CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kasehsayang

tolong tafsir mimpi ibu saya

iloveyou posted on 15-5-2014 05:26 PM
dgr cte kene solat istikharah tu kene maintain selama seminggu .. kalau dpt petunjuk yg sama mungkin ...

terima kasih yer

SyaAnis posted on 15-5-2014 02:02 PM
petunjuk Allah, sungguh luas..

jangan meletakkan harapan yang tinggi pada mimpi, jika solat istik ...

terima kasih ..mak i dah buat banyak kali..n nie adalah mimpi pelik beliau..mak i jarang mimpi pelik2..

eyansss posted on 15-5-2014 11:55 AM
kata ustaz yang aku refer, sangat jarang sekali kita dapat mimpi lepas solat isitikaharah...  tapi,  ...

terima kasih

Syumaimah posted on 14-5-2014 08:28 PM
Jawapan istikharah tak semestinya mimpi... Apa kata mak tt buat lagi dan lagi...

Mimpi ular hita ...

terima kasih

Lula2 posted on 15-5-2014 12:52 PM
aku penah istikharah and mimpi and aku sgt yakin itu petunjuk...
aku istikharah nk pilih kos degr ...

tu perlunyer istikarah kann...nak jawapan yang terbaik..bagi kite mungkin baik tapi bagi Allah...??

Mintalah mak tt pergi merisik...
jika benar bertepuk dua belah tangan maka ini amat mudah .. nikah ajer dulu .. nanti adalah rezeki yang mencurah .. memula memang susah ... namun apa jua komitmen dalam rumahtangga akan terkurang bebannya lantaran ada dua pengendali ..

Follow Us
Sebenarnya semuanya mencukupi .. cuma ingin lebih lagi dari apa yang ada ...
Rezeki tu memang Allah swt dah sediakan ... cuma mungkin lambat ajer sebagaimana kita melambat lambatkan solat apabila sampai waktunya...

rdzaccess posted on 15-5-2014 08:34 PM
Mintalah mak tt pergi merisik...
jika benar bertepuk dua belah tangan maka ini amat mudah .. nikah  ...

hehehe i nie perempuan...x kan nak g pinang lelaki kot....i memeg kene buat istikarah sama ada move on dengan memilih orang laen atau tanggung risiko untuk menunggu...huhuhuh umur dah makin berusia nie...n dah berapa bnyk org laki dah i reject sepanjang 3 4 tahun nie...i riso la jugak..nanti dah capai 30 dah susah.. Last edited by kasehsayang on 15-5-2014 08:58 PM

Bukan meminang tapi merisik ...

ular emas??
teringat pulak cerita ular emas tu
an pernh mimpi..wktu tu an sering sakit Dan lbam2..
an mimpi..ular hitam dgn buaya gaduh Kat blakang seat kete..so..an bentikan kete dpn rumah..nk lari keluar..
tgh nk lari tu..betis kena patuk ular..
bila berubat..mmg Ada sihir cinta dihantar..tapi dgn kuasa Allah..ianya tk boleh lekat pada an..yg jdi mgsa..adk an..smpai kne rasuk adk..
wallahualam..mgkn bhagian an kt dunia Allah..

antara posted on 15-5-2014 09:23 PM
ular emas??
teringat pulak cerita ular emas tu
an pernh mimpi..wktu tu an sering sakit Dan lbam2.. ...

la yer ker..sihir cinta pun ada yer..so u mcm mana skang??..u pun mimpi ular warna kuning emas jugak ker??

rdzaccess posted on 15-5-2014 09:20 PM
Bukan meminang tapi merisik ...

kalu mcm2 halangan dalam hubungan nie...may be dia bukan jodoh i...

My mom pernah mimpi ular hitam besar, separuh ular, separuh manusia dan atas ular tu ada kucing hitam..start drpd tu la puncA sihir dtg dlm fmily saya..

Hmmmm.. aku dah buat istikarah lebih sebulan dah. Satu mimpi yang berkaitan pun aku tak dapat. Betul tu, petanda istikarah tidak semestinya dari mimpi. Kadang2 dari petanda2 lain dalam kehidupan seharian kita dan juga gerak hati kita. Allah maha mengetahui.

Sbb aku pun dapat petanda sikit demi sedikit dari banyak perkara dalam kehidupan seharian aku. Dan kena bersabarlah. Sebab kita mintak petunjuk dari Allah. Yakin itu yang terbaik.

Tp kalau nak kait dgn mstik ni. Mimpi ular selalu org kait pasal sihir. Wallahualam.

kasehsayang posted on 15-5-2014 09:39 PM
kalu mcm2 halangan dalam hubungan nie...may be dia bukan jodoh i...

betul...mimpi boleh jadi dr syaitan...
i baca somewhere...kalau buat istikharah and hubungan berjln baik tnpa mslh, dpt restu tu pun 1 petunjuk...
gerak hati yakin pon mgkin petunjuk...
kdg2 mimpi lps istikharah bole jd fitnah...

jgn lupa solat taubat and hajat sekali..
insya Allah...

aku penah 3hari berturut2 istikarah..ni cite lama la..
konon masa tu ade 2pilihan..tatau nk pilih yang mna..
malam first aku buat..aku mimpi mamat ni..
second nite aku wat lagi..pun mimpi kan die..
aku bukak mata ishh mainan tdo kot..sbb ble aku bukak mata masa tu dekat dgn subuh..
n malam ke3..aku buat lgi..mlm tu aku mimpi best..aku xnampak muka..blank je..dgr suara die je..
"aku terima nikahnye ***** " (nama aku la)..aku terjaga je..aku terus tersenyum..alhamdulillah..
n skrg dh jadi laki aku pun..hihihi..

kasehsayang posted on 15-5-2014 09:37 PM
la yer ker..sihir cinta pun ada yer..so u mcm mana skang??..u pun mimpi ular warna kuning emas jug ...

tak...sy mimpi ular hitam...
insyaAllah...dah ok..huhuu
tp smpai skrg blum kwen..lambt sikit kot hehe

dear kasihsayang, (hamboi)

solat istikarah bkn ibu kamu je kene buat...diri kamu sendiri perlu lakukan untuk mendapatkan PETUNJUK dari ALLAH SWT...ingat,petunjuk k..petunjuk tak semestiye kamu dapat clue tu bulat2...nak buat istikarah pun bukan kene buat sekali...kene selalu gak buat untuk dapatkan kepastian...tang mimpi ular ni,kene jage2...boleh jadi sihir...berdasarkan mimpi ibu kamu tu,boleh jadi gak jodoh...ular emas,dan mematuk...tapi ular tu,mematuk ibu kamu...bukan kamu...so,ade sikit confuse kat situ...hahaha...so,faham2 sendiri la...tak nak cakap lebih2...takut ade yang salah faham kang...

sy nak share kat sini pasal istikarah yang saye buat untuk mohon keje kat satu company ni...

malam pertama sy buat,sy nampak orang ramai tengah beratur panjang..lelaki,perempuan,melayu,cina,india,singh...1st nite tu,cume scene tu je...beratur tggu turn ape,sy xsure...scene tu sampai sy tersedar dalam pukul 5am lebih...

malam ke 2 sy buat,sy jalan atas carpet panjang mcm red carpet....tapi carpet tu warne biru...jauh sy jalan..mase tu sy sorang je..tp tak tau jalan tu kemane..macam xde penghujung..sy tak give up...teruskan je perjalanan,sampai sy sedar dari tidur..

malam ke 3 buat istikarah,sy tengah drive,tibe2 cermin depan kerete sy terkene batu,pastu ade lubang kecik...tibe2 ade air mengalir dari lubang tu...slow je air tu turun dari lubang tu...halus je....yang peliknye,kat luar tu tak hujan pun..

malam ke 4 sy buat, masih blm dpt bayangan...mimpi malam tu pun mimpi biase2...yang tak brape jelas...macamtu gak malam ke 5...pun mimpi biase2...

malam ke 6 sy solat istikarah,mlm tu la sy dpt clue yang agak jelas...sy memandu,pastu,sy masuk satu pagar yang agak luas...lps pagar tu,sy lalu di bawah satu gerbang yang tinggi...cume tak prasan tulisan yg ade tulis pada gerbang tersebut,kemudian,sy nampk byk kerete park kat dalam kawasan tu..kerete2 yang park tu,sume kerete yang same brand...yang bestnye,brand kerete tu,adalah name company dimane sy bekerje sekarang...
dan terus sy tersedar dari tidur...siangnye,sy terus apply kerja tersebut..
yes,company tu la yang sy nak mohon mase tu....alhamdulillah,sekarang ni dah nak masuk 5 tahun sy berkidmat..

antara posted on 16-5-2014 09:30 AM
tak...sy mimpi ular hitam...
insyaAllah...dah ok..huhuu
tp smpai skrg blum kwen..lambt sikit kot ...

alhamdulillah kalu awak dah ok....saya doakan awak cepat2 berkahwin...

uncle_syib posted on 16-5-2014 11:13 AM
dear kasihsayang, (hamboi)

solat istikarah bkn ibu kamu je kene buat...diri kamu sendiri perlu la ...

terima kasih banyak encik.......ular dalam mimpi tersebut mematuk saya bukan ibu saya....masalahnyer saya dah buat agak banyak kali n saya still nampak orang yang saya cintai tersebut..pikiran hati saya semua adalah dia...tu saya membuat keputusan menyuruh ibu saya membuat istikarah ibu pulak cakap tu je petanda ibu dapat setakat nie..n saya pun dah x suruh ibu x payah buat dah istikarah.....