CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5411|Reply: 29

saka atau bukan & suara by sangrembulan

assalammualaikum..maaf pada rakan2 yang reply di thread bulan..sy sbnrnya dh lupa password n email id bulan ni..so sy buat yg baru..terima kasih pada yang sudi bantu saya pada masa tu..alhamdulillah...walaupun gangguan yang saya alamai tidak la sehebat masa mula-mula saya jatuh sakit..puas juga la sy mencari thread bulan yg dulu..huuhuhuhu

terima kasih atas keprihatinan anda...

sama2...peace no war

"1. tumbuk daun sirih hingga lumat
2. masukkan daun sirih yg tlh lumat ke dlm air yg tlh diisi ke dlm baldi
3. letakkan tgn kanan ke dlm air dlm baldi td
4. niat - "shj aku buang saka kerana allah"
5. baca surah yasin. tgn kanan kekal di dlm air hingga habis surah yasin habis dibaca
6. keluarkan tgn kanan dr air
7. gunakan air td utk mandi
8. mandi di luar rumah dgn menggunakan air itu. pd masa yg sama minta org lain utk laungkan azan

lakukan sehari sekali selama 40 hr . seeloknya berturut2."

sape blh respon ttg kaedah buang saka ni?
tt ade experience ke psl saka?
ade betul ke kaedah kt ats ni?

pakweneelofa posted on 29-4-2014 12:28 AM
sama2...peace no war

hihihi

supernaturalee posted on 29-4-2014 04:49 AM
"1. tumbuk daun sirih hingga lumat
2. masukkan daun sirih yg tlh lumat ke dlm air yg tlh diisi ke d ...

tentang kaedah ni saya pun tak pasti sebab saya tak pernah buat dan tak tahu ada kaedah ni..buang saka ni saya tak tahu macam mana caranya...
pengalaman yang saya lalui tu kebetulan saya kene tempias beri salam pada kopral saya..badan lemah masa tu jadi, terus saka ni masuk ke saya..tu la kejadian saya yang pertama kali di rasuk..tak kira masa siang bawa ke malam..benda tu dalam tubuh saya..orang semua kata saya tipu tapi hakikatnya diorang tak tahu apa yang saya tanggung..bila diorang suruh saya ceritakan semula memang saya boleh ingat..sebab saya separa sedar..badan bukan saya yang kontrol...masa tu memang jadi nenek bongkok la..makan nasi dua pinggang penuh,2 ketol ayam grg dengan milo panas..tula makanan yang saya makan sepanjang saya jatuh sakit..orang sakit badan kurus..saya berat badan naik..tapi tinggal kesan le juga..kat belakang dengan kt leher..sebab kene sembelih dengan dukun2 yang sarjan2 ni cari..gila ke apa nak berlakon kene rasuk..dah pawang2 yang mai ubat saya macam2 ragam ada...last berubat dgn org yg guna kuku rimau..dia yg suruh bw saya balik ke kedah...pakcik saya yang keluarkan benda tu dengan suruh dia balik mana asal dia dtg...buang depan rumah je..lepas tu dengan izin allah..alhamdulillah saya jadi normal balik...tapi kesannya cik ponti suka dtg kacau..dalam mimpi n realiti...

zilaila posted on 29-4-2014 03:13 PM
tentang kaedah ni saya pun tak pasti sebab saya tak pernah buat dan tak tahu ada kaedah ni..buang  ...

Kamu ada pengalaman saka jugak ye..
kesian... Aku faham...

Follow Us
non.sari posted on 29-4-2014 04:30 PM
Kamu ada pengalaman saka jugak ye..
kesian... Aku faham...

hohohoh penunggu setia di board mps...muehehehe yg kene saka tu le first time sy kak non..
seram...

tentang kaedah ni saya pun tak pasti sebab saya tak pernah buat dan tak tahu ada kaedah ni..buang  ...

ponti tu taqlid kita ttg jelmaan syaitan
don't ever fall for them

simpati pd awk psl kena saka tu

kalau gitu caranya mcm mudah pulak nak buang saka ni.sedangkan sebelum ni dengar cerita mcm2 orang buat utk hilangkan saka.sikit punya susah sampai bertahun-tahun.

i ingat2 lupa thread yang lama..

supernaturalee posted on 30-4-2014 12:49 AM
ponti tu taqlid kita ttg jelmaan syaitan
don't ever fall for them

terima kasih atas nasihat...
tmbh lg pernah dengar unisel induk kt batang berjuntai??
situ lagi tmpt jin bertandang...
lagi brlambak meke2 kt sana...

cloudy_83 posted on 30-4-2014 04:34 AM
i ingat2 lupa thread yang lama..

kalau type nama sangrembulan mungkin jumpa la..

thread tu siap ade forumer siap tlg editkn lg..hehehe sbb masa tu xpndai lg gune

An pernah kena mcm awk ni
Wktu tu duduk menyewa adk beradik..
Bdn memang membongkok..pastu asal pukul 1 pagi..an akan selongkr dapur cri nasi dgn lauk pauk..makan memng superb bnyk..mcm awk ckp 2 pinggan..mmg bole habis..
Habis dgn pinggan2 dijilat..
Jgnla ade yg berani kacau waktu mkn tu
Memang kena la..
Rupenya ada yg menumpang kat bdan..
Wktu tu balik rumh parent..akk ngadu kat mak..asal kul 1 sy akan.cri mkan..klo takde..sy sanggup keluar g tapau
Pastu diorg kta..waktu sy mkn tu dgn mata terbeliak..smbil ketawa menyeringai pndang diorang..
Korang bayangkan..huhu

zilaila posted on 1-5-2014 12:40 AM
kalau type nama sangrembulan mungkin jumpa la..

ooo ye pernah baca dulu masalah awak..
Alhamdulillah ada perkembangan positif..

yang ni kan?
saka atau bukan Last edited by cloudy_83 on 1-5-2014 12:08 PM

antara posted on 1-5-2014 12:46 AM
An pernah kena mcm awk ni
Wktu tu duduk menyewa adk beradik..
Bdn memang membongkok..pastu asal  ...

wuuuu seram... ngah imagin dgn mata terbeliak2...
tapi sekarang akak mcm mna??dah ok ke??

cloudy_83 posted on 1-5-2014 02:07 AM
ooo ye pernah baca dulu masalah awak..
Alhamdulillah ada perkembangan positif..

lawak pula bila sy bc thread sy yg dulu..kesian org membacanya..
ramai gak yg tlg edit..hehehe
almaklum la org firts time gune...
hehehhe

alhamdulillah dgn izin allah sy sembuh..dgn di bantu HK..dengan izinNya juga..
sy xde la mcm dulu...

saka ni dr moyang..bkn dr tok sy...tak de sape yg ambik..
mungkin masa tu bdn sy lemah sbb yg dr hutan...tu yg sy kene dia mai msuk...
wat masa ni alhamdulillah xde lg mimpi2 yg menakutkan...

cuma kalau balik tmpt stdy tu risau..unisel btg bjntai tmpt jin bertandang..hohoho

sebelum saya jatuh sakit tu pun..saya dah biasa kene gangguan sejak kecil...tapi taun 2008 la firts time saya kene rasuk sebegitu rupa..selama saya kene tempias gangguan tak pernah la sakit seteruk tu..kenangan yang takkan saya lupakan taun 2008..seingat saya..histeria pun saya tak pernah lagi kena...masa asrama dulu pun saya yang tolong cepung budak2 yang histeria..masa tu jadi hulk le..dok angkat adik2 ni...sy jenis tegap..so nak cepung ni xde masalah yang bertubuh kecil untuk saya dukung..hihihihi ok balik ke story saya..

yang ni saya kena masa sekolah menengah..sekolah buat kem motivasi...kem motivasi easy add maths dan qiamullail  tu saya dalam form 5...ILKEB kat pasir panjang, n9..anjuran sekolah..dah nak masuk ILKEByang kedalam tu dah nampak keseraman..huhuhu

masa malam pertama dah dengar ura-ura budak dengar ponti mengilai..tapi saya xambil port..sebab budak baru..so kurang bergaul..saya ada sepupu dia form3..dok berkepit dengan dia jela.. cuma bila ada program dia ikut budak2 seangkatan dia la..n saya dengan group kelas saya..

masa tu sepupu saya dah pesan nak pergi mana2 jangan sorang2 ajak teman..sebab ada kawan2 dia yang boleh nampak mahkluk2 ni..so saya pun just berjaga2 je la...tapi situ memey suram tempat dia..

masuk malam kedua yang terakhir kami kat sana..sebab kem tu cuma 3hr 2 mlm je..seingat saya la..hohoho benda lama susah nak ingat...malam tu kecoh semua dorm..nampak ponti kat berlakang...ada yang masuk bilik dah nangis2..bayangkan dorm kami tak da guru pengiring pun..kami kena jaga diri masing2..budak2 buat baca yassin..ada yang nangis bagai sebab takut..dan malam tu semua tidur berhimpit dan saya la mangsa yang kena tidur tepi tingkap..

sadis betul..tapi mengalah je la..time semua dh tutup lampu tido..saya pun pejam la mata...ntah macam mana saya nampak susuk tubuh tembus dinding tingkap tu..dan tubuh tu adalah cik ponti...wuuu jem sungguh masa tu...katil dalam dorm tu yang jenis double dekker..so saya nampak benda tu berlaku macam depan mata..walhal saya pejam mata ni..so macam mana tu??rasa2 boleh faham kan??hehehehe

dan cik ponti ni pun dia jalan masuk dorm sambil lalu depan katil saya..yang seram tu boleh dia mai singgah kat katil saya...tayang muka dia yang mengerikan tu sambil gelak mengilai-gilai...ya allah masa tu saya tak ingat apa dah..mengigil je la satu badan ni..ayat pe tak ingat...dia dok gelak tengok saya..suara tu kalau volume low xpe..ni nyaring...bingit rasanya...saya capai la yassin bawah bantal then saya buh kat muka saya masa tu...kunun2 tutup mata le hadang tak mau tengok muka ponti tu...

yang mampu masa tu allah allah je la...tau-tau dia lesap gitu je..dah masuk ikut suka ti tembus dinding..pastu blah gitu je..lepas gelakkan saya..seyes bila bayangkan muka dia tu..sangat mengerikan...dengan taring dia..mata dia..muka dia huduh...dan benda tu jadi kat saya sorang je..sebab budak2 lain tak sedar apa pun..gamaknya masing2 dah hanyut di buai mimpi...tapi sungguh la cik ponti ni pakaian dia memey baju kelawar warna putih tu..dengan rambut yang kembang tak bersikat tu...bape lama xmandi xtaw le..dah baju xbertuka...tak da kedai kain kot kt alam diorang ni...

bangun subuh tu memang saya dah longlai...orang ngah jemaah..saya boleh tidur kat situ dengan badan merekot..gigil tak ilang lagi..saya cuma cakap kat sepupu saya yang cik ponti mai kacau saya semalam..tak boleh tido jadinya saya tertido dalam surau sampai sepupu mai kejut baru saya sedar...tu pun masa balik dorm badan pun lemah longlai...

jujur saya cakap sampai ke sudah abis program tak ada sapa mai tanya masalah saya subuh tu..so benda tu just abis macam tu je..balik dari kem baru berubat...tu pun berubat dengan suami makcik..
makcik saya ni jenis suka pomote laki dia boleh ubatkan orang..tapi laki dia ni dukun...bukan ustaz...
cara dia nk berubat pun guna limau, kemenyan..

tapi ni kisah dulu...sekarang tak da lagi..kalo sakit ke apa..saya tak bagi dah family saya pergi kat dia..sebab dia guna khadam...apa pun cari ustaz je...sekarang tak macam dulu...ustaz dah ramai..rawatan alternatif pun banyak...

CikMooMoo posted on 30-4-2014 03:37 AM
kalau gitu caranya mcm mudah pulak nak buang saka ni.sedangkan sebelum ni dengar cerita mcm2 orang b ...

saya tak pernah lagi guna kaedah tu..dan tak tahu ada kaedah ni..sebab apa yang saya tahu..nak buang saka ni bukan senang..nak plak yang dah lama sebati dengan tubuh badan kita lagi susah nak buang..jenuh kene kikis nk buangkan kotoran degil ni..seumpama itu la yang boleh saya gambarkan...nak berubat pun makan masa..

saka..?? saka nih buka dari keturunan ker.. anyway aku ader gak pengalaman dgn sakan nih .. yealah saka keturunan .. saka aku tak menganggu .. kekadang ternampak gak macam ader sumthing yang duk jaga kita.. cth kalu aku tido aku tersedar ker.. aku akan nampak satu lembaga .. duduk sebelah aku.. tegak jer.. bila dah mengantuk.. buat derk jer. lah .. my mum selalu gak nampak .. mende nih .. amik air semayang.. then the most fun part..  is that jgn bagi mak aku naik angin.. sure org lain yang duduk dalam badan dia... hermm even rimau pon ader nih .. aku penah kena cakar dalam mimpi sekali bagun tido .. kesan kuku lekat kat badan..

nak di pendekan cita pi berubat kat wangsa maju.. other words to check it out lah .. ustz tak mintak apa ... just bawak air 7 up jer.. pasal ader limau .. mase proses semakan .. pendaping mak aku ader 7 saka aku ader 2 saka.. ia adalah saka warisan.. tak kacau ... cuma melindungi.. so .. my mum nih tak suke sgt mende2 cam nih .. then dia suruh ustz kasi pisahkan .. ustz.. pisahkan .. dgn menghantar mende2 pi ngaji kat mesjid jin di mekah... cuma rimau tuh jer yang ustz tak dapat nak capture.. pasal jauh sgt..

12Next
Return to list New