CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rihanna88

Mahukan Zuriat

Esok lusa anak dh berderet stress plak psl anak nakal, anak x dgr kata........

aku duluk 6 thn kawin baru la wife aku pregnant....... peduli ajork kt org tuhhhh....... bkn esok lusa ko ada anak depa yg kena beli susu, lampin bagai.....

cuba lagi jgn cpt putus asa...

Ayo baru 4bln..aku dulu 2 taun..baik ang bemanja2 ngn somi puas2..g jln2 mana dulu...nati ada anak mesti ada 1 1 masa ang teringat masa bedua ngn somi..agak terhad..nti nk p mana2 teringat bb plak yg mungkin xleh ikut skali ka ..risau nak tinggai kan kat org bagai ..

rihanna88 posted on 21-4-2014 02:44 PM
bestnya akak ..saya ni family xde bg tekanan pn cume kawan2 je..lepas tu keinginan suami saya buat ...

depends pada badan kita jugak dik.. x semestinyer makan ubat subur badan akan naik... bab air mani meleleh tu mmg normal la dik.. jgn risau ok.. lepas bersama tu jgn bangun.. tinggikn punggung.. atau angkat kaki tinggi sambil baring so that air mani tu terus masuk..

kite menghadapi masalah yg same....
husben aku mcm rilex je.. tp aku la yg nakkkkkkkkkk sgt baby..
now da kat 2 bulan tak period.. tp aku tau.. aku tak peknen..
mls nak buat checkup.. sbb b4 ni buat.. negatif.. time tu bih kurang 2 bulan period lewat...
warghhhh nak babyyy...

Baru 4bulan....awal lagi.  Masih honeymoon stage lagi.  Ambil lah peluang ni nak enjoy each other dulu.  Go watch movies, bowling etc etc.....the fun things yg couple buat sebelum terikat dgn tanggungjawab sebagai ibubapa.

Tak perlu stress2.  Lagi stress lagi susah nak lekat.  Rileks2 sudah.  Semuanya rezeki Allah.  Ada yg berbelas tahun kawen belum ada rezeki anak.  I pun after 2yrs baru dpt anak.  

Mmg ramai jer dpn belakang kiri kanan sibuk tanya pasal anak.  Ckp ler belum ada rezeki.  Diorang tu takde soalan lain agaknya nak ajak berborak

Follow Us
ang cuba siasat mukin laki ang pancutan pendek,air x p jauh dalam..

Tt, situasi ko ni semua org yg baru kawin akan lalu, kecuali those yg bunting pelamin.

My advise, ko enjoy je time ko tgh berdua ni. Mana la tau kot nti time ko preggy sickness ko teruk ke, stress memanjang ke. Nti dah ada anak pulak ko akan sgt bz. Kot la nanti xde masa nak layan hubby. Kite taktau semua tu.
Percayalah perancangan Allah. Ade hikmah atas semua yg jadi. Sabar. Usaha dan tawakal.

kawan aku dulu pun mcm TT, baru kawin 3-4 bulan jumpa doktor risau tak pregnant lagi. Kena marah dengan doktor lagi

abang aku dh 15 tahun kawen xdapat2 anak gak..tu dugaan dia..xde rezeki..hang baru 4 bulan..bersabarla wei..org y byk dugaan ni org y dekat dgn Allah, hang kena bersyukur..

hm jgn tension2 TT. Aku da 3 tahun kawen pon blom ade rezeki. Jumpe Doktor kate aku normal.. Tp mcm ko ckp la, org sekeliling yg bg kite tension, mula2 aku bengang gak, lame2 aku buat bodo je, mls nk amik port..

syukur alhamdulillah, husband aku ngan family die ok. kalo balik umah MIL, xde pn bising2 tnye psl bile aku nk pregnant.. Husband aku pn jenis x amik port org sekeliling die nk ckp ape..

x Yh nk serabot kepala.Kalo ko tension, discuss ngn husband, jgn push2 sngt. Anak ni rezeki Allah SWT.. Last edited by jaja4 on 22-4-2014 02:17 PM

aku dulu masa awal kawen tak bape heran sangat tak dapat anak walopon diasak soklan "dah ade ke... dah ade ke.." maklom la kawen ngan somi yg ada lebih kurang 10 mak sedara... tp aku start stress bile dah 3 4 taun kawen tak dapat2... memang aku ngelak diorang bile bejumpe... tp stress tu kurang sbb aku ngan laki aku kaki jalan... takde la rase sangat... honeymoon je la keje... klo rase nak jalan trus je packing baju start enjin keta... jalannn... walopon tak tau nak ke mana... ikut je la stereng keta nak ke mana kekdahnye...

skang bile dah ade anak pas 7 taun kosong kadang2 terindu jugak suasana berdua tuh... bile berdua packing skit dah boleh gerak... ni dah ade anak kene pikir diapers, sabun, pakaian siang, pakaian malam, susu, air panas bla bla bla... pakse je somi tuh ajak bercuti... dekat2 pon takpe... janji mase terluang tu busy ngan jalan2... takde le asik memikir hal anak... bile tiba rezeki adalah tu... percayalah cakap kak ton..!!

terima kaseh semua yang bg respons saya hargai sangat2 sekurang2nya dapat dengar pengalaman yang berbeza buat saya lega dan bertambah kuat hadapi dugaan ni .. dan cuba elak layan provoke dari orang lain...semuanya ketentuan Allah kita hanya manusia biasa yang hanya mampu berusaha, berdoa dan tawakal sahaja .. saya tak akan berputus asa n nak enjoy life saya
saya doakan yg nasib mcm saya cepat3 dikurniakan zuriat ..amin ..same2 kite berdoa..inshaAllah

4 bulan ke 4 tahun ke pressure tetap pressure.. biasa 4 tahun dia dah malas nak ngadu or buka thread camni.. cuma pressure tu tetap ada.. especially kalau g kenduri kendara, bertemu sanak sedara..

i myself experienced this.. 1st three months after kawin rasa tertekan je bila tiap2 bulan bini dtg bulan.. bila bulan ke4 wife preggy baru rasa macho..

people can say bersabar la, tu la ni la.. tapi rasanya all that takkan wat TT rasa lega pun.. only thing she need now is... preggy..

good luck!

Doakan banyak2 semoga dapat anak satu hari nanti..takpelah yang penting TT bersyukur ada suami yang syg, jaga TT..

orang lain berbeza dugaannya, ada yang diduga kaya anak tapi suami hampeh..tak pon mak mertua tak ngam

Salam TT,

Bersabar... doa byk2, mohon pada Allah rezeki bukan sekadar anak, tp zuriat yang boleh jadi manusia dan hamba allah yang baik.

dalam masa yang sama, ubah diri... bukan fizikal tp persiapan spiritual dan emosi.

nak jadi parents ni, spiritual dan emosi kena kukuh. maybe pada ketika ini u & hubby belum mencapai "kriteria" tu, sbb tu Allah tangguhkan dulu rezeki tu.

Selalu lah fikirkan "maybe allah nak bagi zuriat yang merupakan daei kat aku kot"
so apa requirement kita untuk jadi parents pada daei? of course la kita sendiri kena kukuh agama kan....

macam tu la contohnya...

All the best!

Rate

1

Fasa yang sangat perit nak lalui...kadang2 sampai nak berdepan dengan dorg pn rasa fobia...ipar duai...mak cik pak cik..dan tak terkecuali kawan2 tempat kerja...
Siap ade yg boleh buat ayat tuduhan "dgr2 dah ade isi..betul ke?" Padahal masa tu aku belum pun pregnant lagi... abis kawan2 yg laen semua pakat beliak2 bijik mata tanya betul ke? Dh berapa bulan? Perasaan aku masa tu memang frust dan rasa nak hentak je muka biar hancur...nak tanya dengan cara panas camtu...pandai2 buat gosip tak betul...mcm bagi harapan palsu plak...
setahu aku sepanjang dorang kawen tak pernah aku menyibuk hal dalam kain dorang tanya pasal ngandung2 ni...tapi aku jugak dorang nak korek...
Mulut orang memang tak de insurans...hadap je lah...yang penting sambil tu berusaha utk dptkan baby...tengok la jangka masa...mcm sekarang awal lg...tapi bila mana sampai masa sesuai untuk jumpa doktor atau secara bidan...pergi la...
tapi jangan lupa hargai masa yang ada...yakin rezki Allah akan sampai...dengan cara yang paling special...enjoy time dgn husband dulu...

Belum kahwen org sibuk tanya bila nk kawen..dah kawen org tanya pulk bila nak beranak.. Dah ada ank nnt pon lawan pulak ank sapa pndai..bolrh bc cepat boleh jaln cepat..

Loser betul org gini.mcm xde benda lain dlm hidup yg boleh dibanggakan..

Tt buat yg tanya lebey2 tu u jawab..

Saper xnk ank.. Tapi korg xrisau ker nnti ank tu jd apa? Klu jd doctor lawyer.oklah.. Klu tkt memenuhkn penjara n pusat serenti..doa banyak2...nk tgk skit dirg jawab per

Biar diorg fikir skit..jgn seronok bela ank..ank tu tanggungjawab.syok beranak tp lepas tu ank jd mt rempit..buat per... Kk ipar me pon xde ank..nk masuk 15 tahun dah..last2 amik ank angkat.. Me xpnh jumpa org yg very positif mcm dia.. Siap boleh buat lawak lg pasal beranak ni...

ko stress lagi la ko susah .. orang kata enjoy.. pg hanimun lagi skalik.. yg pntg kene ade persefahaman somi istri
jgn la rasa cam anak tu sgala2nya.. Allah tu lbh tau apa yg dirancangkan tuk ko..

tayah nk sedih sgt lah.. ramai lagik orang bertaun takde anak.. prasaan tu akan go slowly.. buktikan kowang takde anak pun means blom ada anak pun ksh syg somi istri utuh gitu.. bncg sama somi bebaik.. adekah dia terdesak??

mmg la sapa yg tanak anak.. anugerah Allah..dan amanah Allah.. adekah ko yakin ko mampu pikul amanah tuh??
nmpk mudah tp berat sgt.. so pk positip.. buat masa ni kowang pg la berjalan melancong dlm negeri pun takpe aih..

bila lagik nak romentikus berduaan tanpa rasa berslah n berdosa.. sok ada handbag lain dah caranya plak kan?

bila orang tanya ko.. jwb saja.. owh... tuhan blum beri rezeki anak.. dia beri saya rezeki lain dulu..

atau ckp.. owh trima kasih doakan saya ye.. tayah stres.. yg pntg sokongan somi tu.. tp kalo somi ko gedik tak paham .. tu ko ppndaila tazkirah dia

bersabar lah...insyaaallah ada rezeki nanti.....