CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: p!nk

Abang aku nak kawen. Tapi takde duit

aku yang pompuan ni pun keluar sendiri duit nak buat majlis kawin xde nak mintak kat mak bapak... cuma aku buat strategi beli skit2 brg kawin/hantaran supaya x terasa sgt kluar duit bnyk2... xde duit bnyk, buat cara xde duit la kan?? kena pandai atur strategi agar x nyusahkan org lain.. believe it or not, ayah aku cuma kluarkan RM5k je duit dia utk tolong tampung kos katering majlis aku..  kira dia yang offer nak tlg bayar half of d cost tu.. so, bila dgr laki mintak duit kat mak nak kawin, mmg aku xleh terima langsung.. nampak sgt nafsu lebih dr akal.. susah nanti bila idup ikut nafsu je.. pdhal akal x guna.. menyusahkan org je nanti...

Lula2 posted on 24-4-2014 12:19 PM
kot ye weh...org2 cmni kang lepas kawen stil nk dok ngn mak ayah mcm mane...?
ko caye laki cmni n ...

oohh..biasa lelaki jenis mcm nie, pandai cari bini yang berduit/ pandai simpan wang/rajin cari duit

kakak ipar aku pun cenggini ..nak kawin mamat ntah apa2 ... semua nak minta pinjam duit kakak ipar aku dulu ..mementang kakak ipar aku dah ada apartment n kete.. yg dia sibuk gebang lebih ..satu tarak..yg akk ipar aku pun bangang ..sebab nak kawin sangat sanggup layan... aku dah sound awal2 ..kalau kawin ada masalah never come to my door step

aku dulu ..kumpul duit ..beli rumah .. beli kete ..semua dah cukup ..masuk bg pd parent n adik2 dah lepas baru fikir nak kawin

singajantan posted on 24-4-2014 01:58 PM
kakak ipar aku pun cenggini ..nak kawin mamat ntah apa2 ... semua nak minta pinjam duit kakak ipar a ...

ko mesti kawin lambat........ brp umur ko masa kawin?

Innrukia posted on 20-4-2014 11:35 AM
Maaf ckp kasar sikit dik yer......

Mak2 melayu memang 'merajakan' anak lelaki.....

aku sokong 200% kata2 ko. sebab benda ni jadi kat aku. anak lelaki bila duduk rmh mak, parents yg tanggung, x pun adik pmpn. aku pernah salahkan mak aku sbb x pernah nk suruh abg2 aku bt kerja rmh sejak kecil. ko bygkan masa sek ren, abg2 aku semua syok main, aku kena pnggil bt semua keja rmh menyapu, cuci mangkuk, cuci baji dll. start dr situ aku tgk abg2 aku mcm raja, makan berhidang, baju main campak ja. masa tu aku rasa mcm x adilnya mak aku kat anak2 dia. now dah besar, mgkn aku phm sikit niat mak aku bt gitu. tp still! bila besar menyusahkan mak aku sendiri! sudahlah lelaki belajar x pandai! bila besar keja x mantap. asyik2 bhenti keja! then asyik pinjam duit! kalau dah keja pun x tahu nk urus duit sendiri! hutang aku pn x bayar lagi! vongoknya ada saudara lelaki mcm ni. x perlu ada beradik lelaki pun aku rasa ok jah. x menyusahkan hidup aku! btw, aku sorg je ank pompuan.. l wlupun sorg je pmpn, tp pling pndi atur hidup sndiri. dr sek men x tgal dgn parents sampi la ni keja. tp still bila blik kmpg pening kepala aku mengadap perangai manusia2 di rmh yg...... errggghhh!

seriusly aku pula tensen bila dgr mslh tt ni. sbb aku phm sgt2 keadaannya. btw, knp lelaki cmni hah? kenapa? kenapa???

klu aku kau tt, habis dah kluar mulut lazer aku x kiralah kena tumbuk ka apa, aku x kisah sbb aku dah lali dgn semua tu. perangai abg cmni yg pling aku anti. aku siap bg tau awal2 kat abg2 aku, kumpul duit dr skg sbb dorg tu bkn selamanya bujang. ada masa kawin jgk. dan, JANGAN SEKALI-KALI PINJAM DUIT AKU KALAU NAK KAWIN, ATAU MINTA AKU JADI PENJAMIN BILA NK LOAN. amaran keras kat situ utk abg2 aku. sebab perangai dorg bt aku meluat gila kalau dah masuk bab2 duit!! muak dah perangai lelaki cmni.

aku jugak sedikit geram dgn perangai mak aku! argghhhh

Follow Us
Ai paham masalah ko, nak nesihat x pandai. Harap ada penyelesaian yg baik, bertabahlah.

kete mahal ni bulan2 byr tinggi..suh la dia menyimpan..

mak ai, dh la duk umah family, xyah bayr sewa, then xbg duit bulanan kt mak ayh, then nk kawin ni pn nk mintax duit kt mak ayh jugak?? melampau tul.. dr awal lg dh xmenunjukkan ciri-ciri kepimpinan yg perlu ade pada ketua keluarga.. klu xmampu buat majlis besar2, buat mjlis kecik je, nikah n doa selamat.. perkahwinan harus ikut kemampuan diri..klu nk kahwin pn dh berhutang, dh hidup bekeluarga nnt mcm mne.. abg tt ni perlu  di ajar sense of responsibility.. tambah2 die ank lelaki.. jgn lh dimanja kn sgt.. suh mak tt bertegas cikit, untuk kebaikkn die jugak..sampai bile semua nk ditanggung.. lg 1, dh bekerja tu bg la duit bulanan kt mak ayh.. cikit pn xpe berkat gaji yang kite dpt tu nnti.. emo plak  aku tgk lelaki mcm ni.. for me, abg tt xboleh kawin lg..die xcukup matang n belum bersedia nk pikul tanggungjawab..

bidacool posted on 20-4-2014 10:09 PM
Masalah apa ni? Org lain yg nk kawin, org lain yg sentap tak brp ada duit.......

ni orang panggil sibuk dalam masalah orang lain...

padahal mak dia tu mak abang dia jugak.. biar mak sahaja lah yang decide nak kasi ke tak..

TT sila fokus pada hutang abg 10k tu cukup lah. nak jaki sangat abg nak pinjam duit mak tu kenapa?

mujer_in_espejo posted on 24-4-2014 09:03 PM
aku sokong 200% kata2 ko. sebab benda ni jadi kat aku. anak lelaki bila duduk rmh mak, parents yg  ...

then aku rasa kau patut bersyukur sbb mak kau ajar kau buat kerja rumah dari kecil, hidup kau lebih teratur banding degan abag2 kau kan...survival skills kau mantap.. mula2 kau rasa tak adil, but look at the bright side lah.. kalau kau kena manja lebih, may be kau nak masak nasik pakai periuk letrik pun terkial kial

addamnor posted on 26-4-2014 11:12 AM

padahal mak dia tu mak abang dia jugak.. bia ...

Byk masa lapang la tu........ hihihihi

Terigt aku kt sorg tu sampai mati mak aku pecaya kt dia..hbis org tua tu ditipunya. Macam bailaci dia buat kt mak aku..itupun tk reti2 nk sedar ckup dia kikis org tua tu..

Jgn dibgi muka..smpi kesudahla dia mengikis. Dasar parasit!

Mak syg ank mesti bg..cuma ank jer tak rau bila nk sedar diri..esp bila cara perbelanjaan ank tu nampak sgt pattern tak tau berhikmah berbelanja.

Bukan masalah jaki ke apa..
Masalahnya abg dia nk kawen tp mak dia plak yg kena kluar duit..
Dah la dri kecik mak dia bela dia...
Dah besar gabak pon mak dia bela dia lg..
Nk kawen pon mintak duit mak lg..
Duit takde tp ada hati nak kawen..

Innrukia posted on 20-4-2014 11:35 AM
Maaf ckp kasar sikit dik yer......

Mak2 melayu memang 'merajakan' anak lelaki.....

setuju dgn statement merajakan anak lelaki tu

tp pelik la org skang ni
share2 mcm2 ayat Islamaik dekat fb
kekunun alim
tp bila mai nak kawen
seboleh mungkin nak buat grand2
wpn xde duit

dahulukan yg wajib dulu kan bagus

ala...nnt lama2 mak tt pun xthn gak klau abgnyer x bayo hutang..
pastu yg jd tmpat meluah perasaan tt gak..lg panas jer nnt.
Slalu sikap mak ayah ni dia xkn ckp direct pd ank yg bermasalh tu..
Tp akn luah pd anak2 yg lain
so baik la ckp elok2 ngan mak dr awal..bkn x syg adik beradik tp kena blaja skit cr duit sndiri

Kete ape dia pakai?bln2 leh lak byr..nk menabung 100 pn x leh..huhu

p!nk posted on 22-4-2014 11:14 PM
Umo dia 31 tahun ni... aku tak paham nape org melayu suka merajakan anak laki.. langsung tak perna ...

Mesti basuh baju kemas umah sume die xpnh buatkan?
nyampah betol org laki cmni
plzla mak2 yg ada laki ajarlah anak2 bsh bj n kemas umah ckit2.

Selesanya hdup abg tt ni..
aku anak bongsu
Gj rm1.9k j dulu pon bole kumpul rm5k lbh sbb nk kawen
yelah lepasla brg hntrn, mak andam bj2 sume xperlu duit mak

Sakit hati org laki nk kawen hrp mak ayah lg..
Taw xmmpu buatla loanke, downgradekn kperluan dri
xperlu mewah2..
hope tt berjaya dpt blik rm10k awk tu