CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: p!nk

Abang aku nak kawen. Tapi takde duit

nasihat abg u wat kndri blah laki jela kalau xmampu. skrg ni trend wat 1 knduri je. so xada la smpi 20k. 10k pon cukup.kehidupan lps kawen lg penting

mentang2 utang dengan family takda along nak kejar, dekat 30k dah utang tertangguhnya.
bengang betul aku dengan lelaki yg nak kahwin, tapi tak tahu tanggungjawab ni, hutang tetap hutang kalau si pemberi hutang tak halalkan bayaran tu
apa dia buat dengan gaji bersih 1.5k tu? suruh je saving sendiri kalau memang dah ready nak kahwin

Hana posted on 23-4-2014 09:13 AM
ilek la. abang dia nak kawen pun. baru pindah umah bakal bini.
buat apa nak beli umah? baik jaga  ...

aku kenal laki selain tau dia keje mana, mesti jugak cari akal mcm mana nk buat dia citer dia ada rumah berapa bijik, kat mana, bla3x....... materialistik tak aku? kalu tak beli rumah lagi aku tak go further la, buang masa je.... buat layan2 time boring boleh la.... nk serius mintak mahap, aku cari yang berharta je....

aku dh jumpa lelaki yg memenuhi citarasa materialistik aku tp aku pulak yg rasa mcm susah pulak aku nk adjust dgn life style aku skrg ni.... kawin kalu kena rajin layan laki, nk impress bagai kalu tak kena caras nnt.... hahahaha

klau tgk dr gaya perbelnjaan..abg ko ni nak bergaya tp x mmpu
nasihat jer la abg ko wat knduri ala kadar sudah..xpun klau rase x mmpu xyah la kawin lagi
duit ko pun dia x bayar nikan lak nk pinjam duit mak ko...confirm xkn byr gak..ade org ni mntang2 la adik beradik ank beranak so amik mudah semua hal...jgn nnt adik beradik lak marah pasal hutang abg pd mak
Klau kawin nnt gaduh laki bini lak x cukup duit

Rate

1

bidacool posted on 23-4-2014 01:11 PM
aku kenal laki selain tau dia keje mana, mesti jugak cari akal mcm mana nk buat dia citer dia ada  ...

ko bukan materialistik....tapi nakkan security sahaja....takmo lelaki yg ko akan kawen nanti tak bole provide apa ko nak dan akan menyusahkan ko plak nanti....aku rasa semua ppuan pun camtu, cuma yg beza tahap security diorg....ada yg tak kisah sgt, sebab dah cinta....lautan api sanggup ku renangi....tapi ko jenis kisah sebab ko syg kan diri ko....tak gitu?

midori888 posted on 23-4-2014 01:36 PM
ko bukan materialistik....tapi nakkan security sahaja....takmo lelaki yg ko akan kawen nanti tak ...

iye la.... ko kalau skrg single hidup dh senang lenang, ko nak ke bila kawin hidup ko sama je or kalau malang jadi susah?  sepatutnya bila dah kawin, hidup kita yg dulu senang akan jadik semakin senang sbb dah ada lelaki yg bertanggungjawab atas diri kita....  

Follow Us
bidacool posted on 23-4-2014 01:41 PM
iye la.... ko kalau skrg single hidup dh senang lenang, ko nak ke bila kawin hidup ko sama je or k ...

true....lepas kawen mesti lah nak lagi senang dari masa single....kehidupan nie mestilah ada peningkatan....kalu tak byk pun sikit mesti mau ada....

huh? bujang, gaji byk, balance pun byk, joli ke? klu simpan rm1000 per month, lpas 2thn dh leh kawin besar2an...

WawaRaRa posted on 23-4-2014 11:01 AM
klu aku la bakal kakak ipar ko... n tau bakal suami aku wat cam gini... mmg aku angkat kaki ler... x ...

ini statement hakikat utk org perempuan - when you fall in love, nothing else is important than being together forever and ever..

statement masyarakat melayu pulak utk org perempuan - ASAL BERLAKI, jangan jadi andartua. nanti masyarakat pandang hina. tgk dlm dunia porem pun dah cukup. ifanonline tu. contoh terbaik lah tu.

Rate

1

Hana posted on 23-4-2014 01:54 PM
ini statement hakikat utk org perempuan - when you fall in love, nothing else is important than be ...

aku pernah terbaca kat forum sini adaorg kutuk Ifanonline tu sbb dia kena reject dgn andartu.... dia tu dh kawin ke bujang tua?

bidacool posted on 23-4-2014 02:09 PM
aku pernah terbaca kat forum sini adaorg kutuk Ifanonline tu sbb dia kena reject dgn andartu.... d ...

teringin gk aku nk tau...

bidacool posted on 23-4-2014 01:11 PM
aku kenal laki selain tau dia keje mana, mesti jugak cari akal mcm mana nk buat dia citer dia ada  ...

Sila bg tips uollss...aku nk try kat laki yg aku kenal ni..hihihi

kucingkecik posted on 23-4-2014 03:34 PM
Sila bg tips uollss...aku nk try kat laki yg aku kenal ni..hihihi

Tips apa noks? Ko nk tau lelaki tu ada beli rumah ke?

Saya rasa ramai je parents yg tolong anak kalau nak kawen...sbb belanja bkn sikit...topup here and there kira biasa lagi. Tapi kalau semua belanja pinjam org, maknanya takde duit lagi la nak kawen. Pastu pinjam tak bayar pon satu hal jgk.

Sampai nak kawen pon nyusahkan org.

bidacool posted on 23-4-2014 02:09 PM
aku pernah terbaca kat forum sini adaorg kutuk Ifanonline tu sbb dia kena reject dgn andartu.... d ...

tak tahu statusnya apa.

bidacool posted on 23-4-2014 03:46 PM
Tips apa noks? Ko nk tau lelaki tu adat beli rumah ke?

Tips yg menunjukkan laki tu boleh diharapkan uollss..xde la akhirnye aku yg merana...aku bukan la material..cuma berjaga jaga...

p/s: ot kah kite?? Last edited by kucingkecik on 23-4-2014 06:30 PM

kucingkecik posted on 23-4-2014 06:28 PM
Tips yg menunjukkan laki tu boleh diharapkan uollss..xde la akhirnye aku yg merana...aku bukan l ...

One size does not suit all la noks....... blh pki kt bf2 aku tp belum tau kt bf ko..,.. tgk org nya mcm mana la kan........ gaya nya, kerja nya, latar belakangnya..... tu semua ada influence nya....

xde masalah pun dekat sini TT..mak ko konpem akan bagi punye 20k tu sebab mak2 melayu memang sayang terlebih kat anak laki..tah2 die memang suka abang ko tu duduk rumah dia tu..silap2 pas kawen nanti, die hangkut bini dia duduk situ pastu terus mengandung..laaaaagiiiiiii lah mak TT suke...

Sekarang ni cik TT yang kena menerima hakikat mak TT bagi duit kat abang..dan juga memikirkan cara nak dapat balik 10k tersebut. banyak duit ko ek TT bagi 10k kat abang buat down payment beli kereta..kereta je pun...asal ade bumbung, ade enjin, cukup la x perlu vios city segala bagai tu..musykil betul..kalau aku, baik buat bayar muka beli rumah..

for me la kan.. suruh abg kau tu kukuhkan dlu income dia.. bru pikir khawin.. cube ko byg.. mase nak khawin minx pinjam sini sana.. kehidupn lepas khawin plak nnty mcm ne? bg ak,, suruh abg kau kukuhkan kwngan dia dulu.. n gune duit sndri nak khawin.. dr situlah nak uji tanggungjwb dia mcm ne.. kene berkeras sikit.. abg ak sndiri umur 26 aku da bash dia mcm2 kalu ckp nak khwain.. diri sndiri x lps ad hati nak khawin,. mjlis plak jgn buat ikut sedap je. ikut budget... bia org nak kate ape.. asl jgn lps khawin menadir sini sana

sorry ye kalau ayat ak kasar sikit.

Hana posted on 20-4-2014 11:21 PM
nasihat aku,
DUIT boleh dicari & diganti semula tapi, nak buang PARASIT amat susah sekali.
sekali ...

kot ye weh...org2 cmni kang lepas kawen stil nk dok ngn mak ayah mcm mane...?
ko caye laki cmni nk cri umh utk fmly..
aku xcaye lgsung...nnt mkn minum bini pon mak pak tanggung...