CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

{14} Fiza Adam AF failkan permohonan cerai!

Close [Copy link]
annehuda posted on 23-4-2014 03:08 PM
me senang je, me dah malas dah nak mencari cinta ni. me berpegang kalau ade tu adelah, takde pun t ...

Dulu aku pun ada pendirian mcm tu dan selalu org balas "eh cuba la dengan si polan tu,kot2 menjadi" atau "sapa nak jaga kau nanti bila dah tua"....point yg asyik ulang2...s'olah2 being single tu patut org letak simpati sangat...aku percaya setiap org ada jodohnya tp jalan cerita berbeza...kalau x berjodohan di dunia ni,aku rasa tak perlu kot org lain nak pertikai keputusan kita utk bersendiri. "Kesian kau" adalah ayat paling aku benci masa sblm aku kawen dulu, ya mmg masa tu aku memilih utk single. Kesian kenapa eh? Sbb single? Tak make sense pun. Tp akhirnya kawen jgk aku walaupun dlm usia agak sedikit lewat dah. Sbb tu sapa2 yg memilih utk single ni, aku fhm mereka BUKAN la menentang fitrah. Mgkin blm tiba masanya dan mereka pun lbh happy hidup begitu

Kahla posted on 23-4-2014 03:14 PM
Dulu aku pun ada pendirian mcm tu dan selalu org balas "eh cuba la dengan si polan tu,kot2 menjadi ...

me pun rs kenapa nk kesian kt me, pegilah kesian kt org tua2 n anak yatim kt rumah kebajikan tu. me selama ni hidup sorg diri makan pakai cukup je, rumah kebun pun ade. me bukannye perlukan charity utk meneruskan hidup me pun. me lg kesian ngan kawan2 n sedara mara yg dh kawen, luaran nampak bahagia tiap2 tahun beranak smpi kene ikat peranakan, tp dalam tu ha mcm ribut taufan je rumahtangga diorg. plg mengarut lg bile ade yg komen 'ko dah kehilangan satu nikmat dunia sbb tak kawen -nikmat seks'. aiyooo...dah gitu ko ni kawen sbb seks semata2 la. me appreciate the real meaning of marriage, which is why I choose for the right one to come along at the right time. bukan main tangkap muat je mcm muda-mudi zaman skrang. kawen awal pun tak gune kalau tak tau ape hala tuju perkahwinan tu. so respects jelah ape pilihan hidup org. at least that orang ade kekuatan utk memilih jalan yg die nak bukan pasrah tak bertempat semata2.

at first tgk diaorg kahwin macam dah agak mungkin tidak boleh bertahan lama sebab ade dengar gosip yang mak adam x berapa berkenan dengan fiza elite ni.

apepun mungkin jodoh mereka hanya sampai setakat ini sahaja..doakan lah yang terbaik je.

minyakzaiton posted on 23-4-2014 01:23 PM
ini hasil thesis yang teman saya buat sewaktu di universiti dulu. masih ramai wanita2 melayu yang  ...

boleh bagitau tajuk tesis dan dari universiti mana?
teringin plak membacanya

annehuda posted on 23-4-2014 03:08 PM
me senang je, me dah malas dah nak mencari cinta ni. me berpegang kalau ade tu adelah, takde pun t ...

Stujup...
kdg2 aku pn pelik apsal org dok pdg semacam wanita yg lmbt berkhwin ni. Nyusahkn idop dorg ke? I respek dgn ppuan yg blm or lmbt berkahwin ni sbb mereka x bergantung idup dgn sesapa... aman2 jeh enjoy idop solo...

Iols pn blm kwin lg.. but akan berkawin soon. But kalo x kwin pn iols xla gabra mcm sesetengah org... i really appreciate myself... i x hadap pandangan org pd i as long as i hepi with my life.

Org akan ckp, iols stuju dgn komen kaka sbb iols pn blm kwin jga... yup... iols mmg blm kwin... but  akan berkawin soon... and for me jgn ingat org yg lmbt kwin x akan kwin lansung (Allah je yg tau)... dan jgn igt org yg dh berkawin x akan bercerai berai... semer ni bahagian kita masing2.

Last edited by novlin on 23-4-2014 03:52 PM

Kahla posted on 23-4-2014 03:14 PM
Dulu aku pun ada pendirian mcm tu dan selalu org balas "eh cuba la dengan si polan tu,kot2 menjadi ...

tak pun stetmen..."kau kalo tak kawin, tak ikut sunnah nabi.."

Follow Us
Meh kawen dgn i je la adam. Hahahahahahahaha

ayo.... syg nyer..... tkper la doa yg baik2 je la.aa

novlin posted on 23-4-2014 03:49 PM
Stujup...
kdg2 aku pn pelik apsal org dok pdg semacam wanita yg lmbt berkhwin ni. Nyusahkn idop ...

me paling tak suka org yg suka memperlekehkan gelaran 'andartu' ni. berfikiran tertutup sungguh orang mcm tu. kalau perempuan ni hidup semata2 berpaksikan wajib kawen pada umur sekian sekian, ape beza lah ngan kucing or arnab kan? same je tujuan hidup utk mengawan bile dah masuk umur. me rasa, kawen tu sbnrnye satu pengorbanan dlm hidup, sbb nnt dah kawen kite kene dedicatekan our life to our family n children. so better before nk melangkah ke alam perkahwinan tu enjoy life and achieve your life goals. so takdela nnt jd kes mak2 dan bini2 org pun nk merenyam mcm org bujang kan? dulu sblm kawen tak merasa kekdahnye

annehuda posted on 23-4-2014 04:09 PM
me paling tak suka org yg suka memperlekehkan gelaran 'andartu' ni. berfikiran tertutup sungguh or ...

Apa yg kaka tulis tu mmg btl. Iols sebenarnya simpati kt org2 yg dok perlekehkan gelaran andartu tu. Simpati sbb kalo mereka la yg pegang gelaran andartu tu agaknya maun gila merempan2 idop mereka.

lepas ni sarah dgn syamsul pula

minyakzaiton posted on 22-4-2014 04:03 PM
tidak elok kita ketawakan nasib orang. esuk lusa nasib kita tidak tentu lagi.

betul tu

jenis manusia yg senang tengok org silanda musibah

Dah ditakdirkan jodoh dorang x panjang...x payahlah kita nak buat spekulasi bagai..buat menambah dosa jer

HannahMontana posted on 23-4-2014 08:51 AM
betul tu

jenis manusia yg senang tengok org silanda musibah

senang tgk org dilanda musibah takpe lagi... dari pembawa musibah yang melahap najis...

HannahMontana posted on 23-4-2014 04:51 PM
lepas ni sarah dgn syamsul pula

Cubalah doa yang elok2..ini mengharapkan org bercerai kenapa..cuba bersihkan hati tu sikit

minyakzaiton posted on 23-4-2014 02:44 PM
adakah dengan menjemur baju dan seluar kecik isteri dan diperhatikan jiran tetangga akan menyejukk ...

adakah perlu memikirkan umpatan orang sekeliling berbanding dengan bahgia yang d kecapi?

ular menyusur akar .. tak kan hilang bisa nya

soulmatte posted on 23-4-2014 04:55 PM
Cubalah doa yang elok2..ini mengharapkan org bercerai kenapa..cuba bersihkan hati tu sikit

cuba???

cuba ko faham masalah yg ada

ko sakit otak ke

Manetau pasni jatoh kecinta lg skalik tak jd cerai ke...

owhgee posted on 23-4-2014 02:45 PM
Kat thread lain pun dia yizlamik sambil judge org tuh mcm nih, ckp org tuh mcm nih. Pendek kata mm ...

hehe biarkan..
pernah kenal dengan seseorang macam ni..
dier rasa
"lelaki adalah segala2 nya buat seorang perempuan"
sampai dier lupa
"menyenangkan hati seorang isteri adalah tanggungjawab seorang suami"

auntieagony posted on 23-4-2014 12:07 AM
Nak berpoligami, kena pastikan kemampuan diri, drp segi fizikal, kewangan, masa, tenaga, keadilan, ...

Akak ada tengok zombie kilang biskut? Ada sindiran mengenai poligami..tiba2 teringat