CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: crossfire

Dyana Sofya - antara politik PAS dan DAP

CiliPadiSedap posted on 27-5-2014 10:05 AM
umno kan takut MCA.

tunggangan kuda MCA

aku setuju dgn akughi ko ni bodoh.

UMNO tak penah nak bawa hukum hudud. PAS yg nak menjalankan hukum hudud.

Sampai skrg PAS tak mampu nak bawa ke depan walaupun dah bertahun2 menjaja pasal hudud.

Lagi nak salahkan UMNO bila hudud sampai skrg tak buat2 lagi.

Bodoh sgt mentaliti engkau ni walau di tulis dlm bahasa melayu pun x faham.

leni posted on 27-5-2014 10:14 AM
aku setuju dgn akughi ko ni bodoh.

UMNO tak penah nak bawa hukum hudud. PAS yg nak menjalankan  ...

UMNO tak pernah nak bawa hukum hudud?

UMNO tu islam ke?

tak laksanakan hudud, lepas tu halang plak.

crossfire posted on 26-5-2014 12:30 PM
ini bukan isu baru dah berlambak kat CI...
@akughi

Jawab la abang keross. Bila umno nak laksana hudud? 50 tahun lebih memerintah. Sekelumit cita-cita hudud pun takde. Dalam perlembagaan umno pun takde cite pasal hudud. Jawab la... jawab... haaa... terkial-kial nak jawab...

Soalannya mudah sahaja... tak payah nak konar2.. Bila umno nak laksana hudud? Takkan tak reti jawab. Come on pendekar umno...jangan la jatuhkan standard abg keross macam sakai uniq61 yg fitnah anwar ada akaun di Israeli National Bank, tapi bank tu tak wujud pun... keh keh keh

DS Hadi Awang memuji , orang Melayu yang berani macam Dyana patut masuk DAP .
Adalah kalian seseorang yang berani?

www.themalaysianinsider.com/mobile/malaysia/article/dyana-braver-than-me-for-joining-dap-says-pass-hadi

akughi posted on 27-5-2014 09:21 AM
kalo aku cakap ko bodoh ko marah pulak, PAS yg nak buat hudud, UMNO pulak yg disalahkn sbb tak lak ...

Ini lagi sekor tak menjawab soalan. Memang ko ni raja konar lah... aku tengok post engko semua tak menjawab soalan. Konar2... pastu bila tak dapat jawab secara fakta, mula la buat serangan peribadi kata orang bodoh la....

Perangai ko ni tak ubah macam sakai BN dalam parlimen macam noh omar dan datuk tajuddin pasir salak. Bila tak dapat jawab secara fakta muka pekik-pekik n maki hamun orang tak tentu pasal. Ko boleh tengok sendiri perangai sakai diaorang dlm youtube.

Ko ni anak didik noh omar ke? Aku harap muka ko lagi hensem dari muka dia keh keh keh...

Follow Us
CiliPadiSedap posted on 27-5-2014 10:05 AM
umno kan takut MCA.

tunggangan kuda MCA

......MCA? UMNO takut MCA? hat DAP kata PAS bodoh tak tau bahase omputih la, dap kata ROS patut bubarkn parti pas la....dap terang2 hina pas, terang2 tolak hudud........hat ni nak cakap ape pulak?

Defcon2 posted on 27-5-2014 10:51 AM
Ini lagi sekor tak menjawab soalan. Memang ko ni raja konar lah... aku tengok post engko semua tak ...

soalan ko ape? pasal knp umno tak buat hudud tu? dah berjela aku reply ape yg ko nak cakap aku tak jawap pulak......akai ade ke?

dah belambak aku jawap soalan kolot ko tu....tapi tak reti bahase smp ke sudah

CiliPadiSedap posted on 26-5-2014 07:47 PM
UMNO parti islam ke?

orang islam bukan kena laksanakan hudud?

dah memang bukan Islam la... itu sebab UMNO tak bawak hudud... UMNO pun tak penah mention dia nak bawak hudud... PAS sendiri pun yang kata UMNO tu kapir... dah kata kapir pastu nak suroh UMNO bawak hudud pasai apa plak... nyanyok ke bangang... ekekeke...

sebab tu bila UMNO kata tanak bawak usul hudud aku tak heran... yang aku heran tu pasai pa PAS yang kehulu-kehilir becok pasal hudud tapi tanak bawak usul hudud... kapir gak kot... ekekeke...

hanya di Malaysia... Parti Islam suroh Parti Kapir laksanakan hudud untuk dia... ekekeke... Last edited by cipOt_cedOt on 27-5-2014 03:16 PM

cipOt_cedOt posted on 27-5-2014 03:13 PM
dah memang bukan Islam la... itu sebab UMNO tak bawak hudud... UMNO pun tak penah mention dia nak  ...

lah baru tahu.

pengikut macai umno ckp umno bukan islam.

ok2.

kira umno dengan dap tak de bezalah ni?

patut jual tanah singapura pada PAP lee kuan yew.

umno apa saja boleh jual asal kroni di dahulukan.

CiliPadiSedap posted on 27-5-2014 04:28 PM
lah baru tahu.

pengikut macai umno ckp umno bukan islam.

ekeke... takde point la tu... bila terpaksa lawan ngan geng bebas... nak tembak UMNO tak bleh dah mula la menudoh kata macai UMNO gak... ekekeke... macai... macai... ekekeke...

cipOt_cedOt posted on 27-5-2014 04:31 PM
ekeke... takde point la tu... bila terpaksa lawan ngan geng bebas... nak tembak UMNO tak bleh dah  ...

tempat yg tadak calon, penyokong sebok nak bakar pejabat org
tempat yg ada calon, penyokong takmau datang plak.

...kartun punya parti

bangcak posted on 28-5-2014 08:19 AM
tempat yg tadak calon, penyokong sebok nak bakar pejabat org
tempat yg ada calon, penyokon ...

naper cam tak rasa tak berapa nak sampai jer maksud tu... ekekeke...

Paling pelik apabila gadis ini tidak cukup syarat nya jika amalan biasa parti berlogo Islam dijadikan garisan syarat.

Tidak menutup aurat, menolak hudud dan tidak cukup kelulusan agama nya, tetapi seperti dijangka Parti Islam yang palsu ini sentiasa mendahulukan untung rugi politik lebih dari kepentingan agama.

Jika pakej serupa gadis ini dijadi kan calon UMNO, maka baru la segala ayat quran dan fatwa agama dikeluarkan untuk menidak kan nya.
Agree with you. Kalau calon umno macam tu mesti kena bantai habis habisan tapi sebab demi keuntungan politik PAS akan ckp benda lain. Dari dulu memang mcm tu. Talam dua muka. Tengok je apa rencana yg muncul kt harakah pasal ni.

akughi posted on 27-5-2014 09:21 AM
kalo aku cakap ko bodoh ko marah pulak, PAS yg nak buat hudud, UMNO pulak yg disalahkn sbb tak lak ...
kalo aku cakap ko bodoh ko marah pulak, PAS yg nak buat hudud, UMNO pulak yg disalahkn sbb tak laksanakan hudud, dari dulu smp skrg dah sedia maklum yg umno ni hanye laksana undang2 sivil n syariah, umno pun tak pernah nak pung pang sane sini kata nak buat hudud, umno tak pulak berceramah sane sini kelentong nak buat hudud, yg jual hudud hanyalah parti yg suke mempermainkn islam iaitu parti PAS

tapi macai tetap percaya ni semua salah umno, umno yg cakap nak buat hudud tapi tak buat2

bodoh punye macai
MEMANG BETUL. mana pernah umno janji pasal hudud. Knapa pulak umno yg kena laksanakan janji pas,

aku rasa kalau betul sgt pas ikhlas nak laksanakan hudud, tanpa dibentangkan di parlimen pun boleh. Melalui pindaan hukum pada sesetengah jenayah syariah yg tertakluk di bawah kuasa negeri dan persetujuan sultan. Bentangkan di adun untuk kanun jenayah syaruiah negeri yg tak bertindih dgn kuasa mahkamah sivil.  Macam untuk kes khalwat dan minum arak boleh saja kalau Pas nak pinda hukuman ikut syarak.

fatinandreanna posted on 6-6-2014 10:44 AM
MEMANG BETUL. mana pernah umno janji pasal hudud. Knapa pulak umno yg kena laksanakan janji pas,
...

Apa plak... baca la perlembagaan umno fasal 3...

"3.3 Menegak, mempertahan dan mengembangkan Islam, agama
rasmi negara serta menghormati prinsip kebangsaan beragama. "

dalam perlembagaan kata nak menegak Islam...tapi tak nak laksanakan hudud. Apa pny hipokrit daaaa...

fatinandreanna posted on 6-6-2014 10:44 AM
...

aku tak paham sangat bab2 prosedur undang2 ni......tapi kalo betul ape yg ko cakap tu, tak kan la org2 yg pandai bab low ni tak berbunyi?

sbb tu aku selalu cakap, islam yg pas perjuangkan ni hanye tuk politik saje

Defcon2 posted on 6-6-2014 11:46 AM
Apa plak... baca la perlembagaan umno fasal 3...

"3.3 Menegak, mempertahan dan mengembangkan I ...

menegakkan islam tu maksudnye kene buat hudud ke bro?

pendek akal ko ni.......

akughi posted on 6-6-2014 04:12 PM
menegakkan islam tu maksudnye kene buat hudud ke bro?

pendek akal ko ni. ...

agree with you akughi

ermmmmmmmmmmmm