CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 12419|Reply: 92

Wanita dan Kemalangan Jalan Raya

Assalamualaikum

TB cuma nak tanya, pernah tak  korang terlibat di dalam kemalangan jalan raya? Kalau pernah, apakah tindakan yang korang ambil dan siapakah yang akan korang contact? Pagi tadi, TB terlibat dalam kemalangan kecil. Takotnya hanya Allah je yang tahu. Terus blur tak tahu siapa yang salah sebenarnya. Tapi sebab tak nak masalah menjadi semakin besar, TB bayar je ganti rugi sebab pihak lagi satu claim TB yang salah. Padahal bila keadaan dah tenang dan TB fikirkan balik, bukan salah TB pon.

Ini cerita TB, cerita korang camner? cer citer..cer citer..

Saya penah..hehe...tapi saya yg dilanggar dari belakang..saya yng drive dan mmg masa kejadian akan blur ja rasa...
masa kejadian saya dengan mak..mak saya dgn tegas membahas dgn org blakang...org belakang jugak mmg tak mau kalah gayanya..tapi dah undang2 kita kalau langgar dari belakang mmg org  yg langgar for sure salah... akhirnya dia settle repair keta saya dari A sampai Z..

hehe...dalam hati mmg macam2 ayat baca nak kasi org yg langgar tu lembut hati..
alhamdulillah settle..

Rate

1

eksiden teruk tu tak pernah lagi

setakat tergesel kereta orang sampai terkeluar cat jer

i dgn jujur hati minta maaf kat org tu....ckp tak sengaja bla bla bla....

alhamdulillah lelaki tu pun tak jadi nak marah.....ckp "takpe...sikit jer"

lega......

Rate

1

Perempuan selalu jadi mangsa buli jalan raya kan...

Penah alami dgn kawan aku dulu.... Tapi kami kena motor langsung belakang keta yg kawan aku drive.... Tergolek motor tu depan kami.... Aku n kawan aku tak keluar pun dari kereta... Duk je dalam tu.... Bila rasa seme ok terus blah... Tp ada lelaki tu cakap seme ok bila kawan aku tgk bunper belakang dia rabak... Bengang gak la.... Mentang mentang kita pompuan dia amik kesempatan....

Rate

1

whadda penah kene 3 kali... tapi semua orang langgar... 1st kene gesel ngan keta BMW... keta tuh nak buat uturn.. bile die dah reverse whadda ingat die stop bagi laluan whadda lalu dulu... tup2 bile whadda jalan trus die pon jalan jugak.. abih koyak belakang pintu kene seret ngan keta die... dah la nak cepat... die pon kelam kabut kejar mase... bile whadda tanya cam mane ni trus die bagi business card die suh call... whadda pon cakap boleh pecaya ke ni... ye la dah la 1st time kene... die kata klo tak caye cuba call... so ok lah... pas kete tu pegi trus whadda call husband.. husband yg berurusan ngan cina tuh... sib baik kene ngan cina jenis kaya... gi hantar kat workshop die... die settlekan bill semua...

kes kedua masa parking... masa undur keta boleh pulak cina tu pon undur keta sama jugak... die yg salah la pasal die tak nampak whadda dah undur dulu... last2 settle die bagi dlm RM150 kot.. kemek sikit... kena ketuk balik je la...

kes last yg ketiga area depan bank tengah jam... jalan satu lane je... kiri kanan lot parking keta.. tengah jam tu boleh pulak lelaki melayu tu undur keta... bammm... kene le montot keta... adoiii... lg sekali... yg ni pon sama jugak bagi name card suh call tuk repair... doktor rupenye... whadda gi workshop dulu tengok dalam bape kene... pastu sikit je la kene dalam rm20 kot polish keta kat bahagian calar tuh... sms kat doktor tu cakap xpe la... sikit je... tak koser nak claim...

sib baik kene semua ngan lelaki yg baik... klo kene ngan gangster whadda rase whadda yg kene bayar diorang agaknye... kawasan ni dah la banyak cina gangster...

Rate

1

pnah skali keta dpn aku break emergency. aper lg aku pon ciumlah bontot keta dia. aku mmg gelabah gila. dr segi logic mmg dia salah sbb break emergency tp dr segi undang2 aku yg salah. aku cuak sbb keta yg aku cium tue bmw. ganti rugi msti byk, tp yg pliknya driver keta tue yg cam nak melarikn diri. aku try follow keta dia pnyalah dia memecut. dlm hati selamat aku. nsib keta pon tak calar byk sgt.

Rate

1

Follow Us
Syumaimah posted on 22-4-2014 01:15 PM

Penah alami dgn kawan aku dulu.... Tapi kami  ...

ermm klu mak aku ader mmg slamatlah aku. tak akan jd mangsa buli jln raya. pnah aku accident ngan keta sorg mamat nie. mmg aku salah. tp entah aper mak aku ckp kat mamat tue trus dia blah. selamat aku.

Semerahpadi posted on 22-4-2014 12:46 PM
Saya penah..hehe...tapi saya yg dilanggar dari belakang..saya yng drive dan mmg masa kejadian akan b ...

nasib ada emak yang tolong tegakkan keadilan. untung la. kalo tb, mmg gigil kat situ ler.

intriQue posted on 22-4-2014 12:54 PM
eksiden teruk tu tak pernah lagi

setakat tergesel kereta orang sampai terkeluar cat jer

lega kalo dapat orang yang macam ni. nak setel pon senang.

tapi kan..tokey cina repair keta penah bgtau saya, kiranya mcm tips la kan..hehe..

dia cakap kalo u ada langgar org, u jangan suruh keta yg u langgar tu p kedai utk settle kt kedai..
sebabnya dia kata nanti bila masuk kedai pasti mcm2 yg rosak...yg rosak bukan dari sebab u langgar pun mesti nak dibaiki sbb ya la, org kedai mesti nak untung...kalau boleh settle depan2 tu settle ja dia kata..selalunya kalo langgar belakang mcm tu u kasi rm200 ke 300 ja..

kiranya kalau mcm saya kena ni untung la dia kata..sbb org yg langgar nak settle kat kedai..dia pun manyak untung la dia kata..haha..patotnya repair 300 ja, dia up kasi 400++ kt cina yg langgar saya tu...

Rate

1

Syumaimah posted on 22-4-2014 01:15 PM

Penah alami dgn kawan aku dulu.... Tapi kami  ...

memang seriau dengan penunggang motosikal ni. dah la kawasan rumah sewa tb mmg ramai penunggang motosikal. dorang bukan hiraukan orang lain pon tapi asal dorang terkene sket. kecoh mengalahkan hape..

whadda posted on 22-4-2014 01:25 PM
whadda penah kene 3 kali... tapi semua orang langgar... 1st kene gesel ngan keta BMW... keta tuh nak ...

tb masih pemegang lesen p. jadi bawak keta pon macam siput. tapi dok beringat tu tetap jugak kemalangan. malang betul2 tak berbau harap2 janganlah ada lagi kejadian lepas ni.

ainie_1008 posted on 22-4-2014 01:43 PM
pnah skali keta dpn aku break emergency. aper lg aku pon ciumlah bontot keta dia. aku mmg gelabah gi ...

kelakar pulak cite ainie ni. macam2 hal.

Semerahpadi posted on 22-4-2014 02:20 PM
tapi kan..tokey cina repair keta penah bgtau saya, kiranya mcm tips la kan..hehe..

dia cakap kalo ...

mmg selalu pon camtu la. dorang akan ambil kesempatan dalam kesempitan.

tudung_bawal posted on 22-4-2014 02:22 PM
tb masih pemegang lesen p. jadi bawak keta pon macam siput. tapi dok beringat tu tetap jugak kemal ...

Pasni setiap kali tb nak bawak kete baca doa elak mudharat yg Rasulullah ajar... InsyaALLAH akan terhindar bala dan kemudharatan yg tak di ingini...

Doanya ialah "bismillahhillazi la yadhurru ma asmihi syai un fil ardhi wala fissamai...sampai abih..... (Tb cari ler sbb aku tulis rumi je nih)

Rate

1

Penah nyaris nk eksident. Time ni org bz balik keje kt tengah bandar KL, aku lupa area mane.. Kat traffic light ade 3 lorong. aku kat lorong tengah sblh kanan aku ade Minachi bwk viva sambil mkn kuaci.. bukan main gigit lagi..

Pastu bile nyala lampu hijau, cm biase , kite tengah ni jalan terus la, Tiba2 si minachi viva ni bley main belok kiri x bagi signal, fuh.. nyaris aku smpat break kete ( da la kete bapak aku) kalo x mmg kene la pintu kete viva tu.. Minah ni da mcm samseng, keluar kete maki2 aku.. Pehal plk kan! da tentu die yg salah, mane ley lorong ujung  kanan terus belok nk masuk lorong kiri.. Kire sesi gaduh mulut bermula la, last die kate aku bodo, b**i, abg aku terus keluar, maki balik die, terus die masuk kete then bla.. hihi. tau takut..

Rate

1

mek pernah experience pasangan mek kat sebelah tertido semasa memandu. alhamdulillah masih pjg umur, mek terjaga masa kereta tu senget sdg masuk ke laluan bertentangan dan mek sempat tarik stereng. tapi tetap jugak hentam divider jalan. itulah pengalaman saya...

Rate

1

jaja4 posted on 22-4-2014 06:40 AM
Penah nyaris nk eksident. Time ni org bz balik keje kt tengah bandar KL, aku lupa area mane.. Kat tr ...

nasib baik ade abang dlm kereta..

mekya posted on 22-4-2014 02:50 PM
nasib baik ade abang dlm kereta..

aah,kalo x mau aku kene lanyak ngn minachi tu.. da la badan die lagi besar dari aku..

tudung_bawal posted on 22-4-2014 02:22 PM
tb masih pemegang lesen p. jadi bawak keta pon macam siput. tapi dok beringat tu tetap jugak kemal ...

dah kene sekali dah ade pengalaman kan... yg penting klo kene lagi pasni sebelum kuar pikir dulu sape punye salah... klo memang kita btol kuar je buat2 berani tinggikan suare sikit... tengok2 kat keta tu ade scratch tak... wat2 cam banyak pengalaman la... tapi klo yg kuar keta lagi satu tu ala2 padayappa misai lentik jgn berani2 tinggikan suara... silap2 TB yg kene belasah balik.. macam ade jadi aritu depan mata tengah jam kat highway banyak lorong... satu van ni telanggar keta depan... sekali owner keta depan tuh kuar india tua tengok2 belakang keta die pastu siap marah2 orang dalam van tuh... yg turun dari keta tu pulak budak2 muda yindia jugak... mula2 tengok cam budak2 muda nak slow talk ngan india tua tu tapi bile india tua trus maki hamun dalam bahasa diorang siap tunjuk2 tangan apa lagi... macha2 ni belasah india tua ni tengah jalan... kesian pulak tengok...