CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: antara

Betul ke..pontianak takde orang bela - lone ranger -

antara posted on 20-5-2014 02:36 PM
aikkkk...homeless itu ah chong

abis? sapa ambil lepas tu?

Takde sapa yg sanggup ambik pun..org yg tangkap tu buang ke tasik/sungai rasanya..bukan 1 tapi 13 ekor katanya.. gila la org yg sanggup bela tu.. mmg tak bole lupa kejadian tu..sampai mak aku tak bagi blk kg.masa tu sbb aku ada anak kecik.. dah la port pocong tu sebelah rumah mak aku..rumah tu kosong sbb tuannya pindah sementara..

macam mane an bleh tau ade gangguan kt an ngan pemili

antara posted on 20-5-2014 12:28 PM
selalu kalau nk balik rumah akan lalui jalan yg kawasan kuartes telah dirobohkn atas tujuan pembin ...

kann mesti atas pokok..
awal btl dia kuar ek...
selamba je ko tgk dia...
x demam2 ke...
seumo idop aku x penah tgk yg real..
slalu tgk yg dlm tv tu je la

Sambung la tt.. nak tahu cerita selanjutnya. Aku rasa makcik aku bela 2 cik pon. Aku xpasti cik pon ke atau hantu lain. Mcm mak aku cerita cik pon. Aku xpasti la.

CERITA PAKCIK AKU

an namakan uncle ni sebagai uncle abg..ni panggilan an pada dia la..
dia ni...sangat garang..memang panas baran dalam pakcik makcik..
waktu an kecik2..an baru dalam darjah 3 macma tu...
cikgu kat sekolah ajar..jangan kita takut pada sesiapa kecuali Allah swt..so..balik tu..an dengan 3 org semua adik beradik perempuan..tengah buat kerja sekolah..pakcik an ni..die duduk sebelah rumah an..kat rumah nenek.
mak ayah an selalu keje smpai malam..jadi, kalau kami bertiga malam2 buat kerja sekolah kat rumah..kadang2 pakcik ni datang tengok kan..
malam tu.. an berdiri tepi pintu bilik sambil mengadap akk dengan adik..
cakap dengan kuat dan bangganya..." aku tak takut la dengan uncle abg..cikgu aku cakap..takut dengan Allah swt yg cipta kita..bukan dgn uncle yang garang tu!" cehh poyo betul ayat tu..lepas tu aku pandang akak aku..die tunduk je..
belum sempat aku toleh..kepala aku dah kene tempeleng smpai terhantuk kat dinding..paanggggg...perghh mendapat aku!
aku cepat2 lari naik katil atas bilik..apa lagi..kene serangan bertubi2 dari pakcik aku..hhah ok..ni aku nk bagitau la..tahap garang pakcik aku..
tapi sekrang dia dah kawen..die keje kat kajang..takde anak..

berbalik cerita 17 tahun dahulu....
pakcik aku ni memng kuat main nombor..die punya tahap teror (pada pandangan mata an la kan) sampai die boleh ambil nombor2 lain..die chai nombor dalam satu kertas yang super pnjang lebar (apa eak mknanya..macam die cerai2 kan nombor tu..smpai membentuk 6 nombor terakhir)
dan no tu..sepatutnya keluar pada sabtu..special..tapi pakcik an ni suruh ayah an pergi belikan..dia kata..kompem klo kne memang menang berjuta2..(iye ke? aku budak kecik..mana la aku tau) tapi hari tu hujan lebat sangat2..ayh nak keluar..tapi hujan..ayah kan naik motor..uncle abg pergi date dgn gf die..tapi..die tak pergi beli..
petang tu dalam pukul 6, die balik tanya ayah..ayah kata ayah tak boleh keluar sebb hujan lebat sangat..dah akhirnya tak dbeli la nombor tu..uncle pulak..kalau die dah chai no..memang pnatangnya dia tak bole pergi beli..kena org lain pergi beli...esoknye..(agaknya kot) nombor tu keluar 1st prize..memang menongeng2 uncle abg aku tu hahah...ayah aku nasihat kat dia..Allah tak nak kita makan duit haram..Allah masih syg kita tu bang..tapi..uncle aku masih tak puas aty..

uncle aku ni..die percaya benda2 mistik ni..termasuk lah dengan benda-benda yang kena perasap kemenyan apa semua..benda ghain ni kan ada khadam2 nya..yg dia percaya boleh bagi nombor (kira ngangkung la juga kan heheh) disebabkan terlalu mengejar harta2 ghaib ni..ada la sekor cik pon ni berkenan...uncle aku ni tidur kat bilik belakang..kat pintu masuk ke dapur tu..kat pintu dapur tu..kalau buka..bertembung dengan rumah an..jiran sebelah rumah pulak..ade bela ayam..reban dia bertingkek-tingkek..dulu uncle sebelah tu cakap dia buat bunglow ayam..aku pun percaya la..bila orang tanya..aku cakap..sebelah uma aku ada bunglow..bunglow ayam..hahah ampunkan aku la pada sesiapa yg rasa tertipu dengan jawapan aku yg belum mumaiz dikala itu ..rupenya cume reban ayam bertingkek tingkek..sebelah reban ayam tu..ada 2 batang pokok rambutan merah yang buahnya sangat banyak sampai melimpah2 ke halaman rumah aku..uncle tu kata..kalau nak ambil je..die tak kisah..aku adik beradik yg buas ni..pantang ade..belum merah pun aku da balun..bila sekarang aku teringat..menyesal pulak..sebab baja die dari banglow sebelah tu

Rate

1

myakayina posted on 20-5-2014 02:41 PM
Takde sapa yg sanggup ambik pun..org yg tangkap tu buang ke tasik/sungai rasanya..bukan 1 tapi 13  ...

baik bela ular yang ekzotik tuhh
kang jual esok 13 ekor..kaya raya hari2 hari raya...
ni bela cik chong..apa kes..
fuhh baca cmni pun dah seriau

Follow Us
edoraixora posted on 20-5-2014 02:45 PM
macam mane an bleh tau ade gangguan kt an ngan pemili

celah peha selalu sangat lebam...
cepat letih wktu datang bulan..smpai nk bangun pun tak lart..
kes yg ini..adalah sama kes dengan syumaimah..

fifie_olin posted on 20-5-2014 02:45 PM
kann mesti atas pokok..
awal btl dia kuar ek...
selamba je ko tgk dia...

dah macm bestpren...selalu jadi kutu rayau kat kg tu
hahahha nampk sipi2 je...kadang ade juga die dive atas bumbung kete..
melompat an yg dlm kete nih...
tapi..biasanya..memang amalkn buka ruqyah dlm kete sebab...ade kes2 nya..heheh
ada masa nanti cite

arwah atuk nenek belah mak aku ni dulu peneroka felda. felda tu plak baru je bukak. masa tu mmg felda tu hutan sungguhla, dan byk kawasan paya n sungai. sementara nk tunggu hasil arwah atuk ni pegilah mancing sorg2 kt sebuah paya.  nk dijadikan citer mancing2 tu bykla pulak dpt ikan. letak umpan tak smpi 5 minit dah dpt ikan. ralitla atuk aku ni punyelah happy baling mata kail je sangkut. ntah camne die tergerak nak tgk kt dpn tu, adelah pulak pompuan cantik rambut panjang bertenggek atas dahan pokok dok senyum2 kt atuk aku. atuk aku ni dah tak sedap hati die pun tgglkan hasil pancingan die tu dan balik mcm tu je...

rupe2nye atuk aku dah 1 hari 1 malam dah menghilang. ptg tu kuar tak balik2. nenek aku dah risau. tp standard polis nk report org hilang kene tunggu 24 jam. so nenek aku pun dok baca yassin buat solat hajat tu yg atuk aku tergerak ati nk balik tu. cuma yg atuk aku mmg tak sangka die dah 1 hari 1 malam hilang sbb ms mancing tu tak perasan langsung siang malamnye.  

sekian citer tak brape seram dr saya

Rate

1

miss_rose posted on 20-5-2014 02:53 PM
Sambung la tt.. nak tahu cerita selanjutnya. Aku rasa makcik aku bela 2 cik pon. Aku xpasti cik pon  ...

aarghhhhh mana mak tau??

seremssss...awat pulak la aku ternampk nama ang ni miss rose...
cik pon yg mengangu rumah kami ni..namanya mawar..sila bayangkn dia bagitau nama dia..sambil usap rambut dan gelak2 kecil..
fuhhh...

annehuda posted on 20-5-2014 03:17 PM
arwah atuk nenek belah mak aku ni dulu peneroka felda. felda tu plak baru je bukak. masa tu mmg feld ...

tu hantu air tak???
cik pon bole bagi ikn ke??
heheh...

yg aku tau la.. cik pon ni kalau dipaku tengkuknye die akan jadi perempuan cantik dan die akan lupe yg die tu cik pon. me mcm penah dgr urban legend, ade laki ni teringin sgt nk kawen tp die ni memilih sgt. so adelah org cdgkn die tu kawen jelah ngan cik pon. tup tup die kuar kg balik2 bawak bini lawa sgt. bahagialah dpt anak. pastu satu hari tu bini cik pon die mintakla anak die tlg sikatkan rambut die, skali tu anak die ternampak ade paku kt leher mak die terus die gi cabut. dah kene cabut tu mengilai2la mak die kembali menjadi cik pon. ending citer, ntah tak ingat

Rate

1

sambungan...

macam mana tau yg die tu ada cik pon minat???
die selalu jumpa dalam mimpi...perempuan cantik duk goda asyik ajak kawen...die janjikan harta2 ghaib dan kekayaan kepada pakcik aku..uncle abg ni pun..die ingat mainan mimpi je..tapi semakin lama..semakin teruk pulak gangguan..kira macam desakan benda ni tuk ajak pakcik aku kwen..kenapa tah hantu ni suka sangat kat pakcik aku..agak perangai pun macam antu kot...

uncle abg ni rajin lah balik malam memandangkan kerjanya sebagai seorang kutu rayau yang mendapat sambutan hangat rakan-rakan kampungnya itu..kira jagoan la dia tu...kalau balik awal2 tak bujang lah katanya...
zaman dulu..diorang memang agak risau dan agak sembunyi2 nak cerita pasal cik pon..sebab ada lah kisahnya...yang....orang kg an meninggal..dan katanya menjelma jadi cik pon...

tapi..mat2 bujang ni apa kire nya...aktiviti melepak kat satu sekolah tamil yang ada public phone ni memang dah jadi tabiat...diorang melepak kat situ..smbil ambil giliran bergayut dengan awek2 diornag..zaman tu..belum ada kot henpon..klo ada pun mahal harganya..dan ditambah dengan uncle abg ni cuma lah seornag kutu rayau..mana nak mampu...dia cuma mampu pakai public phone la kekdahnya..malam tu...ada sorang kawan dia ni cakap besar..nak jumpa sangat cik pon..tak takut lah apa semua..sambil bercerita dengan tangan dia menggayakan..mana pontianak?? mana?? mana...aku tak takut lah! mari sini..bagi aku nombor ekor..kalau dia datang depan aku..aku nak koyak kan baju dia..buat minta nombor..

haa...macam tu sekali mulut dia..sorang demi sorang yang melepak kat situ dah mula start motor dan pecut..dia pun bengang lah.."wehh anak jantan apa korang ni? tu pun nak takut ke?" sergah dia lagi..
yang tinggal uncle abg..kawan dia Fah dengan mamat ni je..uncle aku ni..kaki macam terpaku kat jalan..tak boleh bergerak...die cuma mampu pegang tangan kawan dia tu...smbil tunduk..Fah dan start motor..cabut...kawan uncle tu pelik..apa yang cuba uncle abg sampaikan..uncle suruh dia pndang belakang dia...lepas tu uncle terus tolak motor smbil bermarathon balik rumah..kaki dah mengigil nk start motor kata dia...kawan dia...
terpaku..terpana dengan panahan mata cik pon kat situ...esoknya...dapat tau demam panas...die tinggalkan aje motor die kat depan public phone tu..haa kan..cakan besar lagi...

balik tu...uncle dah seram sejuk..mana tidak nya...lebih kurang 5 langkah je dengan dia cik pon tu berdiri...tapi..tinggi kata dia..agaknya sebab tak jejak tanah kot...uncle mandi2..masuk bilik..cuba lelapkan mata...dalam pada nak lelapkan mata tu...dia dengar suara perempuan humming kat luar tingkap dia..nyanyi lagu klasik...dia dah menggigil..dia tarik selimut...selubung..entah bila dia tertidur pun tak tau..esoknya...uncle abg pun demam juga...

Rate

1

annehuda posted on 20-5-2014 03:26 PM
yg aku tau la.. cik pon ni kalau dipaku tengkuknye die akan jadi perempuan cantik dan die akan lupe  ...

cite yg ni memang legend...
muvie pun camni kan..hehe
sebenanrnya memang iya kot...
tapi uncle an ni...tak nak mengiyakan

esok sambung ea...da nak kena balik pulak...

antara posted on 20-5-2014 02:34 PM
sambung ye..eheheh nanti kne karang dulu..
sebab tak pndai mengarang heheh

ok je..
cerita mudah nk hadam

myakayina posted on 20-5-2014 02:33 PM
TT, kak ponti x pernah dengar pulak dibela dek org.. cuma pocong aku pernah dengar ada org bela..tu  ...

dalam tahun lepas bebudak opis akuciter. yang rumah pangsa dia kat jalan bangsar tu. ada pocong. katanya setiap dua tahun sekali dalam bulan 10 mcm tu. mesti kecoh tempat tu ada penduduk nampak pocong. nanti aku citer lagi detail macam mana org tu nampak..

kalau hantu belaan ni..normally hantu raya..pontianak tak pernah dengar...

tpi pontianak ni dia nak bebas kut...

antara posted on 20-5-2014 03:36 PM
sambungan...

macam mana tau yg die tu ada cik pon minat???

cik pon nak usik je rasanya..ipo bayk kali jumpa cik pon ni..cik pon tak buat apa pun..sengih jer

antara posted on 20-5-2014 03:18 PM
aarghhhhh mana mak tau??

seremssss...awat pulak la aku ternampk nama ang ni miss rose...

Mesti la atok aku yg cerita.. pakcik aku cerita dkat atok aku.

Kira ok la tu dia bgtahu nama. At least dia ada nama kan. Cik pon skrg moden ok.  Mesti menggodakan.