CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: p!nk

Abang aku nak kawen. Tapi takde duit

ashk4nn posted on 18-8-2014 03:05 PM
ye kak. saya tau tu. terima kasih ingatkan saya. maksud saya, saya bantu mana yang termampu sebelu ...

Kalo uols x berkira & x mengungkit, x pe la dik...
tp jgn in case suatu hari nnt bila uols tersepit & perlukan bantuan, tanpa disangka2 your siblings x sudi hulurkan bantuan... jgn plak nk komplen.

Uols bantu siblings uols secara ikhlas, bermakna uols x harapkan diaorg akan bantu uols masa uols susah. Kalo terdetik di hati "ooo...dulu ko dh telan duit haku beriban2 haku x berkira, now haku susah x reti2 nk tolong haku? dasar abg x mengenang budiii...!!" --- itu je dh menunjukkan uols x ikhlas tolong dia dulu.

Kalo ditakdirkan uols susah pasni, x perlu la gi mintak bantuan kat diaorg, melainkan diaorg "reti mengenang budi" & sedar melihat uols dlm kesusahan & terus menghulurkan bantuan... itu boleh la diterima. Tp kalo diaorg pun buat buta jah... baik uols ikhtiar sendiri.. x pyh harapkan budi uols dibalas. Anggap je la uols merupakan lilin yg membakar diri sendiri utk menerangi hidup org lain....

leon_mclaren78 posted on 18-8-2014 03:16 PM
Kalo uols x berkira & x mengungkit, x pe la dik...
tp jgn in case suatu hari nnt bila uols ters ...

harapnye begitu le kak. saya tak suka orang mengungkit, jadi harapnya saya takdelah terlepas kata nk mengungkit satu hari nanti. hehe.. bab lilin tu macam hape je. skang takde tolong menolong dah pon. saya abehkan duit sendiri je, jadi memang tak sempat orang nak pinjam, saya cakap nak pinjam duit dorang dulu..