

Tiada siapa. Ada org bin kpd Abdullah tapi masa aku register nama anak aku, org jpn yg nasihatkan aku letak nama selain dari Abdullah. Dia cadangan Abdul Rahman dan aku setuju.

amiraira posted on 20-4-2014 08:35 AM
Beritahu ank uols status dia
Then terangkn juga hubungan dia dgn ex u
Itu hak ank uols

Thanks awak.

dinda2014 posted on 20-4-2014 04:58 PM
Thanks awak.

Sama2
All the best ya

tiramisuu posted on 20-4-2014 09:24 AM
ok dah tolong cari

thread dr perspektif laki yg ala2 sama mcm cite tt

Terima kasih bagi link ini. Belum sempat baca tapi akan baca. W/pun ada anak bersama, aku sebenarnya tak brp mengenali dia. Aku akui kesilapan & kejahilan aku yg lepas, aku menyesal. Tuhan dah balas dlm ms yg singkat kami dh hanyut, sekali je dan anak kecil tu dah wujud dlm rahim aku. Tapi aku takkan kesal sbb terpaksa besarkan anak sendiri, anak ni dh byk ajar aku psl hidup, dia sebab utk aku terus hidup, aku takut kalau anak aku di ambil dari aku.

cmf_blingblings posted on 20-4-2014 04:42 PM
hello aku punya ingatan mmg tahap genius tau, nak tau cerita dan thread mana cari sendiri....apa r ...

Jangan berlagak la bling2..... dah ada org tepek link thread lama tu........ tunggu ko sampai aku dpt menantu tak tepek2 jugak...... sembang je kencang psl org kampung..... dah kalahkan wakil rakyat pulak semua masalah og kg ko amik tau...... kepochi ok....

philipinoe2 posted on 20-4-2014 12:28 PM
boleh....

Reason mcm mana dia blh dpt court order? Boleh ke aku bantah?