CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rihanna88

Mahukan Zuriat

rihanna88 posted on 25-4-2014 11:58 AM
salam BBT tu cmne ye mksd saya cek kt hospital ke cmne ye ? heeheheh tq fo da info

Bbt tu.. kte amik temperature bdn setiap pagi, sejurus buka mata, sbelum bgun or gerak dri katil..

Modalnye bli termometer yg ade jual kt watson n guardian..

Suhu bdn pagi tu.. leh tnjukkn kita ni da ovulate or tak..
Sebelum ovulate, suhu slalu rendah.. lpad ovulate, suhu kte tinggi..

Ramai jgak yg xtau.. ppuan ni leh period.. tp sbnarnye die x ovulate pun.. kalo x ovulate, xleh pregnant la.. huhu.

Waktu ovulate stiap org pun berbeza.. normalnye.. org ovulate hari ke 14 period cycle.. tp ade yg lmbt, ade yg hari ke 30 bru nak ovulate..
Kalo tt ingat bljar sains dlu, msti familiar dgn term follicular phase n luteal phase..
Follicular tu fasa sebelum ovulate.. harinye brubah2.. dari normal 14 hari..smpai la bpuluh2 hari.. luteal tu fasa slpas ovulate.. slalunye akan tetap antara 10-14 hari..

Erk.. da bebel plk.. tt paham ke? Huhu..

Mnde ni kne tau tt.. coz tt tgolong dlm period cycle x regular.. so kne amik berat bila waktu ovulate nye..

kalo aku la kan 4 bulan tu still baru lagi kawen. honeymoon la dulu TT at least setahun. ada hikmah tu Allah tak beri rezeki lagi, tp Allah bagi rezeki yg lain. Yg penting jgn berhenti usaha & doa.

kena tanya TT gak, dah bersedia ke jadi mak? jangan desperate sebab nak puaskan hati org sekeliling yg bz body tanya.

rihanna88 posted on 25-4-2014 12:00 PM
ala sygnya husband xnak baby lg ..hmmm sabar doa banyak2 moge Allah buka pintu hati husband u..lai ...

itu dulu masa mule2 khwin..tapi skrg da ade 2 org anak,syukur alhmdulilah..

tapi nk dapat anak kdua pun suami yang planning..jarak anak 5thun,bila orang tanya knapa jauh sagt jark anak,suami akn cakp'tkde rezeki'.ermm walhal dia yang plan..

sweetsour25 posted on 25-4-2014 01:09 PM
Bbt tu.. kte amik temperature bdn setiap pagi, sejurus buka mata, sbelum bgun or gerak dri katil.. ...

ooo camtu faham2 terima kasih ya ..saya usahakan buat camtu .. saya dulu xamik kisah pasal period .. sekarang da kawen baru kisah sebab nk dapat anak.. masa sy form3 pernah sekali smpai 7 bulan xdtg period.. than lepas tu datang lepas tu selang 2 bulan xdtg lagi lepas tu baru normal cume xteratur je every month..

wadiunong posted on 25-4-2014 02:14 PM
kalo aku la kan 4 bulan tu still baru lagi kawen. honeymoon la dulu TT at least setahun. ada hik ...

dari segi mental dan fizikal da bersedia .. bukan nak memenuhi kehendak orang lain tapi kehendak sendiri .. ya saya tahu banyak cabaran bila da anak tp normal la sapa yang kawen xnak anak ..mungkin belum rezeki saya

whadda posted on 22-4-2014 02:18 PM
aku dulu masa awal kawen tak bape heran sangat tak dapat anak walopon diasak soklan "dah ade ke... d ...

tu la atleast kalau dapat jalan2 or honeymoon maybe sy xde fikir kan sangat tapi apakan daya .. husband xsuke jalan2 hmm lepas kahwin honeymoon pn xpernah pegi ..teringin juga tapi bila bagitaw katanya kt rumah pn da dikira privacy sebab xde orang ganggu hmmmm

Follow Us
Badut.Sarkas posted on 22-4-2014 02:30 PM
4 bulan ke 4 tahun ke pressure tetap pressure.. biasa 4 tahun dia dah malas nak ngadu or buka thread ...

hehehe betol tu .. maybe dengan pregnant dapat hilangkan keresahan saya dan mungkin hubby saya la orang paling happy kt dunia ni ...tapi xpela maybe bukan rezeki saya lagi.. baca pendapat dorg2 pun bole wt saya lega hati ..

jangan dok layan apa org....

menda mcm ni/persaingan akan berterusan sampai anak besar

Kalau da namanya manusia....sebok btnye...

Belom kawin sebok tnya bila nk kwen..
Dah kwen sebok tnya bila nk beranak..
Bila dah beranak sebok tnya bila nk tmbah..

Tak nk tnye ke...dah hidup ni....bila nk mati..:lol

Saya pun masih menanti kehadiran cahaya mata..dah hampir 2 thun kawin.. My hubby selalu ckp...seronoknye kalau ade baby...boleh bawak baby jalan2,,, eemmm sedih...tp alhamdulillah suami saya sentiasa positif... Pada saya kita kene usaha doa yg x pernah putus dan ikhtiar jgak,,.. Sbb penah dgr ceramah prof muhaya...pasangan yg berkahwin yg belum ade zuriat kene byk2 taubat nasuha...maybe x cukup taubat lagi ni...kite selalul leka dgn dunia...

Tt br 4bln kwen. Sy yg da 3taun ni pn blm ada rzki lg. Kdg ada jgk yg sebut2 psl xde anak ni..alhmdllh suami xksh. Kami xdela nk stress2 bagai. Kadang terlintas gak dlm hati kecil saya..adakah aku ni blm puas enjoy jenjalan ngn suami, sbb tu tuhan blm bg rzki anak. Skg pn musim pesawat problm je. Keinginan nk mlancong pn da kurang.

positif la tt. Usaha n percaya pd qada' &qadar Allah. Jgn stress2. Kalo kte rs kte xberuntung..kte kne tau ada org lg x beruntung drp kte

Hoi ..kawan aku 5 tahun kawen Baru mengandung...

salam tt....usaha lagi dan jgn fikir sgt apa yg org kelilikg ckp.

akak dulu 6tahun kawin baru dpt ank....abg dn akak biasa jer , kami boleh terima , masalahnya org keliling terutama mertua....tambahan abang ank lelaki tunggal dlm family...sampai mertua sruh abang kawin lain.

skrg ank akak dh 12tahun...itulah sorg permata hati intan payung akak.

dh lumrah manusia....klau takde ank dipersoal, ank sorg pun dipersoal, ank rmai pun dikata kata.

Utk yg masih mennati zuriat...bersabarlah...kita tatau perancangan Allah...mungkin kita belum bersedia nk jadi mak ayah yg baik utk ank2.

Masalah kau sebijik cam aku dulu.aku pon baru 3,4 bulan kawen,org sekeliling dok tanya,dah ade belom.even mak mertua aku siap nak bawak aku jumpa bomoh lagi.

aku pon masa tu 3bulan xdtg period.dlm masa tu,berpuluh2 upt beli,tp negative.buat ujian darah,Pon negatif,scan Pon xde.mmg Kite rasa biasa jek mula2 tu,tp bila org mendesak,automatik Kite jd stress,tensen n dlm ms yg sama berharap jgk sbb xdtg period kn.

pastu,bila mcm2 kaedah buat,tp sume negatif, aku pon redha jek. Bila org tnya,wat xreti,mls nk jwb.tp ms last scan tu,doc suruh amik ubat utk keluarkan period,tp aku xsedap hati nak amik. Aku biarkan jek,smpailah sebulan kemudian,saje try test. Alhamdulillah positif.

So the conclusion is, kau ignore jek pe yg org nak ckp, kalau susah sgt, kau minta dorg doakan kau cpt pregnant. And one more thing, jgn lupa amik folic acid sbg supplement.

dik, 4 bulan masih honeymoon lagi..honeymoon walaupun tak berjalan2 ke bercuti dikira honeymoon la jugak tu sebab masih berdua...

aku honeymoon 4 taun...dah macam2 kena kata dengan orang..sabo jela..kalau tak sabo, nanges gakla..kadang2 kalau melampau aku sound je balik

period aku pun tak betul..kadang 5 bulan tak datang..tak pernah gi jumpa doktor pun..tak taulah kenapa..tak terbukak hati pun

pendekkan cerita aku ngan husban gi darussyifa'...lepas tu aku ada minum susu kambing blend dengan serbuk bunga kurma..hari2 aku exercise 30 minit bagi peluh kot2 segala mak nenek toksin boleh keluar..FB aku deactivate sebab tu salah satu penyebab aku tension..ada je yang tanya bila aku nak beranak...hari2 aku abiskan masa ngan laki aku marathon running man, takpun tengok cerita2 yang kelakar je..bape bulan lepas tu aku pregnant

anak tu rezeki Allah, kita boleh usaha dan berdoa je...Dia tau masa yang tepat untuk kita jaga amanah yang satu tu....insyaallah..

Harap TT make love kerap dengan husband dan sila jangan stress. Lagi kerap lagi bagus. Makan makanan berkhasiat. Sentiasa ambil banyak protein mcm daging, susu bagi tingkatkan stamina.

Dan jangan lupa pakai baju seksi-seksi dengan suami. Fokus untuk kegembiraan dan kebahagian. Rezeki akan menyusul kelak

Pergi la berubat kat darussyifa.. Kdg tak pregnant SB ada saka or gangguan makhluk halus

TT, sehatkan dulu diri sendiri
g buat check up
mana lah tau badan kita tak berapa sehat
tu yg tak lekat

badan kena sehat dulu
jgn nanti dh ade anak
anak dgn mak ta sehat
dah tambah lagi satu masalah

Salam tt..

Baru kawen sgt tu.. 4 bulan. Tp sebab desakan org cepat jadi stress kn. Aku memula kawen dlu pn org dah start tanya2. " dah mual2?", "dah ade isi?". Aku gelak je ckp doakanlah ada. Tapi jauh kat sudut hati masa tu "awal sgt nk ade baby, nk manje dgn suami xpuas lagi".

Balik bincg dgn suami, tnya syg nk ank cepat ke? Suami aku ckp " awal sgtla, duit  nk pakai byk pas kawen ni. umah sewa, nk beli ekon, nk beli tv baru, nk beli dapur, bayar photography kawen pn xsetel lg. Kte xjalan2 lagi byk tempat. Kte bg msa setahun lah, klau xdpt lpàs stahun bru wt smthg" so aku setuju.

Bila kteorg dah target setahun, kteorg xstress. Ade aim. Dlm setahun nk jalan2, nk manje2, nk kmpul duit. Lgpon aku period x tetap. Org tanya tu xpenah benti. Siap ade cakap " ni xpandai main ni" , " x sharpshooter ni". Msa tu gelak je. Anggp gurauan.

Tp bila bulan bganti bulan, mcm jadi musim org pregnant. Kwn2 aku ramai lekat. Mula la aku sendri ckp nk baby jugak.. msa tu kteorg dah 7bln kawen. Then laki aku ckp, dh ready? Aku ckp nk jugak.. so start dari situ baru kteorg serious nk anak. Sbb mak suami aku pn dah start tnya.

Aku bca forum, bca petua nk dptkn zuriat. Aku ajk suami sembahyang hajat sama2 waktu mlm. Aku beli kurma. Genggam dan niat. Aku beli susu kambing n madu. Aku beli buah zuriat. Aku bykkn sedekah. Byk bg makan kucing. Byk mintak org pregnant doakan aku jugak.bca doa2 utk dptkn zuriat. Study balik period aku. Bila subur bila x. Soh suami puasa lama sket baru bersama. Sebab kualiti lg pntg dr kuantiti. Kurangkan stress. Alhamdullilah melekat lepas 10bulan kawen.aku tau aku kene usaha sket brbanding org lain. Tp aku xde upload fb aku pregnant n xramai yg tau kecuali org2 yg rapat. Aku nk mjga ht org yg xpregnant lg. Lgpn kndungan bru lg, xpela aku rahsiakn dlu

Mgkin satu kelebihan ialah suami sgt sapotif. Aku siap duduk bisik2 dgn akak tempat keje aku tnya petua. Diorg semangat bg petua. Mak aku plak yg tukang kopek buah zuriat yg keras gler tu. Kwn aku yg pregnant pn byk bg petua. Suami dah ckp klau lepas 1thun xleh pregnt kteorg cdg nk jmpe pakar. So setiap msa hidup ni kene ade perancangan. Tp sebaik2 perancang tetap Allah.

Bg aku ko buang je org yg negatif dlm hidup ko. Bg aku org mcm tu x membantu. Baik ko cari org yg baik2 yg ikhlas nk share masalah. Skrg ni alhamdulillah tgh pregnant dan rezeki aku Allah cukupkan. Mgkin utk baby yg akn kluar ni. Mabuk muntah2 mmg teruk sampai admit wad tp ni la yg aku kene ngadap sbb nk baby sgt. Hehe

Tt, Allah tu sbaik2 perancang. Die tau bila kte bsedia bila x. Semua ade hikmah.aku percaya aku lambat pregnant pn sbb Dia dgr prancgn kteorg nk jlan2 n mnja2 dlu. Kte org islam ade doa. Die maha mengetahui

Goodluck

masalah tt ni lebih kurang iols jek...
tt ni MN iols ke..??? hehehe
iols kawen bulan 11...xdak rejeki lg jugeekkk...uuwawaaaaa