CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: akughi

Edisi mengadu domba - patutnye anwar PM malaysia

Cuai posted on 3-5-2014 08:02 PM
Alahai...sengalnyer makhluk tak cukup education nih..aku bg simple data comparison pon xleh nak  ...

nah link GDP singapore

http://www.indexmundi.com/singapore/gdp_(purchasing_power_parity).html

ko study la sikit sebanyak pasal singapore ni ye....lain kali jgn gelakkn org.......sbb nnt terserlah kebodohan sendiri...

lagi satu, lain kali jgn percaye blog2 sampah pah tu jadikan sandaran fakta bodoh ko tu......kesian.....ko kene cerdik sikit,

lagi satu aku nak pesan, jgn belagak pandai kalo rase diri tu bodoh

Cuai posted on 3-5-2014 08:10 PM
Otak macai mcm ko ni yg narrow minded mmg akan label org mcm aku nih support pembankang...
Jgn ja ...

hebat,

hebat,

narrow minded KAH KAH KAH ............

ini kesan dari pendengaran ceramah mamat kencing siang malam tanpa henti,

melahirkan manusia macam ko...

pemikiran cam ko

sangat hebat dan sangat maju daya pemikiran...prrrfthhhhhhh.........

teruskan mendengar ceramah kencing siang dan malam, tak ada siapa nak larang, tiada larangan

kah kah kah

akughi posted on 4-5-2014 02:32 PM
laaaaaa.......sekali lagi si bodoh ni menghayunkn kepale sendiri.......tu blog sampah dow......{:1 ...

Cai...cai..
ape yg ko nak buktikan kat aku dgn bg link Sgpore nyer GDP tuh cai...KAHKAHKAHKAHKAH
Cuber ko bgtau aku aper yg ko nak bgtau aku biler satu dunia dah tau pasal PPP & GDP Sgpore lg tinggi dari Msia.. KAHKAHKAHKAHKAHKAH

Dah lar bodoh...sombong lak tuh..
nah amik direct source from Internal Sgpore Govtnye link:

http://www.singstat.gov.sg/Publications/publications_and_papers/household_income_and_expenditure/pp-s20.pdf

malas nak bukak? aku copy paste kan utk ko yer..
adoi...dah lar bodoh, sombong..pemalas lak tuh...mmg tipikal melayu UMNO lembu..

13 Overall, resident households (including households with no working persons) received $3,440 per household member on average from various Government schemes in 2013 (Table 7). This was higher than the $2,760 received in 2012 because of new Government schemes introduced in 2013.

nak aku translate kan ker melayu ker cai?
nah ader lagi link2 utk ko hadam..kasi bace btol2 taw cai...

http://www.vulongtran.com/2013/02/average-singaporean-income-per-month.html
http://www.freemalaysiatoday.com/category/leisure/2014/01/17/average-monthly-income-and-cost-of-living/

So..bodoh saper yg paling menyerlah skang nih?KAHKAHKAHKAH
Rate GST Msia paling rendah kunun...pfftttttttttttt.....
6% kunun....pffftttttttttt...

denai posted on 4-5-2014 06:00 PM
hebat,

hebat,

Hoi bangang..
Aku x dgr ceramah kencingan die lah macai penjilat..
Mmg otak sempit..tapi x mengaku..
Asal xsokong tindakan kerajaan jer label org pembangkang...
adoi...ape punye mentaliti lah ko nih... pfffftttt....

Cuai posted on 5-5-2014 02:45 PM
Cai...cai..
ape yg ko nak buktikan kat aku dgn bg link Sgpore nyer GDP tuh cai...KAHKAHKAHKAHKAH{ ...

bodoh ko la yg paling menyerlah, ari tu statistik ko bergantung pade blog sampah,kali ni baru macai reti nak guna source yg berguna dari blog sampah

macai...macai....aku nak bgtau ko, lain kali jgn guna blog sampah sbg fakta bodoh ko tu

akughi posted on 6-5-2014 08:56 AM
bodoh ko la yg paling menyerlah, ari tu statistik ko bergantung pade blog sampah,kali ni baru maca ...

oi macai pendek akal..
cuber lar tgk sket figure kat situh elok2..x banyak beza pon..
adusss..semua data & info mostly direct source from Sgpore Govt,  IMF or World bank..bukan dari utusan meloya lar sengal..
mmg ade masalah nak hadam figure..dasar macai penjilat..pastuh ade hati nak ckp fakta org bodoh?KAHKAHKAHKAHKAH

Pastuh main hentam kasi link GDP/PPP kunun2 adelar sket data n stat nak support arguement dier...KAHKAHKAHKAHKAHH
Nie kalo aku tanye pasal GST pon mau terkincit2 dlm suar..KAHKAHKAHKAHKAH H
H
H
H

Follow Us
Cuai posted on 6-5-2014 09:40 AM
oi macai pendek akal..
cuber lar tgk sket figure kat situh elok2..x banyak beza pon..
adusss..se ...

macai...hahahahaha kesian....."data aku dari blog bla bla bla....data aku la yg paling betul"

macai.......blog sampah? macai...macai....

sampah dan macai berpisah tiada

akughi posted on 6-5-2014 09:45 AM
macai...hahahahaha kesian....."data aku dari blog bla bla bla....data ak ...

KAHKAHKAHKAHKAH
See..kan aku dah ckp..benda yg aku dah explain pon susah nak hadam..ni kan plak data or stat from external source. Mmg macai penjilat kurang didikan & kasih sayang..
Tapi xper lar i rest my case lar..buang mase jer bile debate ngan macai with low level mentality & xder fakta nih..oppppsss bukan korg majoritinye mcm tuh ker?hahaha
Tapi satu jer lah ucapan utk macai2 sekalian..Selamat bersuka-ria dgn GST & terkinja2 lah menyambut kesan kenaikan expenses korg bermula April 2015 yerk? Dan buat macai bodoh & lemah akal mcm ko..aku ucapkan keep up the good work & berusaha lebih keras utk hadam fakta2 & data2 yg org bagi ok..

Cuai posted on 6-5-2014 09:57 AM
KAHKAHKAHKAHKAH
See..kan aku dah ckp..benda yg aku dah explain pon susah nak hadam..ni kan plak d ...

kahakahakahakahakkahakkahakkahakkahak.....

macai macai macai macai.....data aku dari blog sampah.....ko ade?

nnt GST akan menyebabkan kenaikkan expenses......ni data aku dari blog sampah tau

budus...buat undang undang sendiri pula...

baik angkat beg pindah tinggal dalam gua...ikut undang undang sendiri....hahahahaha

belsih belsih belsih....

kena dia tak komen GST itu taik depan US...

lupa...US gunapakai GST kah? atau cukai acuan DAP???

akughi posted on 29-4-2014 01:38 PM
bro....kalo banduan tu duk diam2 tak buat kecoh....sorg pun tak amik peduli bro, tapi ni dia menga ...

Aku rase Najib PM kesayangan ko lagi malukan negara dgn skandal kangkungnya. Siap BBC buat coverage tu. Bomoh 1Msia tajaan BN pun memalukan negara. Negara lain beli kapal selam takde masalah pun. Msia beli kapal selam siap ada orang kena bom. Lagi malu negara. Tu pun ko masih puja PM kesayangan ko.

angan angan Mat Jenin nak jadi PM, tak sedar jatuh pokok kena hempap batang kelapa, kena sondol lembu giler.....

kalau Anwar jadi PM

aku pi MONGGOLIA.................

lantanao8 posted on 28-5-2014 08:00 PM
angan angan Mat Jenin nak jadi PM, tak sedar jatuh pokok kena hempap batang kelapa, kena sondol lemb ...

Lemboooo? Ko ngata Kak ijat apa? Lembooo dan umno berpisah tiada. Lepas lembo, kangkung plak. Lepas kangkung, panda plak. Kesian macai2 umno kena menyucikan najis-najis yang ditinggalkan pemimpin mereka. Pemimpin mereka sedap2 goyang kaki buat statement mengarut tapi macai yang kena buat kerja-kerja pembersihan ni. Melayu memperkudakan melayu.  

Defcon2 posted on 29-5-2014 11:54 AM
Lemboooo? Ko ngata Kak ijat apa? Lembooo dan umno berpisah tiada. Lepas lembo, kangkung plak. Lepa ...

ko plak makan najisnya...

lantanao8 posted on 29-5-2014 01:51 PM
ko plak makan najisnya...

Oooo... macam ni ke perangai macai Umno. Sanggup makan najis. Eeeeeee..... aku ingat takat cuci je. Rupanya sampai sanggup makan. Bluekkkk!!!

Tapi yg aku lagi musykil... jawapan ko ni takde pun melambangkan yang ko ni Melayu umno. Setau aku melayu ni bijak, berbudi bahasa, ayat semua berkias-kias. Tapi dari kenyataan ko ni nampak ko lebih ke arah sakai ataupun jakun.

Sama macam perangai sakai yang ditonjolkan oleh macai2 umno lain dalam forum ni dan samseng2 umno di luar sana. Ko boleh tengok sendiri perangai sakai puak2 umno ni dlm google atau youtube... bersepah-sepah.

Jadi kalau ko sayangkan umno dan nak jaga maruah orang Melayu.... ubah la sedikit perangai sakai ko tu. Sebab ko claim mewakili orang Melayu. Bila ko berperangai seperti sakai, secara tak langsung Melayu yang tak sokong umno pun akan dilihat seperti sakai juga.

Defcon2 posted on 28-5-2014 05:30 PM
Aku rase Najib PM kesayangan ko lagi malukan negara dgn skandal kangkungnya. Siap BBC buat coverag ...

kalo info yg ko dapat tak sahih, sekadar cerita mulut ke mulut baik tak payah bro.....ko kemain cakap org sane sini macai.....hangguk cakap tuan.....aku tgk ko ni lagi teruk.....info yg tuan ko bagi bulat2 ko telan sbb tu ko cakap bende tak de asas.....

tuan ko cakap skandel kapal selam rasuah....ko pun hangguk...wal hal suaram dah terkantoi sbb kerajaan perancis dah sekel kepala suaram sbb kaitkn isu kapal selam dgn rasuah n kononye mahkamah perancis dah saman kerajaan malaysia.....

ko yg kononnye tau semua bende main hangguk je ape tuan cakap wpun dah terkantoi isu fitnah

tapi ape blh buat...ko teruskn je la kemacaian ko tu

akughi posted on 30-5-2014 12:21 PM
kalo info yg ko dapat tak sahih, sekadar cerita mulut ke mulut baik tak payah bro.....ko kemain ca ...

Hi... apa khabar akughi @ raja konar. Aku memang slalu ikut penulisan ko. Apa yang aku boleh simpulkan ko memang patut dinobatkan sebagai raja konar di forum ni. Tahniah la bro.

Pertama aku sebut pasal skandal kangkung. Memang jelas PM Najib dari BN telah buat satu kenyataan kangkung hingga memalukan negara. Sampai benda tu dipetik oleh media antarabangsa dan dijadikan bahan jenaka. Siap ada parody lagi. Kesalahan memalukan negara ni besar tau. Jadi tak pernah ke ko sebagai rakyat terfikir Msia patut dapat PM yang lebih baik?

Kedua skandal kapal selam Malaysia. Negara lain pun beli kapal selam gak. Tapi takde le terpalit dengan skandal macam Malaysia. Siap ada orang kena bom. Dan sampai sekarang kerajaan masih tak mampu jawab apa motif minah tu diletup, macam mana rekod kemasukan dia ke Msia boleh hilang dari data imigresen dan mcm mana bodyguard Najib boleh terlibat dlm kes ni.

Ko kena faham... setakat macai macam ko ni akan sentiasa bersandarkan kpd bukti yang nyata. Sedangkan mereka di atas sana, mampu berbuat apa saje utk mengubah bukti dan saksi dsb sebab mereka ada kuasa.

Aku bukan hangguk sebarangan bro.... hangguk aku berisi bro...   

Defcon2 posted on 30-5-2014 03:34 PM
Hi... apa khabar akughi @ raja konar. Aku memang slalu ikut penulisan ko. Apa yang aku boleh simpu ...

kan aku dah cakap jelas kat situ, skandal kapal selam dah kantoi....ape lg yg ko konar, kemain lagi cakap org konar bagai...lain kali jgn jadi org yg cakap tak serupa bikin mcm pemimpin PR

gi cari berita pasal terkantoinye fitnah kapal selam tu, kes tu dah selesai pun yg tak selesai hanye org yg kononnye tau semua bende tapi rupenye dia tak tau ape2 pun, cume sekadar dengar cerita dr org lain