CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Leonarzi

Isu RASUAH terus dimainkan PR utk jatuhkan reputasi BN

silencekiller posted on 27-5-2014 01:13 AM
Awat aku kena bagi lak?? aku terlibat dalam RASUAH kaa?? prrffghhhh jer laa

Aku ada mengak ...

sumpah poyo dow nk ajak jumpe pulaakkkkk..... motip sgt

ok la kalo camtu PM nama company n staff yg ko ckp rasuah sgt tu.....
ko bagi aku bagi...baru fair beb....ko pun beriya sgt kan ckp swasta banyak rasuah, tempat keje aku ok je...

ker ko ni propa je lebey bro...

kgdangar posted on 27-5-2014 01:20 AM
sumpah poyo dow nk ajak jumpe pulaakkkkk..... motip sgt

ok la kalo camtu PM nama company n staf ...

Laaa...awat takot sangat??? ajak jumpa minom teh.. sembang2 pun takot kaa?? buleh ja bagi.. mai la jumpa .. aku tak dak masalah pun.. aku bukan kaki belit2 macam hang

silencekiller posted on 27-5-2014 01:18 AM
tu aku dok ulang kat hang.. mana nak mai pemimpin yang baik kalo rakyat pun tak baik.. hang ni bod ...

adoiii....sape belit sape ni bro....

ko ni bengap ker buat2 bengap...??

ko jgk yg cakap pasal meiji bagai td.....dia kan pemimpin....

ko tuh simply judge ckp BN ker PR sama walhal malaysia sejak merdeka x penah tukar gomen so mcm mn nk tahu same ker tak sama??

boley jawab soalan aku ni takkkk...???

silencekiller posted on 27-5-2014 01:22 AM
Laaa...awat takot sangat??? ajak jumpa minom teh.. sembang2 pun takot kaa?? buleh ja bagi.. mai la ...

Laaa....takot paa..... hang nk ajak lepak hang la kena PM aku dulu.....gitu kekdah dia
apa la hang nihhh
Last edited by kgdangar on 27-5-2014 01:27 AM

kgdangar posted on 27-5-2014 01:23 AM
adoiii....sape belit sape ni bro....

ko ni bengap ker buat2 bengap...??

Hang la kaki belit.. aku dari awal dok ulang "Kerajaan yang Baik untuk Rakyat yang Baik & Rakyat yang Baik untuk Kerajaan yang Baik" .. aku dari awal dah cakap.. semua bermula dari DIDIKAN mak pak baru la buleh lahir generasi yang Class 1 yang akan jadi pemimpin..

Aku pun dah cakap.. Allah dah firman dalam quran.. orang2 beriman & amal soleh akan diangkat menjadi pemimpin dari kalangan depa.. so.. siapa yang belit?? pemulihan apa pun.. semula bermula dari DIDIKAN mak pak di rumah.. aku tekankan dari awal.. yang bengap tu hang.. dok pusing ke hulu ke hilir.. jiwa dah kosong ini jadinyaa.. bukan hendak paham apa aku cakap.. tahu dok cari salah orang jaa kerja

Hang hendak tukaq kerajaan ka apa ka.. tu terpulang laa.. tapi benda yang sama akan hang dapat selagi setiap individu tu tak nak berubah termasok hang... hang tukaq laa 100 kali pun.. tetap sama.. sebab root yakni rakyat tu orang yang Class 3 macam hang jaa ramai

Sape suruh menyeleweng/rasuah. Bila orang canang cerita satu Tanah Melayu, nak sentap pulak.

Follow Us
silencekiller posted on 27-5-2014 01:28 AM
Hang la kaki belit.. aku dari awal dok ulang "Kerajaan yang Baik untuk Rakyat yang Baik & Rakyat y ...

ceramah pulaakkk......dh abih modal la tuee...kikikiki

bro ko ingt zaman jahiliah tu boley berubah ker kalo pemimpin agong i.e. rasulullah xder..??

kgdangar posted on 27-5-2014 01:30 AM
ceramah pulaakkk......dh abih modal la tuee...kikikiki

bro ko ingt zaman jahiliah tu boley beru ...

Ceramah?? hahaha.. aku cuma rewind balik..kasi orang bengap kaki putar belit macam hang ingat apa aku cakap.. aku dari awal tekankan benda yang sama jaa.. hang tu buat pening sundri pastu belit2 sundri ja mampu prrffgghhh jer laaa

silencekiller posted on 27-5-2014 01:32 AM
Ceramah?? hahaha.. aku cuma rewind balik..kasi orang bengap kaki putar belit macam hang ingat apa  ...

aper ni bro....?? x menjawab soalan aku puunnnn

kgdangar posted on 27-5-2014 01:35 AM
aper ni bro....?? x menjawab soalan aku puunnnn

Hendak aku jawab jugak kaa?? hang paham kaa bila aku jawab?? kang hang pusing2 lagi.. tu aku dah PM.. reply la cepat

Hang ingat Nabi Muhammad saw tu jadi pemimpin tanpa rakyat kaa?? hang tengok siapa rakyat dia.. orang2 macam hang kaa?? tahap keimanan para sahabat macam hang kaa??

zaman Nabi Muhammad saw pun ada suatu ketika depa mengadu cakap harga2 barang naik mencanak di Madinah.. depa suh tetapkan harga barang2 semua .. apa Nabi Muhammad saw jawab.. " Allah yang menetapkan harga barang ..Allah yang melapangkan & menyempitkan & pemberi rezeki.. Aku berharap bertemu Allah swt dalam keadaan tak sorang pun menuntutku dalam kezaliman terhadap darah ka harta kaa"

Ada depa p hantam Nabi Muhammad saw kaa pastu??

Cerita Ali pun aku dah bagitahu dari awal.. hang baca ke idak..atau dok sibuk lap hingus tak kering lagi

silencekiller posted on 27-5-2014 01:42 AM
Hendak aku jawab jugak kaa?? hang paham kaa bila aku jawab?? kang hang pusing2 lagi.. tu aku dah P ...

abes la harge barang pun dh jadi ketetapan tuhan....

ni la dia macai dalam diam kalo nk tau....

kgdangar posted on 27-5-2014 01:46 AM

ni la dia macai dalam diam kalo nk tau. ...

Yang dia kawin lari kat siam tu pun ketetapan tuhan gak kot? Tuhan ke yang seret dia ngan pompuan tu pegi kawin ke siam? Dasar stat kaki auta. Sama sebiji macam sekor lagi stat kaki pengencing rabina.

kgdangar posted on 27-5-2014 01:46 AM

ni la dia macai dalam diam kalo nk tau. ...

hang nak cakap Nabi Muhammad saw tu macai kaa?? tu hadis dari dia.. bukan dari aku..

Coba guna akai hang pikiaq moral dari cerita tuu.. ada hang pikiaq kaa?? otak bengap ka hang ni prrfgghhh jer laa.. memang sah hingus tak kering lagi.. cakap jaa lebih kununnn pandai sangat.. tapi bengap jaa

Babai posted on 27-5-2014 01:48 AM
Yang dia kawin lari kat siam tu pun ketetapan tuhan gak kot? Tuhan ke yang seret dia ngan pompuan  ...

bab2 belit auta ni mmg kemahiran semulajadi macai....
tambah2 nk berselindung disebalik agama pulakk...mmg payah la...hahaha

Kak Ijat kebal. Lepas bukti keluar pun still dpt jawatan drp PM maa

sam_survivor posted on 27-5-2014 01:53 AM
Kak Ijat kebal. Lepas bukti keluar pun still dpt jawatan drp PM maa

Hebat lombu mamak....Eh bukan. Hebat kak ijat mamak.

ARTIKAL BERKAITAN

Ibu tunggal: Shahrizat beri RM500, lampin

Seorang ibu tunggal di Teluk Intan mendakwa Ketua Wanita Umno Datuk Seri Shahrizat Abdul Jalil melawatnya pagi tadi dan memberikan bantuan berupa wang tunai dan barangan keperluan sambil merayu sokongan terhadap BN. “Saya diberi RM500 dan pampers (lampin), untuk kegunaan anak perempuan saya,” katanya kepada Malaysiakini, sambil berterima kasih terhadap Shahrizat dan BN atas hadiah itu. Penganggur 57 tahun itu mendakwa, Shahrizat memintanya mengundi calon BN Mah Siew Keong. P Panjalay menetap di Taman Semarak dan menjaga tiga anak perempuannya yang berumur antara 33 hingga 36 tahun yang mempunyai masalah mental.

http://www.malaysiakini.com/

acih ...mintak 250 juta sama dia ..baru bulih cerita....  

Last edited by Al-Patih on 27-5-2014 04:54 AM

jengkoil posted on 26-5-2014 09:08 PM
Isu rasuah rakyat marah sebab rakyat rasa depa ada pau duit rakyat...

isu seks rakyat tak marah s ...

Oooowh, really? Isu pam air dekat bekas lombong xde effect utk kehidupan aku then..

@R2D2   
Uniform baru anggota Rela dengan syarat ..
http://mforum2.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=805849
Datuk Seri Ahmad Zahid Hamidi  hari ini berkata beliau akan menaja uniform baru bagi 8,639 anggota Rela yang layak mengundi di Teluk Intan bagi membantu calon Barisan Nasional (BN) Datuk Mah Siew Keong memenangi pilihan raya kecil pada 31 Mei ini.        Menteri Dalam Negeri itu menyatakan bukan semua anggota Rela yang hadir di program petang ini di Kampung Selaba, Teluk Intan memakai uniform baru yang berwarna hijau muda.

neh bukang rasuah taw ...sodokah

mcm lah PR tak ada rasuah...mcm lah belsih sangat...mcm lah melaikat sangat...mcm lag pandai sangat...mcm lag kelas sangat...mcm lah advance sangat.....mcm lah bertamadun sangat...