CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 52387|Reply: 198

Mahukan Zuriat

assalamualaikum

aku tak tahu macam mana nak ceritakan masalah aku ni hmmm

sejak akhir2 ni aku sedih sangat
actually aku baru berkahwin 4 bulan..
tapi stress soal anak
aku sebenarnya xkisah sgt sbb aku tahu semua ni rezeki dari Allah.
bukan nak anak senang macam beli baju kt kedai.
usia 4 bulan mngkin baru bg orang lain.
korang semua pn akan kata "ala baru 4 bulan, org lain da bertahun-tahun"
betul tu aku sebenarnya xdela fikir sangat tp keadaan sekeliling macam seakan mendesak aku.
suami pn bile aku tanya dia oke tp kdg2 cara die mcm nak sangat .. aku sedih dan kesian dekat dia hmmm
aku tahu mungkin suami aku pn tertekan dgn keadaan sekeliling yela bile kawan2 die yg baru kawen wife dorg da lekat.
tapi kitorang xada rezeki lagi.. aku percaya pada rezeki Allah..mungkin Allah tahu tahap kewangan kitorang xkukuh lg.
tapi aku xsuke orang2 sekeliling hhmmm
kadang2 kawan kt ofis aku ade cakap "semua orang da pregnant ko je xlagi" ya Allah hanya tuhan je tahu..even dorg bergurau
tapi aku terasa sangat..sejak akhir2 ni aku sensitif bercakap soal anak..
ade kawan2 aku yg baru kawen siap nak bertanding sape pregnant dulu ..aku wt bodo je, xpun aku cakap semua itu rezeki Allah..
sekarang pn biras aku baru pregnant .. suami aku nampak mcm xhepi bukan xhepi adek dia bakal jadi ayah tp mungkin rasa tercabar n jeles.
aku stress fikir semua ni.. aku cuba berfikiran positif mungkin belum rezeki aku.
tapi aku benci orang sekeliling yang seakan memprovoke aku ..hmmm dan juga aku takut kalau suami aku xsayang aku da walaupun aku tahu dia faham keadaan aku.. aku da 3 bulan xdatang period bile aku buat UPT asek negatif so aku mls nk berharap da.
bile g klinik doktor kata tu normal masalah hormon ..
aku xtahu nk buat macam mana ..perkara ni menganggu emosi aku ..
sape2 yang ade pengalaman boleh la share mungkin bole bagi aku semangat

UPDATE 5/6/14
ASSALAMUALAIKUM akak2, abang2, adek2 ..saya ucapkan terima kasih sangat2 dengan semua advise, tips dan pengalaman yg sudi di kongsikan banyak membuatkan saya tersentuh hati dan tersentap sebab rasa diri saya teruk sedangkan kt luar sana ramai yg menanggung ujian yang lebih berat btw terima kasih ye ..bulan ni masuk bulan ke 6 usia perkahwinan kami.. dan ya saya belum dikurniakan rezeki.. kadang2 saya rasa putus asa tapi mungkin bukan rezeki saya.. saya cuba ignore apa orang kata..tapi kdg2 manusia ni xpeka keadaan sekeliling ..sibuk nak tahu hal orang...kadang2 saya rasa terasing ...rasa xberguna pada hubby saya ... Ya Allah kenapa la saya berfikiran mcm tu...tapi saya terus cuba berfikiran positif moge2 saya diberikan kekuatan utk menempuhi ujian ini... saya nk bertanya ade x sesiapa bole kongsikan suplement apa2 utk kesuburan or berkait dengan pregnant? saya da mik juga jus perawan da habs 1 botol .. skang teringin nk mik furmon .. nak tanya furmon tu elok x ? tp die bukan pil cume mcm krim..saya da masuk 5 bulan tidak datang period ..ntahla maybe sbb stress kot..da pg klinik cek..buat scan doktor kata xde cyst..nak tanya kalau xperiod ade peluang pregnant x? saya nk berurut tp husband xkasi sbb kawan die kata awal lagi nk berurut tp xsalah kan kalau saya berurut ..sbb kalau period sy mengalami sengugut yg teruk. Last edited by rihanna88 on 5-6-2014 02:22 PM

Rate

1

sabar la ye, rezeki masing2
teruskan berdoa.
ada orang dah lama kawin, tapi takde anak.
ada orang nak anak, tapi belum ada rezeki nak berkawin.

keep on praying

Rate

1

tajul186 posted on 21-4-2014 01:29 PM
sabar la ye, rezeki masing2
teruskan berdoa.
ada orang dah lama kawin, tapi takde ana ...

tenks .. xpernah berenti berdoa .. tp yela belum rezeki kan

betul ckp @tajul..

sabar la wahai tt.....awk bsyukur dah kawin........
ramai lg blm kawin & mharap nak kawin...
mmg rezeki dr Allah sumenya.....kite hambaNya usaha & doa...

joodh pun kena usaha gak....rezeki anak pun tt usaha lagi....xgituuu

x pyhla peduli ckp2 org..masa aku baru kawen pun semua sebok tanya dh pregnant ke blm?
malas aku nk layan..mulut org mmg tak blh tutup..bila blm kawen sebok tanya bila nak kawen..bila dh kawen sebok tanya bila nk dpt anak..bila dh ada anak sebok tanya bila nk tmbh lg..jgn stress la nanti susah nak pregnant...buat relax jer..

c0mby posted on 21-4-2014 01:55 PM
betul ckp @tajul..

hmm tenks ye .. saya sentiasa befikiran positif cume kdg2 xfaham dengan orang xde perasaan ni .. cume kecil hati ..da cube elak ..tp saya yakin mungkin belum rezeki

Follow Us
betol mulut org xleh tutup.. lepas da kahwin da lega skang org sibuk bertanya pasal anak .. xpe saya sabar kan aje ..cume kdg2 risau je .. kdg2 sbb ni rumah tangga bergolak ..tp saya dengan husband oke xde masalah ..inshaAllah nanti ade la rezekinya ..amin harap2 cmtu la.. tenks ya atleast lega hati skit .

saya rasa orang kita ni suka tengok orang lain tak happy kot...suka tanya hal privacy orang lain...huhuhu...biarla ape orang nak cakap...zuriat tu akan datang nanti...lagipun terlalu awal nak risau...baru 4 bulan kan...ape kata rihanna kukuhkan dulu rumahtangga dan ekonomi...

biaq pi depa tu..
TT ada rekod tak tarikh2 period? iols cadangkan guna P Tracker..leh download kat play store..free jek..try keep rekod utk 3-4 bulan..tengok kitaran period TT..nnt dia akan tanda waktu subur+ovulation..sila berhoneymoon pada masa tersebut..mesti tenang..takleh stress..kalu stress pon takdak guna jugak..jgn makan junk food..makan byk sayur hijau...protein..

Rate

1

babe..sory nk tya..berat bdn cemana??
sbbnya..officemate aku..dlu mmg besar bdnnya..pastu diet and fit..bru je lekat setelah beliau menurunkan berat badan..

Doc pun slalu advice dia suh turunkan berat bdn sbb dia dedulu hormon x betul..dtg period sebulan 2x..kenkdg 5bln pun x dtg period..
so, mmg dia nekad turunkan berat bdn..alhamdulillah..dekat 10kg turun and period jd regular..pastu trs lekat...

Tp ape2 pun mgkn rezki..jgn putus asa ok...smg u cpt2 lekat..aminnn

Rate

1

baru 4 bulan pun... akak ni 5 tahun dik.. ok jer.. mungkin ok sebb xde tekanan dr mana2 pihak.. baik family akak.. baik family asben.. alhamdulillah.. dpt family asben yg baik2 semua ahli keluargannyer.. syukur sesgt.. alhamdulillah jugak sekrg dan 3 org anak pun...

try la cari supplement apa2.. atau jumpa doktor.. doktor leh bg ubat subur.. berbykkan berdoa.. solat.. usaha jg putus asa.. insyaAllah ada tu.. semuanyer kan rahsia Allah.. bila dia nak kasi tu semua DIA jer yg tahu..

Rate

1

Adoi, ko ni tak ada masalah sebenarnya tapi ko sendiri yg mengundang masalah. Zaman sekarang ni org nak dapat suami yg baikpun susah inikan pula anak. Stage by stage lah, ini bukan kerja kita ini hal rezeki dan semuanya dari Allah. Bersyukur banyak-banyak ko dah jd isteri, maka jlnkan kewajipan dgn sebaik-baiknya. Anak tu nombor dua, jgn ikut cakap orang, kebahagiaan kita dan org lain tu tak sama. Ada org tahu aja beranak tapi nak jaga anak pun macam sial, biar anak tercekik susu, biar anak lemas dalam baldi dan biar anak jatuh apartment. Baik ke tu? Percayalah pada Allah, bila sampai masanya adalah rezeki awak. Kukuhkan hubungan anda berdua dan jgn pedulikan dgn org2 lain. Nanti tak pasal2 timbul pula masalah lain.  

nanacinta posted on 21-4-2014 02:18 PM
saya rasa orang kita ni suka tengok orang lain tak happy kot...suka tanya hal privacy orang lain...h ...

betul tu awak .. saya pn fikir yang sama tapi husband saya mmg suke baby kdg2 tu buat saya tertekan ..dekat ofis ni ade sorg akk da tue xkawen.. dia oke tp kdg2 menyakitkan hati..selalu provoke saya ..kalau de staff len pregnant mesti bgtaw saya konon nk buat saya jeles la tu..pastu ritu bole die bgtaw bos yang saya pregnant sedangkan saya xpregnant ..ya Allah geram betul dengan orang cmtu..saya sound die depan bos pastu mule la cover malu ..saya tensen dengan orang cmni..

siputsedut posted on 21-4-2014 02:21 PM
biaq pi depa tu..
TT ada rekod tak tarikh2 period? iols cadangkan guna P Tracker..leh download kat  ...

masa remaja dulu saya mmg ade mslah period kdg datang kdg x..tp masuk 20 an period saya da oke cume tak teratur je... tp last saya period bulan januari smpai sekarang xdtg2 lg..pg klinik doktor cakap normal masalah hormon .. 3 bulan ke atas baru bole scan..tenks for advice nanti nk donlod la hehehehe...

tanak-balik posted on 21-4-2014 02:24 PM
babe..sory nk tya..berat bdn cemana??
sbbnya..officemate aku..dlu mmg besar bdnnya..pastu diet and  ...

saya berat sebelum n sekarang xbanyak beza 40 - 45 kg je.. mungkin saya xsubur ..sbb kalau period pn darah sikit je.. xpernah putus asa cume keadaan sekeliling yg buat tekanan..papepun mungkin belum rezeki ..

Shahreen74 posted on 21-4-2014 02:27 PM
baru 4 bulan pun... akak ni 5 tahun dik.. ok jer.. mungkin ok sebb xde tekanan dr mana2 pihak.. baik ...

bestnya akak ..saya ni family xde bg tekanan pn cume kawan2 je..lepas tu keinginan suami saya buat saya tertekan walaupun die oke tapi yela isteri mane yg xnk membahagiakan suami kn .. tenks akak ..saya xkan putus asa.. akak nk tanya bole.. betul ke ramai yg kate makan ubat subur bdan bole gemuk ? lepas tu kalau lepas bersama husband air mani die selalu meleleh keluar itu normal ke ?

cmf_blingblings posted on 21-4-2014 02:33 PM
Adoi, ko ni tak ada masalah sebenarnya tapi ko sendiri yg mengundang masalah. Zaman sekarang ni org  ...

mekaseh atas nasihat .. betul tu semua urusan Allah ..saya sekarang cube elak dari berfikir soal ni... yela 4 bulan masih terlalu awal .. mungkin ujian untuk saya dan husband .. bukan saya yang cari masalah cume tertekan cara orang provoke saya..mungkin saya ni terlampau sensitif kot.. tu yg jadi camni.

sorg forumer pernah tulis camni kat bod gosip masa forumer sembang pasal perlumbaan nk dapat anak

enjoy yr life dgn hubby sis...anak..duit ringgit..harta...itu sume harta pinjaman allah dengan izinnya

my colleague pernah cerita..first few years of marriage..dia sgt stress bile xmengandung..tp ade sekali dia cerita yg dia stress dkt her gynae ...gynae tu jawab..'kenapa mesti stress?..awak tak bahagia ke kalau berdua saje?...awak tak bahagia ke kalau ditakdirkan takde anak?...awak yakin anak bole menggembira kan hidup awak?... i was stunt at that la... i tanye..dah brape lame akak kawen..she smile and says 15 tahun je

outsiders memang suka bg opinion yg tak diperlukan...
diorang suka nk ingatkan kita that there's something missing in your life kan..

Last edited by tiramisuu on 21-4-2014 02:57 PM

rihanna88 posted on 21-4-2014 02:47 PM
mekaseh atas nasihat .. betul tu semua urusan Allah ..saya sekarang cube elak dari berfikir soal n ...

Pergi le jln-jln, makan angin hujung2 minggu, bila hati tenang, bahagia rezekipun murah

aku pun teda lagi
sabar..ade hikmah Allah tak bagi lagi
kang kalo bagi ko xde masa...sapa nak jaga???yindon ka??

so sabar dan doa jaaa