CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 21743|Reply: 191

[Dunia] LGBT boikot Sultan Brunei kerana hudud

BANDAR SERI BEGAWAN - BRUNEI. Golongan lesbian, gay, biseksual dan transgender (LGBT) memboikot sebuah hotel bagi membantah dasar anti-gay selepas pemiliknya, Sultan Brunei akan memulakan hukuman rejam bagi pengamal homoseksual.

Sebelum ini, Brunei yang merancang melaksanakan hukuman hudud turut menghukum pesalah dengan cara sama bagi kesalahan jenayah termasuk liwat dan zina.

Difahamkan daripada laporan Daily Mail, buat masa ini, pengamal homoseksual hanya dikenakan hukuman penjara sehingga 10 tahun.

Persatuan Bangsa-Bangsa Bersatu (PBB) bagaimanapun memberi amaran, bahawa kod baru hukuman di Brunei itu melanggar hak asasi manusia antarabangsa.

FB komentar :

tak nak kena rejam.. bertaubatlah.. atau berambus dari negeri itu.. pergilah kenegara yang mengiktiraf kaum anda..... kaum yang dilaknat Allah.

Malaysia ni...golongan PELIWAT,GAY,LESBIAN DAN SEPUPU SEPAPAN  suka ka HUDUD?

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Kat Malaysia plak...ramai yg hairan kenapa ada yg menentang hudud Kelantan...sedangkan Brunei dimiliki oleh Sultan Brunei pun ada yg bangkang perlaksanaan hududnya..nikan pula Kelantan bukan milik PAS..

derang pakai pink kan tanda boikot sian rakyat Brunei x leh pakai pink nanti disangka member LGBT lak

err..kalo gay..mcm mana nak buktikan dia tu gay?

kena ada 4 org saksi yg tak tinggal solat tgk dia menyuntut yakni memasukkan kepala zakar ke dlm dubur baru buleh dakwa tau...

p/s kalo rakaman video buleh jadi bokti tak?

kalo lesbian pula gimana?

kena ada 4 org saksi tak tinggal solat menyaksikan sipelaku memasukkan lidah ke bahagian faraj baru buleh dakwa kan?

err...kalo 4 org saksi dpt tgk aksi tu...bertuah nye...he.he..

benarkah ada org cakap Brunei buat hudud pasal tidak mahu rakyat menentang kerjaan pada masa hadapan..?

barangkali kerjaan sudah lihat ramai rakyat membangkang kerajaan di seluruh donia..maka untuk menyekat kemaraan tersebut maka dilihat undang2 hudud lah yg buleh digunakan utk mengelakkan rakyat dari membangkang @ memberontak...

apa2 pun sebagai muslim kena la sokong hukum hudud ni, kalo tak kufurrrr........

Follow Us
bagus laa boikot gitu. pergi mampus tempat lain yg takdak hudud kalau nak bermaksiat...  

boleh ke PBB masuk campur sedangkan itu memang hukum Islam ?  kalau Brunei betul2 nak tegakkan hukum Islam & menjadi negara Islam sejati biarkan lah ...kenapa PBB mesti nak ganggu rumahtangga orang ?  lagipun Brunei tu kepunyaan Sultan & keluarga dia ...macam Brunei tu memang senang... siapa tak suka.. ko boleh nyah dari situ...  oleh kerana itu negara dia, sultan tu tau.. dah mati nanti dia yg teruk kena bantai & kena seksa sbb dia biarkan maksiat berleluasa...

PBB ni tak kena tempat.. apesal tak pegi kat palestin sana.. hari2 org kena bunuh tanpa buat apa2 jenayah..
yg tu buat bacul lak..

kiutkiut posted on 23-4-2014 09:13 AM
PBB ni tak kena tempat.. apesal tak pegi kat palestin sana.. hari2 org kena bunuh tanpa buat apa2 je ...

tuelah pasal. yg kat palestin tue hri2 ader org kna bunuh x nak plak masuk campur.. dasar org kafir..

aku sokong je klu Brunei or Malaysia nak laksanakan hukum hudud..

Sori la para LGBT.. uols punya lifestyle NOT PRETTY AT ALL!!!

Keras dgn keras, ketet dgn ketet.. eeii!

diharap sultan brunei teguh dgn pendiriannya untuk melaksanakan hudud.
download tongku, sembah patik harap diupload.

Gay je yang kena hudud.

Lesbian takpa. Idop hakak2 lessy!

ainie_1008 posted on 23-4-2014 09:24 AM
tuelah pasal. yg kat palestin tue hri2 ader org kna bunuh x nak plak masuk campur.. dasar org kafi ...

Pastu negara islam yang buat hudud mcm arab saudi, somalia, afhangnistan, iran tu buat apa?

twins posted on 23-4-2014 09:10 AM
boleh ke PBB masuk campur sedangkan itu memang hukum Islam ?  kalau Brunei betul2 nak tegakkan hukum ...

Kan dia ckp,langgar hak asasi manusia, brunei biarpun negara dia kaya tapi pertahanan dia bawah british xsalah aku

kalau takut tak yah la amalkan  kehidupan jijik tu....aku dah jumpa sepasang kekasih konon bersuami isteri...jantan ngan jantan....geli gile.....

SAYA SOKONG 100% APA YANG SULTAN BRUNEI BUAT TU...
SEBAB.......

DIK DENGAN PERANGAI DIA ORANG TU KALAU ALLAH TURUNKAN BALA NGAN KITA2 SEMUA AKAN TURUT MERASA.....AKU TANAK...AKU TANAK.....KORANK YANG SOKONG2 GAY TU NAK KE.......

ainunaina posted on 23-4-2014 09:48 AM
kalau takut tak yah la amalkan  kehidupan jijik tu....aku dah jumpa sepasang kekasih konon bersuami  ...

ermm kwn aku sndiri pon gay. siap cter wat projek kat dlm keta kancil lg.. pastu kat tepi tangga asrama. skrg dah keja lglah dok serumah. bila ditegur sentap plak.

ainunaina posted on 23-4-2014 09:49 AM
SAYA SOKONG 100% APA YANG SULTAN BRUNEI BUAT TU...
SEBAB.......

betul tue. aku pon sokong 101%.