CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: p!nk

Abang aku nak kawen. Tapi takde duit

abang2 aku kawin dua2 ada guna duit aku. aku ikhlas bagi pinjam. katalah satu hari nanti kalau dorang tak dapat nak bayar balik. aku halalkan. sebab aku pikir dorang darah daging aku. esok2 kalau mak abah aku dah takde, dorang je lah yang aku ada. dan abang2 aku walaupun dah kahwin, masih kadang2 bermasalah. aku kadang geram jugak. tapi kalau mak abah aku boleh sabar lagi, aku follow je lah. aku anggap dorang tak matang lagi. yelah lelaki kan lambat matang. cuma dah lepas kahwin ni memang aku dah takde tolong pasal duit. baik buruk dorang, tetap darah daging aku.

mujer_in_espejo posted on 24-4-2014 09:03 PM
aku sokong 200% kata2 ko. sebab benda ni jadi kat aku. anak lelaki bila duduk rmh mak, parents yg  ...

Aku fhm perasaan ko
tp at least tu adik badik ko, ko blh sound bila2 mse j sedas dua
Aku lak adik2 ipar..sama mcm situasi ko.merajakan sgt
mertua aku pnt2 keje anak bujang die tdo smpi 2,3 ptg
bj cmpak2.aku berbulu mata paling2 pon aku bsing kt hsbnd suh tegur adik die
klu adik badik aku mmg aku soundla..igt jadi laki ni hapa, sume nk berhidang.plzlaa

Abg aku pun 'raja' dlm umah. Sakit ati aku nengok. Mak syg sgt dgn anak jantan dia tu. Kami yg pompuan ni apa bleh buat. Dah mak kan, ikutkan je laaa.  

Hana posted on 22-4-2014 11:32 PM
misti tunang dia ingat, abang ko byk duit sebab pakai honda city.
takde sapa nak percaya dia ...

Aku pernah berkwn dgn lelaki yg berkereta mahal ni tapi azab kedekutnya & sgt2 berkira. Duit dorang gamaknye mmg dah abes kat kete je, baju pun aku tgk asik pakai baju yg sama je.

Ckplah kat abg TT tu, kalau dah nak kawin sgt tp taknak usaha suh nikah & buat yg wajib je.

nampak gaya ramai orang geram dengan abang tt
tak tau nak cakap tt.. been there, did that..

tapi i pilih untuk tolong sebab secara peribadinya i suka my sis in law..
dan i taknak tak jadi sebab lepas ni tak mungkin dapat yang pada i bakal ipar terbaik macam ni..
kenapa? sebab i tau abang i ni macam mana

tapi Alhamdulillah, walaupun duit tu tak melimpah ruah,
rezeki family i lebih kepada mendapat ipar yang baik, rajin dan mithali..
no gaduh-gaduh, no pening2 dengan politik family..

malah i sayang my SIL sebab dia sanggup duduk serumah dengan parents i
dan dia sangat sabar dalam menguruskan rumah dan parents i..

bidacool posted on 24-4-2014 04:03 PM
ko mesti kawin lambat........ brp umur ko masa kawin?

nak wat camne anak sulung laks tu ... 32

Follow Us
Aq rasa ada ustaz kata camnie
"Selagi takder duit, jangan kawin - Melayu
Kalau nak duit, kawin- Islam"
Aq x alim, but even aq tau bahawa nak kawin tu perlukan duit yang banyak kan?
Apa guna kawin kalau orang lain tanggung?

apa pkembangan abg tt ni? dah kawin blum? cmna khidupan dia lpas kawin? majlis grand ke tk?

Untong la anak2 lelaki zaman sekarang, aku yg x kawen lagi pon dok pulun simpan duit ngan gaji kechik....hebat sunggoh anak lelaki melayu sekarang....

card_reader posted on 16-8-2014 10:14 AM
Untong la anak2 lelaki zaman sekarang, aku yg x kawen lagi pon dok pulun simpan duit ngan gaji kechi ...

bukan anak laki hebat..mak bapak terlebih sayang anak..nak wat lagumana..

what is the latest news? dah selamat kawin ka?

ashk4nn posted on 2-5-2014 01:31 AM
abang2 aku kawin dua2 ada guna duit aku. aku ikhlas bagi pinjam. katalah satu hari nanti kalau doran ...

bahaya pikiran u ni, buatnya u kawin dapat laki hampeh jenis minta duit u aje..
u cam takpalah laki aku, buatnya dia suruh buat loan 100 k, u buat...
itu ini.... still takpalah laki aku.... aku rela...

tak payah lah nak harap abg u tue berubah lepas kahwin..aku der rmai living testimonial yng masih brgantung pd mak nak duit wlpn anak dh boleh kahwin..bila bahagia dgn bini tak ingat mak, bila nak pakai duit cr mak..nak tukar kete baru lar, nak bayar duit sewa rumah lah..kdg2 bini nak menyopping tak ckup duit mintaklah duit mak...peluk cium nak duit..kalau mak ko berlembut dgn abg ko smpai bila2 dier kan teruskan perangai mcm nie..

lg satu, mcm mna nak tau laki tue tkder duit eh..kalau ak jd tunang abg ko mesti aku ingt abg ko brduit..pakai kete mahal n abg ko mesti bergaya..sure tunang dier ingat dpt sambar laki well being tp hakikatnya tak berduit..mcm mana nak tau eh..kalau tnya adik bradik mesti depa cover punya..

Lelaki yang xder duit namun kemaruk nk berkahwin adalah memalukan.

Hopefully, aku x akan jadi macam mereka ini.

faraway1 posted on 16-8-2014 08:36 PM
bahaya pikiran u ni, buatnya u kawin dapat laki hampeh jenis minta duit u aje..
u cam takpalah la ...

hehehe..no no no..laki is laki. abang is abang, darah daging sendiri. laki kalau takde, takde masalah. abang kalau takde, rasa macam hidup sendiri lak kat dunia ni..heheh..terima kasih atas nasihat.

ashk4nn posted on 18-8-2014 10:55 AM
hehehe..no no no..laki is laki. abang is abang, darah daging sendiri. laki kalau takde, takde masa ...

ko nak bina keluarga sendiri..
lahirkan zuriat sendiri ..
dengan abang ko ya    

dubuk posted on 20-4-2014 10:26 AM
jangan tolong

stuju...biar lah ape jadi,jgn ditolong

ashk4nn posted on 18-8-2014 10:55 AM
hehehe..no no no..laki is laki. abang is abang, darah daging sendiri. laki kalau takde, takde masa ...

Dik... x kira mcm mana rapatnya, sehati sejiwanya & baiknya uols dgn adik-beradik, tolong simpan sedikit perasaan curiga & berhati2. Jgn letakkan 100% kepercayaan kepada mereka even keluarga sendiri. Pernah dengar berita2 jenayah abg merogol adik kandung, atau adik-beradik bermusuhan gara2 berebut harta pusaka, etc?? .... ya, maybe uols akan tegaskan abg2 uols x akan buat mcm tu sbb abg2 uols baik2 semuanya. Tp hati manusia ni x de sape yg tau.... hari ni mungkin hati mereka suci bersih & baik... esok2 bila dh meningkat tua, byk faktor sekeliling yg mampu merubah hati mereka... sbb tu wujud kata2 sedangkan anak sungai pun berubah, inikah pula hati org...

Uols masih muda lagi, dik.... perjalanan hidup masih jauh... maybe tahap pemikiran uols belum terbuka & berkembang sehabisnya utk menghadam perkara2 mcm ni berkemungkinan berlaku. Manusia sanggup buat apa saja bila dh terdesak. Pengalaman hidup pasti akan mengajar uols nanti. Just be careful...

MeeSai posted on 18-8-2014 01:11 PM
ko nak bina keluarga sendiri..
lahirkan zuriat sendiri ..
dengan abang ko ya

merepek apa? motif?? tak memasal nak provoke apasal? cuma bagi aku, apa2 family first. bantu takat mana yang boleh je lah. lepas abang2 aku kahwin pandai sendiri lah. aku cuma ada 3 beradik je, dan aku bongsu. lain orang, lainlah caranya kan. asal aku tak mintak duit kat ko sudah.

leon_mclaren78 posted on 18-8-2014 02:10 PM
Dik... x kira mcm mana rapatnya, sehati sejiwanya & baiknya uols dgn adik-beradik, tolong simpan s ...

ye kak. saya tau tu. terima kasih ingatkan saya. maksud saya, saya bantu mana yang termampu sebelum doang kahwin dulu je. lepas tu, pandai2lah. saya pon selalu cakap dekat mak abah saya, kalau pasal harta ke apa ke..namakan lah sesiap. sementara mak abah masih hidup memanglah semua tak kesah. namapon harta, duit..sapa taknak. memang boleh bergaduh2 la kan nak berebut ke apa bila orang tua dah tak ada. lepas2 abang2 saya dah kahwin, tak ada pulak saya bagi dorang duit. dan abang saya pon ganti balik duit saya yang dorang guna. cuma buat masa ni, memang saya tak berkira dengan adik beradik.